Keresés

Részletes keresés

JFEry Creative Commons License 2004.05.14 0 0 2816
Milyen érdekes, ha valaki értelmetlen marhaságokkal próbál beetetni, akkor nem értjük "akkor azt hablatyolásnak, blöffölésnek, a szavakkal dobálózásnak titulálj"ük.

Milyen érdekes, hogy nem szopjuk be.
Valaki, mitha a kritikát ki is dobta volna a "mágusi" köréből...
Mintha ott is a kritikai él lett volna a baj.
Nevetséges.
Legalább ha valami értelmes ötletet fel tudnál veti. Szívesen lennék, vagy lenne más a dolog megvitatásában, esetleges kidolgozásában partner.
De ez a szócsavarás. Ez nulla!

Milyen érdekes, hogy Teacher nem ír ide.

Előzmény: bureau (2803)
Simply Red Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2815
Ejnye-bejnye! Leragadsz egy magyarázatnál? Próbálkozz egy kicsit. Segítek. A kulcsszó: gravomágnesség.
Előzmény: bureau (2811)
mmormota Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2814
Ez a fraktál fő előnye - a világon mindenhez hasonlatos. :-)

A véletlen játéka csupám, hogy minden olyan próbálkozás, mely a légáramlás hatásának kiszűrésére irányul, egyben a bioenergia forgató hatását is gátolja? Különösen sajátos ez a nevetséges nylonzacskós kísérletben, ott ugyanis a kéz és a kerék között nincs új akadály, még a szánalomra mélto lowtech zacskó sem. Talán egy fraktál.

Előzmény: bureau (2811)
mmormota Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2813
A szélerőműveket tervezőik a társadalom egyesített bioenergiájára méretezik. A bioenergiát erősíti a természetes tudat tiszta energia utáni igénye. A bioenergetikai forgatás általában sikerül is, főleg ha fúj a szél.
Előzmény: Simply Red (2808)
bureau Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2811
A szélerőművek lapátjai (bizonyára erre gondoltál), aerodinamikailag erre kialakított felülettel és profillal rendelkeznek, miközben maga a konstrukció önbeálló. Érthető tehát, hogy ezekre a - tetszőleges irányú - légáramlás erőhatást fejt ki, amely megfelelő nagyság esetén a lapát elmozdulását eredményezi, ezáltal formagtónyomaték jön létre. Az Egely-kerék szerkezete egészen más, tehát ostobaság lenne a kettőt párhuzamba vonni. Az Egely-kerék esetében az energiaáramlás (nem levegőáramlás!) képe hasonlatos a 2755 alatt bemutatott fraktálrészlethez.
Előzmény: Simply Red (2808)
bureau Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2810
Colonel, az értelemmel bíró szókészleted még egy tőmondatra se lenne elegendő.
Előzmény: Törölt nick (2807)
bureau Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2809
Ha annak találod, akkor az nem a Te problémád, úgyhogy ne izgasd magad miatta. Mellesleg a laikus ember véleménye számomra sokkal hitelesebb, tehát örülök, hogy szóltál nekem. Azért az se baj, ha az ember néha félreteszi az előítéleteit. Ha gondolod, próbáld ezt meg. Köszönöm.
Előzmény: Threepwood (2806)
Simply Red Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2808
Meghajolok a nagy tudásod előtt. De hagyjuk is ezt a pitiáner Egely-kereket. Alkalmazzuk az informológiát például mindjárt a szélerőművek leírására. Merthogy természetesen azokra sem csak egy magyarázat lehetséges, ezt már megtanultuk tőled.
Előzmény: bureau (2805)
Threepwood Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2806
Csak laikusként szólok be: eléggé szánalmas, amit művelsz.
Előzmény: bureau (2805)
bureau Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2805
Neked valóban nincs semmi szükséged ezekre, legfeljebb időnként köpsz egyet a tenyeredbe, majd folytatod a kapálást. Igaz, ha elfáradsz a munkába és megizzadsz, arra is azt a magyarázatot fogod adni, hogy teleköpködött valaki. Hiszen nálad egy dolgora mindig csak egy magyarázat létezik. Mert ennyit vagy képes felfogni...
Előzmény: Simply Red (2804)
Simply Red Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2804
Csak az a bökkenő, hogy a kerék működésére megvan a pontos magyarázat: a levegő forgatja. Majd ha mutatsz olyat, amit nem lehet így, vagy más ismert jelenséggel magyarázni, akkor gyere elő az informológiával, meg a binduval. Addig semmi szükség itt rájuk, akármik is ezek.
Előzmény: bureau (2803)
bureau Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2803
Milyen érdekes, amikor valaki nem osztja a véleményeteket, akkor azt hablatyolásnak, blöffölésnek, a szavakkal dobálózásnak tituláljátok. Mondhatom nagyon komoly, tárgyilagos és elfogulatlan hozzáállás.
Személy szerint már felvázoltam pontosan három szakterületet, ahonnan ezt a kérdést meg lehet közelíteni, és a kerék működésére magyarázatot lehet adni. De laikus befogadási szinten ez teljesen hiábavaló vállalkozás. És Te, doktor úr, eddig milyen konkrétumot mondtál ebben a topicban, az én fikázásomon kívül?
Előzmény: Dr.Feelgood (2802)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2802
Tovabbra is az a velemenyem, hogy csak dobalozol a szavakkal, bloffolsz. Ha van valami konkret mondandod, akkor gyerunk, ki vele! De ebben a formaban a tarsalgas kezd nagyon unalmassa valni, azonkivul offtopic is.
Előzmény: bureau (2799)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2801
"Van már megvilágosodás?"

Azt hittem reggel legalább ezt ellenőrizted. :)
Legalábbis most még a napos oldalon vagyunk. Még.

