Keresés

Részletes keresés

55judit Creative Commons License 2023.12.20 0 2 223567

Annyiból szerencséje volt hogy lakásban tartották, biztos jól etették. Persze ki tudja neki mennyire tetszett az új körülmény. De még mindig jobban járt mintha étel nélkül kamrába zárják hetekre egerészni. Az a jó hogy hazakerült.

Előzmény: Édesanyám mondjad gyorsan (223566)
Édesanyám mondjad gyorsan Creative Commons License 2023.12.20 0 0 223566

Más magyarázatot nem találok. Plusz, parfüm illatúan került elő.

Előzmény: 55judit (223565)
55judit Creative Commons License 2023.12.20 0 0 223565

Elszökött a befogójától?

Előzmény: Édesanyám mondjad gyorsan (223564)
Édesanyám mondjad gyorsan Creative Commons License 2023.12.20 0 0 223564

Nyunyuka egy hónap után került elő, és almot keresett, ami itt sohasem volt. Vannak néha csodák.

Előzmény: Hooti (223562)
sza_attila Creative Commons License 2023.12.20 0 0 223563

Megvannak az utódai, 4 szép, fél éves macsek, 3 cirmos, egy fekete teknőc, meg az anyukájuk :)

Előzmény: Hooti (223562)
Hooti Creative Commons License 2023.12.20 0 1 223562

Szia

 

Igen, akkor már százalékos esély sincs, nincs mit szépíteni sajnos :(

És igen jól látod, kapott/adtál neki 4év szép életet, amit ő hanyag macskaeleganciával viszonzott :)

 

Tele a Facebook gazdakereső minikkel, ments meg újabb életet...

Előzmény: sza_attila (223560)
hbe Creative Commons License 2023.12.20 0 0 223561

Mármint a harapási távolsága nagyobb, nem a testméret, igazad van.  Tehát szerinte a négy harapásnyom túl távol volt egymáshoz, hosszban és szélességben is ahhoz, hogy macska lehessen.

Előzmény: kápés (223559)
sza_attila Creative Commons License 2023.12.20 -1 0 223560

20 napja nem jött haza.

Lélekben már elbúcsúztunk tőle. 2018-ban találtuk az utcán, a ház előtt, két hónapos lehetett talán, elég rossz állapotban volt. Nagyon ragaszkodó, mondhatni emberfüggő macska volt, minden nap hazajárt, csak tavasszal-nyáron maradt ki egy-egy napra. Én azt hiszem, szép és jó élete volt nálunk, mindenki szerette.

Megmarad az emlékeinkben.

 

Előzmény: Hooti (223543)
kápés Creative Commons License 2023.12.20 0 0 223559

A nyest mióta nagyobb egy macskánál?

Előzmény: hbe (223558)
hbe Creative Commons License 2023.12.20 0 1 223558

Sziasztok, nagyjából minden rendben van az új cicával.

Nem jönnek ki maradéktalanul az idősebb 2,5 éves másik cicával, úgy látom, kölcsönösen félnek egymástól, de azért már javult a helyzet. Nagyjából elfogadja a nagyobb, ha mellé fekszik, de játékról szó sem lehet együtt.

Sajnos december elején érte egy kis baleset a kicsit, valami megharapta, állatorvos szerint a nyomból ítélve macskánál nagyobb, kutyánál kisebb; ő nyestre tippelt. De szerencsére átvészelte, begyógyultak a sebek, és most már nemsokára a leborotvált szőr is visszanő neki. Oltásokat is megkapta, most reméljük, minden rendben lesz már. November közepe óta hízott fél kilót. Egy hete már azt is elleste a nagyobbtól, hogy a macska ajtón ki lehet menni a dolgokat elvégezni, úgyhogy ha továbbra is üres lesz az alom, fel tudom azt is számolni.

Köszi még egyszer a tanácsokat.

Előzmény: Ocean56 (223532)
idooogeep Creative Commons License 2023.12.18 0 0 223557

Tudtad?

 

Így működik a macska

Bár a macskák inkább maguknak valók, mint hűségesek, mégis sokan a cicát választják háziállatnak a kutya helyett. Gazdi és kedvence között hosszú távú barátság alakulhat ki, hiszen a macskák átlagosan 12-18 évig élnek, de a rekorder, Rubble névre hallgató cica a 31. életévét is betöltötte.


Forrás: Pixabay

 

 

Most következzen néhány anatómia érdekesség a macskák testfelépítéséről, illetve szokásairól:

- 24-gyel több csontjuk van mint az embereknek. Van köztük egy, a kulcscsont, amely nem csatlakozik más csonthoz, ugyanis a vállizmuk belsejében található.

- Fejméretükhöz viszonyítva nekik van a legnagyobb a szemük az emlősök között.

- Hosszú farkukat arra használják, hogy a lehető legextrémebb körülmények között, pl. egy keskenyebb párkányon se veszítsék el az egyensúlyukat.

- Orrlenyomatuk egyedi, csakúgy, mint az embereknél az ujjlenyomat.

- Rövidlátók. Perifériás és éjjeli látásuk viszont sokkal jobb, mint az embereké.

