Keresés

Részletes keresés

Arxlupus Creative Commons License 2004.05.28 0 0 683
Hello Várfundáló!

Megnéztem.
Köszi.
Nagyon jó.

Arx

Előzmény: Várfundáló (682)
Várfundáló Creative Commons License 2004.05.27 0 0 682
Szia Arx!
Az Egriek átmentek? Mert nem jött válasz, azért kérdezem. Ha gondolod küldöm a többit is.
üdv:
várfundáló
Előzmény: Arxlupus (681)
Arxlupus Creative Commons License 2004.05.21 0 0 681
Próbáld ezt:
giodaprom@freemail.hu

Arx

Előzmény: Várfundáló (678)
Arxlupus Creative Commons License 2004.05.21 0 0 680
Szia Várfundáló!

Nem értem , miért nem tudsz a megadott címre levelet küldeni.
Utánanézek.

Arx

Előzmény: Várfundáló (677)
Várfundáló Creative Commons License 2004.05.21 0 0 679
Szi Arx!!
Ha semmiképpen sem menne akkor ajánlom a http://fabulis.hu honlapot. Itt a Fabulis magazin=>belépés=>egymást közt rovatban, illetve ennek a rovatnak az archivumában keresd a gyufaszálak-gyufavárak cikkeket.
üdv:
várfundáló
Várfundáló Creative Commons License 2004.05.20 0 0 678
Arx!
Egy újabb ajánlat!
http://netserf.org/, középkorral foglalkozó linkgyűjtemény. (várak-kastélyok és egyéb érdekes dolgok).
Ha gondolod írj egy emailt és megpróbálok arra válaszolni hamár a korábbiakkal kudarcot valottam.
üdv:
várfundáló
Várfundáló Creative Commons License 2004.05.20 0 0 677
SZia Arx!
Ma próbáltam újra küldeni az itt található címedre emailt de valamiért nem megy. Van másik címed ís? Vagy mi lehet a gond????????
Üdv:
várfundáló
Előzmény: Arxlupus (676)
Arxlupus Creative Commons License 2004.05.19 0 0 676
Várfundáló!

Az általad ajánlott lap valóban igényes.
Figyelemmel kísérem a kezdetektől.
Folyamatosan fejlesztik, így mindig adódik valami meglepetés.

Üdv
Arx

Előzmény: Várfundáló (674)
Várfundáló Creative Commons License 2004.05.19 0 0 675
Ez az előbb lemaradt!
http://hvf-varak.hu
üdv:
várfundáló
Várfundáló Creative Commons License 2004.05.19 0 0 674
Üdv Arx!
Ismerem a honlapot, ez az egyik kiindulópont Csókakőhöz. Ti ismeritek a http://www.varak.hu honlapot?? Szerintem egy nagyon igényes munka, túrákat is lehet szervezni segítségével.
Próbáltam neked is küldeni képeket de a freemil valamiért visszadobta, holnap majd újra próbálkozom.
üdv:
várfundáló
Előzmény: Arxlupus (671)
Várfundáló Creative Commons License 2004.05.19 0 0 673
Magánba ment egy újabb levél, abban megtalálod a választ.
üdv:
várfundáló
Előzmény: Youwine (672)
Youwine Creative Commons License 2004.05.19 0 0 672
Nagyon szépek a munkáid, gratulálok! Ide is be kellene tenni a képeket!
Előzmény: Várfundáló (669)
Arxlupus Creative Commons License 2004.05.19 0 0 671
Üdv Várfundáló!

Izgalmas lista!
Szivesen venném ha nekem is küldenél képeket.

