Keresés

Részletes keresés

gma Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16249
Én is jobban állnék pl. a közalkalmazottakhoz, ha nem csak végigseggelnék a munkaidejüket, hanem értéket teremtenének azzal, hogy az embereket normálisan kiszolgálják. De amíg mindenki úgy érzi, hogy órabért kap és nem teljesítménybért vagy ha úgy tetszik "minőségbért", addig erre vajmi kevés az esély. Ez a másik oldala, hülyéket mindenhol találsz.
Előzmény: Törölt nick (16246)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16248

Nézzétek mit találtam!

http://www.mlm-beobachter.de/

 

(MLM-figyelő) - azt írták erről az weboldalról, hogy "ein absolutes Muss für MLM-Kritiker" - gondolom, ezt értitek németül nem beszélők is. :-))))

 

Érdemes megnézni, a címszavak milyen alakzatban vannak felsorolva.... :-D

 

Sajnos fordítást nem ígérhetek, még mindig van elég fizetős munkám. ;-)

 

Ez a kis linkgyűjtemény se rossz...

http://www.zingel.de/mlm_14.htm

gma Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16247
Így van, már tisztáztuk vagy nemtudom hányszor, ezért is kár volt előhúzni megint. Visszaolvasni még a leghülyébb alkalmazott is tud (vagyis kéne tudnia).
Előzmény: Biovadász (16240)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16246
Én pl sokkal jobban állnék az ügynökökhöz ha:
- lenne normális kötelező képzés, hogy ne terjesszenek marhaságokat, ami a többieket is lejáratja
- nem próbálna nagy részük a jövőbe látni (pl ilyenekkel hogy 10 év múlva európa legnagyobb cége stb)
- Amikor ajánlatot tesznek nekem elárulnák a cég nevét és a munka jellegét. Soha nem tudok komolyan venni olyan ajánlatot, ami levélben/telefonon titkos, és ilyesmiket csak személyesen mondanak majd el.
- A kuruzslókat, életelixír árusokat, hülyéket, bénákat, szándékosan az embereket megvezetőket, hozzánemértőket a cég kirúgná a rendszerből és nem arra várna, hogy majd az evolúció elintézi.




Na de ezek után szerinted hogy lehet majd eladni egy 50 mosásos SA8 mosóport 7000 forintért ...
Előzmény: Biovadász (16244)
buszjegy Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16245
Az otleteddel csak az a baj hogy a klasszikus mlm balekhlozatban jelentos beveteli forras a beszervezett balekhadsereg allando szintentarto fogyasztasa. Ha elkezdik szurni ezt a tarsasagot pont a leglelkesebb fogyaszto es ajanlgato minden hazugsagot benyalo es tovabbterjeszto reteg maradna ki belole...
Előzmény: Biovadász (16244)
Biovadász Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16244
Ne eröltesd már ezt a szakmázást. :)

Egy foglalkozást is lehet komolyan venni és pénzt keresni vele, nem kell arra hajtani, hogy tévesen szakmaként nevezzék. Az ilyen apró marhaságok miatt is rossz a megítélés. Mármint hogy még olyan emberek is akik normálisan próbálják csinálni, elkezdenek egy ilyen butaságot eröltetni és utána már a többi dologban se veszik őket komolyan, hiába profik benne.

Én pl sokkal jobban állnék az ügynökökhöz ha:
- lenne normális kötelező képzés, hogy ne terjesszenek marhaságokat, ami a többieket is lejáratja
- nem próbálna nagy részük a jövőbe látni (pl ilyenekkel hogy 10 év múlva európa legnagyobb cége stb)
- Amikor ajánlatot tesznek nekem elárulnák a cég nevét és a munka jellegét. Soha nem tudok komolyan venni olyan ajánlatot, ami levélben/telefonon titkos, és ilyesmiket csak személyesen mondanak majd el.
- A kuruzslókat, életelixír árusokat, hülyéket, bénákat, szándékosan az embereket megvezetőket, hozzánemértőket a cég kirúgná a rendszerből és nem arra várna, hogy majd az evolúció elintézi.


De lehet hogy már azt is nagy eredménynek tekinteném, ha egy kétnapos gyógyító mlm-es nem hülyézne le egy jóhírű orvost, egy csodabenzintabletta árus nem oktatna ki a belsőégésű motorok működéséről egy gépészt, vagy egy egyhetes biztosító-mlm-es akinek egy terméket oktattak le úgy-ahogy, nem állna le vitatkozni az életbiztosítások működéséről egy biztosítási tanácsadóval, aki több mint tíz éve van a szakmában. :)
Előzmény: bankvilági idegenvezető (16241)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16243
A betitel után azonnal ki ürülő salakanyagot egyszerűen fosásnak hívják ... ;-)))))))
Előzmény: kheiron (16242)
kheiron Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16242
A gyomor és bélrák miatt nagyrészben okolható a szervezetből ki nem ürülő többkiló salakanyag.


