Keresés

Részletes keresés

sörösgigant Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422486

Lehet. Viszont van, hogy a győri állomás környékén szinte csak azok táboroznal, lebszelnek...

Előzmény: attus germanicus (422482)
sörösgigant Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422485

Kifelé pont arra mennek a legtöbben. Pestről Bicskére, a lágerbe, illetve Vámosszabadiba. Azok a kísért, segítők által vezetett csoportok. Azok legfeljebb teliszemetelik a vonatot, terpesztkednek mindenhol persze ingyen. 

A legtöbbje meg kísérletezik a nemzetközi vonatokon, jeggyel.  A rafináltabbja leszáll Győr előtt, illetve Győrben és gyalog indulnak neki a vasút mellett. Éjjel is láttan több csoportot..

A taxival, közúton utazőkat meg megbecsülni sem lehet..

Előzmény: 1047 005-2 (422468)
bajhozo1 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422484

Szervusz!

 

Én a múlt héten szerdán voltam Szegeden.

Kíváncsi voltam, hogy hogy áll a Csongrádi megyeszékhely vasútállomása menekültügyben.

Egyébként nem emiatt utaztam le, hanem egy orvosomat látogattam meg, de ha már ott tartunk kíváncsi voltam mi a helyzet.

Napközben (10 óra körül) néhány ember lézeng a vasútállomás előtti téren. A téren a Szegedi Vízművek jóvoltából néhány mosdócsap van kint vízzel feltöltve, néhány tíz méterrel odébb mobil illemhely.

 

Mellettük egy fából készült pavilon van elsősegélyhely felirattal, valamint angol és német nyelven kiírva, hogy Szegeden van az illető.

 

Dolgom végeztével haza Budapestre utazva ugyanez a látvány este 18 óra körül, már katartikusabb.

Néhány kisbusz a pályudvar előtt, ahol önkéntesek osztogatják a 35 fokban az ásványvízet a menekülteknek, közben egy 8-9 éves forma kisfiú egy péksüteményes zacskóba üríti belének tartalmát.

 

Mindez a látvány várja akár a Szegedi Szabadtéri Játékokra, vagy jelenleg a Szegedi Ifjúsági Napokra érkezőket.

 

Az egyik állomáson dolgozó elmondja, hogy nemrégiben volt olyan hölgy, akiről kiderült később, hogy nyolcféle fertőző betegséggel érkezett, de természetesen itt OFF liberális gondolkodóink szerint nekik (is) emberi jogaik vannak. (Nekem, nekünk is)

 

Kérdésedre válaszolva egyébként egy 2013-ban hozott Kormányrendelet, a 446/2013 az irányadó, amely a 2013. november 28-ai Magyar Közlönyben jelent meg.

 

A 446/2013. kormányrendelet az alábbiakat írja elő az utazási kedvezményekről:

„(6) A vasúti személyszállításban az utazási kedvezmények - az e rendeletben meghatározott kivételekkel - a 2. kocsiosztályra érvényesek. Az utazási kedvezmény a helyjegyre, valamint a pótjegyre nem vonatkozik, kivéve a 3 év alatti, külön ülőhelyet nem foglaló gyermeket, valamint a hadirokkant személyt és igazolt esetben kísérőjét, a hadiözvegyet, valamint a pótjegy tekintetében a menekültként vagy oltalmazottként elismerését kérő, a menedékesként elismerését kérő személyt.”

Az utazási kedvezményekről szóló kormányrendelethez igazított vasúti utasítás szerint: a feláras vonatokon a tartózkodási engedéllyel és igazolással rendelkező, menekültként vagy oltalmazottként történő elismerését kérő személy a gyorsvonati pótjegy váltása alól mentesül, viszont helyjegy-köteles vonatra az általános szabályok szerint helyjegyet kell váltania, pót- és helyjegy-köteles vonatra „díjmentes pótjegy helyjeggyel” elnevezésű felárat kell megfizetnie.

