Keresés

Részletes keresés

HP13 Creative Commons License 2006.03.04 0 0 938
Sziasztok. Sajnos én sosem tudnék fele olyan jó beszámolót sem írni, mint bárki más itt, így hát csak inkább elmesélem hol jártunk.

15-én indultunk, útvonal: Bécs - Heathrow - Johannesburg - Windhoek. Joburgban a várt módon rendesen megszivattak (apu már többször szállt itt át és mindig valamibe belekötöttek). Először is mivel csak átszálltunk, nem értettük minek kell nekik namíbiai meghívólevél. Telefonálhattam összevissza, akkor a rendőr kitalálta, majd ő beszél velük, erre elvitte a telefonom ki tudja hova... Kitöltöttünk egy csomó vacak papírt a fegyverek miatt, majd hosszas vita után nagy nehezen felfogták, hogy miért kerültünk ki a tranzitból (fel kellett venni a csomagjainkat, mert nem küldték végig), hogy újra becsekkoljuk őket. De mire felfogták!! Akkor vagy 3 embernek meg kellett mutatni a fegyvereket, hogy aztán azt mondják, hogy le lehet zárni... és hogy persze jöjjön még egy ürge, hogy ő is le akarja ellenőrizni. Szóval miután egy csomó papírt kitöltöttünk, azt mondták ennél többet már nem is lehet, éppen ezért visszafelé csak mutassuk meg ezeket, és akkor minden simán fog menni. Gondolom itt már eléggé világos mi történt később...

Ok, megérkeztünk Windhoekba, kijöttek értünk a reptérre a farmról, majd egy másfél órás autózás következett. A következő napokat azzal töltöttük, hogy reggel 7kor kimentünk a "buckie"-n különböző farmokra vadászni. Nagyon élveztem a levegőt és a tájat. A rengeteg esőtől minden zöld volt, nagyon sokszor el is felejtette az ember, hogy Dél-Afrikában van. A Kalahári szélén is voltunk. Innen a legnagyobb élményem az volt, hogy a kb 70-80 km/h-val száguldottunk fel-le a dűnéken, keresztül-kasul a bokrokon. Néha hajszál választott el attól, hogy le ne repüljünk a kocsi tetejéről, de nagyon király volt :) Azt mondta a házigazdánk, hogy ez még nagyon nyugdíjas menet volt, mert a Kalaháriban rendszerint olyan vezetőkkel találkozik az ember a farmokon, akik egyenesen ŐRÜLTEK. Na, gondoltam magamban, mekkora szerencse, hogy mi csak ilyen lassan mentünk :)))

Windhoekban két délután is voltunk, azt a pár órát vásárlással töltöttünk.

Az Etosha Nemzeti Parkba kocsival mentünk, jó hosszú út volt! Két éjstakát töltöttünk itt. Elefánt kivételével talán minden állatot láttunk. Mint már említettem, annyi eső esett, hogy mindenhol volt víz, és ezért kevés vad jött az itatókhoz. Namutoniban volt a szállásunk.
http://www.met.gov.na/resorts/namutoni.html

A házak egész jók, az étterem viszont elég csapnivaló. Ahhoz képest, hogy mit kap az ember, nagyon drága. Reggeli: 60, ebéd: 80, Vacsora: 110 és ebben nincs benne az ital.

