Keresés

Részletes keresés

pockond Creative Commons License 5 napja 0 0 98560

Személyautónak készülő könnyűszerkezetes garázs (lemezgarázs) alá szeretnék betonból lemezalapot, amit anyagi (horribilis árajánlatok) és idő (majd sokára) okok miatt mi csinálnánk meg, nagy levegőt véve. Ehhez kérnék kis segítséget. Egy 10-12cm vastag vasalt betonlemez lenne.

 

Tudom, hogy kell alá kő réteg. Ez milyen vastag legyen és milyen anyagból? 5-10cm-eket mondtak, az anyagra viszont van aki a betonozáshoz is használt sódert tenné alá, más meg zúzott követ. Melyik a követendő, vagy mindkettő jó?

 

Betont  milyet keverjünk? Ilyeneket olvastam illetve mondtak, hogy 3-4 térfogatrész sóder, 1 térfogatrész cement, fél térfogatrész víz, értelemszerűen az anyagnedvességtől függően kicsit igazítva, hogy normális állagú legyen. A sóder cement arány így jó lehet?

 

Bocs az amatőr kérdésért, de a szükség nagy úr.

Töck Jenő Creative Commons License 5 napja 0 0 98559

Nekem nem tűnt olyan nagyon használhatónak, de lehet, hogy nem mélyedtem el benne eléggé.

Előzmény: Mindenváró Ádám (98557)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 5 napja 0 0 98558

No igen, csak mit... és azt hogyan, milyen sorrenddel, milyen technikával? Nagyjából egyedül. 

Magamat nem féltem, tudok vigyázni magamra de a családból mást nem hívnék fel a tetőre.
Könyvtárba való emberek. 

Képzettség, engedély nélküli fizetett idegent sem szívesen. Leesik, megsérül... hiányzik az nekem ?


Szakemberrel javíttatni viszont látom hogy nagy költség... 

Milliókért javíttatni nem nagyon érdemes, akkor már inkább egy teljesen új tetőben kéne gondolkozni,
hiszen megmondta Jenő, hogy tökéletesre ezt nemigen lehet javítani. 

 
Szóval forgatom a dolgot a fejemben de nem egyszerű. Ha a gagyi derék szelemeneket, a repedt talp szelement ki akarom cserélni, akkor ott komoly bontás kell. 
Vagy csak tegyek be székállást mindkét oldalon , meg pótoljam a hiányzó csúcsszelement, alakítsam ki normálisan azt a vápát ... aztán ha minden stabilan áll, akkor 2-3-4 szaruállásonként cserép le, a szaru mellé fogott pallóval kialakítani egy normális tetősíkot és mehet vissza a léc+cserép fólia nélkül. 
Esetleg ennyit meg tehetnék viszonylag olcsón.

Jövő tavaszig eldöntöm. Esetleg támogatással kijön egy új tető vhogy.

Előzmény: Ofenbau (98555)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 5 napja 0 0 98557

Lépcsővel kapcsolatban talán használható segédlet. :

http://www.zhitov.ru/hu/lestnica/

Előzmény: Alváskultúra (98554)
Töck Jenő Creative Commons License 5 napja 0 0 98556

Nem tudom számoltad-e a lépcső méreteit? A szokásos (leg)alacsony(abb ) szintmagasság 3,0m. Lakás lépcsőnél 18 cm fellépés a kényelmes fölső határa. Ehhez 25-27 cm belépés tartozik. Ebből a lépcső hossza 3,8m körül van. A 20 cm fellépés az ipari lépcsőknél szokásos, de lakásban tűrhető, ehhez 21-22 cm fellépés tartozik. A lépcső hossza az kb. 3,0m lesz. Ha ehhez hozzáveszem azt, hogy a lépcső fölött nem lehet gyakorlatilag födém, akkor 80 cm széles lépcsőt figyelembe véve kb. 2x2,5m2-t vesztesz. Lehet 80 cm-nél keskenyebb is a lépcső, de akkor egy diplomata táskánál többet föl nem viszel a lépcsőn, főleg ha még kanyar is van benne.

