Keresés

Részletes keresés

csapo Creative Commons License 2001.03.11 0 0 16
oncognito,
asszem nem egészen egyformán értelmezzük, hogy mi az a definíció. A defíníció szvsz nem tartalmazza valaminek a részletes leírását, felépítését, működését, stb. Egy példa:
Autó- kerekeken guruló közlekedési ezköz.
Részleteket egyáltalán nem tartalmaz a definíció.
(3 kerekű, 4 kerekű, milyen a meghajtása stb)
Előzmény: oncogito (15)
oncogito Creative Commons License 2001.03.11 0 0 15
... ha szerencsésen teszik fel a kérdést.

Popper Péter könyvében olvastam erről egy gondolatot, amit nagyon igaznak érzek.
Azt, hogy pl. mi a máj, nem tudjuk. Deha mint szerv működéséről, vagy pl. étel elkészítésének formájaként beszélünk róla, definiciók tömkelegét gyárthatjuk.

Tehát az, hogy mi a lélek, talán nem az ember léptékének megfelelő kérdés.
A megnyilvánulási formája sokkal többet elárulhat.

Előzmény: Thoughts (14)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.11 0 0 14
Szerintem meg minden létező dolgot lehet definiálni...
Előzmény: oncogito (12)
csapo Creative Commons License 2001.03.11 0 0 13
OK. Bocsika.
Előzmény: Thoughts (11)
oncogito Creative Commons License 2001.03.11 0 0 12
A lélek megfogalmazására szerintem igazán komolyan senki nem vár egyértelmü definiciót.
Talán valóban szerencsésebb a megnyilvánulási formáiról beszélni.

Talán ami az életünk során változatlanul marad meg bennünk (minden egyéb külső körülmény ellenére) mint érzés, tapasztalat, konzekvencia talán az, amit a lélek a testből magával visz.
Én talán a szándékot tartom az egyik ilyen maradandónak.

Előzmény: csapo (8)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.11 0 0 11
Kedves csapo!

Arra kérnélek (mint topicnyitó), maradjunk a lélek definiálásánál, mielőtt arról kezdenénk beszélni, képes e az test nélkül létezni!

Ha definiáltuk, már ezt is rögtön megtudjuk!!!

Előzmény: csapo (8)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.11 0 0 10
Mit értesz az alatt, hogy nem anyagi természetű???
Előzmény: petoL (7)
luck Creative Commons License 2001.03.11 0 0 9
Tud,csak nem szeret.
csapo Creative Commons License 2001.03.11 0 0 8
Azt hittem, hogy egyértelmű: nem maradt semmiféle lemez.
De ez csak hasonlat volt. A valódi kérdés van-é az embernek lelke és ha van tud-e létezni test nélkül. És ha tud milyen tudást, tapasztalatot képes magával vinni.
Előzmény: Daikini (6)
petoL Creative Commons License 2001.03.11 0 0 7
ÜDV!!! Egy pár szót, ha érdekel benneteket a lélek. Látszólag legegyszerübb tárgymeghatározás az volna, hogy a lélektan tárgya – a lélek, de a lélektan mint tudomány éppen azzal kezdödik, hogy ennek a megállapitásnak a helytelenségére élesen ráeszmélnek világnézeti külömbség nélkül. A lélektan tárgya: a cselekvésröl, az organizmus és a környezet különleges kölcsönhatásáról, az ember és az állat speciális „külvilágá-ról“ a tudat jelenségekröl (vagy éppen tudatlan) az „én“-röl a személyiségröl stb.
Lelki jelenségek általában látás, hallás, emlékezés, elképzelés, gondolkodás, érzés, akarat, vágyakozás.
Valamilyen nem anyagi természetü létezö: a lélek.
Saját lelki jelenségeinkröl közvetlenül tudunk, (önmegfigyelés).
A lélektani problémákról is tudunk ma sokat.
Daikini Creative Commons License 2001.03.11 0 0 6
Hat... ha tonkrement minden hardware, es nincsen mentes, akkor baj van... de talan minden software-nek megvan a gyari lemeze, csak ujra kell installalni, aki kozben mentett, az talan nem vesztett el mindent. De sokat ujra kell kezdenie.
Persze en sem vagyok ebben a teoriaban biztos...
Aki azt mondja, tudja, az valoszinu hazudik vagy teved... nekem megvan az elkepzelesem :-)
Persze el lehet gondolkodni, hogy a semmi rossz-e, ha a lelked is es a tested is meghal, es egyszeruen csak az orok semmi veszi kezdetet. Szerintem nem szornyubb, mint valami orokkevalo dologban remenykedni. De ez izles dolga...
Előzmény: csapo (5)
csapo Creative Commons License 2001.03.11 0 0 5
Úgy értem a hardver teljesen tropára ment. Egyetlen ép byte-t sem lehet megmenteni. A software máshol nem létezett. Főggetlenül a hardvertől akkor is megmarad a software?
Fodítva nem probléma. Pl. valami vírus tönkre vágja a vincsin az összes adatot. Format. Instal. Oszt má mőködik is a régi hardver az új szoftware-val
Előzmény: Daikini (4)
Daikini Creative Commons License 2001.03.11 0 0 4
A software is rajta volt lemezeken, talan egyszer uj hardware-t kap :-)
forditva nehezebben tudom elkepzelni... de hat ki tudja. Jo volna egy kommunikacios csatorna az emberek kozott, talan megertenek egymas gondolatait... Es nem csak a proci teljesitmenyet neznek, vagy a haz alakjat :-)
Előzmény: csapo (3)
csapo Creative Commons License 2001.03.11 0 0 3
És ha a hardver tropára megy akkor vége a software-nek is? Vagy képes hardver nélkül is létezni, önmagában?
Előzmény: Daikini (2)
Daikini Creative Commons License 2001.03.11 0 0 2
Kedves Thoughts

Kicsit talan kockafeju a meghatarozas, de szerintem ugy lehetne leirni, mint a megfelelo hardwaret (testet) mukodteto software (lelek+tudat). Software nelkul nincs ertelme a legjobb hardware-nek sem, es forditva sem igazan. Mindig ketten egyutt szamitanak.

Előzmény: Thoughts (1)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.11 0 0 1
Na ez egy frappáns válasz volt! ;-)

Örülök, hogy tetszik a topik! Kövesd kérlek, remélem kiteljesedik...

Előzmény: luck (0)
luck Creative Commons License 2001.03.11 0 0 0
A tudat tudatossága.

Egyébként,egy jó vitatéma.

Thoughts Creative Commons License 2001.03.11 0 0 topiknyitó
Kedves Mindenki!

A "lélek" szó tagadhatatlanul szerepel a köztudatban, viszont egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy mindenki számára ugyanazt jelenti.

Sokak számára ez a kifejezés mindennél fontosabb értelmet rejt magában, másoknak számára a kifejezés irreleváns, de biztosan mindenkinek van egy elképzelése jelentéséről, vagy arról, hogy az mit jelent másik embernek.

Éppen ezeket az eltéréseket vagy hasonlóságokat volna jó tisztázni.

Remélem gyümölcsöző lesz ez a topic, ugyanis véleményem szerint nagyonis fontos lenne definiálni egy ilyen elterjedten használt fogalmat, csak hogy mindenki tisztába legyen jelentésével - vagy azzal, hogy mit jelent a másik számára - mikor kimondja azt.

Szerintem a lélek létezik, de az az érzésem magát a kifejezést értelmezi mindenki másképp, és azt már nem tudom eldönteni miképpen.

(Kéretik mindenki nyugottan terjengeni!!! ;-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!