Keresés

Részletes keresés

Bonnie26 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 43824

Szia! Nekem végigremegte a kozmit szegényke. De ez azért van mert ritkán járunk. Először félévesen voltunk, utána meg 13 hónaposan:-) Milyen képet szeretnél? Mostanit??? Az André kozmetikában mondták, hogy nehezen fogja viselni?? Én mind a kétszer ott maradtam, mert kíváncsi voltam:-)

Előzmény: PufiMika (43822)
Eraa* Creative Commons License 2012.03.21 0 0 43823

Panni annyira cuki, hogy megzabálom :-) nagyon jó ez a fazon neki! :)

Előzmény: Pannkaa (43808)
PufiMika Creative Commons License 2012.03.21 0 0 43822

Sajnos én már ezt sehogysem tudom kifésülni bármit próbálok is csinálni...:(so nem csak az a baj, h összeáll neki...:/

Hát igen....énis ezen dillemázom egyébként..majd azért meg is kérdezem a kozmit, h nem tenne esetleg mégis jobban neki h rövid lenne bundája, de elsősorban nem szeretném kb nullásra nyírni...:D én nemtudom h Mika mennyire kényes a külsejére, még ezt sosem figyeltem, miből látjátok h igen? :D :D

Télleg nagyon lassan nő? de furi...én totál ugy látom, h annyira hamar nőtt meg ilyenre a szőre az enyémnek h csakna.:D am ma 11hónapos a kismanóm! :) <3

Nekünk a hám meg a pulcsi volt a ludas...de nagyonnagyon...csak lestem h 2napig nem fésültem ki ugy igazán..és kész is volt a baj..:/ képzeljétek a kis buksiján ugy összeállt, mintha egy kis búbja lenne...:D :D :D

de annyira kviáncsi leszek...nektek mennyire tűrte az első kozmetikát??? bár most nekünk "csak" a szőre lesz napirenden, a többit a doki most csinálta meg ( fülszőr, köröm, bűzmirigy...). ..mondta a kozmi, h ezt most tuti nheezen fogja viselni,, mármint a bontást, m h az első...de majd megszokja...hűt kiváncsi vok :D am ti ott szoktatok maradni? én most azt tervezem h maradk Mikaval...

Kaphatok mindkettőtök kutyusáról képet VBeata és Bonnie26?

köszi

Előzmény: VBeata (43821)
VBeata Creative Commons License 2012.03.21 0 0 43821

Szia, én úgy jártam Jamievel , mint te. November elején, mikor elkezdett kabátot viselni, totál becsomósodott a szőre. Bevallom, ez az én hibám, mert nem fordítottam rá kellő figyelmet. :( Mivel filcesre csomósodott, én döntöttem a vágás mellett. Jamiet egyáltalán nem zavarta, de ő nem kényes a külsejére, lehet olyan kutya, amelyik sokknak éli meg. Nem bántam meg, mert könnyebb volt így a télen, de most már nagyon várom, hogy megnőjön. Sajnos nagyon lassan nő, viszont irtó sűrű bundát növesztett. És Jamie is hullámos szőrű, tényleg nem könnyű rendben tartani, de ami legjobban kiborít, hogy ÁLLANDÓAN koszos!!! :/

Előzmény: PufiMika (43813)
Bonnie26 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 43820

Iszonyat profi az Andi, nagyon remélem, hogy nem fogja levágni a szőrét. Ha azt mondja, hogy muszáj neki levágni, akkor sajnos tényleg menthetetlen a szőre... Ők nagyon hosszú szőr pártiak... Te egyáltalán nem tudod kifésülni, vagy csak az a baj, hogy nagyon hamar összeáll a szőre? Nagyon szurkolok, nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz:-)!!!