Sr1-nek igaza van, ha már csinálod akkor úgy érdemes, hogy a födémet cserélni kell. Ellenőrizni kell, hogy a födémben milyen gerenda van. Terv szerint "F" gerenda, de nem biztos hogy ezt is építették be. A 60cm-nél nagyobb gerenda távolság ezt valószínűsíti, mert "E" gerendánál 60 cm-nél nagyobb tengelytávolságról még nem hallottam. Az "F" gerenda annyival kellemesebb, hogy lágyvas betétes és lehet és SZABAD vágni bontáshoz. Vágás után nyírási teherbírása nem biztos, hogy elegendő. Az "E" gerendát viszont TILOS vágni mert feszített. A feszítőhuzalok a feszítés hatására elvékonyodnak, kivéve a két végüket. Mivel ott nincs bennük húzás ezért visszaduzzadnak vágás hatására. Gyártásnál azt külön vasalással akadályozzák meg, hogy a visszaduzzadás kellemetlenségeket okozzon.

Előzmény: Alváskultúra (98554)
Ofenbau Creative Commons License 5 napja 0 0 98555

 

 

 " Több szakembert megkerestem, eddig kettőtől kaptam végül árajánlatot. Megdöbbentő, 2.5 - 3 milliós munkadíjakkal"

 

 Plusz az anyag,  plusz a bontás... lesz az a végén  6 millió is.

 Inkább javítsd belülről !!

Előzmény: Mindenváró Ádám (98539)
Alváskultúra Creative Commons License 5 napja 0 0 98554

Szia Sr1,

 

köszönöm szépen a segítséget!!!

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: sr1 (98553)
sr1 Creative Commons License 6 napja 0 0 98553

Ha tetőt cserélsz (ezt nem írtad eddig- agyalok itt mint a hülye fémszerkezeten), gondokozás nélkül dobd le a födémet, amennyit itt tárgyaltunk róla már megvolna a bontás.

Bérelj egy olyan benzines betonvágót, ami viszi a vasalatot is, a kefnikbe vágd el a felső vasalát E gerendák mentén, akkor ha nagykapapáccsal megütöd, kettétörik és leszakad. A betonvágóval át kell vágni a koszorúkat is, így azok is könnyen letőrhetők. 

A gerendákat kösd fel mind a két oldalon és úgy vágd le. Aztán óvastosan le kell engedni. 

Koszorúval együtt.

Zsaluzd be, vasald be és öntsd ki. A lépcső kivágáshoz be kell építeni a felső és az alsó vasalásnál is néhány szál 14-es vasat pipával bekötni a koszorúkba, hiszen a fő vasalás iránya csak 3.5 méter, aztán párat rá merőlegesen is bekötve a másik koszorúba.  Öntés előtt támazd alá a műszaki szint födémét is. 

Előzmény: Alváskultúra (98548)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 6 napja 0 0 98552

Amúgy is csak kín ötlet volt ez... forgatom a dolgot, aztán hátha születik vmi megoldás előbb utóbb.

Mondjuk férjhez adom a lyányt egy ácshoz.. :-)

 

Előzmény: Töck Jenő (98551)
Töck Jenő Creative Commons License 6 napja 0 0 98551

Lehet, de engedélyköteles. A problémás rész a lapostető szigetelésének a vége. De megoldható.

Előzmény: Mindenváró Ádám (98550)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 6 napja 0 0 98550

Köszi a választ, ez nem túl biztató.

Ami azt illeti az 52 éves önmagam sem vágyik ilyen sk. projektre már. No de egy rendes új magas tető ugye 6 millió a boltból mindennel együtt... 

 

A födém amúgy anno beépítésre szánt, betongerendás, kerámia béléstestekkel és  5 cm aljzatbetonnal.

Mennyire  vad elképzelés volna szerinted mondjuk  lapostetősre alakítani ?

 Sicofol zöldtető szigetelés munkadíjjal együtt 600 ezer körül megállna, kaphatna kavicsborítást aztán annyi. 

