Keresés

Részletes keresés

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.14 0 0 5603

Robi most írta ki megemlékezését Viliről a FB-on:

"Erre nincsenek szavak. Év elején még úgy volt, hogy Vili is ott lesz velünk a MÜPÁ-ban.
Májusban fölhívott, hogy megszakad a szíve, de nem tud jönni, mert aznap lesz a keresztlánya esküvője, és ő a násznagy. 
Nagyon rosszul esett. Még kétszer visszahívtam, hátha meg tudom győzni. Azt latolgattuk, hogy mi van, ha az előadásra "elszökik", és csak a lagzira megy vissza. 150-km-re. Kilátástalannak tűnt. Föladtuk.
Aztán augusztusban eszembe jutott, hogy, mivel időközben 2 előadásra bővült a program, hátha legalább az elsőre el tud jönni. Nagyon szerettem volna, hogy ott legyen velünk.
Nem vette föl a telefont.
Még többször próbálkoztam, de egyszer sem vette föl.
Nem is hívott vissza.
És én csak ma tudtam meg, hogy miért.
Iszonyú érzés. 
Arra gondolni, hogy ott viccelődünk, ünnepelünk a színpadon, és közben Vili, akivel együtt alapítottuk a zenekart, aki elválaszthatatlanul hozzátartozik a történetünkhöz, már nincs többé.
Csaknem egy hónapja nincs. 
Ismét itthagyott bennünket valaki a legfontosabbak közül.
És azt, persze, csak azok tudhatták, akik ismerték: Vili fantasztikusan jó ember volt. Nem is próbálom körülírni, hogy mennyire. Nagyon.
Annakidején szomorú szívvel hagyta el a zenekart, és úgy érezte, mi is hibásak vagyunk ebben.
Már sohasem fogjuk tudni kibeszélni a dolgot.
Mától neki van igaza.
A mi csomagunk pedig a mai naptól egy jó nagy kővel lett súlyosabb.
Amit soha többé nem tudunk letenni sehová.
Kedves Vili! Kései és fölösleges, értelmetlen és céltalan, amit érzek, de megszakad a szívem miattad.

Erdész Róbert"

Előzmény: cirrocumulus (5602)
cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.14 0 0 5602

Ezért nem volt ott szombaton :o(((((((((((

Nem találok szavakat.......

Vili is örökre letette a hangszert

Tompoxx Creative Commons License 2013.09.14 0 0 5601

Ez a riporter egy kicsit off volt a témában. Másképp is tudnám mondani....

Előzmény: Youwine (5600)
Youwine Creative Commons License 2013.09.14 0 0 5600

félig-meddig off:

egy friss "riport" Vincze Lillával

http://www.blikk.hu/blikktv_xnews/mi-tortent-vincze-lillaval-2210809

off vége

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.13 0 0 5599

Jata egy fantasztikus kincset tett föl a Facebook-on Czigi emléklapjára!

Czigi első koncertjéről, még a Mink együttesben - Attilával és Jatával.

Elképesztő, hogy megvan ez az ősi koncertfelvétel - és néhány részletében már ott rejlik későbbi Solaris-zenék témacsírája!

Hallgassátok csak :o)

Éjszaka - az elfeledett első szerzemény

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.13 0 0 5598

Ja, a koncertbeharangozó link lemaradt:

Zsoltárok és Filmzene

És egy cikk erről a lemezükről: 

http://www.riff.hu/index.php?article=416

Előzmény: cirrocumulus (5597)
cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.13 0 0 5597

Közben azért Attiláéknak is lesz koncertjük jövő vasárnap :o)

2013. szeptember 22-én 18 órakor

Református Templom

2011 Budakalász, Kereszt u. 7.

térkép: http://goo.gl/maps/aYUjm

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.12 0 0 5596

:o)))

Előzmény: Youwine (5595)
Youwine Creative Commons License 2013.09.12 0 0 5595

Takarásról szólva, amikor Attila a mikrofonnál állt, számunkra általában pont eltakarta Csabát. Ha hátrébb lépett, akkor viszont Csabi általában épp eltakarta Robit ...

Gömör Laci arcát pedig a beütő cinek takarták el. 

Úgyhogy, ez egy igazán "takaros" koncert volt! :-)

Előzmény: localhost (5581)
localhost Creative Commons License 2013.09.12 0 0 5594

Jön az, csak érlelem még... :) Remélem megérik, remélem megéri, remélem megérjük :)

Előzmény: Youwine (5586)
oys... Creative Commons License 2013.09.12 0 0 5593

Raus Feri esetében bizonytalan voltam, de mégis úgy gondoltam, hogy nem tudott ott lenni. (Eltaláltam.:)

Viszont Gömör Lacira én tényleg úgy nézek mostanában, mint az ország egyik legjobb dobosára. Ezért is örültem többek véleményének, amiket itt olvashattam. És - többek között - ezért is sajnálom, hogy nem voltam ott...

Előzmény: cirrocumulus (5591)
cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5592

... és a beszélgetős képek után (lásd az előzményben) itt van a többi fotó is :o)

E-moll Concerto - SOLARIS koncert, 2013. szeptember 7.