- A macska az egyetlen emlős, amely nem érzi az édes ízt. Ugyanakkor van egy külön szervük az illatok "megkóstolására".

- Legtöbbjük laktóz-intoleráns, azaz - a régmúltra visszavezethető közhiedelemmel ellentétben - a tej nem tesz jót nekik. Emellett a szőlő (mazsola formában is) és a hagymafélék is káros hatású táplálék számukra.

- Már 4 hónaposan képesek teherbe esni. Egy nőstény macska egyszerre lehet terhes több kanmacskától is, ugyanis szervezete néhány nap elteltével több petesejtet is termelhet a tüzelési időszakban. Ivartalanítani 8 hetes koruktól lehet őket, de a legjobb az állatok 5 hónapos koráig bezárólag elvégezni rajtuk ezt a beavatkozást.

- A macskák átlagos, várható élettartama az utóbbi 20 évben eggyel megnőtt. A vadon élő példányaik, illetve akik kijárnak, rövidebb életre számíthatnak, mint a lakásban háziállatként tartott társaik. Az ivartalanítás is meghosszabbítja a macskák életét.

- Tanulási képességeik megegyeznek egy 2-3 éves gyermekével.

- Nem csak akkor dorombolnak, ha elégedettek, hanem akkor is, ha betegek, stresszelnek, fáj valamijük vagy éppen szülnek. A tudósok nincsenek bizonyíthatóan tisztában vele, hogy miért dorombolnak a macskák. Leslie A. Lyons szerint a dorombolás javítja a csontsűrűséget és elősegíti a regenerálódást, gyógyulást.

- A macskák nem szeretik a zenét. David Teie viszont állattudósokkal együttműködve készített egy kifejezetten cicáknak íródott művet 2015-ben.

- A házimacska a vadállatok közül a tigrissel mutat leginkább rokonságot, genomjuk körülbelül 96%-ban megegyezik.



Kvízlabirintus.hu, 2020. november 13.

sza_attila Creative Commons License 2023.12.13 -1 0 223556

A macska az egyik legkártékonyabb állat - Greendex

 

Hm. Eddig azt hittem, apámnál senki sem utálja jobban a macskákat :D

CBNora Creative Commons License 2023.12.09 0 0 223555

Az jutott még eszembe, hogy még ha igaz is lenne, ami a cikkben áll (de ha megnézed a videókat, látni fogod, hogy nem olyan biztos az), gondoljunk csak bele, hogy valójában mekkora kockázatról is van szó. Én például egyetlen skizofrén személyt se ismerek. Egy ilyen kis szám duplája se olyan nagyon sok, hogy izgatni kellene magunkat emiatt.

A fertőzésveszélytől akkor kell legjobban félnünk (ha már veszélyekről beszélünk), ha embertársainkat puszilgatjuk. A legtöbb kórokozó fajspecifikus. Van egy-két dolog, amit állatoktól is összeszedhetünk, de egy másik embertől sokkal többet.

Egy mosatlan szamóca is veszélyesebb, mint a macska bundája. Ettől függetlenül teljesen nyugodtan be szoktam kapni.

Előzmény: 55judit (223547)
sza_attila Creative Commons License 2023.12.09 0 2 223554

Én amondó vagyok és ki is tartok a véleményem mellett, hogy a higiénia, gyógyszerek fogyasztásának túlzásba vitele, a steril környezet kialakítása, a burokban élés tönkreteszi az ember természetes ellenállóképességét. Gyermekkorban a "kötelező koszmennyiség bevitelének elmulasztása" nagyban hozzájárul a gyakori betegség kialakulásához. Mindez a "fejlett társadalom" velejárója persze. Amikor meg jön egy valódi kór, akkor a tizedik antibiotikum sem hat.

Elnézést az offért! 

Előzmény: kápés (223553)
kápés Creative Commons License 2023.12.09 0 0 223553

Nem kell mindent támadásnak vélni, egyszerű tényközlés volt, amiből mindenki olyan következtetést von le, amilyen neki szimpatikus.

Előzmény: 55judit (223550)
55judit Creative Commons License 2023.12.09 0 0 223552

Tévedsz. Köszönöm, tökéletesen jól vagyok.

Előzmény: sza_attila (223551)
sza_attila Creative Commons License 2023.12.09 0 0 223551

Ha a cikk elolvasása után a skizofrénia jeleit véled felfedezni magadon, az egy másik betegség, a hipochondria 🙂

 

Apám ezért ki nem állhatja a macskákat, azt mondja, hogy lehet az tiszta állat, amikor folyton nyalja a valagát? 🤣

 

Előzmény: 55judit (223547)
55judit Creative Commons License 2023.12.09 0 0 223550

Igen, tudom hogy van ilyen. Kicsit most ellenem irányuló támadásnak érzem ezt a hozzászólást, csak mert megmutattam egy cikket, ami engem is ledöbbentett.

Előzmény: kápés (223549)
kápés Creative Commons License 2023.12.09 0 0 223549

Készpénz, ajtókilincs, bevásárló kosár-kocsi fogantyúja?

Beleköp a tenyerébe, utána számolja a pénzt azután te is tapizod  stb. stb...

