Keresés

Részletes keresés

szomi_szomi Creative Commons License 2004.07.14 0 0 116

Aha. Hát ez van.

 

Megérkeztek az anyagok a IV. ütemről. Trükkös, de akkor is zsúfolt lesz. És ennek igazából nem a IV. ütem az oka, hanem a II. ütem belső két épülete, meg a II. és I. közti nagy parkoló. Bár szerencsére ez utóbbi esténként elég üres.

 

Kíváncsi leszek a III. ütem udvarának milyen lesz a feelingje. Egyenlőre kifejezetten tágasnak tűnik, de csak kívülről láttam.

 

Pozitívum a IV ütemnél, hogy elfogja majd a Szerémi zaját. Legalábbis nekem ez jó.

 

Szerencsére több épület nem épül.

Előzmény: TopáZ (115)
TopáZ Creative Commons License 2004.07.14 0 0 115

Elővettem az adásvételi szerződésünket, aminek van egy telekalakítási vázlat című melléklete, amin a IV ütem a régi felállásban szerepel. Persze zárójelben ott van, hogy tájékoztató jellegű, úgyhogy nem hiszem, hogy ezzel bármit is lehetne kezdeni, mindenesetre papír van róla.

Előzmény: szomi_szomi (114)
szomi_szomi Creative Commons License 2004.07.14 0 0 114

A rendezési terven van egy maximális beépíthetőség %-ban. Ha azt nem lépik túl, akkor igazából hivatalosan nincs semmi kivetnivaló. Van még valami minimális távolság ami kötelező két épület homlokzata között. Talán 25 méter?

Hát SZVSZ a II. ütemben ez épphogy meglesz.

 

A II. ütem tök más, mint az eredeti látványterveken és a harmadik is. De sajnos ennek semmi írásbeli nyoma nincs, legalábbis az én papírjaim között.

Újépítésű beruházásoknál ez egy gyakori dolog, csak kár, hogy az ember a saját bőrén tapasztalja meg.

Előzmény: antall (111)


TopáZ Creative Commons License 2004.07.14 0 0 113
A IV. ütemről kezdettől fogva tudtunk, igaz nem ilyen formában. Szerintem is kicseszés, de nem tudunk ellene semmit tenni, gondolom az engedélyük már megvan.
Előzmény: antall (111)
TopáZ Creative Commons License 2004.07.14 0 0 112
Ok, a céges mailemről küldöm, légy szíves bizalmasan kezelni a rám vonatkozó infókat!
antall Creative Commons License 2004.07.14 0 0 111
Én személy szerint nem a beruházó értékesítési gondjaival törödnék, hanem azzal, hogy miért nem közölték ezt a nyilvánvaló tervet már az elején. Az új ütem beillesztése ugyanis tovább növeli a zsúfoltságot, magyarán csökkenti a többi lakás értékét.
Előzmény: TopáZ (109)
szomi_szomi Creative Commons License 2004.07.14 0 0 110
Forwardold nekem is légyszíves!
Előzmény: TopáZ (109)
TopáZ Creative Commons License 2004.07.14 0 0 109
Már nekem is van tájékoztatóm, igaz mailben kaptam, de a lényeget tudom belőle. Az eredeti tervhez képest erősen megváltozott a helyzet. Azért kiváncsi vagyok mennyire lesznek kapósak a 6-osra nző lakások.
Előzmény: Tulip90 (108)
Tulip90 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 108

A tajekoztatohoz ugy jutottam hozza, hogy muszaki egyeztetesen voltam a III. utem C epulettel kapcsolatban es mellesleg erdeklodtem a meg elado lakasok felol.

Muszaki leiras, latvanytervek es lakas alaprajzok is vannak.

Nem tudom miert nincs meg kiteve a www.nadorliget.hu -ra, erre egyebkent a cimlapon nagy betus hivatkozas van.

Előzmény: TopáZ (105)
cactusa Creative Commons License 2004.07.13 0 0 107
Azt hiszem, hogy a kivitelező a Torma Építőipari Kft.
szomi_szomi Creative Commons License 2004.07.13 0 0 106
Ki a beruházó és a kivitelező?
Előzmény: Tulip90 (104)
TopáZ Creative Commons License 2004.07.13 0 0 105
Ezt a tájékoztatót hogy szerezted? Látványterv, meg szintrajz meg minden van már, vagy csak a leírás?
Előzmény: Tulip90 (104)
Tulip90 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 104

Kezemben tartom a 4. utem tajekoztatojat, ezen akovetkezo all:

7 emelet, osszesen 176 lakas.

