Keresés

Részletes keresés

msek Creative Commons License 2021.04.14 0 0 51458

Ebben az időjárásban tényleg nehéz dönteni az etetés befejezéséről. Máskor ilyenkor már rég nem etetünk. A szotyi idén tavasszal is elfogyott már jó hónapja, nem is veszünk többet. Ugyanakkor tegnap harmadszor hordtuk vissza a garázsba a már kirakott növények érzékenyebb részét, és igen, a tavalyról, tavalyelőttről maradt diót változatlanul kirakjuk összetörve. Járnak rá a gerlék, a rigók, a rozsdafarkú pár, és a cinkék. Kevés dió, de azt a keveset mindig kirakjuk, bízva abban, ha - és amikor - van friss, akkor nem nyúlnak a konzervhez.

s-ombre-ro Creative Commons License 2021.04.12 0 0 51457

Láttam egy pár stiglcet!

Drukkolok nekik a cudar időben. 

msek Creative Commons License 2021.04.10 0 1 51456

   

Magdi60 Creative Commons License 2021.04.09 0 0 51455

Az apró kölest még én is kiteszem egy darabig. Sajnos itt az utcánkban az új tulajdonosok mindent letérköveznek, amit nem azt kertészekkel füvezik, még egy szál gaz sincs sok helyen se az udvarokban, se az utcán.

Előzmény: syssy48 (51454)
syssy48 Creative Commons License 2021.04.08 0 0 51454

Az etetés befejezésének időzítése | Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (mme.hu)  

 Olyan hideg van, hogy muszáj még etetni. Igaz, én nem héjas szotyival etetek, hanem bontottal, és rengeteg tengelic, mezei veréb, és néhány zöldike állandó látogatója az etetőnek. 

s-ombre-ro Creative Commons License 2021.04.08 0 0 51453

Nekünk is volt ilyen élményünk az elmúlt évben!

Hangyát, bármit felszed.

Jobban szeretném, ha megjelenne a hegyi birtokon!

Különleges és szép madár! 

Előzmény: msek (51451)
képbíró Creative Commons License 2021.04.04 0 0 51452

A szomszéddal közös a ccus. Mindig van koszt a tálkájában. Éhség nem fenyegeti.

A macska szórakozásból is vadászik. De van, pocok. azt már fogott. 

Eszében sincs madarászni. Nem bolond az :-) Madarat fogni nehezebb. Láttam volna a nyomát-ahogy a pocokét is.

Az etetőkhöz nehezen elképzelhető, hogy fel tud mászni. azaz, fel tud, de azonnal észrevennék. Az etetőbe bemenni, viszont kizártnak tartom, meg be se férne, van egy keresztfa, a mátyásmadarak miatt, hogy ne férjenek be. Nappal, sosem láttam, még azt sem, hogy a nagy madársereg táplálkozására, csivitelésére, a fejét is odaforditotta volna. Éjjel meg másutt vannak.

Szóval: Dont worry, minden madár biztonságban van. Bármi jelét látnám, tennék ellene.

Más.

Megjelentek a verebek. Eddig egyet sem láttam-csak cinegék, meg vörösbegyek voltak. Ők elmaradoznak már, de lett helyette kb ugyanannyi veréb. Ami gondolom nem baj- a veréb is bogarászik.

Azért maradtak távol, mert a cinegék uralták a placcot?

Előzmény: corvi01 (51449)
msek Creative Commons License 2021.04.04 0 0 51451

Ma reggel egy búbos banka szedegetett az ablak előtt a kertben. :)

Még sosem láttam ilyen közelről. A talaj rettenetesen száraz, nem tudom, mire jutott.

vizus Creative Commons License 2021.04.03 0 0 51450

A macskákat ugye általában nap közben látjuk. Hogy éjszaka mit művelnek, az mindaddig rejtély, míg a nyakukba nem teszel egy GPS nyomkövetőt. A lányoméról így derült ki, hogy éjszaka három kilométeres körutat tett meg a közeli kiserdőben.

Előzmény: corvi01 (51449)
corvi01 Creative Commons License 2021.04.03 0 0 51449

Van pár macska, de nem vadásznak, mindegyiknek van gazdája. egyszer láttam egy kisebb sólyomfélét elpusztulva

 

Én még olyan macskát nem láttam, ami olykor ne vadászott volna..! :(

Lehet, hogy csőlátásom van..? :-S

Előzmény: képbíró (51446)
mepisz Creative Commons License 2021.03.29 0 4 51448

Nobody1 Creative Commons License 2021.03.28 0 0 51447

Na tessék... ? Már dal se lesz...