Valami alacsony térdfal a lábazathoz hasonló burkolattal menne sk, megállna az egész 2 misi alatt gondolom.

Egy nagy magas pótkémény mondjuk elég furán festene utána. :-)

Szabad? Lehet? vagy úgy hülyeség ahogy van?

 

 

Előzmény: Töck Jenő (98544)
Dunit2 Creative Commons License 6 napja 0 0 98549

  Ja hát ezzel kellett volna kezdeni !

 

 

 

' mert árterület, 2013-ban pl. víz alatt volt kompletten (Duna)'

 

 

 Így már más !!

 

Előzmény: Alváskultúra (98538)
Alváskultúra Creative Commons License 6 napja 0 0 98548

Kedves Jenő,

 

köszi. Igen éppen azon agyalok, hogy a teljes gerenda hossz kuka. Két oldalról kijönnek a kefnik teljes hosszban (80 és 90-es kefnik vannak a rajz szerint, a valóság meg majd kiderül). A felső szinten ugye most cseréljük a tetőt. Telibe gerendáztuk az egészet, túllóg 60 centit. Erre kerül a szelemen és a tető, tehát egy részről 60 centivel szélesebb lesz plusz az eddigi 38°-os tetőt 43°-ra emeljük. 

 

Ez az egész megoldás nekem most azért lenne nagyon fontos és SOS, mert a keresztbe futó gerendákat a végleges feljárat szerint kell kihagyni/kiváltani nem pedig utólag maszatolni... 

 

Szóval ma-holnap meg kellene születni a megoldásnak. Egyébként a 20-as fal is nagyon jó ötlet, ha megmaradna a fél gerenda.

 

Szerintem egyszerűbb az egészet kivenni és a hiányzó részt felül könnyű szerkezettel visszapótolom, hogy ne vesszen el a 4-5m2, amit pluszban kiszedünk...

 

Köszi minden tanácsot, infót, javaslatot. Ha bárkinem ágyban matracban tudok segíteni, akkor a matracos topicban vagyok már 1000 éve.

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Töck Jenő (98547)
Töck Jenő Creative Commons License 6 napja 0 0 98547

Csigalépcső esetén (bár ez nem az én ötletem) a tetőhajlástól föl lehet-e menni? Nekem ebben az esetben legegyszerűbbnek tűni egy 20(Porotherm) vagy 25 cm-es téglafalat építeni alapozással.Az útban lévő gerendát teljes hosszban kivenni. Ha a gerenda távolság 1,0m akkor az vagy B 100 béléstest vagy BH tálca. Ezeket megpróbálnám eladni. A gerendát nem biztos, hogy ki lehet szabadítani a koszorúból. Az új falat becsorbázni a meglévő falba, az elbontott födém helyett pedig egy monolit vb. födém darab lenne.

Előzmény: Alváskultúra (98546)
Alváskultúra Creative Commons License 6 napja 0 0 98546

Szia Sr1,

 

értem és nagyon köszönöm. Amit nem értek az egyszerű nem gyakorlott kőműves fejemmel:

 

- lesz egy csigalépcső (pl.)

- elvágok egy gerendát 1,7m-re a faltól

- jobbra-balra kiveszem a kefniket is

 

- marad egydb 1,8m hosszú alátámasztán nélküli rész

- legyen az, 1,8-as gerenda 100kg

- legyen a kefnik össz tömege 400kg

- legyen még ez-ez 200 kg (akár több is)

- legyen összesen nagyon megengedően 1 tonna

 

- ennek egy jelentős részét átveszi a vágatlan gerenda és a két határoló főfal

- tehát súly egy része körben eloszlik

- marad ca. pár száz kiló, amit a fodémre rámasztanék ! még ennek a tégla vagy fém oszlopnak a súlya

 

Miért nem tudom egy 25-ös vagy akár 38-as pillérrel vagy egy megfelelő teherbírású vas oszloppal a gerenda alatt alátámasztani/kiváltani? Akár úgy, hogy a középső (egész/ép( gerendát is alátámasztom) sárga a rajzon...