Előzmény: PufiMika (43819)
PufiMika Creative Commons License 2012.03.21 0 0 43819

Csak annyit mondtam neki, hogy nagyon becsomosódott..és h már nemtudok mit kezdeni vele..de lehet meglátja és kifut a világból..:/ m télleg iszonyúan összetapadt a bundája..nekem az a lényeg, h vhogy maradjon pici szőre, pl mint kölyökként, szóval rem. vmit fog tudni kezdeni vele! :) nyers? akkor biztos kiakad majd Mikuson..:P am hallottam a teloban h közvetlen..de az nembaj! :D jó lenne már kedd lenne, kiváncsi vok egyáltalán h mit lehet belőle kihozni, meg h Mika mennyire lesz hisztis..:D

Előzmény: Bonnie26 (43818)
Bonnie26 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 43818

Szuper! Mennyire csomós Mika? Mondtad nekik??? Figyu, ne ijedj majd meg a csajszitól, kicsit nyers a stílusa:-) De egyébként nagyon profi!!!

 

Előzmény: PufiMika (43816)
vidima Creative Commons License 2012.03.21 0 0 43817

Biztos szépen megcsinálják és habos-babos lesz....

Előzmény: PufiMika (43816)
PufiMika Creative Commons License 2012.03.21 0 0 43816

Köszönöm a tanácsot!!! Ma már fel is hívtam az André Kozmetikát, és jövő7 kedden viszem is Mikust!!! :D jajjj rem. télleg ki lehet bontani szegénykének a szőrét!!!! drukkoljatok majd!!! :)

Még1x köszi! :)

Előzmény: Bonnie26 (43814)
vidima Creative Commons License 2012.03.21 0 0 43815

Szia! Nagyon helyes Mika evvel a hosszabb szőrrel. Látszik, hogy ő a kicsit hullámosabb szőrű, amit talán tényleg kicsit nehezebb kezelni, de szerintem se engedd lekopaszítani, mert bizony van olyan kutyus, amelyiket nagyon megviseli, hogy nem olyan szép így. A mi kutyánk már 5 éves, de még sosem volt eü. nyírása, hosszú szőrűen tartjuk, megbírkóztunk kölyökszőrrel, hámmal, ruhával, mindennel, de érdemes is, mert gyönyörű, mikor lobog a szélben a hosszú bundája.

Szerintem is keress olyan kozmetikust, aki kibontja.

Előzmény: PufiMika (43813)
Bonnie26 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 43814
Ezt a kozmetikust szerintem felejtsd el! André kutyakozmiban kibontják szépen a szőrét. Kérdezd még körbe hol van jó kutyakozmi! Bonnie szőrét is megmentették.
Előzmény: PufiMika (43813)
PufiMika Creative Commons License 2012.03.20 0 0 43813

Sziasztok!

 

Már jó rég jártam itt nálatok...azóta Mika már felcseperedett, jövő hónapban lesz már 1éves, hihetetlen gyorsan megy az idő. :)

Hálistennek semmi gond nincs a kismanónkkal...kivéve a szőrcsomósodást! :(((

Emiatt írok most ide is. Az az igazság, h kb télig, addig, amíg be nem jött az a nagy mínusz, nem is volt nagyobb gond, de ahogy ruhát adtunk rá, kész volt a baj! :/ attól olyan szinten becsomósodott a bundája, h már éreztem h ez menthetetlen lesz! :( amúgyis a hám is rátesz egy lapáttal, hiába fésültem, vettem neki zannis sampont/balzsamot...sajna nem segít! Vártam a tavaszra, h végre bejelentkezzek kozmetikába...amit ma meg is tettem! Elmentem, és hát kb rá se nézett, és már mondta h készüljek fel, h ebből majdnem kopaszra nyírás lesz!! :(((( hát mondanom sem kell nagyon elszomorodtam, de persze éerztem, h ez lesz...csak eléggé félek h fog kinézni  Mikus és h fogja viselni a nagyon rövid szőrt?!?!Tudom, h ez jot fog tenni neki, m még kölyökbundája van, nagyon sok és nagyon vattás..de akkro is félek..:(

Nektek volt már ilyen egészségügyi nyírásban részetek azaz a kutyusotoknak??? mennyire lesz úgymond kopasz??