 

https://koponyeg.hu/hireso/eltunoben-a-madardal-is

képbíró Creative Commons License 2021.03.26 0 0 51446

Én még etetek. A telek, a bükk legvége, a gerincen van. Déli fekvésű-meleg, napos, de szeles. Még fagy esténként. A közelben van egy nagy fenyő-ott telelnek. Enni átjárnak. Amúgy a youtube-on néztem hogy kell csinállni, ott volt a luk alatti rúd. Ragadozó nincs. Van pár macska, de nem vadásznak, mindegyiknek van gazdája. egyszer láttam egy kisebb sólyomfélét elpusztulva, van mókus, de hátul, a diófán. Galambnak, verébnek távol vana várostól. Rigó van, gyümölcsre jár, még mindig, cinkék, vörösbegy. Meg egy pár mátyásmadár.

Előzmény: Veszpremi (51440)
képbíró Creative Commons License 2021.03.26 0 0 51445

Köszi a tanácsokat. -kivül impregnált, belül nyers, puha fa, a körmömmel meg tudom karistolni. De fúrob bele lukakat, belülre, mogyórófavesszőket, és megmagasitom az alját.

Előzmény: Nobody1 (51442)
Veszpremi Creative Commons License 2021.03.24 0 0 51444

Ez a csúszós bútorlap valóban csak az oldalfalnak jó, amiket én csináltam, az előfal mindig egy rendes (1.5-2 centi vastag) fa anyag, amin kapaszkodni lehet. Egyszer volt egy odúm, aminek az eleje vékony talán szalagparketta maradékból volt. Na, érdekes, azt használták. De a mókus fogta magát és kitágította könnyedén a vékony anyagból készül lyukat saját méretre, de be nem költözött. Ekkor adaptáltam rá egy vastag fából készített lyukat (rácsavaroztam). De onnantól ebbe nem mentek be, valami miatt nem tetszett nekik. El is tüzeltem aztán.

Előzmény: Nobody1 (51442)
Nobody1 Creative Commons License 2021.03.24 0 0 51443

Hogy mik vannak/voltak!

Egy középkori kajareceptekkel foglalkozó doktori disszertációban találtam:

 

"A nyersanyagoknál a húsok közül mindvégig megtaláljuk a marhát („tehénhús”), a borjút, a juhot, a bárányt, a sertést („disznóhús”), a malacot, a nyulat, a szárnyasokat (tyúk, kappan, lúd), a vadakat, az apró madarakat (veréb, pintyőke, cinege, tengelice, rigó, seregély stb.) az édesvízi- (ponty [„posár”], csuka, harcsa, pisztráng, kárász, kecsege, sügér stb.), a tengeri- (tőkehal, lazac stb.) és a vándorhalakat (tok, viza), rákokat, csigákat, az osztrigát, sőt még békából készült ételek receptjeit is kipróbálhatjuk."

 

Anno (no nem a középkorban, de azért elég régen) a verébhúst (mellhús pörköltet) kóstoltam és az tényleg finom volt, de a seregélyt még a macska sem eszi meg. Az olaszoknak persze még manapság is jó az is...

Nobody1 Creative Commons License 2021.03.24 0 2 51442

Ha jól látom ez az odú valami bútorlap darabokból van, ami túl sima és csúszós ahhoz, hogy meg tudjon rajta kapaszkodni a madár, ezért kell az az ülőrúd. Viszont ha a belseje is ilyen laminált, akkor jó eséllyel csak egyszer megy bele a madár, majd kínkeservesen kievickél belőle. Ha ez nem sikerül neki, ott fog szegény éhen-szomjan dögleni benne. (Főleg ilyen keskeny, magas odúnál.)

Ilyen esetben belül a röpnyílás alatt sűrű keresztvágásokat kell csinálni fűrészgéppel, vagy a forgácslapról lecsiszolni a laminálást, hogy a madár tudjon mibe kapaszkodni mikor felugrik a fészekről!

Szóval nem mindegy miből van az az odú és az sem mindegy, hogyan készül. Szép és jó dolog segíteni a madárkáknak, de ügyeljünk arra, hogy ezzel ne ártsunk nekik...

Előzmény: Veszpremi (51440)
successful77 Creative Commons License 2021.03.24 0 0 51441

Tokeletes bar van par apro hiba 😁

Előzmény: képbíró (51439)
Veszpremi Creative Commons License 2021.03.24 0 0 51440

A nyílás alatti léc kell oda? Én sosem csinálok olyant, mert tapasztalat szerint szükségtelen, és tán valami ragadozó behatolását meg megkönnyíti. Nálunk 2 odú van és mindegyik foglalt már.

