Keresés

Részletes keresés

KawaBazsy Creative Commons License 2022.11.13 0 0 35096

Akkor gondolom a Convoy C8 nem megy el elemmel.. Nem is fontos neki, csak mint tartalék energiaforráson gondolkodtam.

Előzmény: xtctraxx (35094)
xtctraxx Creative Commons License 2022.11.13 0 1 35095

Új cikk a blogon az XTAR WK18 PACER elemlámpáról. Régi modell, de mégis szerettem volna megmutatni nektek, hogy az S2+ kategóriában, olcsón is lehet jó lámpát összerakni. Persze ennek is megvan a maga furcsasága, leginkább talán a forward clicky kapcsoló ami megszokást igényel. Ezt leszámítva viszont egy abszolút szerethető elemlámpa ez.

xtctraxx Creative Commons License 2022.11.13 0 1 35094

Határozottan NEM. Csak abban a lámpában lévő 18650 akku helyettesíthető 2 darab CR123 elemmel, aminek az adatlapja is tartalmaz erre vonatkozó infót, vagyis biztosan támogatja a magasabb bemeneti feszültséget.

Tölthető lámpa esetén pedig kifejezetten figyelni kell arra, hogy ha CR123 elemek vannak benne akkor ne legyen feldugva töltőre!

Előzmény: KawaBazsy (35092)
parazstaposo Creative Commons License 2022.11.12 0 0 35093

Sziasztok!

 

Mini Maglite-ba való izzót vennék emberi áron.

KawaBazsy Creative Commons License 2022.11.11 0 0 35092

Ránéztem a fejlámpám (Skilhunt H03) adatlapjára, s aszerint CR123 elemmel is megy. De ott ugye kettő kell, s egymás mögé rakva az már 6V névlegesen.. Gondolom ez a lámpa ezt tudja kezelni, de akkor nem minden 18650 akkuval működő cucc váltható ki így, ugye?

xtctraxx Creative Commons License 2022.11.01 0 3 35091

Új cikk a blogon: TrustFire MC3

Ha tovább szeretnél a Convoy S2+-nál lépni, de mégis maradnál az alacsonyabb árfekvésű lámpáknál akkor lehet ez a modell érdekes. 

xtctraxx Creative Commons License 2022.10.01 0 0 35090

Ennyiért még egy próbát meg is érhet. Lehet azt sem tudja mit árul...

Előzmény: kozso1 (35088)
Masta1 Creative Commons License 2022.10.01 0 0 35089

hahhha...valszeg kínai nájtkor  :) 

Előzmény: kozso1 (35088)
kozso1 Creative Commons License 2022.10.01 0 1 35088

Sziasztok. Ugye csak vicc, h ez eredeti ennyiért? 700ft.

Kínai üzletben.

Súlya megvolt így kézre.

xtctraxx Creative Commons License 2022.10.01 0 1 35087

Ezen a héten is született új cikk, ezúttal a Nitecore HC65 v2 fejlámpáról. Sokak kedvence a "régi" HC65, hiszen jó árazás mellett tud kb. mindent, amit egy fejlámpának tudnia kellhet. Az utód modell szerencsére minden téren fejlődött.

xtctraxx Creative Commons License 2022.09.24 0 1 35086

Legújabb cikkemben a Fenix HM61R Amber fejlámpát elemezgettem, amit a Kronium számára külön gyárt a Fenix. Minden változtatás az előnyére vált, ezek által egy igazán jól használható munkalámpa keletkezett, ami lehet fejlámpa is, és pipalámpa is.

xtctraxx Creative Commons License 2022.09.13 0 2 35085

Cyansky K3 teszt megjelent a blogon. Újdonságnak számít a benne lévő Luminus SFT-40-W LED, ami szépen dolgozik ebben a modellben.

xtctraxx Creative Commons License 2022.06.26 0 1 35080

Olight OPen 2 "taktikai" toll-elemlámpa tesztem a blogon olvasható.

...slr... Creative Commons License 2022.06.14 0 1 35079

Voltam, de egy rossz pillanatomban megritkítottam a csoportjaimat. Ha lehet, visszakérem magam.

