Keresés

Részletes keresés

Kátai Tamás Creative Commons License 2024.04.25 0 4 219192

AOTD on

 

Amorf Ördögök – Cellux-szimfónia


Na hogy legyen itt ilyen is, bár itt-ott nekem is átütött a túlzott nyegle jópofizás, de ez a játékosság alapvetően tök jól esett azután, hogy a My Dying Bride gyönyörűen megszólaló, de halálosan unalmas új lemezét végigszenvedtem. Azt gondolnám, hogy ha az Amorf Ördögök ennyire modoros, mint ahogy mindenki kiemeli, akkor a MDB triplán modoros, csak a spektrum másik oldalán. Aztán ha belehallgatok bármelyik lemezükbe a kilencvenes évekből, akkor meg megint rajongó vagyok :/

10/7

AOTD off

Magic Horse Creative Commons License 2024.04.25 0 0 219191

Vicces, hogy a Google két saját termékénél az az átállási javaslat, hogy exportáld ki az egyikben, majd importáld be a másikban. 

Előzmény: _kitsilatzi (219183)
Alternative Thor Creative Commons License 2024.04.25 0 0 219190

És máris új nap virradt:

 

Alternative Thor Creative Commons License 2024.04.25 0 1 219189

Dehogy hiba, az egy megfontolt, komoly 10/9.

 

Ha egylemezes zenekarok lehetnek, akkor:

Mother Love Bone > Soundgarden > AIC > Mad Season > Pearl Jam > Temple Of The Dog > Nirvana > Screaming Trees

Előzmény: Magic Horse (219182)
Alternative Thor Creative Commons License 2024.04.25 0 1 219188

Legyen meg azért:

 

Austin_Powers Creative Commons License 2024.04.24 0 3 219187

 

A modorosblog szerzői valószínűleg nem ismerték az Amorf ördögöket, különben azonnal beszüntették volna a tevékenységüket.
Ilyen töménységben ugyanis még szándékosan sem lehet űzni a műfajt.

 

Annak idején 2-3 lemezüket letöltöttem (köztük ezt is), de sosem ment végig egyik sem, egyszerűen nem érkezett meg a várt "most aztán valami nagyon formabontóan menőt hallgatok" érzés. Most inkább neki sem ugrottam, éppen elég volt pár hete egy Emil rulez!-be belefutnom, ami rettenetesen idegesített így húsz év után.

Előzmény: Magic Horse (219180)
nscatto1 Creative Commons License 2024.04.24 -18 0 219186

8 és 10 között az 9. De inkább hallgasd meg ismét, mint hogy elhamarkodottan dönts.

Előzmény: _kitsilatzi (219184)
_kitsilatzi Creative Commons License 2024.04.24 0 0 219185

AIC > Soundgarden > Screaming Trees > Nirvana

Előzmény: Magic Horse (219182)
_kitsilatzi Creative Commons License 2024.04.24 0 0 219184

Csak olyat pontozok, amit már ki ismertem. A múltkori Genesist például 10 hallgatás után sem tudom hova tenni 8 és 10 között.

Előzmény: Magic Horse (219180)
_kitsilatzi Creative Commons License 2024.04.24 0 0 219183

Most írták ki, hogy 2024. június 23. után kampó neki. De legalább már le lehet menteni faszául OPML- fájlba a feliratkozásokat és aztán át lehet exportálni. Eddig egy podcast-izét próbáltam ki, a Castboxot. Az ingyenes verzió elég jónak tűnik, 100 feed-et enged és csak egy rögtön kinyomható bannert dob fel néha a kezelőfelület. Nyilván nem olyan fasza, mint a Google Podcast, de hát nyilván semmi nem lesz már olyan fasza.

Előzmény: Magic Horse (217425)
Magic Horse Creative Commons License 2024.04.24 0 3 219182

AOTD on

Soundgarden - Badmotorfinger

 

Senki nem írt erről? Thorcsinak van bent egy kósza pontszáma egyedül (szöveg nélkül), nem tudom, nem valami hiba miatt van az is egyáltalán. 

