Keresés

Részletes keresés

irsai lakos Creative Commons License 2014.05.19 0 0 15548

Az otthonról hozott elektromos készülékek fürdőkben történő használatát szerencsére tiltják az érintésvédelmi szabályozások, és sehol, az irsaitól jobban karbantartott helyeken sem lehet ezeket használni. Egyebekben örülök, hogy a fürdő állapota is szóba kerül néha, a roppant népszerű sportpálya témakör mellett, hiszen a helyi népesség jelentős része idős ember, akinek inkább volna szüksége a gyógyvíz áldásos hatására, mint a sportcentrumra. Ennek érdekében anno még anyagiakkal is támogatták a fürdő kialakítását, most meg mit kapnak cserébe: SEMMIT. Tudjuk kik herdálták/ják el a köz vagyonát, de talán még nem késő, hogy örökre ne vesszen el. A helyzet az, hogy itt még az a minimális lokálpatrióta hozzáállás sincs meg, ami gyakorlatilag minden hasonló vagy épp nagyobb fürdőben létezik, nevezetesen, hogy a helybeli lakosok belépődíja ennek figyelembe vételével kedvezőbb tarifában van megállapítva. Pár éve még volt vmi jelképes különbség, de 2013-ban már ez sem. Nem is megy oda egészség megőrzési/helyreállítási céllal olyan, aki már megtapasztalta a helyi viszonyokat: az ár a szolgáltatáshoz képest drága, a víz koszos, úszó medence üres, a gyep kezeletlen és a szabadtéri öltözőfülkéket néhány "vendég" WC-nek használja kisdolgához.

Elkeserítő, hogy nálunk ez van, míg más települések, talán a víz tekintetében is gyengébb helyek pl. Cserkeszőlő, Tiszakécske, de akár még Nagykáta is, nagyszerűen profitálnak ebből a vagyonukból.

Azt gondolom nem kell részleteznem, munkahelyben, idegenforgalomban, ehhez kapcsolódó IFA-ban és sok más tekintetben ez mekkora haszonnal járhatna, amit a jelenlegi vezetés veszni hagy :( .

Előzmény: christ1 (15542)
dikszicsirke Creative Commons License 2014.05.17 0 0 15546

mi a helyi szabályozás a kamionok parkolására/parkoltatására itt a településen belül?

christ1 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 15542

Pancsikolásról jut eszembe: A strandra járnak gyerekek úszni tanulni. Azt hallom, még egy konektor sincs, (vagy csak nem találtak?) amibe a hozott hajszárítót be lehetne dugni... 

Hogyan lehetne ezt megoldani, tekintettel arra, hogy évtizedek óta áll fenn a "semmit nem csinálunk" jelszó?

Pl.: Népi mozgalmat indítsunk? Aláírásokat gyűjtsünk? A választások alkalmával melyik képviselőjelölt hajlandó legalább megígérni? Más javaslat?

Előzmény: christ1 (15541)
christ1 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 15541

Talán mást vártál? A Tessedik Iskola felújítását követően még rosszabb volt a helyzet, ahogy hallottam. Albertirsán következmények nélkül valósulnak meg ezek a beruházások. Mindenki kényelmesen ül a langyos pancsikolójában.

Előzmény: Minden szentnek, maga... (15540)
Minden szentnek, maga... Creative Commons License 2014.05.11 0 0 15540

FÉNYKÉP MELY A GARANCIÁLIS JAVÍTÁS UTÁNI EDZŐPÁLYÁRÓL KÉSZÜLT: 2014-05-10

ambragls Creative Commons License 2014.04.28 0 0 15527
A Polgármesteri Hivatal melletti játszótéren a szökôkút szétesett. Remélem nem rongálás volt. Pár hete láttam tizenéveseket a Mustármag óvoda kertjêben hétvégén.
Hajnal70 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 15525

Oksa, próbálod, de

a költségvetést nem lehet elkölteni, se hatékonyan se rosszul.

ha a bevétel csoportosítjuk akkor az nem költség csoportosítás, mert az bizony két oldal.