Előzmény: xtctraxx (35078)
xtctraxx Creative Commons License 2022.06.13 0 1 35078

Nem vagy fent a FB csoportomban? Ott van olyan aki szerintem vállalná, ha már a lumintop nem vállal amúgy sem garit a kapcsolóira :(((

Előzmény: ...slr... (35077)
...slr... Creative Commons License 2022.06.12 0 1 35077

Sziasztok, Lumintop GT Mini NW lámpámnak a kapcsolója bizonytalankodik, ami egy ilyen lámpánál a használhatatlansággal egyenlő. Érdeklődöm, hogy van-e köztetek olyan topiktárs, aki meg tudná javítani. A lámpát ajándékba kaptam, ezért is szeretném, ha velem maradhatna, és működne. Előre is köszönöm.

xtctraxx Creative Commons License 2022.05.29 0 1 35076

Jó hírem van a Fenix fanoknak:
Sikerült a kronium.hu oldal üzemeltetőjétől, a kronium-tól 10%-os kupont szereznem. A kupon minden Fenix termékre használható 2022.06.30-ig bezárólag.
Szállítás packeta csomagponra 15000Ft felett ingyenes, DPD 30000Ft felett ingyenes, a GLS pedig 55000Ft rendelési érték felett ingyenes.
Garancia 5 év, bármi gond van packeta ingyen viszi vissza a kroniumnak a hibás terméket, amit javítás/csere után szintén ingyenesen juttatnak vissza a feladónak.

Kuponkód: LAMPABLOG10

Egészségetekre!

xtctraxx Creative Commons License 2022.04.29 0 0 35075

Sajnosnem lehet kuponokat összevonni, mert minden webshopban csak egy kupont tudsz érvényesíteni :(

Előzmény: prs (35074)
prs Creative Commons License 2022.04.24 0 1 35074

Találtam egy régebbi mylitee kupont, még egy hétig érvényes.

Aki kéri, megkapja.

 

10% kedvezmény, igaz ennyit az elemlámpablog révén is lehet szerezni. :-)

(Nem tudom, kombinálható-e a kettő.)

xtctraxx Creative Commons License 2022.03.12 0 2 35073

Új cikk a blogon: Olight Obulb MC hangulatfény/lámpás tesztem megjelent!

xtctraxx Creative Commons License 2022.03.07 0 2 35072

Cyansky H5 és Cyansky K3 első benyomásaim:

 

Nem rossz darab, ahogy az egyik elemlámpás ismerősöm is mondta a vörös szűrő nem 100% vörös de nem is gagyi narancs, szerintem javítottak rajta. Ami nem tetszik az a visszalépés, ami relatív hamar bekövetkezik és ha hidegen indítom akkor 2-3 villanás is megelőzi. A különbség szemmel is látható a visszalépés előtti és utáni fényerőben. A beépített színszűrő egész jól működik, egy kézzel ugyan nem tekergethető a foglalata, de nem is nehézkes a kezelése.
A lámpa mérete és tömege nem zavaró, bár elég nagy kabátzseb kell ahhoz, hogy ezt zsebrevágjuk. A fej átmérője egyezik a Javelot Pro fejátmérőjével, elvileg a LED is azonos, a Cyansky H5 az viszont “mindössze” 90e cd fényerőt tud. Persze ezzel is jók vagyunk teljesen pár száz méteren. A fénycsóva egészen szűk, van szórt fénye is. A zöld szűrő kevesebbet, a vörös szűrő többet vesz vissza a fényerőből.
A forward clicky kapcsoló teljesen korrekten működik, a test oldalán lévő kapcsoló szerencsére mivel kiáll a pereme ezért “vakon” is megtalálható. A fokozatok relatív jól elosztottak, bár egy ilyen lámpával szerintem mindenki a turbót használja, mert az erősen hotspotos vetített képe általános célokra kevésbé megfelelő.
Nekem tetszik, és a képességeit figyelembe véve a 100$ alatti vételár nem is túl borsos, ha azt is számolom, hogy egy 5000mAh kapacitású, type-c csatlakozón át tölthető 21700-as akkut is tartalmaz a csomag az övtokon, töltőkábelen és a csuklópánton felül. Ez a lámpa szerintem főleg a vadászokat célozza meg.