Előzmény: képbíró (51439)
képbíró Creative Commons License 2021.03.24 0 0 51439

A barkács háziodúm. Várja a beköltözőket. De még fagy, reggelente. Lesz még egy, az a telek hátsó részén. még mindig sok mag fogy

s-ombre-ro Creative Commons License 2021.03.23 0 0 51438

Kedvesek vagytok, köszönöm!

Sajnos, átmeneti jelenség volt.

Visszatért az üresség.

Azért ez nem igazság!!! 

corvi01 Creative Commons License 2021.03.22 0 0 51437

Tegnap a tanyán ezerrel zsíroztak a zöldik, sokkal több barázda billegető is lebzselt mint tavaly ilyenkor, rozsdik, egerészek, vércsék, mátyások kb. ugyanannyian, cinege nagyon kevés, seregélyeket viszont nem láttam, igaz, csak egy pár órát töltöttem ott...

Előzmény: s-ombre-ro (51435)
syssy48 Creative Commons License 2021.03.19 0 0 51436

Nálunk voltak:) Minden nap tizen darab stiglic jön az etetőkre, természetesen a felét kitúrják a földre, de kiszúrtam velük, mert azt meg feltettem egy nyitott függő tálba, most onnan is esznek:) Már jött két zöldike is, és vörösbegy. Viszont rozsdafarkúimat  nem látom még sehol. És az őszapókák is eltűntek. 

 

Előzmény: s-ombre-ro (51434)
s-ombre-ro Creative Commons License 2021.03.19 0 0 51435

Gondoljátok bármit, megjelent még 2 db. vörösbegy, 2 db. cinke és valami

kicsi madár.

A család csak ámul, bámul!

Mondjuk feleslegesen, mert hiszen tél (!) van még! 🤔

Előzmény: s-ombre-ro (51434)
s-ombre-ro Creative Commons License 2021.03.19 0 0 51434

Leszámítva a gaz időt, ma nagy élményünk volt!

Hosszú csend után 1 + 1 = 2 db. stiglic az etetőn!

Hát hol voltatok eddig?

Ezt a nejem kérdezte.

Nem tom' hogy hol voltak! 🤔

képbíró Creative Commons License 2021.03.19 0 0 51433

etetek, mert eszik. napos telek, de szeles, fagyos még most is.A hasonlatod nagyon jó, felrakom a másik odut  a telek végére, és várok.

Előzmény: Nobody1 (51432)
Nobody1 Creative Commons License 2021.03.19 0 0 51432

Ha még most is etetsz, akkor azért nincs az odúban költés, ugyanis az etetőre járó nagy madárforgalom elijeszti a költőpárokat. Te sem szeretnéd, ha a nászéjszakán átjáróház lenne a hálószobád. :-D

Nálam a régi etetőnek padlása volt a végén egy bebúvó lyukkal, amit télen éjszakázni rendszeresen használtak a cinkék és utána nem egyszer költöttek is benne. Szóval az, hogy etető mellett van az odú, még nem zárja ki a költés lehetőségét, de ha zavarás van - ami fajtársak zavarását is jelenti - az már igen...

Előzmény: képbíró (51431)
képbíró Creative Commons License 2021.03.19 0 0 51431

2 fán van etető, direkt, hogy a mozgásom miatt ne zavarja őket. A "forgalmasabb" helyen lévő-at úthoz közelebbi-népszerűbb. Nagy mozgás nincs. azt veszem észre, hogy a fenyőkön telelnek. Nagyon szeretném megtartani őket. Nem használok semmi vegyszert a kertemben. Van arrafelé etető, másoknál, de nem nagyon töltik. az én barkácsházaim mindig teli vannak, fekete maggal-és madarakkal. az első odu-közvetlen az etető mellé került. Lehet ez a baj? vagy még korai?

Előzmény: successful77 (51429)
Nobody1 Creative Commons License 2021.03.19 0 0 51430

Kedden már láttam az első idei vadgerlét, ma meg az első "lövöldözős madarat" (búbos bankát). Először azt hittem a seregélyek viccelnek, de utána megláttam a tetőn, majd lejött a frissen rotált konyhakertbe lótücsközni. (Sajnos - neki szerencsére talál is, mert van sok...)

successful77 Creative Commons License 2021.03.19 0 0 51429

Nagyobb az eselye bar ki tudja, van olyan odum amibe cssk telen aludni jartak de sosem koltottek benne. Igaz azok emberileg a legforgalmasabb helyen vannak es talan azert. De van ahol meg az sem zavarja oket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!