 

Csak halkan jegyzem meg, ha én nem váltanék gyorsvonati pótjegyet, minden bizonnyal - jogosan - megbüntetne a jegyvizsgáló, ugyanakkor ezek az emberek, meg mentesülnek a pótjegy megváltása alól.

 

Abban bízom, hogy a határzár megépítésével, elkészültével hamarosan láthatóan normalizálódni fog a helyzet a vasúttársaság vonatain.

 

Ezennel a menekültes fél OFF témát én is lezárom. :)))

Előzmény: Ashi Valkoinen (422471)
hmsoft Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422483

Húúúú, de magas labda ezt egy kicsit kiragadni a szövegkörnyezetből:
Andó szerint (...) „Minél lejjebb, annál jobb” – tette hozzá a szakértő.
:)))

hm

Előzmény: kbn (422479)
attus germanicus Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422482

Csak a tények kedvéért: a pakisztáni és bangladesi állampolgárok aránya a menekültek között valahol 2-3% között van. A két ország összesen.

Előzmény: sörösgigant (422477)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422481

Szerintem sincs itt semmi keresnivalójuk. Ingyenutazásuk pofátlanság...

Előzmény: sörösgigant (422477)
sörösgigant Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422480

A Jeteken meg járőröznek a magyar és az osztrák rendőrök is. Közösen..

Előzmény: haha 1970 (422460)
kbn Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422479

Pofonegyszerű lesz a ferihegyi vasút

Harminc éve terv, hogy vonat kösse össze a 2-es terminált és a belvárost, de volt már metrós és gyorsvasutas ötéet is. A reptérnél most is megáll vonat, de csak a már nem használt 1-es terminálnál. Onnan vezetnék be a 2-eshez is. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422478

Ez idehaza is komoly konkurenciaharc lehet 2017 től:

Franciaország liberalizálta a távolsági buszközlekedést

Európa nagy országai közül a franciák voltak az utolsók, akik a nemzeti vasútjuk védelmében törvényileg tiltották a belföldi intercity autóbuszközlekedést, de ennek vége: Franciaország is liberalizálja a belföldi piacot, jöhetnek az olcsó buszjegyek. Látva az angol, a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

sörösgigant Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422477

Még egyszer kérdezem: Pakisztánban, Bangladesben polgárháborús helyzet van ?

Előzmény: manhattani (422455)
hmsoft Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422476

Hát ez gyors volt: a mai napon Medvegyev menesztette Jakunyint az RZsD éléről

 

Az orosz sajtó természetesen ma újult erővel csapott le a hír elemzésére: miért kellett mennie Jakunyinnak és miért pont Belozjorov lett az utódja? Sorakoznak a jól és még jobban értesült elemzések. A Vedomosztyi című lap viszont elég gyorsan elintézte a maga mondókáját, egy szuper-jólértesült kremli hivatalnokra hivatkozva. Eszerint találkozó történt Jakunyin és Putyin között. Jakunyin pénzt akart kérni Putyintól, ezért ment hozzá. Putyin erre fel azt javasolta Jakunyinnak, hogy csökkentse a költségeket. Mire ő felszívta a vizet és odavetette, hogy nem tud több költséget csökkenteni, akkor inkább elmegy. - Hát menj - válaszolta Putyin. Szóval csak így egyszerűen, Keleti alatti NOHAB-ok és aranyvonatok nélkül. :)

hm

Előzmény: hmsoft (422253)
sörösgigant Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422475

Igen....Meg látom őket nap mint nap Győr-Pest vonalon....Sőt..

Előzmény: haha 1970 (422451)
sörösgigant Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422474

Hm, változott azóta itthol is egy kicsit a világ, de ezt  úgy sem érted..

Előzmény: 1047 005-2 (422450)
sörösgigant Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422473

Ott a környéken is van elég biztonságos ország, és hozzájuk hasonló, nem annyira eltérő kultúrájú mint az övéik...

