Keresés

Részletes keresés

WhiteSzépia Creative Commons License 2012.12.27 0 0 16961

Sziasztok! Sok-sok utánaolvasgatás és keresgélés után kábé egy éve vásároltam egy Sony HX9v Cybershot fényképezőgépet. Többnyire igen szép képeket készít, nagyon sokféle manuális beállítással lehet játszadozni, bár még mindig van mit tanulni a gépen. Mert előfordul, hogy a kép minősége kritikán alulian sikerül még az elvileg hülyebiztos automatikus beállításoknál is.

Azonban egy valami nagyon zavar.

Az elkészült fényképeken a kép szélein lévő arcok elnyúlnak, eldeformálódnak, míg a kép centrumában abszolút hibátlanok.

Létezik valami beállítási lehetőség, amivel ezt ki lehet küszöbölni, vagy ezzel a „hibával” együtt kell élni, mert a széleslátókörű G-lens objektívvel ez együtt jár?

Vagy esetleg létezik valami képjavító program, ami ezt helyrehozza? Vagy jobban járnék egy belépőszintű dslr géppel?

A régi Minoltámmal nem volt ilyen gond…

 

A tanácsokat és ötleteket előre is köszönöm!

képfaragó Creative Commons License 2012.12.24 0 0 16960

Meglepődtem. A DPREVIEW oldalon a specifikációnál nem is írták ki.

Előzmény: gomoly (16957)
gomoly Creative Commons License 2012.12.24 0 0 16959

köszi :)

Előzmény: ötfelezős (16958)
ötfelezős Creative Commons License 2012.12.24 0 0 16958
Előzmény: gomoly (16953)
gomoly Creative Commons License 2012.12.24 0 0 16957

Igen. Sony Cyber-shot DSC-H50. 74 mm-es a menet.

Előzmény: képfaragó (16956)
képfaragó Creative Commons License 2012.12.24 0 0 16956

Ezt a 74mm-t honnan vetted? Ez a ,,Sony Cyber-shot DSC-H50" ? Nézd meg a géped specifikációjában, mekkora a szűrőmenet, mert nem szoktak eltérni a szabványos méretektől. Az már másik kérdés, hogy egy 15 szörös zoomra érdemes-e még előtétlencsét is tenni.

Előzmény: gomoly (16955)
gomoly Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16955

Sony h 50 74mm :(

Azért köszi.

Előzmény: fvcc (16954)
fvcc Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16954

49-52-55-62-67-72-77

ez a szamársor

Előzmény: gomoly (16953)
gomoly Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16953

Zűrös méret ez 74mm. Sehol nem látok ilyen szűkítőt.

Előzmény: scarabaeus (16952)
scarabaeus Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16952

Ha legalább 67 mm-re le tudsz szűkíteni valamilyen step-down gyűrűvel, akkor az 52-67 mm között állítható nagyságú, csiptethető univerzális adapterével egy Raynox DCR-250 előtét simán ráver pár kört az egy lencséből álló, kómázó, kromatikus aberrációs makrólencsékre. Nem egy lencséből áll, korrigált, jól használható. A másik, a DCR-150 a kisebb párja.

Előzmény: gomoly (16943)
fvcc Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16951

úgy bezony

... meg a belső részét "feketíteni" (most nem jut eszembe, hogy mit kell csinálni a durallal, hogy ne ezüstös, de mattabb és feketébb legyen) a kósza fényreflexek miatt

Előzmény: gomoly (16950)
gomoly Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16950

nem jó...értem már

esztergálni kell

gomoly Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16949
Előzmény: fvcc (16947)
gomoly Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16948

Látom, hogy nem kapható :(

Előzmény: fvcc (16947)
fvcc Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16947

http://www.foto-walser.biz/shop/Artikel/5320/257/Nahlinsen_Macros_walimex_Close_up_Makrolinsen_Set_77_mm.htm

akkor a 77-es a te "embered", de addig ne vegyél, amíg nem találsz valahol 74-77mm-es szürőmenet átalakítót ... vagy nem tudsz valakivel csináltatni (mondjam azt, hogy esélytelen?)

Előzmény: gomoly (16946)
gomoly Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16946

Köszi.

74mm-es a szűrőm.

Előzmény: fvcc (16945)
fvcc Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16945

+1, +2, +4 dioptriás, szűrőmenetbe csavarható feltéteket lehet kapni. Minél nagyobb a dioptria, annál jobban nagyít, azaz közelebbről lehet vele fényképezni. Az élességállítás tartománya ezek használatánál általában pár cm terjedelemben lehetséges. A szürömenet azonos legyen az objektíveden levő menettel. Ha olyan nincs, akkor nagyobbat vegyél és kell hozzá egy szürőmenet-átalakító. Lehetőleg kerüld a szembefényben történő fényképezést a nem kívánatos reflexek (fényvisszaverődések) elkerülése miatt.