 

Valami csoda folytán, ez a lemez már a Superunknown előtt is megvolt kazin, fogalmam sincs miért, mert annyira nem volt talán a köztudatban. A Garden szerintem annak ellenére is alulértékelt, hogy amúgy nagyot futott akkoriban, főleg a Black Hole Sun-nak köszönhetően. Szerintem az emberek 99% nem is tudta, hogy az egész lemez egy csoda, sőt a BHS messze nem a legjobb track a lemezen. A Badmotorfinger nemigen marad le a Superunknown mögött szerintem. 100/88. 

 

AOTD off

 

Mellesleg kinek mi a sorrendje a nagy grunge bandák esetében? Nálam kb

 

Pearl Jam > AiC > Garden > Nirvana

 

De úgy, hogy a PJ mostanában lett nagy kedvencem, az új dolgaik is jók, de a Ten se lett ciki mára, sőt, tegnap is végigtoltam egyszer, hibátlan. 

 

A többi (Candlebox, Mudhoney, Mother Love Bone, Stone Temple Pilots) egyáltalán nem kapott el. 

Magic Horse Creative Commons License 2024.04.24 0 1 219181

Azért írhatnál valami védőbeszédet. Ha egy Amorf Ördögök koncerten ismerted meg pl az asszonyt, az azért némileg javít a renomédon :)

Előzmény: Mustár (219179)
Magic Horse Creative Commons License 2024.04.24 0 4 219180

AOTD on

 

Amorf Ördögök – Cellux-szimfónia

Tipikusan magyar, alteros idétlenkedés, fogadok, hogy csupa jófejekből áll a zenekar. Már akkor féltem amikor a számcímeket végigolvastam, de ekkora modoros faszkodásra azért nem számítottam. Ez az egyetemi klubok zenéje hajnali kettő után, mikor már csak a talajrészeg, 10 éve az egyetem harmadik félévét koptató réteg van jelen. Picit bíztam abba, hogy valami Belgához hasonlót kapok, de hiányzik a jó zene és a tartalmas szöveg, na meg a tehetség. 100/1. Azért 1 pont, mert a 0-t úgy tekintem, hogy valaki egyáltalán nem pontoz, ebben latzi a nagymester. 

AOTD off

Mustár Creative Commons License 2024.04.24 0 5 219179

Őszintén sajnálom.

RiverI Creative Commons License 2024.04.24 0 0 219178

Az új Kaiser Chiefset a második számig bírtam, kíváncsi vagyok, bejön-e bárkinek is...közben megnéztem, RYM-on 1,89-en áll, úgy látszik, másoknak sem ez lesz a kedvenc idei albumuk.

Előzmény: coys (219177)
coys Creative Commons License 2024.04.24 0 0 219177

Az általad felsorolt zenekarok közül Killers sosem szerettem. Az Arctic Monkeys viszont az AM lemezig nagyon jó, utána viszont (számomra) hallgathatatlan. A Kiaiser Chiefs idén adott ki új lemezt. Még nem volt hozzá szerencsém, de ha lesz időm belehallgatok.

Előzmény: NAR (219176)
NAR Creative Commons License 2024.04.24 -1 1 219176

Valahol a Spice Girls tájékán vesztettem el a fonalat a mainstream popzenével és képtelen vagyok megkülönböztetni ezeket a 2000-es években indult gitározós popzenekarokat (AM, The Killers, Kaiser Chiefs, stb.). Még annyi egyéniséget sem találtam bennük, mint mondjuk a 80-as évek hajmetál (gitározós pop)-zenekarjaiban, akik legalább Playmate-ekkel jártak.

Előzmény: Magic Horse (219130)
NAR Creative Commons License 2024.04.24 0 1 219175

Az a "Fapados Űrutazás" szám ismerős volt rádióból, utána nem sokkal adtam fel. Nem azért, mert olyan szörnyű vagy hallgathatatlan, csak ez a bölcsész-zene nem az én világom. Tényleg emlékeztetett helyenként a Quimby-re.