Ezt ismered? : http://varbarat.freeweb.hu/vartori5%20fs.htm

Jó munkát!
Arx

Előzmény: Várfundáló (670)
Várfundáló Creative Commons License 2004.05.17 0 0 670
Üdv Arx!
Első volt a Gyulai belső vár (ezt a fiam már "eljátszotta",valójában ezen kisérleteztem ki a munkafogásokat) továbbiak Boldogkő, Csesznek, Csobánc, Eger 1552, Fonyód-Fácános palánkvár, Hollókő, Kisnána, Kelemér-Mohosvár egy Árpádkori kisvár, Óföldeáki erődített templom, Salgótarjáni Salgó vára, Doba-Somló, Szigetvári lovagvár, Szigliget, Várpalota
üdv:
várfundáló
Előzmény: Arxlupus (667)
Várfundáló Creative Commons License 2004.05.17 0 0 669
Kép ment a címedre!!!
várfundáló
Előzmény: Youwine (668)
Youwine Creative Commons License 2004.05.10 0 0 668
Képek esetleg ?
Előzmény: Várfundáló (666)
Arxlupus Creative Commons License 2004.05.10 0 0 667
Üdv Várfundáló!

Majdnem azt írtam , hogy üdv körünkben , de hát mint látható mintha az egykori fórumtagok visszavonultak volna ezen virtuális térből.
Így aztán nem tudom létezik-e még ez a baráti virtuális kör.
Mindenesetre örülök jelentkezésednek!
Talán felpezsdül itt újra valami.

Életem egy fontos szakában magam is nagy vártúrázó voltam, s ez nem is volt rég.
A várépítészet iránti rajongásom csillapult némileg, de csak azért, hogy átadja helyét valami olyannak , mi kiegészíti a késő-középkor iránti vonzódásból eredező kedvtelések körét.

A makettekről:
Magam sosem építettem, ám mindig lenyűgözve ácsorogtam órákig akár, egy-egy jól sikerült rekonstrukció előtt, hogy összevessem elképzeléseimet, ismereteimet az aprólékosan kidolgozott makett elémtárta valósággal.
Ennél már csak az tölt el nagyobb jóérzéssel, hogy sok helyütt elindult a valós méretekben is régi váraink romjain a rekonstrukció.

Csókakő nekem is kedves helyszin .
Szívesen látnám magam is a Kanizsaiak valamikori birtokának megelevenedését.(Szerencsére erre minden remény megvan és nem csak maketten :-) )

Melyik 15 vár makettjeit készítetted eddig el?

