Keresés

Részletes keresés

RátosiMilán Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2827
kb 180 Crimso' albumom van, kb 60-70 a dgm live-ról(közte Fripp is), jövő héten listát is tudok prezentálni (mailben), és cserélnék természetesen, vagy ilyesmi.
mingusmingusmingus@index.hu
K.C.Tamás Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2826
A Modulator közben meglett, de a Julie Slick lemezt (és esetleg K.C. lemezeket) szívesen vennék flac-ban, de akár mp3-ban is. E-mail: boross.tamas@freemail.hu.

Kösz!
Előzmény: reclipse (2825)
reclipse Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2825
a dgm oldaláról meg lehet rendelni - nem túl drága, s két-három hét alatt megérkezik...
de ha flacban megfelel, szólj, küldök egy mailt...
Előzmény: K.C.Tamás (2824)
K.C.Tamás Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2824
Én is K.C. gyűjtő vagyok (több, mint 100 albumom van), és a holdudvart is szeretem. Julie Slick és Trey Gunn (Modulator) lemezekről esett itt szó. Hogyan juthatnék hozzájuk?

K.C. albumokat is szívesen csere-berélnék... Sok DGMLive és KCCC albumom is van.

Üdv!
Tamás
RátosiMilán Creative Commons License 2010.06.19 0 0 2823
Most hallgatom a Modulator-t először, az a meglátásom, hogy most kezd igazán beérni Gunn Crimson utáni munkássága, elsőre legalábbis. Nagyon jó kis lemez lesz ez! Minnemann mellesleg lehet beszáll Eric Slick helyére a Power Trioba, a b-terv szerint pedig újjáalakul a 80as évek Crimson quartettje...izgalmas időknek nézünk elébe.
reclipse Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2822
nos, így hallgatás után: marhajó mindkettő... s a gunn tényleg a gigadobszólóra épül :)
Előzmény: reclipse (2821)
reclipse Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2821
no, végre megérkeztek - már kezdtem azt hinni, hogy elkallódott a pakk...
a julie slick lemezen a borító szerint fripp a choke (scanning II), shadow trip (sometimes god hides), spice trade (sometimes god hides & 2006) dalokban szerepel...
mastelotto pedig a aphrodite, the rivalry címűekben...
a gunn lemez meg egy 51 perces dobszolóra épülne?
Előzmény: RátosiMilán (2819)
reclipse Creative Commons License 2010.05.18 0 0 2820
no, úgy tűnik a 40th Anniversary seriesben a következő három album az In the wake..., Islands és a Beat lesz...
RátosiMilán Creative Commons License 2010.05.15 0 0 2819
A Julie Slick lemezen, azt olvastam, hogy a Scanning II című dallal szerepel Fripp meg még valamival-na arra nem emlékszem. Ellenben a Trey Gunn lemezről 1 számot meghallgattam az nagyon jó kis cuccnak ígérkezik.
Akartam írni itt pár lemezről, hátha kicsit beindulnak itt a dolgok, de egyre több lemez van az a helyzet :) szóval leszedtem nemrég egy 2000 októberi koncertet (Sendai - Izumi t21) nagyon erős track list, a japán koncertek mindig nagyon jól szólnak, a kommentek között olvastam, hogy összehasonlítva a 11 nappal későbbi House of Bluesbeli koncerttel, sokkal kevésbé energikus. A House of Blues cuccal egy nagy problémám volt mindig is: a hangzás. Gunn hangszerét gyakorlatilag nem lehet hallani. Összehasonlítva viszont tényleg sokkal lagymatagabb ez a Sendai téma, még ha jobban is szól, nem mondom, hogy rossz, mert zseniális, arra meg mindenképpen jó volt, hogy a House of Blues-t azóta sokkal, de sokkal jobban értékelem. Elég csak meghallgatni a Red-et mindkét koncertről, hogy érezzük a különbséget, elképesztő szörnyeteg az a Dal.
A Montreux-i koncertet ismeritek? Nagyon rosszakat olvastam róla, Adrian, a Crimso' beli karrierje egyik mélypontjaként írja le, valóban elég gáz, mikor az Elektrik elején eltűnik a gitárja, viszont vannak a koncertnek elképesztően zseniális pillanatai, ráadásul ezekből van több, a Facts of Life tényleg agyszaggató, a Level Five szintén, iszonyat szépen szól Gunn hangszere (ez vesszőparipám) nagyon telt végig, és abszolút átjön, hogy ez a ritmusszekció volt képes a valódi Crimson lüktetést biztosítani. Nálam a dupla duó a csúcs egyszerűen.
1985 Picadilly 2 dollár flacben. Egy valódi hiányzó láncszem a frippertronics/soundscapes evolúcióban.
eref Creative Commons License 2010.05.14 0 0 2818
Kösz a tippet, nekem a Thread nagyon tetszik, ebbe belehallgattam a Travis honlapján és ez is jónak ígérkezik.
Előzmény: RátosiMilán (2816)
reclipse Creative Commons License 2010.05.13 0 0 2817
no, én megrendeltem mindkettőt, amiről írtam... remélem ezek is rendben megérkeznek, mint a krimók...
Előzmény: RátosiMilán (2816)
RátosiMilán Creative Commons License 2010.05.13 0 0 2816
erre a Trey Gunn cuccra vagyok a leginkább kíváncsi, az utóbbi dolgai (Music for Pictures, UKZ) nem jöttek be. Viszont ma érkezett meg a Travis&Fripp Live at Coventry Cathedral lemez. Valami egészen elképesztő! A hangzás csodálatos, a program meg a Moonchilddal megfertőzve... nem is magasztalom.A dgmről a St Michaels & All Saintsbeli koncert van meg, és a Thread, de ez simán veri mindkettőt.
reclipse Creative Commons License 2010.05.05 0 0 2815
a mai dgm hírlevélből: trey gunn és julie slick lemez májusban... ez utóbbin fripp és mastelotto is játszanak...
shaddam Creative Commons License 2010.01.24 0 0 2814
Shining - 21st schizo man

A norvég Shining KC-t játszik. Ez elég harmatos ahhoz a változathoz képest, ami a nemsokára megjelenő Blackjazz c. albumukon van, és ami olyan, mintha beváltanák a KC '69-es fenyegetését. Mármint hogy nesze bazmeg, igen, igazatok volt, itt vagyunk mi, 21. századi hülyegyerekek, és tényleg ilyen betegek vagyunk, kapd be Fripp!

