Keresés

Részletes keresés

jee_c Creative Commons License 2004.01.23 0 0 6979
khmm.. :-) búvárúszó, akarom mondani. :)
Előzmény: jee_c (6978)
jee_c Creative Commons License 2004.01.23 0 0 6978
Hali,

az előbb éppen Underworld ment, most egy régi KLF. Jó kis nyugtató zenék. :)
Ok, akkor nem érdemes parázni a ruhás staik miatt, kösz a tanácsot a csuklyával. Meleg vízben is inkább le szoktam venni az úszósapkát, ha lehet.

Tzui!
Úristen! Ha a nyakadon állnak sokan szabadulj ki, mer' megfulladsz! :-)
Ja, ruha: Ákos is gondolkozik egy ruhavételen. Szóval akkor lennénk néhányan az útra.

Monofines lány valszínű búvárűszó lehetett. Nekem a monofin mopst már ráér a verseny után is. :-D

Sea U Szombaton, szombaton.

jee

Előzmény: Carcharodon (6975)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.23 0 0 6977
Embernek kevés segítőnek meg jó lennék(tudom KV-t főzni meg szörpöt a bíróknak)
:))

Nem nagyon volt üzenetem a napokban a telcsimen!
:(

Megyek én bárkivel!Pichológus úgyis rámférne!:))
Sajna már nem megyek haza, így nem tudlak keresni,mert nem tudom fejből a számod.Hívjál a "klubban".:))

Miben kellene segítenem,mit vigyek,vízbe kell-e mennem,ott alszunk?
Ezeken gondolkodj mielőtt felhívsz,mert én elfelejtem megkérdezni,ha sokan lesznek a nyakamon!

Danke!

Előzmény: Carcharodon (6975)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.23 0 0 6976
Brühühü,brühühü!

Ha ruhát akarsz venni szólj,mert én is gondolkodom rajt.Top-Sub,nemde? Lemehetnénk együtt leméretni magunkat.

Tegnap 12.30-körül láttam a Katona József utcában egy kicsi hölgyet(kb.20-25 éves,szőkésbarna hajú)egy naaagy szürke monofintokkal a hátán(benne of course egy monofin pattogott és az vala nagyobb mint leánynak háta)
:))

Előzmény: jee_c (6972)
Carcharodon Creative Commons License 2004.01.23 0 0 6975
Emberek - na és te is tzuiop! :-)

Két dolog:

Az 50-es medence azért alakult ki a statikusra IS, mert a kicsiben nem férnétek el annyian...

Én anno az első versenyemen szintén életemben először nyomtam a statikust ruhában (6,5mm-s Beuchat neoprén - keine szabadtüdős) és mindössze annyi volt kellemetlen, hogy melege volt a fejemnek. Vagyis az már segített volna - és talán nektek is megfontolandó -, ha nem lett volna a csuklya felhúzva. Amúgy elég sok embert láttam versenyeken - akár spéci szabdtüdős ruhában volt, akár nem - "fedetlen fővel" nyomni és műxik. Szerintem az, hogy fenntart a víz felszínén, az külön jó érzés, segít(het) ellazulni...

Csak semmi idegeskedés! RELAX! Mehetnek a lazító zenék, szóljon az OM, sisteregjen az önszuggesztió, ésatöbb, ésatöbbi... Jók lesztek holnap!

Viszlát mindekivel este/reggel...

KOMA! Én kerestelek egy csomószor - lehet, hogy le tudnál jönni a pszichológus srácokkal holnap reggel - majd kereslek du és megadom a számát. Te is csörgess, mert el leszünk havazva a pakolással!!!

Pedig kellenél segítőnek!!!

Tengermély tisztelettel,
Karka

jee_c Creative Commons License 2004.01.23 0 0 6974
SL, javítok. A tengeren már nyomattam kis vízben kisebb statikusokat ruhában. Max 2 perceket. Közben néztem a kis rákokat, halakat. Nagyon relax volt. :)
Ezt egyébként szabadtüdőzésből visszatérve tettem.
Előzmény: jee_c (6972)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.23 0 0 6973
Cicukák!