Üdv, H.

 

Előzmény: Mega Tróger (15524)
Nicky80 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 15519

Sziasztok!Megtudná valaki momdani nekem,hogy kinek kell szólni,ha nem ég a közterületi lámpa?

ambragls Creative Commons License 2014.04.07 0 0 15494

Kiraktak egy figyelmeztető "bóját". köszönöm!

Előzmény: ambragls (15488)
ambragls Creative Commons License 2014.04.04 0 0 15488

Tisztelt Lakók!

 

A József Attila - Mikes utca kereszteződésében  valaki(k) az útburkolat szintjében található csatornafedelet elmozdítják a helyéről. Éjszaka "dolgoznak", tapasztalatom szerint eddig kétszer fordult elő.

Kérem a lakókat, valamint a jogilag érintetteket, fokozottan figyeljenek az adott helyszínen. Rendkívül baleset és életveszélyes.

Albertirsa hirek Creative Commons License 2014.04.01 0 0 15487
Jó reggelt
dikszicsirke Creative Commons License 2014.03.13 0 0 15470

mit keres a szoborkert 48/49-es honvéd szobrának talapzatába rovásírással vésett szöveg?

nem összefirkálva van, nem is belekarcolva, hanem szabályosan, kidolgozottan belevésve

gondolom a felújításkor már így került oda

nincs bajom a rovásírással, de a két dolognak (szabadságharc és rovásírás)

nem túl sok köze van egymáshoz, de javítson ki, aki ismeri az összefüggést

valaki aki vagyok Creative Commons License 2014.03.12 0 0 15469
Előzmény: Hajnal70 (15455)
ambragls Creative Commons License 2014.03.11 0 0 15461

A dohányzás tiltott helyen való ellenőrzésére az ANTSZ munkatársainak, a közterület felügyelet vagy a rendőrség embereinek van jogi felhatalmazásuk, de nincs kapacitásuk. Sajnos.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 15460

Most komolyan kérdezem, ezen csodálkozik?

Mikor látott Mega Trógertől olyan beírást, ami előremutat, jó ötlet és nem támadás akármilyen felvetés,kérdés,  kezdeményezés,  ötlet ellen...

Előzmény: muuman (15459)
ambragls Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15456

Tisztelt Lakótársak!

 

Hajnalban járok dolgozni és megdöbbenve tapasztalom, hogy 6 biciklisből 4-nek egyáltalán nincs világítása, 1-nek csak elöl, és 1 akinek volt elöl-hátul.

Volt pár hónapja, hogy láttam a villogó rendőrautót, hogy éppen megbüntetett egy biciklist, de édes kevés ez a gyér ellenőrzés.

 

Értem én, hogy vidéken vagyunk, meg minek a lámpa "én úgy is látok" de ez a felfogás öngyilkosság. Én az állomásra biciklivel járok, de naponta autózom is, és nyugodtan elhiheti bárki, hogy száraz időben is életveszélyes amikor az utolsó 10 méteren veszem észre a béna biciklist, nemhogy esőben.

 

Nem kívánom, hogy halomra büntessenek boldog-boldogtalant, de a fentebb említett arány siralmas, és nem csak az öngyilkosjelöltekre veszélyes.

 

Kérek mindenkit, becsülje a saját életét annyira, hogy erre odafigyel!

 

 

u.i.: esetleg a főút két oldalán nem lehet kialakítani egy akár 0,5m széles kerékpár nyomvonalat?

 

Hajnal70 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 15455

Az érdeklődésemre az Ökovíz (a honlapjukon kinn van a tájékoztatás, hogy ők szállítanak február 1.-től)

azt az információt adta, hogy február 28. péntek illetve március 28. péntek a szállítási nap.A továbbiakról szóró lapozni fognak.