Érdemes megvásárolni, egy nyitott fülű KC rajongó sztem nem csalódhat benne. Az egész lemezen van valami KC hangulat, nagyon erős anyag.
RátosiMilán Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2813
kiváncsi vagyok, mire jutsz velük, közben én az ITCOTCK-nél is kezdem felfedezni a finomságokat, és egyre kiváncsibb vagyok a következő újrakiadásokra. A Larks Tongues in Aspic kiemelten érdekel!!
reclipse Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2812
no, megjött mind épségben és csodálatosak...
Előzmény: reclipse (2811)
reclipse Creative Commons License 2009.12.28 0 0 2811
na ennek rülök - nagy kedvenc album...
egyébként megrendeltem mindhárom albumból a dvd+cd pakkot... remélem meg is érkezik...
Előzmény: RátosiMilán (2810)
RátosiMilán Creative Commons License 2009.12.27 0 0 2810
meg kell mondjam, hogy a Lizarddal nagyon jót tett Steven Wilson. és ez még csak nem is a dvd, már a cd is sokkal jobban szól, szebben elkülönülnek a hangszerek, amiket eddig alig lehetett kihallani, most pont olyan hangerővel szólnak, ahogy kell, a mellotron az egész szobát betölti. messze a legjobb a 3 újrakiadás közül, abból a szempontból, hogy itt sikerült a legtöbbet dobni a hangzáson, ami azt illeti meg is érdemli ez a lemez, szerintem a legjobb Crimso' albumok egyike.extrákban talán kissé silány, de nézzük el.
reclipse Creative Commons License 2009.12.06 0 0 2809
a cd borító alapján volt élő fellépésük
RátosiMilán Creative Commons License 2009.12.05 0 0 2808
élőben lehetne nagyon frankó ez a banda, tudtommal nem volt fellépésük, tipikusan az a zene amitől koncerten elcsúszol nagyon. itthon olyan semmi extra, olvasós-tanulós zene. a Red dvd-n lévő extra videók ellenben...nagyon jó kép és bár a hang mono, teljesen fasza. itt most a 73as Atlanta-i koncert szól (aus dgm live) bitangjó imprók, és még jól is szól.
shaddam Creative Commons License 2009.12.05 0 0 2807
Az Islands szviten egyelőre nem találok fogódzót (az idő valszeg segíteni fog rajta), azon kívül viszont hibátlan, akár a vol. 1.
Előzmény: reclipse (2803)
eref Creative Commons License 2009.12.05 0 0 2806
Ezen még ő dobol: az utolsó felvétele.
Előzmény: Borzas (2804)
eref Creative Commons License 2009.12.05 0 0 2805
Nagyon tetszik! Az ItCotCK-cal együtt vettem meg, akartam is róla írni.
Előzmény: reclipse (2803)
Borzas Creative Commons License 2009.12.05 0 0 2804
Wallace nélkül is megy tovább? Nem tudtam. Utánanézek :D
Előzmény: reclipse (2803)
reclipse Creative Commons License 2009.12.05 0 0 2803
crimson jazz trio songbook vol. 2. elég frankó... vélemények?
shaddam Creative Commons License 2009.12.04 0 0 2802
Márpedig ontopik esetben csak jó zene lehet rajtuk! :DD
Előzmény: RátosiMilán (2800)
shaddam Creative Commons License 2009.12.04 0 0 2801
Lehet, hogy a logika ezt diktálná, de a zenereprodukció ill. annak befogadása ritkán alakul logika szerint. Ezért is mondtam, hogy hagyjuk inkább a témát, mindenki úgy élvez, ahogy tud.
Előzmény: reclipse (2799)
RátosiMilán Creative Commons License 2009.12.03 0 0 2800
vinyl/cd/dvd meg a többi rulz, ha jó zene van rajtuk...Jakko Jakszyk keveri a Thrak lemezt?! közben találtam linket a Red dvd-hez, remélem működik, kiváncsi vagyok-pénz hiján marad az illegalítás, egyelőre.
reclipse Creative Commons License 2009.12.03 0 0 2799
hát... igazán nem akarok vitatkozni, de pont a két csatorna hátrányából fakadóan nem lehet szebb és valósabb tere (szumma: minnél több csatorna van, annál egészségesebb és teltebb hangzás reprodukálható... a kérdés csak az, hogy az akkori studiótechnikával készült felvételek mennyire illeszthetőek/konvertálhatóak bele - hangzáshűen - ebbe az új "térhatásba"...)... de értem mire gondolsz: én is imádom a bakeliteim...
Előzmény: shaddam (2797)
eref Creative Commons License 2009.12.03 0 0 2798
Sokkal jobban. Nagyon jól. A hangszerek nagyon szépen elkülönülnek, az ének szépen, tisztán szól (az összehasonlítási alapom az első CD-kiadás - nem veszi meg valaki????). Ez a 2009-es újrakevert változatra vonatkozik, a lemezen szereplő másikkal még nem hasonlítottam össze.
Előzmény: shaddam (2796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!