Előzmény: JFEry (2800)
JFEry Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2800
Melózni voltam..
Van már megvilágosodás?
bureau Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2799
OK, legyen ez egy S.Q. pont. Nekem nem derogál elismerni, ha elvetettem a sulykot. Elképezlhető. De ha az operációkutatásban otthon vagy, akkor mi a gond az informológiával?
Előzmény: Dr.Feelgood (2798)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2798
" De vajon akkor ki is hazudik?"

konkretan te, a 2774-ben.

Előzmény: bureau (2797)
bureau Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2797
Nézd, engem nem zavar ez a válasz, mivel hál' Istennek elég jól ismerem az oldalt. (Nem minden infó érhető el bejelentkezés nélkül, az pedig kizárt, hogy bejelentkezzél oda.) Te tudod, mit miért írsz ide. De vajon akkor ki is hazudik?
Előzmény: Dr.Feelgood (2796)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2796
Azzal kezdtem. 10 talalat. Valamint a Main Achievements fele matematika, 0 informahablaty.
Előzmény: bureau (2795)
bureau Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2795
Írd már be kontroll végett azt is, hogy "mathematics". Nos? Nem kéne ilyen gyorsan meghazudtolni engem.
Nincs Neked valami üldözési mániád, hogy mindenki hazudik rajtad kívül? Kezdted a fraktálos könyvvel, és most még mindig ez az egyetlen érved. És még én személyeskedek?
Előzmény: Dr.Feelgood (2794)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2794
Jo, hogy belinkelted az Orosz Akademiat, ugyanis az oldaluknak van egy keresoje, amivel hamar kiderul, hogy az "informology" szo 0 alkalommal talalhato meg a honlapjukon.
Előzmény: bureau (2793)
bureau Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2793
Legalább konzekvens lennél, akkor még értelmesen is tudnál érvelni.
1. Semmilyen cikket nem ajánlottam elolvasásra, ami binduról szólna. Csak képet linkeltem be. Hogy onnan hova barangoltál, az a Te dolgod.
2. Ha valamit e területen nem értesz, valószínűbbnek tartom, hogy a szellemi képességeidet illetően vannak hiányosságok.
3. Lehet, hogy Te így vetted az oklevelet, amivel nyilván helyettesítheted azt a papírt, ami elérhető...
4. Nem Moszkvai Akadémiáról, hanem Orosz Tudományos Akadémiáról
beszéltem.
Előzmény: mmormota (2790)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2792
Bureau, eddig csak hablatyoltal, de most mar hazudsz es szemelyeskedsz is. Nem tetszik ez nekem. Korabbi tanacsomat fenntartom: probalkozz fiatal bolcseszlanykakkal, nekik talan bejon a komplex szamok meg az operaciokutatas szavak celtalan emlegetese, de itt a topikban foleg TTK-t vegzettek vannak, akik szamara a fentiek kb. annyira misztikusak, mint a fapapucs.
Előzmény: bureau (2788)
bureau Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2791
Szókészletedet és tudásodat frappánsan ki is merítetted ezzel a hozzászólással, bátyám!...
Előzmény: Törölt nick (2789)
mmormota Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2790
Tudományágakról nem tudok mit mondani.
Ajánlottál egy linket, ott találtam egy cikket binduról, manduról, geometriával kevert időről.

Egyet tudok: az a cikk sima halandzsa, nincs benne értelem. Mondatai nem következnek egymásból, állításai megalapozatlanok, az egész egy értelmetlen szóhalmaz. Ilyet intelligens ember nem ír.

Divatos dolog klubot alakítani, amelynek pl. Akadémia a neve és pl. történetesen Moszkvában van a székhelye. Ennek a klubnak aztán bárki tagja lehet, ha fizet mondjuk ötven Eurót érte. Százért már egy szép oklevelet is kap:
"A Moszkvai Akadémia tagja". :-)))
Nem ilyesmiről van szó az elismertség kérdésében?

Előzmény: bureau (2788)
bureau Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2788
Szíves engedelmeddel emlékeztetnélek arra, hogy konkrétumokat szeretnétek tőlem hallani. A feladat valami olyasmi, hogy beszéljek a komplex számokról, de amikor az alapokról teszek említést, pl. négyzetgyök alatt mínusz egyet említek, akkor azt halandzsának minősíted. Két eset lehetséges: 1. rettenetesen önkorlátozó vagy; 2. szellemileg képtelen vagy felfogni azt, hogy születhetik egy új tudomány, amelyet az Orosz Tudományos Akadémia elsőként ismert el.
Sajnos azt kell mondanom, hogy halvány lila fogalmad sincs az operációkutatásról se, mert ilyen alapon azt is valami misztikus kategóriába sorolnád.
Előzmény: Dr.Feelgood (2787)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2787
bureau, ezzel a csak oroszok altal muvelt poszt-ezo halandzsaval a bolcseszeknel kene inkabb probalkoznod.
Előzmény: bureau (2785)
bureau Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2786
Ha valakinek buta a számítógépe, vagy esetleg annak kezelője, akkor íme a link:
http://www.fractalus.com/paul/smallbindu.jpg
bureau Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2785
Doktor Úr! Magának ezt a bindut javaslom akkor...
Persze hasznosabbban töltené drága idejét, ha kicsit elméllyedne az
informológia alapkérdéseiben, hogy folytathassuk az eszmecserét.
Előzmény: Dr.Feelgood (2784)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2784
Volt mar a Zoldsegboltban, jo regen.
Orbitalis kretenseg, az biztos.
Bureau koma, ha ilyen szintuek az elmeleteid, akkor inkabb bele se kezdj.
Előzmény: Silan (2783)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!