 

Lehet, hogy valamit nagyon nem értek, de gyakorlatilag egy 1,8x 1,8 méretű födémszelvényt kellene alátámasztani, ami egyébként három oldalon támaszkodik.

 

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: sr1 (98541)
Töck Jenő Creative Commons License 6 napja 0 0 98545

Amúgy a szokásos szarufa méret 7(8)x15 cm, kb. 80 cm-es tengelytávolsággal szokásos méretű tetőnél.

Előzmény: Töck Jenő (98544)
Töck Jenő Creative Commons License 6 napja 0 0 98544

A fedélszék teljes elbontása nélkül nagyon nehéz lesz javítani.

Előzmény: Töck Jenő (98542)
Töck Jenő Creative Commons License 6 napja 0 0 98543

Lapvetően

Alapvetően

Előzmény: Töck Jenő (98542)
Töck Jenő Creative Commons License 6 napja 0 0 98542

Nem ígérhetek mást mint Churchill a briteknek a háború elején: vért, verítéket, könnyeket.

A javításra nézve konkrét tanácsokat adni látatlanba nem tudok, DE:

Előre gyártatni nagyon rossz ötlet, mert minden részletre kiterjedő méreteket, terveket adni nehéz, majdnem lehetetlen. A gyártómű pedig a minőségi kifogásokat (bármi is legyen) azzal fogja elutasítani, hogy nem ők mérték föl, nem ők építették be. Minden részletre kiterjedő megrendelést adni nehéz és nem fogják annak megfelelően legyártani mert az nagyon macerás. Kifogások mint előbb.

Helyi szakértőket lehet keresni, de amelyik olcsóbb az valószínűleg előző nap még női szabó vagy festő volt. A drágábbnál sem garantált a szakértelem, a jobbak már nyugatra mentek, vagy nagyon drágák.

Amennyiben a tető javítása kerül szóba akkor vastagon tudom ajánlani a statikai terv készítését, hogy legyen mit MEGKÖVETELNI a kivitelezőtől. 

Lapvetően a javításba nem igazán hiszek a leírtak alapján. Lehet állandóan taknyolni, de mindig lesz ami szét akar esni, sose lesz jó. A görbeségeket, torzulásokat nagyon nehéz korrigálni, mert ha itt javítasz akkor ott mászik el.

Semmi sem lehetetlen, de ha itt kérsz tanácsot egyedül elenyésző esélyed van. A vállalkozó munkáját hogyan fogod minősíteni ha nem értesz hozzá? Nem lesznek feltűnőek a hibák, némi ideig nem fognak előjönni.

Előzmény: Mindenváró Ádám (98539)
sr1 Creative Commons License 6 napja 0 0 98541

A csiga lépcső se fér be. 

Hogy a szoba használhatósága megmaradjon, az ablak nélküli  fal mellé kéne szereld a lépcsőt, a fal mellett hosszába kivágva a bérléstestet, vagy 2.5 méter hosszan.

Oda beférne egy tánclépcső, egy karral, csakhogy bezavar a tető. Szerintem akkor is, ha az első és a második gerenda között vágod ki a bérléstesteket. 

Persze ez egy elég keskeny lépcső lenne, de egy embernek elég 75cm szélesség, ennyi meg kéne maradjon, ha a gerendák tengelybe 1 méterre vannak kiosztva. 

Tehát mindenképpen át kell szabni a tetőt is, a feljárat felé kell késziteni egy lukárnát, ami elég széles kell legyen. 

De a tánclépcső egy szükségmegoldás. 

Maradjunk a két karú, fordulós lépcsőnél.

 

Egy másik megoldás a következő, de ez is elég meredek:

Úgy látom, hogy a magasított földszint fala 38-as, a műszaki szint fala vastagabb. Akkor cut-and-brake fűrésszel kivágnék két 30x38-as sliccet a két tartófalba. Azt bevasalnám oszlopnak, lekötve a két koszorúba is- sőt a felsőbe is. Ezt a két oszlopot a harmadik gerenda alá késziteném el, kitámasztva mind a két födémet.  A két födémek kitámasztásához is doka gerendák (vagy jó néhány combos fagerenda) kellenek és egy csomó állitható fémoszlop, .

