Keresés

Részletes keresés

01andris Creative Commons License 2019.02.27 0 1 6254

Nem erősítem neki.Csak neki egy 11*9*8 cm-es meningiómája volt, enyhén sérült a bal oldala ,egy shuntünk is van.Nincs eltiltva semmi mástól csak ehhez ragaszkodom.Egyszer olvastam hogy a termálvíz  kontraindikált daganatos betegeknél.Ennyi.

Előzmény: Nem_foglalt_név_újra (6249)
kicsibea2 Creative Commons License 2019.02.27 0 1 6253

Nagyon jó szórakozást! :) 

 

AnyaPeli, teljesen egyetértünk ebben a kérdésben. Csinálni kell, ami jólesik ameddig csak lehet. Igyekezni a kereteken belül ugyanúgy élni. Mi síelni is elmentünk, és tökéletesen sikerült. :) Azért, amikor nagyon nagy szél volt a hegyen, inkább nem erőltettük a kintlétet, de a friss levegő és szép táj mindenkit feldobott.  Nekünk a futásra is ugyanezt mondta a dokink, mármint hogy nyugodtan amennyi jólesik és úgy általában a sportolásra. Szóval én nógatom is a párom, hogy csinálja. Az általános jó fizikum szerintem csak segíthet.  

Előzmény: Nem_foglalt_név_újra (6251)
AnyaPeli Creative Commons License 2019.02.27 0 1 6252

Teljesen igazad van! Úgy élj, hogy minden napod a lehető legszebb legyen. Őrülni kell mindennek, és ami jól esik, amit szeretnél azt tedd meg, persze a lehetőségek határt szabnak. Én sem gondolom, hogy a wellnes hatással lenne erre a betegségre. Sajnos nem lehet tudni, hogy mitől indul be/újul ki a daganat, ezt sajnos még az onkológusok sem tudják. Csak találgatni lehet, de nem szerepel e között a wellnes. Nagyon jól gondolkodsz és ezzel segíted a hozzád közelállókat, mert éveken át ki szeretne egy megkeseredett emberrel együtt élni.🤔😉

Előzmény: Nem_foglalt_név_újra (6249)
Nem_foglalt_név_újra Creative Commons License 2019.02.27 0 1 6251

Most jön. Már csak kettőt kell aludni addig. :) És még egy MRI-re elmenni holnap.

Előzmény: kicsibea2 (6250)
kicsibea2 Creative Commons License 2019.02.27 0 1 6250

Szia! :) Megvolt a wellness hétvége? Jól sikerült? 

Előzmény: Nem_foglalt_név_újra (6249)
Nem_foglalt_név_újra Creative Commons License 2019.02.27 -1 1 6249

És ezzel klasszul lehet erősíteni a betegségtudatot egy nem beteg emberben. Az egész életét leélheti úgy, hogy retteg bizonyos dolgoktól. A másik verzió az, hogy normális életet él és nem hagy ki semmit. 

Semmi nem bizonyítja a termálvíz rossz hatását, főleg nem 10 évvel egy műtét után.

Persze ez egyéni döntés, ha valaki úgy érzi, hogy neki nem jó a termálvíz, akkor ne menjen bele. Szerintem az sem mindegy, hogy ez saját döntése, vagy a szülőé.

Előzmény: 01andris (6247)
Dria81 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 6248

Mi az összefüggés? 

Engem egy éve műtöttek szintén hatalmas meningeomával. Nem mondta az orvos, hogy ne lehetne termál vízbe menni. Nektek mondták?

10 év után még kell járnia a fiadnak kontrollra? Én még 4 havonta járok kontrasztos mri-re.

 

Jó egészséget,

Adrienn

Előzmény: 01andris (6247)
01andris Creative Commons License 2019.02.25 0 2 6247

Fiamat tíz éve műtötték egy hatalmas meningiómával.

Jóindulatú volt a daganat,de ő azóta nem volt termálvízben,nem engedem neki.

 

VIII.Csepi Creative Commons License 2019.02.23 0 0 6246

Kistövis, ha idenézel, kérlek írj privátba:  avarkonyi51@gmail.com
Köszönöm előre is...  

Nem_foglalt_név_újra Creative Commons License 2019.02.15 -3 1 6245

Ezt én elég nehezen veszem "egyértelműnek".

Ettől függetlenül sajnálom szegény nagymamádat, de nem hiszem, hogy egy wellness miatt két hónap alatt olyan rohamos romlás következhet be, ami halálhoz vezet. Volt valami más is a háttérben, visszatért a daganat, csak éppen akkor nem vizsgálták, vagy nem vették észre. Persze ez csak az én laikus véleményem, de nekem így tűnik logikusnak.