Hát igen, láthatóan többeteknek a koponyájában sikerül tárolni a salakanyagot. :-)

Előzmény: MagicBoy (16136)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16241
Hivatalosan valóban nem szakma,tehát el kell ismerjem igazad van. De nem válaszoltál, arra,ha sok pénzt akar valaki keresni belőle,akkor kell-e olyan komolyan venni mint ha egy "szakma" volna? Mert én úgy látom ezt az alázatot és izzadságot nem akarják a delikvensek belérakni.....
Előzmény: Biovadász (16240)
Biovadász Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16240
"Szerintem,nyugodtan nevezhetjük a hálózatépítést szakmának,ha feltételezzük azt,hogy milliós jövedelem eléréséhez tuti biztos el kell olvass 60-100 könyvet minimum"

Szakmának majd akkor lehet nevezni, ha előtte tanulják (szakképzés) majd utána vizsgáznak belőle (államilag elismert vizsga) és csak utána engedik dolgozni. Így lenne szakma.
Addig csak foglalkozás.
Ezen szavak jelentését már tisztáztuk.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (16239)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16239
Na,végre kimondtad az igazságot. Beismerem,azért ezen szükséges velejáróját nem propagálják minden bokorban. Így van,ahogy mondod,Kazánkovács Jóska bá nem fog se 3 se 10 se 50 könyvet elolvasni,pedig enélkül esély nincs komolyabb összeget keresni.
A 60 könyvvel ráadásul csak az alapokhoz való szükséges információ tudást fogod birtokolni és azt se egy olvasás után. Én ezen túl vagyok és most érzem azt,hogy kb értem a dolgok kb 30%-át.
Szerintem,nyugodtan nevezhetjük a hálózatépítést szakmának,ha feltételezzük azt,hogy milliós jövedelem eléréséhez tuti biztos el kell olvass 60-100 könyvet minimum.
Előzmény: Biovadász (16238)
Biovadász Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16238
Egy átlag Kazánkovács Józsi hány szakkönyvet olvas el mennyi idő alatt? :)
Előzmény: bankvilági idegenvezető (16237)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16237
A 6 év valóban sok,de ahhoz,hogy némileg azt érezd képben vagy bármivel kapcsolatban minimálisan 1 bő év és 50-60 könyv elolvasása szükséges legalább.

Kérdezném,hogy egy egyetemi időszak alatt kiolvasnak a diákok 60 könyvet?
Előzmény: Biovadász (16236)
Biovadász Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16236
Havonta egyszer jön valaki és leírja ide jól ugyanazt a prospektusbeszédet.

Az orvos példa? Ne viccelődjünk. :)

Milyen szép is lenne, ha egy ügynöknek hat évig kéne seggelnie az egyetemen, mielőtt belevághatna az mlm-be. :)

Mert ha ugye lenne mlm sebész, akkor mindenki végezhetne már szívátültetést az első napon, oktatás nélkül. Aztán vagy belejön, vagy visszadja az sebész-kezdőcsomagot. :)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16235
volt már róla szó, de Téged is megkérdezlek:
az mlm szakma?
Előzmény: w-eva (16234)
Biovadász Creative Commons License 2007.06.11 0 0 16233
A hálózat csapdájába kerültél, ami kiszívja a humorérzéked. :)
Előzmény: gma (16232)
gma Creative Commons License 2007.06.08 0 0 16232
Hát most nem tudlak követni ebben a sok ontopik beírásban :)
Úgy látszik, megint sokat fórumozok, kezd kiégni az agyam :D
Előzmény: Biovadász (16230)
gma Creative Commons License 2007.06.08 0 0 16231
Én agresszív? Nem is tudod milyen nyugodt vagyok most.
Persze még mindig kiütést kapok a hülyéktől, megelőző intézkedés a direkt kommunikáció. :)
Előzmény: Törölt nick (16229)
Biovadász Creative Commons License 2007.06.08 0 0 16230
"Maximum ettől a topiktól állhat le az agyam :D"


Akkor meg még mindíg lehetsz csodalámpa ügynök.
Hiszen már olvashattuk itt a fórumon, hogy a csodalámpa felélesztett egy agyhalottat, aki utána szintén csodalámpa forgalmazó lett.

(ezt pedig a tapasztalatok alapján simán elhiszem. Mármint azt, hogy jónéhány csodalámpa forgalmazó agyhalott) :)
Előzmény: gma (16228)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.08 0 0 16229

Miert vagy most ilyen agressziv ? Tisztára megnyugodhattál az FM fórumon hisz oda nem irok igaz mas se .... Szerintem Te követsz engem ...

Előzmény: gma (16217)
gma Creative Commons License 2007.06.08 0 0 16228
Maximum ettől a topiktól állhat le az agyam :D
Előzmény: Biovadász (16227)
Biovadász Creative Commons License 2007.06.08 0 0 16227
"Nem az én hullám a zöld, mielőtt valaki beleköt :DDDDD"

Pedig már azt hittem, hogy téged is összealoézett valaki. :)
Előzmény: gma (16226)
gma Creative Commons License 2007.06.08 0 0 16226
Az a helyzet, hogy teljesen reális volt, mert az én bankom ilyen :D
Online ügyintézésre van kihegyezve. Nem írom le a nevét, mert reklám lenne, csak annyit, hogy van a logójukban többek közt valami zöld hullámszerű.