Előzmény: Alternative Thor (219156)
coys Creative Commons License 2024.04.24 0 0 219174

A 2000-es évek elején voltam középiskolás. Akkor nagyon mentek ezek az ilyen álértelmiségi zenék Emil Rulez, Kistehén, Hiperkarma, stb. Az Amorf Ördögöket is többször láttam Hegyalján és a mezőtúri fesztiválon valami sátorban, amit egy cigaretta márka reklámozott. Valószínűleg az elfogyasztott csapolt borsodi és unicum együttes hatása miatt, de végignéztem a koncerteket. Ezt a lemezt viszont nem bírtam, ahogy valószínűleg egy fentebb említett zenekar lemezét sem.

Előzmény: Alternative Thor (219157)
Alternative Thor Creative Commons License 2024.04.23 0 3 219173

AOTD on

 

Message - From Books And Dreams

Az első „dalt” hallgatva magamban elkezdtem fogalmazni az újabb felkérdezést Old Danube felé, hogy már megint mégis mi a tököm ez. Aztán nem volt szükség rá, hogy le is írjam, mert kurva jó a lemez! Soha életemben nem hallottam erről a zenekarról (sem), nagyon kellemes meglepetés. ’73-hoz képest keményen, céltudatosan riffelnek a Dreams and Nightmares első részében, ezáltal van a számnak egy jóleső lüktetése, amikor pedig a szólisztikus rész alatt a szaxofon is belekezd, alatta-mellette pedig megy a szinte proto metálos vágta, az igazi progrock-ínyencség. Meg úgy az egész dalnak van egy jól átgondolt koncepciója, az ilyeneket kedvelem én inkább az ereszdelahajam jammelésekkel szemben.

A Turn Over! egy jobbára instrumentális átvezető, megint szaxizással és némi beszéddel, szerencsére sokkal fogyaszthatóbb, mint az intro. A Sighban is sok minden történik, ez egy elmélkedősebb, lassabb darab, máshogy jó, mint a Dreams, de ebben is vannak kifejezetten metálos megoldások, amire persze szinte azonnal ráfúj mindenfélét a szaxis, és ettől megint csak crimsonos feelingje lesz a zenének, sajnos mindössze néhány másodpercig. Príma! A Dreams... második, szintén 13 perces része megint csak csemege. Teljesen más jellegű, mint az első, többféle hangulatot villant fel, de összességében tipikus prog. rock, jóféle.

A King Crimson, a Bang és mondjuk a Leaf Hound felől közelítők is bátran próbálják meg ezt a lemezt, érdemes. Első fülelésre 10/8, aztán majd meglátjuk.

 

AOTD off

Előzmény: Alternative Thor (219171)
K.K. Creative Commons License 2024.04.23 0 0 219172

11 Cd, 3 BR, 5 DVD. A stereo mellett 5.1 hangzás. Bonuszdalok, koncertek, újrakevert változatok, eddig ki nem adott dolgok. Irdatlan mennyiségű zene. Úgy tudom több ilyen box is van nekik, biztosan korszakonként. Nekem ez a legizgalmasabb. 

Előzmény: képbíró (219170)
Alternative Thor Creative Commons License 2024.04.23 0 0 219171

képbíró Creative Commons License 2024.04.23 -2 0 219170

Beszereztem tőlük az On and off the road 19 hanghordozóból álló hihetetlen mennyiségű zenét, koncertet tartalmazó fantasztikus, ezt a korszakot felölelő boxot.

Non plusz ultra lehet. Bakelit vagy cd?

Előzmény: K.K. (219168)
agymosott09 Creative Commons License 2024.04.22 0 4 219169

Ja, erősebb volt a Sötét erdő, mint az első kötet. Nem mondom, hogy nincsenek egyáltalán kisebb-nagyobb fenntartásaim, de minden könyv-erények legfontosabbja megvan: egy olyan világot hoz létre, ami beszippantja az embert. 