A hazafelé út azonban katasztrófa volt. Windhoekban hiába címkézték meg végig a poggyászt, Jo'bugban, át akarták nézni. Hiába volt bőven időnk átszállásra, 30-40 percet arra vártunk, hogy az előttünk álló 4 embert becsekkolja a nő. Utána azt mondta, hogy mivel fegyverrel utazunk, ki kell töltenünk egy papírt. Nem volt jó az, amit Windhoekban kitöltöttünk. Ezt még el is lehetett volna fogadni, ha az a papír ott van vele. Kérdeztem is tőle, hogy miért ekkora probléma, ha direkt előre lejelentettük. Erre újabb fél órára eltűnt a nő, és utána kényelmesen visszasétált a 3 db papírral. Kitöltöttük, de közben elénk vettek jó pár másik utast. Ami nem is lett volna baj, ha ezek után azzal töltöttünk egy ismét 30 percet, hogy semmi nem történt. EZ UTÁN hívott 2 biztonságit, hogy kiderítsék, hogy hol vannak a csomagjaink. Mint kiderült, Windhoekban elmulasztották külön megjelölni azokat a csomagokat, amelyekben a töltények voltak, sőt a fegyvereket is! Nagyjából meg tudtuk nekik mondani, hogy melyik poggyász-taghez tartozik az amit keresnek de ez is olyan lassan ment hogy idegtépő volt. Végre becsekkoltak közülünk is két embert, ezután azonban azt mondta a nő, hogy lezárták a járatot mert, hogy nincs idő megvárni minket. Mindenki oltári dühös lett, mert nyilvánvaló volt, hogy az idő 80%-a azzal ment el, hogy mi vártunk a személyzetre. Ez azonban nem érdekelte a nőt. Beszélni akartunk a főnökével, de az állítólag nem volt hajlandó lejönni, és a nő azt mondta, hogy „he’s not interested”. Ennyit a hozzáállásról! 9 ember csak miattuk vesztegel 10000 km-re az otthontól, és őket nem érdekli semmi. Milyen kiszolgálás ez????? Még vagy egy órát vitatkoztunk a nővel, hogy hívja oda a főnökét, de ő ennyi után feladta és mondta, hogy rögtön jön, ő pedig szépen lelépett.

Aznap este a tranzithotelben aludtunk de én pl semmit nem aludtam az idegességtől. Azért tudtam csak tiszta pólót felvenni reggel, mert vettem előző nap a szuvenirboltban. Az összes tisztálkodószerünk meg minden a bőröndökben volt ki tudja hol.


Aznap éjjel felhívtam az összes másik légitársaságot, amelyik még Európa felé megy, de egyik járatán sem volt szabad hely.

Szóval másnap visszamentünk és már más személyzet volt. Na mindegy, nem ecsetelem tovább, nem is ez a topik témája, bocs hogy belemerültem :) Na végül eljutottunk South Africannel Párizsig, majd onnan Air France-szal Bécsbe. A fickó segítőkészségének és professzionalizmusának köszönhetű az, hogy viszonylag rendben hazaértünk.

Ízelítőnek pár képet rögtön beszúrok....






shiraz Creative Commons License 2006.03.03 0 0 937
lesz beszámoló csak kis levegővételhez jussak :)
Előzmény: Törölt nick (936)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.03 0 0 936

hú, de szépek!

 

shiraz, két beszámolót csinálsz, remélem! egyet ide, és egy borközpontút oda, nem? :-) és mikor is??? :-)

sts555 Creative Commons License 2006.03.03 0 0 935
Majdnem pontos. Milnerton
Előzmény: shiraz (934)
shiraz Creative Commons License 2006.03.02 0 0 934

én vasárnap jöttem meg, egy kis tengerparti kontra Bloubergből (látom az első képed ott készült)

 

Előzmény: sts555 (933)
sts555 Creative Commons License 2006.03.02 0 0 933

Sziasztok!

 

Tegnap jöttem meg a Fokváros-Joburg túráról. Ime némi képes izelítő:

 

 