 

Előzmény: valaki aki vagyok (15453)
muuman Creative Commons License 2014.02.14 0 0 15450

Kábítószerkereskedőket fogtak

 

Albertirsa – A Ceglédi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály eljárást folytat B. Ádám 23 éves, R. Róbert 37 éves és P. Tibor 20 éves ceglédi, L. Márk 20 éves törteli és P. Róbert 31 éves albertirsai, valamint fiatalkorú társuk ellen kábítószer-kereskedelem bűntett és kábítószer birtoklás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.

A ceglédi rendőrök 2014. január 29-én intézkedés alá vonták a B. Ádám által vezetett személygépkocsit, melynek során a járműben 65 darab kábítószergyanús tablettát, kb. 2 gramm fehér színű kábítószergyanús port, valamint 10 darab zöld színű, csillagmintás tablettát találtak. A 23 éves sofőr a gyanúsítotti kihallgatása során elmondta, hogy a rendőrök által lefoglalt anyagok party drogok, extasy és speed. A nyomozók az öt fiatalt gyanúsítottként hallgatták ki. B. Ádámot és P. Róbertet a rendőrség őrizetbe vette, majd 2014. január 31-én a Ceglédi Járásbíróság mindkét személyt előzetes letartóztatásba helyezte.

A gyanúsítottak ellen a további eljárást- szakértők bevonásával- a Ceglédi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya folytatja le.

Forrás: cegledinfo.hu

Hajnal70 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 15448

Szerintem nem fér bele, az ilyen irányú felhasználás, az ISPA által megszabott keretbe..

Előzmény: dikszicsirke (15447)
dikszicsirke Creative Commons License 2014.02.12 0 0 15447

romkocsma?

Előzmény: Hajnal70 (15443)
Hajnal70 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 15446

Üdv, felbontották a szerződést az önkormányzatokkal, s ezt még sajnos nem lehet tudni.

 

Előzmény: valaki aki vagyok (15441)
Fazekas L. Creative Commons License 2014.02.07 0 0 15445

Kedves muuman!

Őszintén szólva igen régen járhatott a zsinagógában, ha ezeket tapasztalta. Nem állítom, hogy az épület állapota közelítene az ideálishoz, ám még csak nem is hasonlít ahhoz, amit Ön állít. Sok éve volt ez így. Azt már csak a rend kedvéért jegyzem meg, hogy "cigisüvegek" sosem voltak az épületben.

Fazekas László

muuman Creative Commons License 2014.02.07 0 0 15444

Jártam már a zsinagógában és mondhatom ez a kép még a valósághoz képest sokkal szebb helyzetet mutat.(arról nem beszélve hogy látszanak a képen a retusálás nyomai pl közel sem ilyen kék a mennyezet,stb)

 

Szemét mindenütt, az emeleten döglött állat tetemek, sörösüvegek és cigisüvegek mindenütt.

 

 

Kinek a felelőssége ez? Ki az oka annak hogy ilyen állapotban van a zsinagóga?

 

Ez így jó?

 

Ez a kép és a helyzet arról tanúskodik hogy sajnos egyáltalán nem érdekli a várost hogy mi a helyzet ezzel az épülettel.

 

Előzmény: Hajnal70 (15443)
Hajnal70 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 15443

Egy érdekes fotósorozat az Origon, a hetes kép ismerős lehet.

ElterJános Creative Commons License 2014.02.05 0 0 15442

Mivel itt már nem először szóba kerültem, ezért elmondom a következőket:

 

A pénzintézettel kapcsolatos hozzászólásomban, valóban képletesen megemlítettem, hogy magam is szembesültem akkor az ott várakozókkal. Nem mentem be ugyan az ügyintézési helyiségbe, azonban az előtérből is jól láttam a rengeteg embert. Lehet szerencsém volt, és a másik településen akkor éppen kevesen voltak. De ettől még javaslatom lehet jó.