Tölcséres öntéssel kiönteném az oszlopokat, kivülről. Aztán felrögzítenék két fém papucsot az oszlopokra a pont a földém alá, és egy 3.5 méter hosszú HEA 200-as fémgerendát szerelnék be a papucsok kozé.

Arra meg egy merőleges HEA gerendát, amit egy beton fészekbe építenék be a hátsó falra és odahegeszteném a hosszan futó HEA gerendához.

De ez olyan szintű szakmunka, hogy nemtom, ha egyáltalán kapsz jó szakikat - akik felvonulnak egy ilyen apró munkára. 

Szóval, ide szakosodott szakemberek szükségesek és egy mérök is, aki irányítja őket, meg egy terv is- ami pontosan leírja az elvégzendő műveletek sorrendjét. 

 

A papucsokat a méretve vágott gerendákat és a keresztbe szerelt gerendát is egy műhelybe kell kivitelezni, a pontos mérések után. 

   

A fészekbe, ami a keresztbe szerelt gerenda űl fell, be kell építeni egy 25-ös vaslapot, fi16-os pipákkal, amihez hozzá lehet hegeszteni a gerenda talpát. Mindent mili pontosan, hogy a gerendák tökéletesen vízszintesek legyenek.  

Erről a házról mindenképpen le kell bontani a cserepet, mert meg kell a a tettőt javítani- ha manzárdorsz. A lebontott cserép már nem nyomja a tetőt és a falakat se is kifele, akkor kell megcsinálni ezt a műveletet.   

 

 

 

Előzmény: Alváskultúra (98537)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 6 napja 0 0 98540

A fesztáv amúgy 8.2 méter, a gerinc 15 méter hosszú... 

Mindenváró Ádám Creative Commons License 6 napja 0 0 98539

Sziasztok 

 

Tehát egy csonka kontyolt tetőről van szó, amelybe egy alacsonyabb , szintén csonka kontyolt toldalék csatlakozik be középtájon.

20-22 éve épült, mi 10 éve vettük meg. Akkor kívülről így nézett ki :
  
Nem igazán néztük meg akkor közelebbről.
Az eltelt 10 évben eléggé leromlott az állapota, ami kívülről is jól látható. Elkészítettem a korábban hiányzó padlásfeljárót és kicsit utánanéztem, közelebbről szemügyre vettem a tetőt. Sajnos komoly gondok vannak, én legalábbis úgy látom.
A szarufák csak a ritkább, nem annyira járatos 10x12 cm méretűek, a kiosztásuk nem egyenletes és alapból is kissé nagyobb a kelleténél. Van ahol 1 méternél is több a távolság közöttük. A függő sem tökéletes mindenhol, a teljes magasságban van vagy 10 centi dőlés egyik másiknál.


A gerinc szelemen teljesen hiányzik, a kontyok felső vége semmivel nincsen alátámasztva.


A gerinc kb. középtájon elkezd nyílni és a tető másik végén a kúpcserepek éppen csak takarják már a rést. Ez nem tudom miből adódik. 
 

A derék szelemenek mintha csak oda volnának szórva. Nincsenek bekármizva, ki vannak fordulva, nincsenek rendesen egymáshoz kapcsolva sem. Mint az ökör hugyozás, végig... Nem tudom van-e szerepük így egyáltalán.

 


A derékszögű toldalék mintha teljesen váratlanul érte volna a szakembereket. Az oda eső csonka szarufák végei vagy a levegőben lógnak, vagy Mekk Elek  módjára vannak alátámasztva levágott gerenda darabokkal. Kiváltás nincsen.


A vápa szarufa sem lett kialakítva, helyette  valami görbe colos deszkából alakították ki a vápát. 


A lécezés méretre és minőségre is gyenge volt már új korában is, tele átmenő görcsökkel stb... 
Végezetül két szaruállás valamennyire károsodott. Egyiken a rajta maradt kéreg alatt rovarrágás, a másiknak a vége gombás, penészes kissé, illetve az egyik talpszelemen hosszában végig van repedve, nem látom hogy átmenő repedésről van-e szó.