Hallottam olyat, is h ha azt éreztetik vele h "csúnya", és más mint eddig, akkor befordulhat, illetve szégyenlős lehet és félénkebb mint volt!ez lehetséges!?!?

Mindenkinek gratula a kutyusokhoz, szépségesek!! :)

kösziItt van pár kép, ahogy most kinéz Mika! :)

vidima Creative Commons License 2012.03.20 0 0 43812

Szép a szinezete, ezért jó, hogy hosszabb a szőre, helyes kutyus!!

Előzmény: virile (43811)
virile Creative Commons License 2012.03.19 0 0 43811

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.14 0 0 43810

De édes :)

Előzmény: Pannkaa (43808)
VBeata Creative Commons License 2012.03.14 0 0 43809

Jaj, de cuki,l és milyen csinos masni! :)

Előzmény: Pannkaa (43808)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.14 0 0 43808

  Gondoltam teszek fel egy képet Panniról,olyan édesen ült a lépcsőn amíg én kidobtam a felesleges szórólapokat a kukába meg egyébként is tegnap fürdött :)

VBeata Creative Commons License 2012.03.12 0 0 43807

:)))

Előzmény: Pannkaa (43806)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.12 0 0 43806

Igen én is így vagyok vele,van egy kutyáknak való csokis puszedli nevű jutalom falat(asszem Panzi márka de nem biztos mert db-ra szoktam venni az állatpatikába) na azért Panni még a csillagot is lehozná az égről ha tudná!

Előzmény: VBeata (43805)
VBeata Creative Commons License 2012.03.12 0 0 43805

Nekem is van, egy ideig oda voltam érte, hogy hű, mi mindent fogok tanítani Jamienek! Aztán annyira nem jött be, hagyományos klikkerem van, ami nagyon hangos, apu utálta a hangját. :))) Aztán a lelkesedés is elszállt, meg rájöttem, hogy egyszerűbb, ha rögtön kajával jutalmazom. Persze, tudom, így nem gondolkozik annyit a kutya, de nekünk így is jó.

Előzmény: Törölt nick (43803)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.11 0 0 43804

Nekem is van.egyszer használtam de csak addig jutottunk amíg a klikk hangot jutalmazáshoz kötötte.könnyen lehet vele tanítani az biztos de mivel Panni már régen tudja az alapokat ezért úgy tűnt nem sok szerepe volt abban amit már egyébként is tudott.újat tanítani meg akkor nem akartam,főleg hogy akkor ment a hasa és a jutalmazás így nem lett volna jó ötlet.azóta meg ott porosodik a szekrényben.de most hogy így szó van rólla lehet elő veszem valamelyik nap.a lényeg de gondolom tisztában vagy vele hogy úgy kell használi mint ha fényképezőgép lenne és ha olyat csinál amit szeretnél elvárni a kutyától akkor azonnal "klikk" .de ezt nem én mondom hanem a tv2 egyik kutya másik nem műsorba mondta a tükörmódszer "létrehozója".

Előzmény: Törölt nick (43803)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.10 0 0 43803

Sziasztok!

A mai nap alkalmával beszereztem egy klikkert és pár könnyen emészthető jutifalit. Holnap megkezdem a tanítását. Nektek van személyes tapasztalatatok a klikkerrel kapcsolatban? :)

VBeata Creative Commons License 2012.03.10 0 0 43802

Szia ! Nagyon sok boldogságot az új kutyushoz! :) 

A Trainer Fitness tápot én is ajánlom, de arra nagyon figyelj, hogy fokozatosan válts tápot! Legalább egy hét kell, mialatt az új tápból napról napra többet keversz a régihez. Ha nem így csinálod, komoly hasmenés lehet belőle, ami nagyon megterhel egy pici kutyát.