 

Az más kérdés, hogy magam sem bízom az OTP vezetésének gyors lépésében, hiszen az eddigi kéréseink is süket fülekre találtak. Ilyen eleresztett kérés volt az épület átépítésekor, a lapos tető befedése. Bár akkor is hallhattunk ígéreteket ( mint sok más esetben is ) arról, hogy a kapcsolatfelvétel után rá tudjuk majd bírni a tető ráépítésére az illetékeseket, ebből sem lett semmi…mint sok másból sem.  Pedig akkor még az építéshatóság itt volt helyben, és a szabályaink is előírták ezt. Csak hát könnyebb volt a kisembereket bírságolni, mint a multikkal szemben a követelményeinket érvényesíteni. Várhatóan itt sem lesz másként…

Előzmény: almorav (15439)
valaki aki vagyok Creative Commons License 2014.02.05 0 0 15441

Üdv,

 

a Dánosi úti hulladékudvar miért van zárva?

Inkább az érdekel, hogy kinyit-e még, és ha igen, mikor?

 

V.

Előzmény: Fazekas L. (15433)
Fazekas L. Creative Commons License 2014.02.04 0 0 15440

Kedves eldery!

 

Az e-ügyintézés beindításához Albertirsán egyelőre sajnos több előfeltétel hiányzik. Ezeket belátható időn belül illendő lesz kialakítanunk, még ha nem is csupán rajtunk múlnak. Sajnos azonban erre az évre ezt nem ígérhetem.

 

Kedves almorav!

 

Köszönöm a biztatást, "rajta vagyok a témán". Meg kell mondjam, nem lesz egyszerű. Nem kétlem ugyan, hogy Elter képviselő úr (mint mondta) épp a hátam mögött állt az ominózus ügyintézéskor (bár ez igen ügyes rejtőzködésre vall) annyit azonban több forrásból megerősítettek, hogy az általa példaként említett szomszéd település OTP fiókjában a miénknél is lényegesen reménytelenebb állapotok uralkodnak. Képviselő úrnak nyilván szerencséje volt az adott esetben. Na de nekünk ne más kínjai fájjanak! Éppen ezért utánajártam, hogy az említett pénzintézet mely szervezeti egysége léphet a helybéli létszámgondok enyhítéséért. Napokon belül megkeresem őket, s bízom benne, hogy érdemi választ kapok a sokunkat foglalkoztató problémára.

 

Mindkettejüknek köszönöm a felvetést.

 

Tisztelettel: Fazekas László

Előzmény: Törölt nick (15435)
almorav Creative Commons License 2014.02.04 0 0 15439

Bocs! Helyesen Elter képviselő Úr.

almorav Creative Commons License 2014.02.04 0 0 15438

Tisztelt Polgármester Úr !

 

A kábel TV adásában hallgattam a helyi OTP-vel kapcsolatos véleményét.

Csodálkoztam az általam a helyi személyzet véleményével kapcsolatos túlzottan jóindulatúnak tartott álláspontján. Inkább osztom az Eltner képviselő Úr véleményét, hogy nem kellene megbékélni a helyi személyzet álláspontjával.

Ugyanis személyes, egy korábbi információm alapján a személyzet nem feltétlenül érdekelt további létszám bővítésében. A fiók forgalmi adatai mellett, néhány alkalommal, néhány többletóra túlmunkával előnyösebb bérezésben részesülhetnek mintha többen lennének. Az OTP pedig ebben a lehetséges esetben munkabér terheket takaríthat meg.

Ne adja fel Polgármester Úr! Hajrá!

zyx75 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 15437

Ugye holnap reggel (hétfőn) nem lesz tükörjég az iskola környéke mint ma? Ha a Vasút utcára, Pesti útra van megoldás akkor nyilván lehetséges ugyanezt alkalmazni iskolák, óvodák környékére is.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!