Nem az én hullám a zöld, mielőtt valaki beleköt :DDDDD
Előzmény: Biovadász (16225)
Biovadász Creative Commons License 2007.06.08 0 0 16225
"Mondok mégegy variációt: klimatizált normális a bank, de csak 4 alkalmazott kezeli az ügyfeleket, mert online (neten és telewfonon ill. faxon mindent el lehet intézni). Ez reálisabb egy banknál, mint a szakadt kinézet."


És a te bankod címe gmabank@freemail.hu lenne? :)

Nyilván a példa szélsőséges volt, de ha egy akármilyen ügynök mindenen spórolva adja elő az évszázad üzletét, az soha nem lesz hiteles. :)

Vannak olyan külsőségek amire bizony adni kell egy üzleti kapcsolatban.

És attól, hogy van online ügyintézésed az elképzelt bankodban, attől összesen négy darab ügyfélszolgálatos édeskevés lesz akkor is ha van telefonos faxos és e-mailes ügyintézési lehetőséged is. :)
De az online és személyes ügyfélszolgálatok kidoldozásáról és működéséről pénzügyi szolgáltatóknál és hogy az elméletedben mennyi volt a reális tartalom, arról beszélgethetünk sokat, személyes tapasztalatok alapján. :)
Előzmény: gma (16222)
gma Creative Commons License 2007.06.08 0 0 16224
Na előkerestem a ti nagy örömötökre vala :D katt ide
Ajánlom a "képek" szekciót, egyből ez ugrott be a lepusztult bank leírás alapján :D
Előzmény: gma (16223)
gma Creative Commons License 2007.06.08 0 0 16223
Ezen én is röhögtem valamelyik nap, mennyi free hosting oldal van a neten, mögötte "működő" vállalkozással... Volt is erről egy poén weboldal, valami fake nyelviskola, de sajnos nem linkeltem be.
Előzmény: cumpika (16221)
gma Creative Commons License 2007.06.08 0 0 16222
Bank: mindig a végletek... Mondok mégegy variációt: klimatizált normális a bank, de csak 4 alkalmazott kezeli az ügyfeleket, mert online (neten és telewfonon ill. faxon mindent el lehet intézni). Ez reálisabb egy banknál, mint a szakadt kinézet.

Skype: szerinted egyedül ezért beszélhet valaki Skype-on egy új ügyféllel? Meséld már el, a mobilodról hogyan küldesz át egy pps vagy xls fájlt :D
Egysíkú gondolkodás, no comment.
Előzmény: Biovadász (16220)
cumpika Creative Commons License 2007.06.08 0 0 16221
(most éppen a tokio marui ak47ß és jing gong ak47ß airsoft fegyverekre gondoltam, mielőtt valaki azt hinné, hogy alternatív parfümökről beszélek)

Na ez telibe találta.


Egyébként a gagyi vállalkozókra annyira jellemző a skype,a freemail,atw-s és egyéb vacak oldalak használata.
Szinvonal,image,zéro.
Ja az Il Ferros kocsikat el ne felejtsem,meg a Dacia Logan,tiszta ciki az egész.
Előzmény: Biovadász (16218)
Biovadász Creative Commons License 2007.06.08 0 0 16220
Amúgy még a gazdasági költségcsökkentés hatása a vásárlókra dolog egy bizonyos szint alatt megbosszulja magát, mert bizalomvesztéshez vezet.

Pl adott két bank, ez egyiknek van egy szép légkondis ügyfélszolgálata valami normális helyen, ami ugye drága mulatság, aminek a költségei az ügyfeleket terhelik.
Adott egy másik bank, aki a nyócker leglepukkantabb részén kibérel egy máladozó vakolatú körgangos házban egy kis lakást, az ügyfelek szépen sorbanállhatnak a gangon, az "irodában" ügyfélszolgálatos olcsómunkás jómunkásember.
Hiába működik mind a kettő egyformán jól, szerinted melyikbe vetik az emberek a bizalmukat? :)
(ez marketing első óra, azt hiszem) :)

Éppen ezért, ha valaki megkeres egy freemailes címről (mert az ingyen van), egy szakadt ladával érkezik (mert ő maga tudja szerelni ami olcsó) és utána mondja hogy majd skype-on keres mert az ingyen van, akkor nem vagyok benne biztos hogy el fogom neki hinni, hogy éppen az évszázad üzleti ajánlatát kapom. :)
Előzmény: gma (16216)
gma Creative Commons License 2007.06.08 0 0 16219
Ja én meg azt hittem hogy a Skype-ra válaszoltam. Write only?
Előzmény: Biovadász (16218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!