Fontos infó, hogy a futár EU-n belülről hozta házhoz, szóval plusz sarcokkal valószínűleg senkinek nem kell számolnia a vételáron felül, viszont 99$ felett ingyenes a posta, erre érdemes figyelni. Ha valaki ilyet keres az nem nagyon talál olcsóbban jobbat. A tartozék lengőkapcsolóra figyeljetek, mert csak elemlámpával együtt adják el, ezért egy vásárláson belülre kell időzíteni minden kiegészítő kosárba tételét is, amit szeretnénk hozzá megvenni.
Én a "hivatalos" webshopjukban vásároltam meg ITT.

 

Cyansky K3 röviden: Taktikai lámpa, SFT40 LED, 21700 akku, övtok.
Részletesebben: Na ettől mentem le hídba este. Ez egy őrült lámpa! Megeszi a fentebb tárgyalt vadászlámpát reggelire (meg ebédre és vacsira is)!!! Szóval az van, hogy SFT40 LED-et még csak weblapon láttam, én pedig fogékony tudok lenni a nagyobb hatótávot ígérő taktikai vackokra. Legyen ez az én bajom, jártam már meg a Klarus X12GT-vel, ami koránt sem volt számomra optimális, mert kicsit túltolták a marketinget, én meg felültem nekik. Aztán az ellenpólus az Olight Warrior X, ami viszont egy őrülten jó lámpa a méreteit meghazudtoló fénnyel.
Na valami ilyet képzeljetek el most is. Egészen kompakt, de mellette egy vadállat. És mi ebben a jó? Az, hogy mikor már ment egy negyed órája még akkor is brutális volt a fénye, alig akartam elhinni.
Nem való városba, max. ha le akarod égetni a szomszéd haját. Ellenben széles a hotspot és nagyon távolra eljut a fénye, mindezt úgy, hogy elfér a zsebedben. Na jó, nem egy apró zsebben, de ez már hordozható méret, picit hosszabb mint egy C8, ellenben pár millivel kisebb a fejátmérője. Csak a két Cyansky lámpa volt velem tegnap, mással nem tudtam összevetni, de engem azonnal megvettek. Ez a lámpa szerintem kell a fórumról mindenkinek…
Egyetlen bajom, hogy ennek az oldalsó kapcsolója belesimul a testbe, nehéz megtalálni. Nézzétek a képeket, minden esetben a gyengébb fényű lámpa az XHP35 HI LED-et használó H5, a szélesebb és erősebb hotspot a jóval kisebb méretű K3!
Az árfolyam miatt most épp szívás, én még a normál árfolyamnál rendeltem meg, kb. 2 hét alatt ért ide a csomag. A fentebb leírtak érvényesek erre is, 99$ alatt fizetős, felette ingyenes és sarcmentes a csomag kézhezvétele. ITT rendeltem meg. Mondhatni ez a szegény ember Warrior X-e.

Tesztfotók:

A H5 (bal oldal) és a K3 (jobb oldal) összehasonlítása. Érdemes megnézni az őzekről készült képet, hogy a K3 mennyivel méretesebb és fényesebb hotspottal rendelkezik.

...slr... Creative Commons License 2022.03.02 0 0 35071

Köszönöm a válaszodat, elnézést a késői reakcióért. 

 

Az AA, 2AA választásaid nagyon jó támpontok lesznek, ha megint idősebb (70+) hölgyeknek keresek lámpát (rokonság, szomszédok). Valószínűleg a gyakorlatban is jól helytállnak. 

 

Az én két új lámpám széles, egyenletes, 4000 kelvines HCRI nyalábot vetít, pont jók arra, hogy kis méretű tárgyakat fotózzak. Ha az egyik kezem egy A4-es papíron van, a másik kezemben lévő lámpával egyenletesen tudom megvilágítani az A4 méretű területet. Fotózáshoz elsősorban indirekt fényt használok: plafonról, falról, derítőlapról vagy fehér habkartonról visszaverve tudok lágy vagy élesebb világítást adni. Az egyik lámpa egy FWAA Nichia leddel, a másik egy Manker E14 III, LH351D-vel. A Mankerhez 18650-es akkuhoz való csövem is van. 

Előzmény: FBLLMAG (35060)
TREBETRON Creative Commons License 2022.02.25 0 0 35070

Egy picit a lelkem mélyén a válaszodra vártam és olvastam is, amit írtál a hc65-ről.