Én ezeket látom.  Nyilván legjobb volna az egészet lebontani és újraépíteni, de sajnos a keret erősen korlátozott ezért első körben a javításában gondolkoztam. Héjazat le, lécezés le, ácsolat kiegészítés ill. javítás, fólia, ellen léc, tetőléc, héjazat vissza. Egyik oldalon esetleg a régihez leginkább hasonlító új cseréppel. Bádogok, csatornatartó vasak cseréje, orom szegély, orom deszka.   

 
Több szakembert megkerestem, eddig kettőtől kaptam végül árajánlatot. Megdöbbentő, 2.5 - 3 milliós munkadíjakkal.

Ez a jelenlegi éves nettó jövedelmem, úgy gondolom legfeljebb mondjuk 40 embernap munkáért cserébe. 
Ezt nem tudom, nem is akarom kifizetni. 
Egyelőre keresgélek tovább, esetleg keletebbről érkező csapatot (szállást tudok adni 6 főnek), akik olcsóbban is dolgoznának, illetve jövőre igénybe tudom venni esetleg a felújítási támogatást. (bár még eddig az életben valahogy semmit nem tudtam igénybe venni úgy, hogy azzal a támogatással én járjak jól, de sose tudni) 


Ha egyik módozat sem jön össze, akkor két dolgot tehetek. Az egyik, hogy hagyom teljesen lerohadni a tetőt, meglehet úgyis elvisz az ördög mire magától összedől.. 

A másik, hogy megpróbálom valahogy kitalálni mi az a minimum, amit meg kellene ahhoz csinálni hogy viszonylag jó legyen, majd kitalálni step by step hogyan tudom azt a munkát egymagamban elvégezni. Nyilván úgy, hogy az egész tető egyszerre ne legyen lebontva, hanem 3-4 szaruállásonként végig haladva rajta. Csinálnék 1 hónap szabit rá.
Beépíteni nem akarjuk a tetőteret, igazából a fóliázás ez esetben kényszerűségből akár el is maradhatna.   


Amit még forgatok a fejemben, hogy nem-e járhatóbb út ha felméretem a tetőt és legyártanak előre egy komplett szerkezetet, amit csak fel kell szórni a helyszínen. Nem tudom még az ilyen előregyártás mennyire drága, de sok helyszíni szakmunkát meg lehetne spórolni. Összességében tán olcsóbb volna.
Ha eljutnánk odáig, hogy fent van az új szerkezet, fólia és ellenléc, akkormár nem ázna be, a többit szintén megoldhatnám sk. valamennyi idő alatt. 


Mit gondoltok erről ? 
 

Alváskultúra Creative Commons License 2021.04.17 0 0 98538

Szia Dunit2,

 

köszi a választ persze, igen, igazatok is lenne, de:

 

- belaktuk, amennyire be lehetett az alsó szintet, konyha fürdő, étkező, garázs (nem a rajz szerinti funkciókkal van megtöltve)

- az alsó szint egyébként menekülőre is van fogva, mert árterület, 2013-ban pl. víz alatt volt kompletten (Duna)

 

A következő szint meg két kiskamasz gyerekkel és hétvégi további "vendég" gyerekekkel meg barátnőkkel ca. karcsú vagyis olyan necces, kellene egy nappali (vagy nekünk egy háló), mert az pl nincs, a nappali az a mi hálónk most (ahol a lépcső lenne felfelé a tetőtérbe...) 

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Dunit2 (98535)
Alváskultúra Creative Commons License 2021.04.17 0 0 98537

Szia Sr1,

 

köszi a választ, nagyon részletes, nagyon gondos. Anyám könnyebb álmot ígért:-) Mi van akkor, ha megfordítjuk a képletet egy kicsit. Nem fordulós lépcső, hanem csiga. Nem két gerenda, hanem csak 1 kerül kivágásra. A födém egyébként csak a saját súlyát viseli, fölötte ki van váltva gerendákkal a járófelület. Amennyiben fent az E gerendákon végigfuttatok egy megfelelő I vagy valamilyen vasat és a szabadon "lógó" gerendát egy kengyellel hozzáhegeszti  egy szakember? Ez milyen lenne?