Pankának igaza van, hogy ha kiéhezteti magát, leeshet a vércukorszintje. Ha továbbra sem eszik, a biztonság kedvéért vegyél szőlőcukrot, vagy szőlőcukorport, és ha látod, hogy furcsán elbágyad vagy szédeleg, keverd a vizébe, és itasd meg.

De remélhetőleg hamar enni fog. Sok sikert nektek!

Előzmény: *dog* (43799)
vidima Creative Commons License 2012.03.09 0 0 43801

Gratulálok, biztos sok örömetek lesz benne. Majd tegyél fel róla képeket! Mennyi idős most?

 

Valószínű, hogy a SOKK miatt nem eszik, hiszen ki lett szakítva a megszokott környezetéből, anyukájától, testvéreitől, nem ért semmit, hogy hol is van, stb... Pontos instrukciót kaptatok a tenyésztőtől, hogy hogy adjátok a tápot? Kis vízbe áztatja (ez a nagyon valószínű), vagy simán szárazan. Ezt pontosan kéne követni. Meg kell picit szoknia a  környezetét, de ha ugyan azt és ugyan úgy kapja, mint korábban, előbb-utóbb enni fog. Kaja mellett kutya még nem halt éhen...:-)) Vize legyen mindig, az fontosabb!

Nagyon sokat kéne most vele lenni (később ő magától is mindig a sarkatokban lesz...), hogy hamar megszokjon titeket, a szagokat, zajokat, stb.

Szerintem nem lesz semmi gond!

 

Én interneten rendelek kaját a kutyának (www.futrinkacucca.hu),de , itt kedvezőbb az ár, mint ha boltban venném, de a Royal Canint a Fressnapfokban (www.fressnapf.hu) is lehet kapni, nézd meg a honlapon, hogy hol van a közeledben...

 

 

 

Előzmény: *dog* (43799)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.09 0 0 43800

Szia!Üdv itt!Valószínű hogy azért nem eszik mert stressz érte amiért új helyre került.mivel ilyen pici még nem mondhatom hogy várjatok vele majd ha éhes lesz úgy is eszik mert ha ki éhezteti magát könnyen le eshet a vércukorszintje.szerintem tegyek neki a tápra egy kis kávés kanál konzervet,de csak egy kanállal mert ilyenkor lehet őket a legjobban elrontani táplálkozás terén.a konzerv ha lehet ne pedigree legyen hanem valami komolyabb,minőségi márka legyen és a leg kisebb kiszerelés mivel ők ilyen korban nagyon keveset esznek és egy jobb konzerv nem tartalmaz tartósító szert így 1-2 nap és megromlik. de a konzerv jó altrnatívája lehet ha egy kevés rizset főztök meg neki lehelletnyi sóval és azt keveritek el neki a táppal.de abból is csak egy kávés kanál legyen a mennyiség.a royal canin nem rossz táp de nekem személyes tapasztalatom nincs vele.Ár/érték arányban szerintem sokkal jobb a Trainer Fitness hypoallergén tápcsalád.amit én személy szerint sokkal jobbnak tartok.ebben van normális minőségű hús ami a lényeg minden tápnál.hússal kezdődjön az összetevők listája vagy max. a második helyen álljon!!!!javaslom neked ezt a márkát és szerintem legyen felejtős a R.C. Itt a fórumon is szinte mindenki ezzel eteti a kutyusát.én is hosszas keresgélés után találtam rá erre a tápra az itteni vélemények alapján kipróbáltuk és szuper!Ezt ajánlom neked,nem vált ki későbbőbiekben allergiát sem.És nagyon jó az emésztése a kutyusomnak tőlle.Árban sem kerül szerintem sokba ,legalább is nem drágább mint a R.C de még is sokkal jobb minőség.Sok sikert és boldogságot a kis jövevényhez!Ha bármi kérdésed van itt a keresőbe beírod a kulcsszót és ki dobja neked ha korábban már esett szó rólla ha nem akkor biztosan szivesen fognak neked itt segíteni és én is :)