SOLARIS koncert - 2013. szeptember 7.

Előzmény: cirrocumulus (5580)
cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5591

Dobosból hárman lettek volna, így is lett meghirdetve a koncert!

(Úgy látom, nem nagyon követted a koncert előkészületeit, a híreket... )

Vendégek:

Seres Attila - basszusgitár, a zenekar egyik egykori alapítótagja
Tóth Vilmos - dob, a zenekar egyik egykori alapítótagja
és ha az egyeztetések sikerrel járnak,
Raus Ferenc - dob, a zenekar egykori, jelenleg Ausztráliában élő dobosa

De sajnos, se Tóth Vili, se Raus Feri nem tudott ott lenni :o(

Jata pedig az ő korszakából való 3 számban játszott, ezután adta át a stafétabotot Kisszabó Gábornak:

A koncertlista 1. oldala (kozakz zsákmánya)

Előzmény: oys... (5588)
kozakz Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5590

A Marakesh és az Apokalipszis között elméletileg lett volna egy 4 perces billentyű és egy 5 perces dobszoló. De nem volt :)

Youwine Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5589

Ünnepeljünk most.  Másra lesz mód máskor.

Előzmény: oys... (5587)
oys... Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5588

Jata is?

Ámulok!

(Dobosból is ketten voltak?)

Előzmény: cirrocumulus (5585)
oys... Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5587

O.K., visszaolvastam.

(Vajh, miért is nem lepődöm meg, hogy Kisszabó Gábor játszott a csapattal? És miért is magától értetődő számomra, hogy ezzel a felállással Gömör Laci is a legjobbat adta? ;)

Youwine Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5586

Azért jöhet az a beszámoló !

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5585

Azok, akik 1980 és 1982 között a Solaris basszusgitárosai voltak :o)

Ez a koncert erről a 2 évről szólt!

Vagyis Seres Attila (Jata) és Kisszabó Gábor basszusoztak :o)

Előzmény: oys... (5584)
oys... Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5584

Ki volt a basszusgitáros a koncerten?

(Igen-igen, én sajnos nem voltam jelen.)

localhost Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5582

Megtaláltam, már 2008.01.13 17:53:07 -kor is méltattam...

• "Ugye hát azt sem kell mondanom, hogy Tamás és Laci játéka is brilliáns, hiszen akik ismernek tudhatják, sőt ezt már itt a fórumban is kifejtettem, hogy engem leginkább a Solaris zenéjében a precizitás tud lenyűgözni és számomra Ők ketten a precizitás maga, dob és basszus, mint a zene alapja." 

... csak most ugye Tamás nélkül.

localhost Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5581

A tervezett koncerélmény-beszámolómban én is külön tervezem hogy Laci brilliáns és holtprecíz játékát külön is kiemelem. Egészen kiemelkedő szerencsében volt részem, a koncert elején kiderült, hogy ha Attila a mikrofonhoz lép, nem látom tőle, mert kitakarja Lacit, de a mellettem levő szék ÜRES VOLT! - átültem hát oda.
Mindazonáltal, hogy ezen a koncerten (úristen!) nem volt "szokásos" Gömör-féle dobszóló, nagy-nagy sajnálatomra.

Előzmény: Youwine (5578)
cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5580

Közben már meg is született a koncert első képgalériája a FB-on :o)

STORYTELLER - a SOLARIS koncert beszélgetős része

Youwine Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5579

És akkor még pár sor: végtelenül szimpatikus volt számomra Bogdán Csabi szerény, visszahúzódó játéka. Imádom, ahogy a gitár, a fuvola és a szintik "feleselnek" egymásnak vagy éppen beszélgetnek egymással, egy pillanat alatt átveszik egymástól a vezérdallamot. És én sem láttam/hallottam még Őt zongorázni.

Mókás volt, hogy Bogdánné épp mögöttünk ült a bal 2 páholyban, a párom oda is súgta nekem, hogy szegény Szandinak rosszabb hely jutott, mint nekünk...

Youwine Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5578

Még egy szépséges emlék szombatról, ami nem volt meglepetés, korábbi élményeim alapján számítottam is rá : Gömör Laci hihetetlenül precíz, ahogy elcsépelten mondani szokás, svájci óramű pontosságú, erőteljes dobjátéka.

Elképesztő módon dísziti fel a dalokat, de nem tolakodóan, nem "túlcsicsázva", hanem kivételes tudással és szakmai alázattal : ha nem Ő dobolna, hanem egy jó képességű, de átlagos dobos, akkor vennénk csak észre a különbséget és kezdene el hiányozni mindaz a plusz, amit hozzátesz a zenekar megszólalásához.

Youwine Creative Commons License 2013.09.11 0 0 5577

Ahogy ülepszik bennem a szombati koncert élménye, most hirtelen rácsodálkoztam valamire.

Azt eddig is tudtam, hogy Kisszabó kiváló basszusgitáros - de hogy ennyire jó, az csak most tudatosodott bennem (nekem az Emelet meg a Step kimaradt az életemből).