Akkoriban hasonló kultúrkörbe mentek a magyarok, európai, illetve európai gyökerű országojba. Ők teljesen idegenek itt, és nem is akarnak idomulni, és lehet majd nekünk kell hozzájuk alkalmazkodni. Nem tudnak, és nem is nagyon akarnak alkalmazkodni, lásd több nyugati országot...

Előzmény: Törölt nick (422449)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422472

Ill. még annyi, hogy napi rendszerességgel utazom az 1-esen, a fentebb leírt eset a saját "kötelékükbe" tartozó nőkkel, a márkás ruházat, a modern érintőképernyős, nem alsókategóriás telefon és hasonló nem épp olcsó cikkek kifejezetten gyakran előkerülnek. Amíg nem mászkáltak díjmentes utazást lehetővé tévő papírral (mert ha pl. a bicskei tábor felé irányítják őket, odáig ugye mehetnek), addig a menetjegy hiányából fakadóan nem egy konfliktus volt a vonatszemélyzettel, ahol a "haha" nick által leírt módon próbálták rendezni a dolgot (expliciten: agresszióval). De a "hatósági intézkedés miatti késés" is mostanság gyakori lett, sokszor a páratlan vonatokra is bőven kihat a 20 perces komáromi fordulók miatt.

Előzmény: Ashi Valkoinen (422471)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422471

Akkor egy kis személyes tapasztalat, a vasárnap 15:38-kor startoló gyorsvonatról (Keleti-Győr, egy egység FLIRT)

 

Jómagam is kb. menekült kinézettel (középkori ruha, egy rakás pokróc, páncél és társai) szálltam fel a Keletiben, szépen meg is telt a vonat (75% körüli ülőhely-kihasználtság). Kelenföldön felszállt egy 30-35 fős menekültcsapat, először a jegyvizsgáló nem akarta felengedni őket, de volt egy papírjuk (nem tudom, mi volt rajta, csak a belügyminisztérium feliratot tudtam elolvasni rajta), aztán mégis jöhettek. A csapatban volt egy elég öregnek látszó nő és -vélhetően- 8-9 éves lány unokája is, így átadtam nekik a helyem (ill. a mellettem lévő üres volt). Eltelt kb. három perc, a férfiak észrevették, hogy a két nőnemű leült, s két másodperc erőszakos noszogatás után felállították őket, hogy leüljenek a helyükre. Majd elővették a _napelemes_ akkumlátort, kirakták a kis asztalkára, ahová besütött a nap oldalról, és elkezdték tölteni a külső akksiról a saját márkás telefonjaikat.

 

Ez csak egy apró vonatos történet, de igen, aki nyitott szemmel járkál jelenleg errefelé (és már jó a személyvonat is, mert azzal is járnak Győrig, mióta a nemzetközi, ill. belföldi IC-kről ledobálják őket), érdekes megfigyeléseket tehet.

 

Egyrészt nem látom át, miért kell egyáltalán hazánk vasútjának ingyen szállítani őket, sokszor a fizető utasok kárára (egy RJ-n utazást Münchenig pl. nem úgy képzelek el, hogy öten lihegnek ingyen a nyakamba, míg én a kifizetett helyemen ülök egy feláras vonaton), főleg úgy, hogy a jelek szerint (nem egyszeri tapasztalat) pénzzel jól el vannak látva - költőpénzt is kapnak nálunk, de amúgy sem néznek ki rosszul, akár az öltözékükről, akár a kütyüs felszereltségükről van szó.

A többi részt, amit nem látok át, nos, az egy másik topik témája és ezzel a fél-OFF-fal magam részéről be is rekesztem a menekültkérdés, mielőtt Pályaőr idetalál.

Előzmény: haha 1970 (422417)
haha 1970 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422470

Segitenél nekem hogy a Keletis "Transit Zone-bol"merre indulnak tovább?

Előzmény: 1047 005-2 (422468)
haha 1970 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422469

Akkor bocs,én azt hittem Győr felé mennek.