Előzmény: *dog* (43799)
*dog* Creative Commons License 2012.03.09 0 0 43799

Tegnap óta mi is havanese tulajdonosok vagyunk.Majd szeretnék tanácsot kérni, mert nincs tapasztalatunk.Babytápot kapott a tenyésztőtől, de nekünk sem délben, sem este, sem most reggel nem evett belőle.

Észek Pesten lakunk, hol lehet a közelben jó áron tápot venni?A tenyésztő Royal Caninnal etette.Köszönöm.

VBeata Creative Commons License 2012.03.08 0 0 43798

Jamie is folyton láb alatt van, ha kimegyek a szobából, és egyedül marad, tudom, hogy egy perc sem telik el, már jön is. Még akkor is, ha szundikál. Tényleg ez az egyik olyan tulajdonság a havákban, amit imádnak a gazdik. :)

Előzmény: vidima (43796)
VBeata Creative Commons License 2012.03.08 0 0 43797

Köszi, átadom a dicséretet. :) Én fürdettem, bár egy kozmetika is ráférne most már. Hú, mára olyan csomós lett, hogy alig győztem kibontani, nem értem az okát, hiszen kondicionálót is használtam. :/

Előzmény: vidima (43796)
vidima Creative Commons License 2012.03.08 0 0 43796

Milyen kis habos-babos lett, nagyon szép! Te fürdetted otthon, vagy kozmetikusnál volt? Remélem Chili is hamarosan megszépül, nálunk a lányom fürdeti és most hétvégére tervezzük a megszépülést, csak  lebetegedett, úgyhogy lehet, hogy csúszik a dolog.

 

 

Kedves Zsolt!

Én is javaslom , hogy vigyázz a túl gyakori fürdetéssel, főleg egy kint tartott kutyusnál. Persze ők hamarabb koszosan lesznek, de a kifésülés elegendő, nem jó a sűrű fürdetés. Mi a miénket, persze koszossági fog függvényében, de csak 1,5-2 havonta fürdetjük. Ha valamiért nagyon dzsuvás persze havonta, de sűrűbben semmiképp. A rendszeres fésülésen nagyobb hangsúly van.

 

Egyébként senki nem vitatja, hogy Hektor jól érzi magát nálatok, azt azért elég objektíven el lehet dönteni, és egyik levélben sem olvashattál ilyet, csak azt mondjuk, hogy a hava nem kinti kutya. Bármilyen leírást olvasol róla, szó nincs kinti tartásról (bizonyára nem véletlenül és nem a hideg miatt......), sőt kihangsúlyozzák a szoros viszonyt a családdal, ami nem egyenlő avval, hogy a kutya a kertben van, de mindig van otthon valaki a házban, tehát nincs egyedül. A hava igen is jó elvan egyedül a lakásban is, szundikálgat, ugatgat, ha idegen zajokat hall, de ha otthon a család, akkor lépten-nyomon együtt vagyunk. Szó szerint a sarkunkban van, mindenről tudni akar, mindehol ott akar lenni és mi ezt imádjuk benne. El se tudnánk képzelni az estéket úgy, hogy nem az ölünkben ücsörög, éjjel nem az ágyunk mellett szuszog. A kutyát nem valamilyen szinten, hanem teljes mértékben mi irányítjuk, kutyaiskolába jártunk vele, teljesen fegyelmezett, pontosan tudja a helyét a családban, ezért kiegyensúlyozott és nyugodt.  

 

Hát ennyi..... 

Előzmény: VBeata (43795)
VBeata Creative Commons License 2012.03.07 0 0 43795

Néhány mai kép Jamie-ről. Friiss fürdés után. :)

 

   

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!