HP13 Creative Commons License 2006.02.11 0 0 932
ok, köszi
Előzmény: openkplus (931)
openkplus Creative Commons License 2006.02.11 0 0 931
Az egyik kollegam mondta (ha jol emlekszem), hogy majdnem olyan mint a del-afrikai, de megsem egeszen olyan...
Előzmény: HP13 (930)
HP13 Creative Commons License 2006.02.11 0 0 930
Esetleg azt tudod, hogy Namíbiában milyen van?
Előzmény: openkplus (929)
openkplus Creative Commons License 2006.02.11 0 0 929
Del-Afrikaban a konnektor 3 tus, mindegyik kerek es jo vastag, a vilagon kizarolag csak ott (valamint Lesothoban es Szvazifoldon) hasznaljak, ezert a legtobb helyen nem is ismerik.
Előzmény: HP13 (927)
HP13 Creative Commons License 2006.02.11 0 0 928
Ma van a 26. évfordulója annak, hogy Nelson Mandela kiszabadult a börtönből.
HP13 Creative Commons License 2006.02.11 0 0 927
Szóval 15-én (ill. már 16-a a végén) az útvonal Bécs - Heathrow - Johannesburg - Windhoek. Nagyon várom már, az első B747-es utam lesz (ez nekem nagyon fontos :D) és azt hogy végre nem mínuszokban fogok vacogni. A gyönyörű természetről nem is beszélve. A pontos programot még nem tudom, de úgy hallom, hogy a társaság (9-en leszünk) fele az Etosha Parkba akar menni, a másik meg Swakopmundba. Én persze mind a két helyre, de az állítólag nem fér bele az időbe. Na majd meglátjuk.
Hétfőn veszek a gyógyszertárban Lariamot, inkább legyen felesleges, mint hogy baj történjen. Pár évvel ezelőtt nem szedtem semmit de most nem beszéltek rá, hogy kihagyjam.

Milyen konektor van ott? Tutira nem emlékszem. Majd a reptéren veszek átalakítót, hogy legalább a laptopomat tudjam használni néha-néha fél órára (így legalább a képeimet le tudnám tölteni és nem kellene gondolkodni, hogy naponta hány képet készíthetek, még ha jó nagy memóriakártyával is felszerelkezem). Vettem már itt Mo-on egy valami nagyon extra kinézető forgatható átalakítót de semmire sem jó. Angliában nem tudtam beledugni a konnektorba, és max egyes elosztókba tudom betenni, de ezt is úgy, hogy meg kellett faragni. Szóval nem bízom benne.
sts555 Creative Commons License 2006.02.11 0 0 926
Jó utat! Kár hogy nem egy irányba megyünk, én holnap indulok Fokvárosba.
Előzmény: Törölt nick (925)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.11 0 0 925
jó utat és majd mesélj!
Előzmény: HP13 (924)
HP13 Creative Commons License 2006.02.10 0 0 924
Na szerdán utazom. Ma kaptam tetanuszt, aúúúú. :)
openkplus Creative Commons License 2006.01.22 0 0 923
http://www.autotrader.co.za
Előzmény: Cincogi (922)
Cincogi Creative Commons License 2006.01.21 0 0 922
Sziasztok! Tudna valaki segíteni dél-afrikai használtautó-keresö linket találni? Elöre is köszi!
natikrisz Creative Commons License 2006.01.20 0 0 921

Persze, DURBAN, elirtam .... csak kozben tobbszor eluszott a bejegyzesem, mert nem akarta felismerni a jelszavam... igy lefaragtam a szavakbol :))

Koszi. 

mabelle Creative Commons License 2006.01.19 0 0 920

hello

 

nem kukacoskodas... de gondolom Durban-ra gondolsz;-)))

Előzmény: natikrisz (919)
natikrisz Creative Commons License 2006.01.19 0 0 919

Udvozlet!

De jo, hogy letezik ez a topic! Nemreg tudtam meg, hogy juliusban mehetnek Duran-ba. A kezdeti erdektelenseg az Afrikat bemutato oldalak hatasara egyre nagyobb lelkesedesse csiholodik bennem. Ezert orulok annyira ennek a forumnak,  latom egesz elethu dolgokat olvashatok itt :) Majd visszaolvasom az irasokat ... de ha kedve tamad valakinek Utikalauzom lenni... megkoszonom.

nyman Creative Commons License 2006.01.05 0 0 918
del afrikarol meg nincs leiras. Paran akar betehetnek az itt leirtakat is ;o)
Előzmény: Törölt nick (917)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 916

openk, majd léci, számolj be a dubai topikon, hogy mit jelent a 40 napos gyász. mert mi feb 12 és 19 között leszünk ott, mire számítsunk, stb. ez valami nagy dolog náluk, asszem, de jó lenne tudni, minket hogyan érint.