Előzmény: 55judit (223547)
CBNora Creative Commons License 2023.12.09 0 0 223548

Hülyeség. Máshová is betették ezt más oldalról linkelve, most ez úgy látszik, végigfut a neten.

Ezt kell inkább megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=XbJ2ywoOQJQ

A videó leírásában ott van a felhasznált irodalom is.

A toxoplazmózisról, hogy mennyire is fertőz maga a macska:

https://youtu.be/DGtpTEskboI?si=4JBPNtQfIkZcdEu3

Előzmény: 55judit (223547)
55judit Creative Commons License 2023.12.09 0 0 223547

Még ilyet! Igaz lehet?  "A macskatartás megduplázhatja a skizofrénia kockázatát "

https://www.magyarhirlap.hu/tudomany/20231208-figyelmeztetest-adtak-ki-veszelyben-vannak-a-macskatartok

 

Reflex szerűen jöhet a védekezés, miszerint "az én macskám tiszta. Az almot is tisztán tartom."

De a macska produktum után megnyalja magát hogy ott tiszta legyen. Aztán a szőrét is nyalogatja. A macskát mindenki simogatja, de nyúlhatunk utána ételhez, vagy csak a tányérhoz, vagy az aszal terítőhöz. Sok helyen a macska asztalra, ágyra felmehet, hátsója nyalogatása után puszit adhat a gazdi arcára is. Van hogy a gazdi puszilgatja a macskát. 

Szerintetek nem nagy a fertőzésveszély?

Anyóca99 Creative Commons License 2023.12.08 0 1 223546

Igen ... szerintem is ... kijárós macskának életveszély a nyakába bármit is tenni . Felakad vele valahol , hiszen képesek magukat szinte az egérlukba is bepaszírozni . Fulladásra ítéltetnek .

De úgy tudom , hogy állatorvos tud a bőre alá csippet ültetni . Külső ketyerét ne !

Előzmény: Hooti (223543)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.12.08 0 0 223545

_nyunyuka Creative Commons License 2023.12.08 0 0 223544

Gazsi volt ilyen narancssárga. 

Előzmény: Anyóca99 (223535)
Hooti Creative Commons License 2023.12.08 0 0 223543

Szia

 

Nekünk ivartalanított kandúrunk csavargott el 1évesen. Hazajött másfél hét után harci sérülésekkel, de ez tavasszal történt.

Azóta az utcára ki-ki megy, de tipli vissza.

Viszont Keresztanyum ivaros kandúrjai évente több hetet csavarognak, szórják magvaikat, majd akár 1hónap múlva esnek haza rommá leharcolva :) De mindíg hazaérnek.

Én nem terhelném bármi szerkezettel a nyakába, kb, mint ha mi kapnánk egy kilós nyakláncot... Na meg ha felakad vele, meg is fojthatja.

 

Ne temesd, van még pár napja, hogy hazaessen romosan :)

Előzmény: sza_attila (223539)
55judit Creative Commons License 2023.12.08 0 0 223542

Jó ötlet. Remélem hamar megkerül a cicád.

Előzmény: sza_attila (223541)
sza_attila Creative Commons License 2023.12.08 0 2 223541

Hát erre lenne jó a nyomkövető. Megkeresném, azt, aki bezárta, iderángatnám fülénél fogva és bezárnám a raktárba egy fejszével a 10 köb fa mellé. Amig nem hasogatta fel, ki sem engedném.

Előzmény: 55judit (223540)
55judit Creative Commons License 2023.12.08 0 0 223540

Összeszorul a szívem ha ilyet olvasok.

Nekem is tűnt el nem egy cicám. Viszont olyan is volt hogy valaki bezárta ősszel, tél elején, mert egér került a kamrájába. Az a cicám nem emlékszem hány napig, de több mint egy hétig oda volt azt tudom. Nagyon éhesen, lefogyva került elő. Ebből gondolom hogy egerészni zárta be valaki.

Előzmény: sza_attila (223539)
sza_attila Creative Commons License 2023.12.08 0 0 223539

Sziasztok!

 

Már lassan egy hete nem jött haza a 7 éves kandúrunk. Sose csinált ilyet, tavasszal se. Minden reggel megjött, majd este is, főleg enni, simogatásra, ölbe kérte magát, együtt tévéztünk. Éjszaka mindig kinn volt, alomra nem szeretett járni, mindig kikérte magát wc-zni is. Biztosan történt vele valami rossz.

 

Ezzel kapcsolatban kérdezném, vannak tapasztalatok gps nyomkövetővel? Működik-e megbizhatóan, milyet, melyiket ha igen, milyen elven működnek, stb. Látok egy esélyt, hogy ezzel esetleg megmenthető lehet a cica, ha tudom, hol van esetleg. Lehet sérült, beteg, eltörhet a lába a hasrmadik szomszédban, ilyenekre gondolok. A mienk szerette járni a körülöttünk lévő nagy, gazdátlan kerteket és házakat. Utcára sose ment ki, kifejezetten félt attól.

Köszönöm a válaszokat.

Ocean56 Creative Commons License 2023.11.28 0 0 223538

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!