Nem férnék be egy kocsiba,holnap(gondolom reggel)i indulással?

Ha igen akkor keressetek ma a

270-1183-as tel.számon 15-22-ig.

Köszönet!

jee_c Creative Commons License 2004.01.23 0 0 6972
Tzui!

sajnos nem tudunk vinni, mert 4en megyünk a Robiékkal reggel.
Egyébként hogy gondoltad, hogy ilyen amatőrök vagyunk, természetesen mindenki 6.30-cal és 150 méterrel nevezett. Bár még senki nem úszott annyit, és csinált ennyi időt, de optimisták vagyunk. A versenyen biztos sikerül! ;-)

Flo, SL!

Ja, ez gáz. Sine, még nem nyomattam statikust neoprénben. Külön érdekes lesz, hogy nem szabadtüdős ruhában leszek, hanem a normál 6.5mm-ese ruhámban.. :) Vatevör. :) Az a helyzet, hogy túltettem magam a nagy versenylázon, és lazán fogom fel a dolgot.
Enivéj, akartam venni szabadtüdős ruhát. Idén sort kerítek rá - hoffentlich. (így írják? :)

Ja, monofint is beszerzek egyet. B. Petit kell keresnem ez ügyben? Valaki át tudná lőni a telszámát?

jee

Előzmény: tzuiop (6971)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.23 0 0 6971
Én mondtam,hogy érdemes ruhával készülni,mert ritka a ruhanélkül is kellemesen meleg víz versenyeken(is).
:((

Kemények vagytok és így is jó lesz majd!
Remélem nem neveztetek 5 percel, meg 110 méterrel!?

Sine lege Creative Commons License 2004.01.23 0 0 6970
Nagy gáz..:)

SL

Előzmény: Florance (6969)
Florance Creative Commons License 2004.01.23 0 0 6969
ezen én is meglepődtem, csak ma reggel hallottam....gáz...

flo

Előzmény: Sine lege (6968)
Sine lege Creative Commons License 2004.01.23 0 0 6968
Hi Jee!

Olvastad a neten, hogy a nagy medencében lesz megtartva a statikus is?

Ez az info kicsit meglepő, hiszen eddig a kis meleg medencéről volt szó! Ez van...:(
Csak az zavar, hogy még soha nem próbáltam buvárruhában statikust nyomni. Te szoktál neopr.ben gyakorolni? Milyen az?

KandúrBandi! A te véleményedre is kiváncsi vagyok! Sőt mindenkiére, aki úgy érzi, hogy érdemlegesen hozzá tud szólni :-)

SL.

Sine lege Creative Commons License 2004.01.22 0 0 6967
Das ist aber ein möglichkeit :)
Előzmény: jee_c (6966)
jee_c Creative Commons License 2004.01.22 0 0 6966
Aber natürlich. +oldás: egy levegővel végignyomni az egész versenyt, és Sz.helyet - megkönnyíti a statikus számot is :), így kisebb eséllyel jut vírus a szervezetbe. :-)
Előzmény: Sine lege (6964)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.22 0 0 6965
Urak!

El tudok valakivel menni Szombathelyre?
Nekem nem lenne baj ha Vasárnap már itthon lennénk,de ha nem az sem tragedy.

Valaki hívjon ha ok

339-6309
üzenetrögzítő

ui:dolgozom 22-ig

Előzmény: Carcharodon (6959)
Sine lege Creative Commons License 2004.01.22 0 0 6964
Én csak annyit mondtam, hogy szerintem jók a változtatások :). A hatályosulásával kapcsolatban nem mennék bele semminemű értekezésbe, tekintettel arra, hogy nem ismerem a vonatkozó jogszabálykörnyezetet (nemzetközi, ill. hazai)!

más

Valahol olvastam, hogy Sz.helyen influenzavírus jeleit észlelték a szakavatottak...

Nem baj, sz..ok rá nagy ívben, ennyi kockázattal számolnia kell 1 apneistának. Oder nicht?

tschüss, SL

Előzmény: jee_c (6963)
jee_c Creative Commons License 2004.01.22 0 0 6963
Irgum-burgum! :-)

SL-nek igaza van, talán tényleg jobbak ezek a szabályok a pontozásban, de az is igaz, hogy kicsit durva lenne ennyivel a verseny előtt változtatni - főleg, hogy szakértőnk szerint szabályellenes is lenne.