   Számolnod kell a kiadások közé egy jobbfajta állványt is, mert a nagyon kis élesség-tartomány miatt képtelen vagy kézben megtartani a gépet úgy, hogy a kép éles maradjon.

Előzmény: gomoly (16943)
gomoly Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16944

Ezt hogy érted?

Előzmény: VANDOR (16942)
gomoly Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16943

Kezdő fotós vagyok.

Sony h 50-s-re  (nem cserélhető objektív) keresek megoldást, hogy jobb makró fotókat készíthessek.

Előzmény: fvcc (16941)
VANDOR Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16942

Optikai szempontbol.

Előzmény: gomoly (16940)
fvcc Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16941

Most próbálnék valami "okosat" kitalálni, de nem megy.

 

- hááááát,  vallási szempontból biztosan nem. Emberiből ????  Vizuálisan esetleg? Vagy: minőségi szempontból?

Azt mondják, a sörösüveg alja is egy dioptriás lencse.

 

Én rövidlátó vagyok (szar a szemem) - egy jó üveg előtte segít, hogy jobban lássak.

Akinek jó a szeme, tehet elé bármit - szarabbul fog látni.

 

Esetleg vegyél egy fordító gyűrűt (szürő menet + fgép bajonett csati). Meglesz a makro-obid.

Előzmény: gomoly (16940)
gomoly Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16940

Sziasztok! Makro előtét lencséket nézegetem. 

Ezt írják: ,, Olcsóbb , egyszerűbb megoldás, mint egy drága makro objektív vásárlása, viszont minőségileg valamelyest ront a képminőségen."

Ha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, az volna hozzá kérdésem, milyen szempontból romlik a kép minősége. (?)

VANDOR Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16939

Manfrotto 055-nek az aktualis valtozata pl.

Előzmény: drMinit (16938)
drMinit Creative Commons License 2012.12.23 0 0 16938

hmmm. Ok.

De gondolom, nem fogok 4-5 féle állványt tartani.. :)

Innen kezdve, akkor mérjem magamhoz, max egyszer kétszer ássak neki gödröt :))

 

A teherbírás kézzel fogható.

Nem hiszem, hogy valami extra" obim lesz a közeljövőben, tehát gondolom egy átlagos teherbírású megfelel.

Viszont az hogy maga az állvány milyen súlyú legyen és melyik a stabil, már nem annyira egyértelmű.

Rengeteg félét árulnak, nincs időm az összest végig próbálni, illetve mivel idáig még nem használtam, nem is tudom mire figyeljek ..

Vastagság, állíthatóság, milyen fej, milyen rögzítés stb..

Nincs egy általánosan elfogadott tipus, ami kezdéshez ajánlott?

Az olcsó de használható megoldásoktól irtózom, az nem az én stílusom, inkább minőségi legyen, mint gagyi.

Előzmény: zorko (16932)
fvcc Creative Commons License 2012.12.22 0 0 16937

Hát, ha a 2. képen kb. 90 fokkal balról küzdelmeztél vóna  :))

Előzmény: zorko (16936)
zorko Creative Commons License 2012.12.22 0 0 16936

Ez speciel egy bőrkanapéban kényelmesen hátradőlve készült.... :-)

 

 

Itt viszont nem úsztam meg a guggolós/fekvős "küzdelmet" :-))

 

Előzmény: fvcc (16935)
fvcc Creative Commons License 2012.12.22 0 0 16935

Az okos embör egyenes háttal fotózik... és a segge alá széket tesz :D

Előzmény: zorko (16934)
zorko Creative Commons License 2012.12.22 0 0 16934

A derékmagasság helyett egy kicsit jobb megfogalmazás, hogy függőleges hátlappal "kell" fotózni.

 

Amúgy igazad van, kényelmetlen az alacsonyabb nézőpontból fényképezni.

(Ebből is látszik, hogy jó képeket a fizikai fáradozás szempontjából sem könnyű készíteni. :-)

Előzmény: VANDOR (16933)
VANDOR Creative Commons License 2012.12.22 0 0 16933

Ketsegtelen, hogy a derekmagassagbol keszult portrek a legjobbak, mert onnan a modell orrmandulaja is jol latszik :P

 

Ha csak ritkan fordul is elo, hogy keresore ragadva kell varni a "pillanatot", nagyon kinos tud lenni percekig meggornyedve allni.

Előzmény: zorko (16932)
zorko Creative Commons License 2012.12.22 0 0 16932

A magassági kérdés evidens.

Azért nem annyira teljesen evidens. Jó az, ha magas az állvány - a magasat le lehet engedni.... -, de azt azért látni kell, hogy a felvételi magasságot az elkészíteni kívánt kép határozza meg, nem az állvány vagy a testmagasság.

Ha csak nincs rá valami ok, hogy eltérjünk ettől, akkor a szemmagasságnál alacsonyabban (elvileg derékmagasságból) "kell" fotózni.

Előzmény: drMinit (16921)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!