Szerintem titokban egy megerősítést szerettem volna! Akkor ő lesz a kiválasztott! Köszönöm! :)

Előzmény: xtctraxx (35069)
xtctraxx Creative Commons License 2022.02.25 0 0 35069

Ha rám hallgatsz nem vacakolsz, Nitecore HC65 v2. Ha a blogos kupont is használod megáll 27e körül, ami 7e plusz a tervezett keretedhez képest. Ez komplett szett, míg a HC33 plusz a hozzá passzoló magas terhelhetőségű akku együtt már kuponnal is 28e felett van. Egyébként a HC33 is egy nagyon jó fejlámpa, bár nekem csak az elődje van, de van ismerősömnek akinek adok a véleményére. Ő dicsérte, használja a mai napig már több mint egy éve. Szóval a döntés a kezedben, én ezt a kettőt bátran merem ajánlani. A H17-et én a kicsi akku miatt nem javasolnám például túrára, mert azzal az üzemidő harmatos, valamint az inkább flood vagyis sok szórt fényt adó fejlámpa, ami bringára nem a legoptimálisabb, főleg ha szeretsz előrébb is látni.

Előzmény: TREBETRON (35066)
TREBETRON Creative Commons License 2022.02.25 0 0 35068

Köszönöm!

Armyteket is nézegettem tegnap.

Nem nagyon ismerem sajnos a márkákat, de ár-érték arányban próbálom a legjobbat megtalálni.

Bármelyik márka érdekel, ami időtálló. 
hosszú távra tervezem megvenni, illetve fontos, hogy 2 héten belül megkapjam.

Előzmény: KawaBazsy (35067)
KawaBazsy Creative Commons License 2022.02.24 0 0 35067

Nemtom most mik az árak, anno 10 rongy körül ez volt az ajánlott lámpa. Teljesen tuti cucc.

 

https://elemlampablog.hu/skilhunt-h03-fejlampa-minoseg-jo-aron/

Előzmény: TREBETRON (35066)
TREBETRON Creative Commons License 2022.02.24 0 0 35066

Kedves fejlámpákhoz nálam sokkal jobban értők! :)

Szeretnék segítséget kérni fejlámpa választásban.

Első körben éjszakai snowboardozásra használnám egy túrán, de vadkemping és éjszakai kerékpározás is szóba jöhet, esetleg túra. Nagyjából ez le is fedi amire használnám.

A Nitecore HC65 típusát ajánlották, de ennek a V2 verziójával kezdtem szemezni. 

20.000 Ft volt a lélektani határ nálam, ezt ugye túl kell lépnem ha ezt veszem meg.

Az Acebeam H17 és a Nitecore HC33 jött még szóba, de sajnos egyikkel aincs tapasztalatom.

Azt tudom, hogy 1000lm alattit nem szeretnék és mindenképp 18650 típusú akksi működtesse.

Köszönöm előre is a segítséget!

RazorX911 Creative Commons License 2022.02.17 0 0 35065

Én is erre gondoltam, a fókuszált fény kapcsán. Szerintem, van egy flood-os fényű lámpa is még, a kormányon, mivel oldalra és közelre is elég jó kis szórt fény van. az SK98 -nak utánanézve, meglehet hogy ez adja, a távoli fényt, a jellegzetes kis fénygyűrű is látszik, a képen. Ilyen, kacatom amúgy van, az XML-T6-os, de az esőt, az aligha bírná. Köszi!

 

Van, egy félkész mini házi kreálmányom is, sok éve, annál is erre gondoltam még, a felhasználhatóságát illetően.

Előzmény: xtctraxx (35064)
xtctraxx Creative Commons License 2022.02.17 0 0 35064

Ez egy sima konvex lencsés elemlámpa, ami épp teljesen be van fókuszálva, illetve a vetített "LED kocka" el van fordítva, így kb. rombusz alakúvá vált. Tippre akár egy SK98 is lehet.

Előzmény: RazorX911 (35063)
RazorX911 Creative Commons License 2022.02.17 0 0 35063

Sziasztok!

 

A képen lévő lámpa kapcsán, van tippje valakinek, hogy miféle felépítésű?? Elég jó, a szórt fénye is, de a fókuszált része, az lencsés optikára utal. Egy biciklilámpás-topikból való (máshonnan), sok évvel korábbról. (cca. 8 év vagy több.) Kicsit, túlexponált a kép, de lehet némileg fejben viszonyítani, a valós fényviszonyokhoz. Talán, házi készítésű, talán gyári, nem tudom már ezt.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!