Vatevör. Mostan elérkezett a lelki, szellemi rákészülés ideje. :) T-2nap.

és egy rövid vázlat:

tic-tac tic-tac tic-tac
10,9,8,7,6,5,4,3,2,1, Official Top, 1,2,3,
Haaaa [nagy levegő]
hap hap hap .. [carping]
csobb.. blub-blub
ssss sssss sssss ... [víz menetzaja úszás közben]
cssss [felszín]
ha huuuu haaaa huuu haaa
O [ez egy Ok jel]
:-)

szóval nem egy veszedelmes dolog.. :)

Előzmény: Carcharodon (6960)
El Che Creative Commons License 2004.01.22 0 0 6962
Hát, ha tényleg érdeklődők is ott lehetnek, akkor reményeim szerint én is szétnézek a versenyen.:)
Előzmény: Carcharodon (6959)
Sine lege Creative Commons License 2004.01.22 0 0 6961
Szia Karka!

Ne haragudj, de nem voltam net-közelben, azonban látom sikerült megküzdeni a szöveggel :-)

Szerintem jók a változtatások és jobban egyensúlyba hozzák a két v.számot (stat, ill. din.)

Üdv, SL

Előzmény: Carcharodon (6956)
Carcharodon Creative Commons License 2004.01.22 0 0 6960
Bocs Dzsí! Összekevertelek Prézlivel... ;-)
Előzmény: Carcharodon (6959)
Carcharodon Creative Commons License 2004.01.22 0 0 6959
Szia Jenci,

Nézőtér van, lehet figyelni, szurkolni, de papucs szükséges - anélkül nem megy! :-)

Zomba,

Bizony nem értintik a versenyt, mert mi már meghirdettük a korábbi szabályokkal/pontozással és 3 nappal az esemény előtt úgyanúgy nem lenne korrekt ezeket megváltoztatni. Sőt! Ahogy tapasztalt zsüzsinktől megtudtam: még szabályellenes is lenne!

Már csak 2 nap! :-DDD

Tengermély tisztelettel:
Karka

Előzmény: jencibuvarrr (6958)
jencibuvarrr Creative Commons License 2004.01.21 0 0 6958
Sziasztok mindenkinek jó versenyzést. Azt kérdezném mint esetleges néző hogy az usziban(ahol a hétvégi verseny lesz)van-e nézőtér.lelátó stb., ahonnan figyelemmel lehet kísérni a versenyt (utcai ruhában)
Előre is köszönöm
jee_c Creative Commons License 2004.01.21 0 0 6957
(Prézli ist )
Schnell, aber ... sehr schnell. :-)

Vov. A változások akkor már érintik a verseny lebonyolítását is (pontozás, ..).
Igaz?

Előzmény: Sine lege (6954)
Carcharodon Creative Commons License 2004.01.21 0 0 6956
Avagy?
Előzmény: Sine lege (6955)
Sine lege Creative Commons License 2004.01.21 0 0 6955
The AIDA Delegates Assembly voted on January 19th, 2004, the following emergency modifications for the current AIDA Regulations.

These new points will enter in consideration WITH IMMEDIATE EFFECT for all AIDA competitions & Record attempts, as a new AIDA Regulations "Appendix"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

I. MATERIAL FOR DEPTH'S DISCIPLINES DURING AIDA COMPETITIONS

1. Serial mask without water inside stay mandatory for all AIDA competitions.

2. Nose-clip, goggles, lenses, and any kind ballast other than a weight-belt with a quick-opening-system outside of the divesuit stay forbiden for all AIDA competitions.

II. POINT'S SYSTEM DURING AIDA COMPETITION

1. The new point's system for Static Apnea is 1 minute=12 points/1 second=0.20 points.

2. Point's systems for depth disciplines (1m=1pt) and dynamic apnea (1m=0.5 pt) don't change.

III. OFFICIAL VIDEOTAPES & SURFACING PROCEDURE FOR AIDA COMPETITIONS

1. Official videotapes stay mandatory for EACH performances of AIDA competitions. However, they will now only be used in case of protest from athlete, or Record's recognition procedures.