Üdv,
Arx

Előzmény: Várfundáló (666)
Várfundáló Creative Commons License 2004.05.03 0 0 666
Üdv minden kedves várrajongónak!
Mivel teljesen új vagyok köztetek néhány szó magamról. 54 éves múltam, és már gyerekkoromtól (14-15 éves) kezdve imádom a várakat köszönhetően Gárdonyo Géza Egri csillagokjának. Kezdetben csak olvasgattam a várakról (Gerő László, Sugár István, Kiss Gábor, Veres D Csaba, stb. könyvei). Ma már hobbyból vármakettek építésével foglalkozom. Elsősorban a magyar várak XVI. századi (törökkori) formája érdekel. Ehhez igyekszem összegysűjteni a szükséges anyagot. (alaprajzok, metszetek, rétegvonalas helyszínrajzok, régészeti feltárási eredmények, rekonstrukciós rajzok, stb). Eddig 15 magyarországi vár kicsinyített mása készült el általában 1:200-as méretarányban.
Jelenleg Csókakő, Miklósfa-Romlottvár, Keszthely, Kereki-Fehérkő irányában "tapogatózom", valószínűleg ezek közül kerül majd ki következő makettem "alanya".
Ha az anyaggyüjtésben kaphatnák segítséget, esetleg más várról-várakról lennének anyagok örömmel venném. Amennyiben valaki közületek hozzám hasonlóan hobbyból vármakettek építésével foglalkozna szivesen felvenném vele a kapcsolatot.
Üdvözlettel:
Várfundáló
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.01 0 0 665
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9012640&uq=5200
Előzmény: csillag126 (663)
Youwine Creative Commons License 2003.12.01 0 0 664
Gyönyörű képek, gyönyörű tájak. Remélem, hamarosan mi is megcsinálhatunk egy hasonló túrát.
Előzmény: Sandorson (661)
csillag126 Creative Commons License 2003.12.01 0 0 663
Sziasztok! Csinálja valamelyikőtök a "Várak a Börzsönyben" c. túrasorozatot?
Jesper Olsen Creative Commons License 2003.11.12 0 0 662
Gyönyörű tájak, remek fotók. Irigykedem... :-))
Előzmény: Sandorson (661)
Sandorson Creative Commons License 2003.11.11 0 0 661
sziasztok, a múlt héten a Zempléni-hegységben kirándultunk és egyebek mellett felkerestük az ott található mindhárom várat (Füzér, Regéc, Boldogkő); az alábbi címen található albumban van néhány kép is:
http://sandorson.fw.hu/Zemplen
Tiburtius Creative Commons License 2003.10.23 0 0 660
Kedves Várrajongók!
A legnagyobb tisztelettel kérnélek Benneteket, hogy ha van vmilyen infótok a híres-nevezetes régesrégi a Jeruzsálemi Salamon Templomáról nevezett Krisztus Szegény Lovagjainak Rendjének (közkeletű nevén Templomos Lovagrend) magyarországi-horvátországi-dalmáciai várairól, úgy legyetek oly kedvesek, ne habozzatok azt közölni. Rettenetesen-iszonyatosan- kétségtelenül-borzasztóan fontos lenne. Elsősorban Vrána( Aurana) vára érdekelne, Léka( Lockenhaus) stb.
Nagyon hálás lennék érte.
Üdv: Tiburtius
U.i.:
1. Nagyon jó a Topic, felraktam a Kedvencek közé
2. Sz.zs...tehát ide írogatsz! Már nagyon hiányoltalak az Uboot-topicban is. Légyszi, ha még érdekel az a téma, úgy írj már oda IS!
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2003.10.23 0 0 659
De akkor is ha esik! Én utoljára télen voltam ott, a várpalotai lakótlepektől gyalogoltunk. Bevallom a Várpalota melletti szavanna jellegű részen igencsak be voltam tojva a kóbor kutyáktól.
Előzmény: Jesper Olsen (658)
Jesper Olsen Creative Commons License 2003.10.09 0 0 658
Vadregényes, romantikus, szép. Érdemes felkeresni, persze jobb, ha nem esik közben az eső...
Előzmény: M41 2127 (657)
M41 2127 Creative Commons License 2003.10.09 0 0 657
A Vár-völgy milyen volt? Még régebben olvastam róla, hogy elég szép hely...
Előzmény: Jesper Olsen (656)
Jesper Olsen Creative Commons License 2003.10.09 0 0 656
A múlt hét szombatján (okt. 4.) néhány barátommal Bátorkő várának romjainál jártunk. Az időjárás nem volt kedvező (esett), de így is megérte felkeresni ezt a helyet. Ráadásként még a Thury-várba is betértünk visszafelé (Várpalotán), de ezt nem lehetett szabadon megnézni.
Kavad Creative Commons License 2003.09.22 0 0 655
Sziasztok,

Új vagyok a topicban, és elolvasva láttam, hogy a Vértes várairól, várromjairól már írtatok, de megemlíteném mégegyszer a kedvenceimet; a kék jelzésen haladva nemcsak Vitányvárat és Gesztest érdemes megnézni, hanem továbbmenve a Csáki vár romjait is, amit itt nem láttam még említeni. A három közül a legkevésbé látványos ugyan, de jól beleillik egy kis túrába. Nagyobb túrába még Szentgyörgyvár (bár ez még romnak is csak jóindulattal nevezhető), Gerencsérvár, és Vértesszentkereszt is belefér, bár ez utóbbi nem várrom, hanem apátság volt. Jó túrázást mindenkinek. :-)

szabotibor Creative Commons License 2003.09.21 0 0 654
Felhívom a tisztelt várszerető társaság figyelmét, a szárnyait mostanában bontogató www.varlap.hu netes folyóiratra.
Mint az egyik szerkesztő, szívesen fogadnék várakkal,erődítésekkel kapcsolatos közölhető cikkeket, fényképes úti beszámolókat, túraleírásokat és egyáltalán, a témával kapcsolatos friss híreket.
Címem: oriszabo@chello.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!