Szerintem nem.
Nagyon messze nem kezdhetem a kanyarodást, mert megy az órra a házfal felé.
Most az jutott eszembe, hogy csinálok valami kis kerekes, vagy milyen jószágot, amire rátolhatom a hátsó kereket, vagy rá tudom állítani a középsztendert.
És akkor úgy forgati, tologatni az hátsóját.
Sárkány Gáborral már egyszer pórul jártam: hengerfejtömítést cserélt, utána elkezdett az olaj jönni a tömítésnél, és nem vállalta be a hibát, mint garanciális probléma. Lehet, hogy félreértettük egymást, de a szerelő, aki megcsinálta azt mondta, hogy a csavarok menete tönkre volt, de tulajdonképpen csak meghúzta a csavart és megjavult.
Sziasztok!
Logisztikusok, motorhajtogatók, ötletgyárosok, tapasztalt rókák számára van egy kis rejtvényem.
Adott egy kis tároló, amibe beférne egy Suzuki GS500E.
Van ennek egy 80cm-es ajtaja.
Ezen elvileg befér.Igenám, de az oda vezető út igen keskeny, jobbra házfal, balra a tárolók. Ezért nem tudok befordulni vele 90 fokban.
Persze emelgethetem a hátulját, de ahhoz azért kell még valaki aki fogja, hogy ne dőljön el. Szóval ez akkor sem lenne megoldás, ha nagyon jó erőben lennék, de nem vagyunk egy súlycsoportban a GS500-zal.
Az ajtót át tudom szerelni a túloldalra, nem aza a gond, hanem maga a mérete.
Eszembejutott, hogy szélesíteni kéne az ajtót, de az elég nagy munkának tűnik, és nem biztos, hogy elég.
Íme egy ábra, a könnyebb megértés végett.
Itt lenne egy ábra, ha menne a képfeltöltés :-(
Később berakom, ha már megy.
Egy olyan megbízható szerelőre lenne szükségem, aki hozzá mer nyúlni 20 éves motorhoz (Honda CB750). Egyrészt nagyon nehezen indul, másrészt le kellene műszakiztatni. Szerintetek milyen úton induljak el szerelőt keresni? (Budapest környéke)
Jaja, persze! Ezt én is vágtam. Főleg, hogy csak első féket használok. Csak kaptam korábban pár okoskodást, aztán rájuk hagytam. Hiba volt. Meg fogom fordítani.
Ezért is lehetett problémád az esőben fékezésnél, mivel az fékerő lényegesen nagyobb százalékban jut az első kerékre, ezáltal az a gumi jobban szétterül, és a megnövekedett felület miatt mégfontosabb a helyes forgásirány a víz minél hatékonyabb kiszorításához.
Mivel a vízkiszorítás gördülés közben szükséges, ezért a profil kialakítása aszerint működik, hogy a gumi és az aszfalt közé kerüt vizet a felület a gördülés közben fokozatosan az abroncs két széle felé szorítja Ezt az elvet figyelembe véve a V alakú mintázat mindig a forgásirányba mutat.
Olyan kérdésem lenne, hogy hol tudnék venni jó minőségű, protektoros motoros ruhát elérhető áron (akár használtat is). Ha esetleg van valakinek, az írjon (188 cm magas vagyok és 80 kiló). Minden segítséget előre is köszönök.
Akkor annyit tudok ajánlani, h nézd meg a tartóját az általam ajánlott doboznak. Nekem is azért ezt hozták mert erre mondták h univerzális adapterlemeze van:) Majd megbeszélünk vmi találkozót, amikor ezt a rögzítő alátétlemezt megnézheted és aztán majd meglátod h teccik-e v nem és hogy illik-e a gépedre. Ha jó akkor majd beszélhetünk a dobozról is...:) Persze én csak együtt a kettőt tudom eladni.
A mintázat a víz kiszorítására van (ezt mondjuk eddig is tudtam), éppen ezért ugyanúgy (az elsőn nem fordítva) kell állni, hiszen akkor a kerék alá gyömöszöli a vizet... Logikus is végülis. Ehhez mit szóltok?
Lehet, mostmár értem, miért estem el majdnem 4x is, mikor esett, csak mert fékezéskor kiment az első kerék... Nekem ugyanis így egész nyáron fordítva volt az első. :/
Az elsőn általában fordított. Míg a hátsót gyorsításra használod az elsőt fékezésre, tehát pont ellenkezőleg szokott állni. Biztos vannak kivételek....
Jovore a ringen szeretnenek szervezni egy hagyomanyteremto tobbnapos motoros fesztivalt. Ha van valami otletetek az alabbi linken segithettek vele a szervezesben!
Van egy fölös Shad/MotoDetail 42l-es doboz. Új, gyári csomagolás. 22 ezer Ft gyári a tartó adapterlemzzel együtt. Ha érdekel dobj egy mélt a jakaba kukac hotmél pont komra:)
Miféle gumi az, hátha valami infó van róla a neten. Szerintem elég gyanús, hogy hasonló a mintázat elöl-hátul, de pont fordítva van felszerelve. Mert ha a szakember igazat mondott, akkor vagy az első, vagy a hátsó sokkal hamarabb felúszik a vízre, mint a másik.
De én esőre értem, mert tegnap is a halálból hoztam vissza egy erősebb fékezéskor a motort (edett az eső, fékeznem kelett, az eleje kicsúszott, jobb láb le, még vagy kettő figura, és úgy hoztam vissza).
Kerestem rajta ezt a nyilat, amit mondasz, de semmi.
Minden guminak van egy gyárilag meghatározott forgásiránya. (Ez jelölve van a gumi oldalán.) Aszerint kell felszerelni. Ne fogalkozz a mintázattal, mert az csak a viz kiszorításához van, nem a tapadáshoz. A tapadást a gumifelület végzi!
Nekem most olyan kérdésem lenne, amire a választ hol így hol úgy kapom meg...
Szeretnék már ennek a végére járni.
Következő a problámám:
Ugye a gumin vannak barázdák. Tegyük fel (az egyszerűség kedvéért), hogy ez egy egészen egyszerű barázdázás: V alakú, ha értitek mire gondolok... Nem akarom túlmagyarázni. Na már most ez a V alak a hátsó gumin, hogyha hátulról nézzük, fejjel lefelé áll, hogy gyorsításkor így biztosítsa a megfelelő tapadást. Én naívan azt gondoltam, hogyha a hátsón így áll, akkor az első is így kéne, vagyis szemből nézve pont ellenkezően, normális függőleges V formába. Ehelyett az én kis mocimon nem így van. Szemből nézve ugyanúgy fejjel lefelé áll. Kérdeztem én, hogy miért, mire az a válasz jött, az első keréknek fékezésnél kell tapadni, nem kigyorsításnál, ezért az ellentétes elrendezés. Na mondom O.K., Qrva jó értek mindent. Ezzel már csak egy baj van, hogy nem egy motort látok, (gyári felszereléssel), amelyiknél ugyanúgy áll az első és hátsó gumi.