Előzmény: _kitsilatzi (219124)
K.K. Creative Commons License 2024.04.22 -1 1 219168

Beszereztem tőlük az On and off the road 19 hanghordozóból álló hihetetlen mennyiségű zenét, koncertet tartalmazó fantasztikus, ezt a korszakot felölelő boxot. Nem lehet megunni. Fripp gondolkodását nem lehet követni, zseni minden szinten, tudta, hogy miért vette be Belew-et. Ha az ember alaposan belemélyed, már nem tűnik skizová Belew, kellett a vérfrissítés, bele kellett dobni egy követ a mármár állóvízzé váló helyzetre. Talán a legkedvesebb zeneszámon is e korszakból való: Matte Kudasai (na jó, az Epitaph után) 

Előzmény: képbíró (219167)
képbíró Creative Commons License 2024.04.22 -2 0 219167

Voltam 94 ben asszem. Még megvan a pólóm.

Elvileg én lettem volna a Rockinform fotósa-elötte én voltam Zeltwegben Van Halen-en.

De addigra felépűlt a hivatalos fotós.

Itt is a BEAT után voltak-gyorsan megnéztem a pólót-THRAK Attack volt a turné.

VROOM album.

MAstoletto-Bruford-Levin-Trey Gunn-Fripp

Voltak azokon a lemezeken (80") jó pillanatok- a Heartbeat pl. zseniális-de annyira más lett minden, a Talking heads-es Belew érkezésével. Eltünt a posztapokaliptikus hangulat, a néha melankólikus, csodás dallamvilág-ami gyakran változott skizofrénné (pl. Starless-vs.RED)

Ezután kezdte Fripp a 3 dobos variációkat, sajnos Bozziot nem láthattam.

Igen, amint megtudtam, rákerestem, de valóban csak USA-pontok vannak.

Előzmény: K.K. (219166)
K.K. Creative Commons License 2024.04.22 -1 1 219166

A King Crimson 2018-ban egy fantasztikus koncertet adott a MüPá-ban. Az alapító-gitáros Fripp mellett három dobos, Pat Mastelotto, Gavin Harrison és Jeremy Stacey, a billentyűs Bill Rieflin, a gitáros-énekes Jakko Jakszyk, a basszusgitáros Tony Levin és a szaxofonos-fuvolás Mel Collins alkotta a zenekart. A koncertjükön megidézték a King Crimson valamennyi korszakát, a dalok között hat olyan darabbal, amelyet korábban koncertjeiken nem játszottak, megtoldva mindezt a legújabb, immár három dobosra írt szerzeményeikkel.

Ez a koncertkörút NEM King Crimson koncert lesz. A KC volt két tagja Adrian Belew és Tony Levin fog kiegészülni Steve Vai és Danny Carey-vel. A műsor a KC egyik - szerintem méltatlanul alulértékelt - 80-as évekbeli korszakát fogja idézni. Beat - Discipline - Three of a perfect pair albumokat játszák. A túrné egyenlőre csak USA-beli helyszinekre van bejelentve, de nagyon bízom benne, hogy néhány koncert erejéig át fognak ugrani...

Előzmény: képbíró (219163)
képbíró Creative Commons License 2024.04.22 -2 0 219165

Tudom.

Egyébként miért?

Előzmény: Alternative Thor (219164)
Alternative Thor Creative Commons License 2024.04.22 0 0 219164

Furcsa vagy.

Előzmény: képbíró (219163)
képbíró Creative Commons License 2024.04.22 -3 0 219163

Nursery Crime

A Rolling Stone 50 best prog albums listán

A

Foxtrot

Lamb Lies Down on Broadway

Selling England by the pound

Albumok szerepelnek. A (Szenzációs) Nursery ide fel sem került.

A Genesisen-en kivül

a

RUSH

és a

King Crimson

szerepel 3 albummal még asszem.  

Mivel elözö kettöböl hiányzik a dobos (  :-((( ) Ez így is marad. Bár-a Crimson újra koncertkörútra indul.

Bocs. Sajnos, nálam a legmetalhammerebb zene a Rammstein, kb. 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!