 

 

Üdv.

 

Pálinkás László

Előzmény: sr1 (98534)
Dunit2 Creative Commons License 2021.04.17 0 0 98536

  Egyszerűbb megoldás nem is lehetne !!!

Előzmény: sr1 (98534)
Dunit2 Creative Commons License 2021.04.17 0 0 98535

 Van neked alul egy   u. műszaki szint --- Rudolf szerint-. 

 Kínálja magát a beépítésre.

 Lényegesen  olcsóbb lenne mint fenn a tetőben.

  Önálló , fél -önálló garzonlakás lehetne ott. 

Előzmény: Alváskultúra (98532)
sr1 Creative Commons License 2021.04.17 0 0 98534

Na tehát, van egy magassított földszint, alatta az átjárható tér, egy kamra és egy garázs, ami legyen egy műszaki színt.

 

Mégha monolit födém is lenne a műszaki rész fölött, akkor se bírná meg azt, hogy egy oszloppal leterheld az új gerendát, amit a lépcső kivágás miatt a két elvágott E gerenda terhét átvenné.   

 

Ha muszáj lenne, akkor a következő megoldás késziteném el, fémkonfekcióval, de ezt meg kell részletesen tervezni, számolni (aláíratni pecsétes statikussal- lehet, hogy a terv drágább, mind a kivitelezés):

 

1. Az átjárható tér két falába beszerelnék két fémoszlopot (ezeknek alapot is ásnék- vasaltat- a meglevő alapokra keresztbe, kitámasztva a szoba alatt a födémet és részlegesen beépíteném a két falba is), erre jönne egy fém szelement a műszaki feletti színt födlém alá, ezek min. HEA 200-as profilok akkor is, ha a nyilás talán 3.5 méter.

2. A födémet áttőrve, a szelemenre rászerelnék egy oszlopot, utánna egy másik szelement a szoba feletti födém alá keresztbe, végig a szobán, az E gerendákra merőlegesen.

Itt mindenféle excentrikus terhelések lépnek fel, szóval figyelmesen ki kell számolni. pl. sarokmerevíteni kell mindent oszlop szelemen illesztést.

A szoba födéme felett levő fém szelement ki kell kötni a két tartófalhoz, de az egyiken az ablakok vannak, ott egy vasbeton áthidaló (gerenda) kell legyen, mert az megtartja a tetőt is.

Hogy abba hogy lehetne bekötni egy papucsot a szelemennek az kérdéses, szembe vele nincs ablak, az megoldható. 

3. Innen aztán ki kell találni, hogy a két E gerendát hogy kötöd le a fém szelemenre, az elvágás előtt.

 

Mivel csak egy kétkarú lépcsővel tudsz feljutni a padlásra (elindulsz a szoba ablaktalan fala mellett és megfordulsz a sarokba, aztán a felső karon a kivágott födémen feljutnál a padlásra), az fémoszlopot a szobába úgy állítanám be, hogy az legyen a forduló külső sarka, akkor könnyen be lehetne építeni egy fémlépcsőt is. 

Előzmény: Alváskultúra (98532)
JAMIE222 Creative Commons License 2021.04.17 0 0 98533

Ha van valami eszközöd-affinitásod hozzá, akkor csinálj valami hosszanti ovális lyukakat a lemezbe. Mondjuk az eresz alatt lehet hagynám a fenébe a dolgot, nem tűnik magasnak, nem nagy kunszt néha lefesteni a deszkát.

Előzmény: Ata123 (98526)
Alváskultúra Creative Commons License 2021.04.17 0 0 98532

Sziasztok,

 

ilyen minőség van csak sajna...

 

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Alváskultúra Creative Commons License 2021.04.17 0 0 98531

Szia,

 

köszi a választ. Nem, csak 290cm, tehát két gerenda terhelését venné át.

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: sr1 (98525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!