2. AIDA Judges will now take a «direct-judgement» after each performance, with colored-cards, beetween 30 and 60 seconds after surfacing.

3. The meaning of colored-cards is following
- WHITE = OK performance
- YELLOW = OK performance, but with some penalties
- RED = Disqualification

4. The surfacing's procedure, detailled in the current AIDA regulations, don't change for the athletes.

IV. CONSTANT WEIGHT & CONSTANT WEIGHT WITHOUT FINS

1. Athletes will be now allowed to GRAB the rope several times at the bottom for both AIDA competitions and World Records in a specific marked area of 1.50 meter above the bottom plate

.2. Only ONE pulling stay allowed to reach the plate during the descent, and ONE pulling to start the ascent.

V. JURY FOR INTERNATIONAL AIDA COMPETITIONS

1. Following some internal nomination's procedures, the composition of the Jury for International AIDA Competitions will be now composed by :
- 3 «worldwide» International AIDA Judges
- 2 «local» (*) International AIDA Judges
- 4 «local» (*) Assistant-Judges (National or International Judges)

(*) «Local» = At least the complete country of the organizer or the country of event's location.

VI. BLACK-OUT & LOSS OF MOTOR CONTROL

1. Loss of motor control and black-out stay forbiden during both AIDA competitions and World Records (performance not valid = disqualification)

2. A description of black-out and loss of motor control's symptoms will be added in the next version of AIDA Regulations, in order to have detailled criterias for Judges.

VII. WORLD RECORD RECOGNITION

1. The AIDA Executive Board, represented by the AIDA Responsible for Records or the AIDA President, stay responsible to finalize the recognition of World Records, both during AIDA Competitions and AIDA world record attempts.

2. Judges at location stay responsible to check the deroulement of the attempts, the respect of the AIDA regulations, and to forward then as soon as possible all the official material to AIDA (reports, videotapes, etc.)

VIII. WORLD RECORD ATTEMPTS' SESSIONS RESTRICTIONS

1. The maximal duration of World Record attempt's session is now 7 days with International AIDA Judges at location, whatever the number of disciplines or attempts organized.

2. The maximal number of attempts allowed for each depth's disciplines (with or without sled) is 3 attempts per discipline during the same attempt's session.

Sine lege Creative Commons License 2004.01.21 0 0 6954
Das war aber sehr schön
Előzmény: prézlimájer (6953)
prézlimájer Creative Commons License 2004.01.21 0 0 6953
Guten Tag!

Auf wiedersehen!
przl

jee_c Creative Commons License 2004.01.21 0 0 6952
Hali Sine Lege!

Floval edzettünk az egyik nap, de nem mnagyon volt túlspilázva a dolog. 1 perces szünetekkel csináltunk egy szériát 1.30-tól 3 percig 15mp-vel növelve az időt. (egyébként ez elég jó volt)

Tegnap este voltam úszni a V.-ban. Elég sokan voltak, ugyhogy a 62.5 m.-eket /:-) pont ennyi!.. :)/ úgy úsztam, hogy közben néztem, hogy mikor menjek át a sáv másik oldalára, meg víz alatt előztem, meg ilyenek. Vicces volt. Persze ebből kifolyólag nem is lett meg az összes táv a tervezettnek, bár meglepő módon a többségét sikerült leúsznom.

Karka! nice scroll! :)

jee

Előzmény: Sine lege (6949)
Carcharodon Creative Commons License 2004.01.21 0 0 6951
T -3nap

Ha jól vágom a dolgot...

És én is csendtörni vágytam csak - ez a szervezés sokat kivesz az emberből! ;-) De hát mindent a kedves versenyzőkért... :-D

Előzmény: jee_c (6948)
Sine lege Creative Commons License 2004.01.21 0 0 6950
Most hirtelen más nem jutott eszembe, csak a csöndet akartam végre megtörni :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!