Előzmény: openkplus (912)
HP13 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 915
Sziasztok. Már rég nem írtam ide, de gondoltam írok egy sort: 1 órája tudtam meg, hogy 1 hónap múlva megyek Namíbiába :))))
openkplus Creative Commons License 2006.01.04 0 0 914
Felrakom az ebedet es utana kuldom a reszleteket :-)
Előzmény: sts555 (913)
sts555 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 913
Kár. Esetleg megírnám mailban annak a jó steak-es helynek a címét? Tudod a fehér zászlócskásat. :-)
Előzmény: openkplus (912)
openkplus Creative Commons License 2006.01.04 0 0 912
Udvoz neked is!

Sajnos akkor mar nem leszek itt, 16-an utazunk Dubaiba... csak marciusban jovok vissza az Argusra egy hetre :-((
Előzmény: sts555 (911)
sts555 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 911

Szia Openkplus

 

Február 25-26-27-én merre tartózkodsz? Ebben az időben leszek Joburgban egy kiállításon, és Sandton-ban a Balalika hotelben fogok lakni. Esetleg összefuthatunk, persze ha még ott "telephelyezel".

 

 

Előzmény: openkplus (910)
openkplus Creative Commons License 2006.01.03 0 0 910
Valaszkeppen alljon itt egy pelda.

A mi cegunkre (IT & telekom) per pillanat nem vonatkozik olyan torveny, amely megmondana, hogy milyen szazalekban kell pl. fekete tobbsegi tulajdonu vallalkozasoktol beszerzeseket vegezni, illetve hogy milyen aranyban kell feketeket foglalkoztatni a kulonfele dolgozoi szinteken, top managementtol a szakmunkasig. Vagyis a cegunknek nem kotelezo feketeket felvenni illetve barmifele kvotat teljesitenie. Ehhez hozzajon az is, hogy a ceg raadasul nem is Del-Afrikaban van bejegyezve, hanem egy multi itteni fiokjakent mukodik. Ez nem minden iparagban van igy: pl. bankoknak, ipari cegeknek, mind meg kell felelniuk mindenfele kriteriumoknak, raadasul ha a ceg akarmilyen mertekben allami tulajdonban van (kozvetve vagy kozvetlenul), akkor az "iratlan" szabalyok meg kemenyebbek.

Mindezt csak azert irtam le a cegrol amelyiknek dolgozom, mert egy honapja beszelgettem a HR igazgatoval, s a kerdesemre, hogy milyen embereket vesz fel a ceg, o szo szerint azt mondta: most mar csak feketeket vagy szineseket...

Persze, vannak kivetelek, de ahhoz - mint irtam - alaposan meg kell indokolni, hogy miert nem helyi embert vesznek fel. Itt a felsooktatasra - es altalaban az oktatasra - nagy hangsulyt fektetnek, leginkabb azert, hogy a korabban hatranyos helyzetu csoportokat olyan helyzetbe hozzak, hogy versenyezhessenek a joval kepzettebbekkel es tapasztaltabbakkal.

De ez meg rengeteg ido, addig pedig marad a BEE (black economic empowerment) es az affirmative action. Ha valaki korabban hatranyos helyzetu volt - fekete, szines, kevert - es van valamilyen kepesitese, akkor az kedvere valogathat az allasok kozott.
Előzmény: pappattila (909)
pappattila Creative Commons License 2006.01.03 0 0 909

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszodat.

Abban kérném még a segítségedet, hogy véleményed szerint milyen számban vannak felsőfokú végzettségüek SA-ban, értve ezt színes-és fehérbőrre egyaránt? Ezt csak azért kérdezem, mert nagyon sok álláshírdetést látok, amely már régen fel van adva, rákérdeztem és még mindíg él a hírdetés. Én persze nem jelentkezhetek rá, mert nincs munkavállalási engedélyem. Szóval kevés a felsőfokú végzettségű vagy az áll a háttérben, hogy mindenképpen feketét akarnak felvenni?

 

Mégegyszer köszi a választ.!

 

Üdv. Attila

nyman Creative Commons License 2006.01.02 0 0 908
megerkezett a level?
Előzmény: DeRosa (904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!