Előzmény: _chillout_ (6239)
_chillout_ Creative Commons License 2019.02.14 0 0 6244
Más, neki mellrákja volt.
Előzmény: Nem_foglalt_név_újra (6242)
Nem_foglalt_név_újra Creative Commons License 2019.02.14 0 0 6243

Az első műtétem után 7 évig minden évben voltunk wellnessben. Akkor nem éreztem különbséget. Majd referálok, hogy most milyen érzés. :)

Előzmény: kicsibea2 (6241)
Nem_foglalt_név_újra Creative Commons License 2019.02.14 0 0 6242

Agydaganata volt, vagy másféle?

Előzmény: _chillout_ (6239)
kicsibea2 Creative Commons License 2019.02.14 0 1 6241

Mi is voltunk wellness hétvégén pár hete. Párom kb 20mp után kijött a meleg vízből, mert nem érezte jól benne magát.  Eddig imádott benne ücsörögni. Azt mondta, olyan furcsa érzése van a fejében tőle. Szóval majd meglátod, úgyis érezni fogod, hogy jó-e az neked vagy sem. Ettől még szuper hétvége volt, a többi - nem 36-40 fokos - medencében szuperül elvolt és az igazi wellness nekünk amúgy is a téli, havas erdőben történő séta volt. :)  

 

érezzétek jól magatokat! 

Előzmény: Nem_foglalt_név_újra (6238)
forgoszel Creative Commons License 2019.02.14 0 0 6240

Hát lehet, hogy agydaganatnál nem oszt nem szoroz, de mondjuk húgyhólyag esetében azért erősen meggondolom a dolgot. Szóval én nem kockáztatok.

Előzmény: Nem_foglalt_név_újra (6238)
_chillout_ Creative Commons License 2019.02.14 -1 0 6239
Nagymamám 5 év tünetmentesség után egy wellness utazás után nemsokkal visszaesett és két hónapon belül meghalt. Az onkológus szerint egyertelműen abtermálvizes cucc indította el a folyamatokat.
Előzmény: Nem_foglalt_név_újra (6238)
Nem_foglalt_név_újra Creative Commons License 2019.02.14 0 0 6238

Ebben az a szép, hogy az onkológusok ezzel nem értenek egyet. De mivel úgyis kevés a fizikoterapeuta, a reumatológusoknak és a rendszernek könnyebb, ha azt mondják, hogy kemo után 5 évig nem kaphatunk ilyen kezelést.

Azt azért zárójelben megkérdezném, hogy ha a vér-agy gáton olyan kevés kémiai anyag jut át, akkor mondjuk egy masszázs hogy a fenébe jut el az agyig.

Szóval én nem foglalkozom az egésszel és hamarosan megyek egy klassz welness hétvégére. Az élet megy tovább.

Előzmény: forgoszel (6234)
Lora1213 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 6237

Sajnos a glicerin sem használ.

 

Előzmény: VIII.Csepi (6236)
VIII.Csepi Creative Commons License 2019.02.13 0 0 6236

Kedves Lora ! Viszont ha a glicerin használt, akkor ödéma miatt fájt a fejed... És bocs, így viszont undorral, de meg kell inni. - de az orvosod bólintson rá, ne miattunk !  Üdv !

Előzmény: Lora1213 (6235)
Lora1213 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 6235

Sajnos a Contramal nem használ, sőt az azután kapott D-H-C nevű szer sem. Kaptam egy kúpot is, sajnos az sem segít.  A Medrolra allergiás lettem.  A Glicerintől már undorom van. október óta napi 3 dl-t kellett meginnom.

 

Előzmény: AnyaPeli (6229)
forgoszel Creative Commons License 2019.02.13 0 0 6234

Ez így igaz! 5 év tünetmentesség kell ahhoz hogy fizikoterápiára járhass. El tudom képzelni hogy a masszázs, az elektromos stimulációk, a forró iszappakolás, a meleg gyógyvízben való ücsörgés nem jó hatással van a különböző daganatos megbetegedésekre.

Előzmény: Nem_foglalt_név_újra (6230)
VIII.Csepi Creative Commons License 2019.02.13 0 0 6233

Az adókedvezmény kapcsán le vagyok döbbenve !  Lehet, hogy az a baj, hogy túl sokan vagyunk benne ebben az "egyszerű" betegségben?  Nem is értem, komolyan! 

Előzmény: Nem_foglalt_név_újra (6230)
AnyaPeli Creative Commons License 2019.02.13 0 0 6232

Kedves Lora! Pont ezt akartam még én is írni, hogy az ödéma is okoz fejfájást, melyek külömböző szteroid gyógyszerekkel kicsit kezelhetők (pl. MEDROL, glicerin stb.). Megtaláltam, nekünk használt a Contramal is, persze nem mindig.🤨🤔🤨🤔

Előzmény: Nem_foglalt_név_újra (6231)
Nem_foglalt_név_újra Creative Commons License 2019.02.13 0 0 6231

Kedves Lora!

Az onkológusnak muszáj segítenie a fájdalomcsillapításban. Vannak egészen speciális szerek, én pl. a műtét után a kórházban kaptam egy port, amit ott készítettek. Próbálj meg beszélni az orvossal, mert könnyen előfordul, hogy a hagyományos szerek nem segítenek.