Hatalmas élmény volt szinte karnyújtásnyi távolságból (bal 1 páholy) nézni a játékát.

Sajnos hangosítási problémák miatt néha nem lehetett igazán jól hallani őt, mert túl halk volt, míg a szintik meg túl hangosak és elnyomták (pl. a színpadra lépését röviddel követő első szólójánál is).

Bármikor újra mennék Solaris koncertre.

rat2001 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 5576

Elárulom nektek hogy a koncerten én egy varázslatot láttam.

Beültem és átadtam magamat a produkciónak. Nem kerestem hogy hogy került a nyúl a cilinderbe, nem tudtam előre, hogy mikor melyik varázslat következik,

mikor lesz a kettéfűrészelés, és mikor az eltüntetés.

Egyszerűen csak élveztem a repülést a SOLARIS űrbéli végtelenségébe és magasságaiba.

A szöveges részek és egyéni szólamok pedig olyan rejtett zugogba is elrepítettek ami eddig  a SOLARIS tagok legbensőbb kincsei voltak.

Csak hagytam magam elvarászolni a produkció által és nálam működött.  

Ákos

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.10 0 0 5575

"Igenis hangsúlyozni kellett volna, hogy itt most egy ÉLETMŰ KONCERTSOROZAT kezdődik! Ez csupán az egyik, a koncert előtt pár (!) nappal elhangzó interjúból derült ki. :o( Holott szalagcím lehetett volna!"

Előbányásztam, mert rémlett, hogy melyik riportban volt szó erről, de sajnálatosan csak itt, épp csak megemlítve: szerdán (szept. 4-én) az este 10 órai Class Kultúra műsorban hangzott el. És nem tudom hogy ezt hallgatva, vagy következő napokon visszahallgatva hányan értesültek erről az örvendetes tényről......... A koncertekre pedig 3 (!) nap múlva került sor!

EZT világgá kellett volna kürtölniük, hogy mire készülnek :o)))

21'25"-től hallgassátok: http://classfm.hu/egycikk.php?cikkid=1733

Robi mondta: "Ha fellengzősen akarom mondani, akkor ez egy ÉLETMŰ koncertsorozat lesz, annak az 1. része"

Holott ebben semmiféle fellengzősség nincsen! :o)

Ennek a meghatározásnak mottónak kellett volna lennie!

Előzmény: cirrocumulus (5574)
cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.10 0 0 5574

Ehhez annyit, hogy a délutáni koncerten bal oldalon voltak a kamerák, tehát szerencsére két irányból örökítették meg a koncerteket.

És igen, én is úgy érzem, nagy hiba volt, hogy a Fiúk nem reagáltak a rajongói fölvetésre videófelvétel-ügyben! :o(

Minimum egy "Köszönjük az ajánlatot, de nem élnénk vele" reagálás is legalább egyfajta visszajelzés lett volna, jobb esetben pedig egy konzultáció is megindulhatott volna a Zenekar és rajongói között!

Srácok! 

A rajongóitokkal való kommunikálást úgy tűnik, még nagyon tanulnotok kell, hogy senkit ne bántsatok meg a válaszadás elmaradásával....

A FB-on is többen kérdezték, hogy ugye lesz DVD-felvétel, de ott sem reagáltatok ezekre a rajongói kérdésekre :o(((

És hogy lentebb is írtam, sajnos, nem volt szerencsés ennek a koncertnek a beharangozása :o(

Igenis hangsúlyozni kellett volna, hogy itt most egy ÉLETMŰ KONCERTSOROZAT kezdődik! Ez csupán az egyik, a koncert előtt pár (!) nappal elhangzó interjúból derült ki. :o( Holott szalagcím lehetett volna!

Ezzel a hírrel szerintem még inkább aktivizálni lehetett volna az érdeklődőket, hiszen így még kevesebben akartak volna lemaradni a mostani koncertekről.

Voltak, akik vaciláltak, jöjjenek vagy sem. Ha egyértelműen kiderül számukra, hogy egy egész sorozat előtt állunk, az még felvillanyozóbb lehetett volna!

(Az EAST is úgy hirdette az idei koncertjeit, hogy Életmű koncerteket adnak!)

Előzmény: Youwine (5573)
Youwine Creative Commons License 2013.09.10 0 0 5573

Én nem tudtam, hogy egy sorozat első darabja lesz ez a koncert. Ennek tükrében különösen szomorúnak tartom, hogy a zenekar nem bólintott rá az official-fan-bootleg DVD projektre. Mert ez a sorozat igenis megérdemli, hogy meg legyen örökítve. Bár a 2. koncerten láttam két db kis kamerát állványon, a jobb oldali páholyok előtt, időnként kezelte is valaki azokat ... hátha mi is láthatunk valamit azokból a felvételekből valamikor.

Még egy dolog van, amit nem értek. Az A38-n mindenféle zenekarok koncertjeit lefilmezik. Komolyan, ha ott ketten kijönnek, az egyik csörömpöl, a másik vonyít, azt a Duna TV le is adja. A Solaris koncertet nem lehetett volna eladni a TV-nek ... ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!