Előzmény: 1047 005-2 (422468)
1047 005-2 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422468

"kérdezd meg a Győri nemzetkőzis jegyvizsgálókat akik napi kapcsolatban állnak velük hogy mi a véleményük a menekült helyzetröl!"

 

 

Nem Győr környékén lépnek az országba és nem Győrön megy át a túlnyomó többségük.

Előzmény: haha 1970 (422453)
haha 1970 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422467

Természetesen az osztrák Police-röl beszéltem,és nem kevertem össze a vasútőrökkel,mondjuk hogy miért kellenek a nemzetközi vonatokra az jó kérdés meg külön téma!

Előzmény: haha 1970 (422466)
haha 1970 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422466

OK.Csak egy példa tegnap nem csak a Raijet,Eurocity,(ami természetes)hanem a Szombathelyre(Sopronba)induló Intercity vonatokra felszálltak a Keletibe indulás elött és még a könyvükben alá is iratták a jegyvizsgálóval vonatszám alapján hogy ellenörizték! 

Előzmény: Törölt nick (422463)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422465
haha 1970 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422464

Nem találkoztam velük,több csoporttal viszont igen akik ilyenek voltak!Vitatkozni meg nem szeretnék ezért is irtam pár hozzászolásommal elöbb hogy a Győri jegyvizsgálók tudnák elmondani (megerősiteni) a valós helyzetet!

Előzmény: Törölt nick (422462)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422463

Az osztrák police nagyjából leszarja, hogy ki hova tart. Már rég elvesztették a fonalat és nem győzik az iramot..

Még fél éve összeszedték akit tudtak, mostanra már vándorolnak szabadon ahova akarnak. tele van velük minden város, minden vonat.

Előzmény: haha 1970 (422460)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 -1 1 422462

Mind a több tízezerrel találkoztál? Én pl ismerek pár magyar zsebtolvajt aki kinn él nyugaton, akkor ez alapján minden magyar zsebtolvaj, aki nyugaton van?

Előzmény: haha 1970 (422457)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422461

Ki mondta, hogy sunnyognak? Mi az hogy sunnyognak? Elakarnak jutni, egy általuk ideálisnak gondolt országba. Többnyire Németország, Ausztria, Svédország, a cél. Vagy ahol éppen kapcsolataik, rokonaik vannak.

Előzmény: manhattani (422455)
haha 1970 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422460

Ezzel csak egy probléma van hogy az osztrák Police meg nem igazán akarja hogy oda belépjenek,ez tehát egy patt helyzet!Ezért van az hogy Győrböl már nem csak Bécs felé utaznak hanem Budapest irányába is.Tehát az Osztrák barátaink a hibásak mert ha ök beengednék öket máris jobb lenne!Már meg is találtuk a megoldást ez jó lenne a menekültnek és Magyarországnak is!

Előzmény: attus germanicus (422458)
manhattani Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422459

>Ha viszont a magyar hatóságok elkapják őket, akkor attól kezdve sokkal nehezebben utazhatnak tovább.

 

Miért? Az EU megtiltotta, hogy a fogadóhelyre korlátozzuk a migránsokat. Ha menekült, akkor lehet korlátozni a tartózkodási helyüket? Nem hiszem.

Előzmény: attus germanicus (422458)
attus germanicus Creative Commons License 2015.08.24 0 1 422458

>Az ilyenek a politikai menekültek, és ezeket kötelességünk befogadni. Ezek miért sunnyognak a zöldhatáron?

Mert szeretnék elkerülni, hogy Magyarország befogadja őket :-) A közhiedelemmel, valamint a hazug kormánypropagandával ellentétben egy dolgot akarnak: minél hamarabb áthaladni Magyarországon, nyugat felé. Ha viszont a magyar hatóságok elkapják őket, akkor attól kezdve sokkal nehezebbe utazhatnak tovább.

Előzmény: manhattani (422455)
haha 1970 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422457

A kérdésedre a válaszom hogy természetesen nem.Probléma a viselkedésükkel van!

Előzmény: Törölt nick (422454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!