Nincs ödéma a fejedben? A nyomásfokozódás is okozhatja a fejfájást.

Előzmény: Lora1213 (6226)
Nem_foglalt_név_újra Creative Commons License 2019.02.13 0 0 6230

Nem tudok róla, hogy itt lenne leszázalékolt. Ha jól rémlik, van egy külön topic erre. A "rák, avagy a szomorú valóság" topicban GeriSoft végigcsinálta a feleségével a leszázalékolási folyamatot, ő biztosan tud segíteni.

 

Amúgy érdekes, hogy nekünk nem jár még adókedvezmény sem erre a típusú daganatra.

Sőt, most tudtam meg, hogy 5 évig fizikoterápiát sem írnak fel. Szóval, rákosok ne legyenek reumások. :)

Előzmény: kicsibea2 (6228)
AnyaPeli Creative Commons License 2019.02.13 0 0 6229

Kedves LORA1213! Sajnos ez nem egyszerű, mert mindenkinek más használ. Mi az onkológus segítségét kértük ki, aki több fajta fájdalom csillapítót javasolt. Először használt az Alglofex forte, később már egy nagyon erős fájdalomcsillapítót kapott a fiam, utánanéze és ha megtalálom jelzem. Mindenkinek más válik be, ezt mondta nekünk a kezelő orvos, de mindenképpen konzultálj vele, mert kemó alatt az Algloflex rontja  a vérképet. Sok erőt, kitartást!

Előzmény: Lora1213 (6226)
kicsibea2 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 6228

Másik téma, kérdés: van valaki, akinek van tapasztalata a leszázalékolás iránti kérelem kitöltésében?  Illetve az eljárással kapcsolatosan bármilyen jó tanács, mire kell odafigyelni, stb? Előre is köszönöm. :) 

kicsibea2 Creative Commons License 2019.02.13 -3 3 6227

Szia, csak egyetérteni tudok veled. Engem minden alkalommal meglep, milyen empátiával, türelemmel kezelik azt a rengeteg embert az OKITI-ben.  Várni kell, igen, néha többet is mint jólesik; de annyi a beteg!  És amikor segítségre volt szükségünk, akkor mindenki azonnal reagált és odafordult hozzánk - volt időpont másnapra orvosnál, CT-n, mindenhol. Pedig a férjemen nem látszott "semmi", csak én éreztem, tudtam hogy valami megváltozott.  Szóval, lehet hogy akkor is volt morgás, hogy mi miért előbb és különben is. 

Így amikor "csak" a gyógyszerért, és konzultációra megyünk; türelmesen várunk és bízunk az orvosban, hogy tudja, kit kell prioritással kezelni. 

 

Türelem, és megértés... lehet, hogy ez a kezelés nem várt mellékhatása? Sok embernél tapasztalom, amióta ebben a körben mozgok :) 

 

Minden jót neked! Derűs hetet!  

Előzmény: Nem_foglalt_név_újra (6225)
Lora1213 Creative Commons License 2019.02.13 -1 0 6226

Kérlek segítsetek !   3 hónapja küzdök agydaganat okozta erős fejfájással. az eddig kapott fájdalomcsillapítók nem váltak be.  Tudtok-e olyan tablettáról, ami az ilyen fajta fájdalomra jó lehet ?

Nem_foglalt_név_újra Creative Commons License 2019.02.12 -3 3 6225

Először is megnyugvást kívánok neked édesanyád halála után.

 

Szerintem sem bántottál meg senkit, aki itt többé-kevésbé rendszeresen ír, csak az előttem szólóktól is hallhattad, hogy nem értünk egyet a nézeteiddel.

A "benvonzza a betegséget" kijelentés számomra az áldozathibáztatás egy formája. A daganatok kialakulását elősegíthetik bizonyos dolgok, de a "bevonzás" nincs közöttük. Ha ilyen keserű gondolatok forognak a fejedben, nem gondolod, hogy befolyásolhatja az egészségedet?

A gyógyulásban a mentális állapotnak valóban nagy szerepe van, ebben egyetértünk.

 

Az, hogy az onkológián milyen sorrendben kerülnek be a beteget, nem tudod kívülről megítélni. Első alkalommal nekem sem tetszett, hogy várni kellett. De egy év alatt kiderült, hogy oka van ennek. Lehet, hogy előbb behívnak olyanokat, akik látszólag jól vannak, de tudod miért? Mert ők infúziós kemoterápiára jöttek és logikusan nem várhatnak délutánig, mivel a kezelés hosszú. Szóval a látszat csal, a kórházi dolgozók nem szórakoznak a betegekkel, főleg nem az onkológián.

 

Egy év alatt sok mindent megtanultam a várakozás közben. Leginkább türelmet és mások megértését.

 

 

 

Akinek feltűnt, nem ugyanaz a nicknevem, csak majdnem. Pár hete elfelejtette a gépem a jelszót és nem engedett vissza a rendszer, amikor megpróbáltam belépni. De még mindig én vagyok. :)

Előzmény: miskacica (6222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!