20 db garzon

2 db 1.5 szobas

140 db 2 szobas

10 db 2.5 szobas

2 db 3.5 szobas

2 db 3+ 2.5 szobas

Ar 274000 - 324000 ft/m2

Muszaki atadas 2006 I. n. ev

 

Előzmény: TopáZ (103)
TopáZ Creative Commons License 2004.07.12 0 0 103

Nekem a II. ütem önmagában is egy kicsit zsúfoltnak tűnik, főleg a 4 "kis" házat találom egymáshoz túl közelinek.

Előzmény: szomi_szomi (102)
szomi_szomi Creative Commons License 2004.07.12 0 0 102

Az lenne érdekes, hogy hány emeletes lesz. De ha lakások lesznek akkor valszeg 5-6. Nem csak a Szerémi a gond, hanem, hogy túl sűrű már a 2. ütemmel együtt.

Előzmény: TopáZ (101)
TopáZ Creative Commons License 2004.07.12 0 0 101

Egyik ismerősöm rákérdezett, állítólag a 4. ütemben is lakások lesznek. Legalábbis most ezt mondták. Nem tudom ki fog ott lakást venni, véleményem szerint ahhoz kicsit hangos a Szerémi út. Tavaly ilyenkor még arról volt szó, hogy ott csak kiszolgáló épületek lesznek, mint pl bolt, orvosi rendelő meg ilyesmi. Úgy látszik ez megváltozott.

 

1 hete voltunk lakást nézni. Az A épületben a 4. emeleten jártak már a hidegburkolattal. Ami készen van, azt szépen megcsinálták.

Előzmény: szomi_szomi (100)
szomi_szomi Creative Commons License 2004.07.07 0 0 100

Mint aztat közvetlen előtted leírtam:  nem tudom. Csak az eredeti terveket ismerjük, de az tuti változott.

Előzmény: antall (99)
antall Creative Commons License 2004.07.06 0 0 99

Halihó!

 

Nem tudja valaki, mi épül a II. ütem és a Szerémi út közé. Arra jártam kocsival, és egy nagy gödröt láttam. Netán házalapot ásnak?

szomi_szomi Creative Commons License 2004.07.05 0 0 98

Juhééé!

A második ütem Hauszmann-Nándorfejérvári sarki épületében élelmiszer bolt nyílik.

 

Más:

Korábban beszámoltam itt a negyedik ütemről. Most szomszédoktól azt hallottam, hogy eredetileg úgy tervezték, hogy az csak egykét emeletes átrium jellegű épület lesz ott. Szóval nem igazán tudom, mi fog épülni, de mélygarásza lesz az biztos. Esetleg rákérdezhetnétek a Tormásoktól.

szomi_szomi Creative Commons License 2004.07.02 0 0 97
Mármint a lakópark extra szolgáltatásaira gondolok.
Előzmény: szomi_szomi (96)
szomi_szomi Creative Commons License 2004.07.02 0 0 96

Méghogy nincsenek extra szolgáltatása?! Lesz itt kérem minden: viziszínház, tropikárium, aquapark és zenepalota. :-)

(Amiért én izgulok, hogy az Aranyhal étterem újranyisson.)

Forrás: Világgazdaság Online

 

http://www.vg.hu/index3.php?app=cikk&datum=2004-07-02&d=2004-07-02&r=33&c=52

 

 

Vállalatok és piacok

Az óriás beruházás első szakasza 12-15 milliárd forintba kerül
Feszített ütem Lágymányoson
[2004-07-02]

Jövő év decemberében már be is fejeződhet a Lágymányosi-öböl környékére tervezett óriás beruházás első szakasza. A tervpályázatot a közelmúltban írták ki: 12-15 milliárd forint ráfordítással aquaparkot, sportpályákat, négycsillagos szállodát, koncerttermeket, illetve víziszínházat építenek.



A közelmúltban írták ki a tervpályázatot a budapesti Lágymányosi-öböl környékére tervezett óriás beruházásra. Igen nagy az érdeklődés az építészek részéről, még az Egyesült Államokból és Kanadából is érdeklődtek a tender iránt. A pályázatra öszszesen 14 építészirodát hívtak meg, további három stúdió vette meg a tenderdokumentációt, és többen érdeklődtek. A pályázatok leadási határideje augusztus 28-a, az eredményhirdetés pedig szeptember 15-én lesz – közölte lapunk érdeklődésére Zala László, a beruházó Öböl XI. Kft. ügyvezető igazgatója. A tervezők viszonylag nagy szabadságot kaptak, az Öböl XI. Kft. csupán néhány dolgot kötött ki. A kivitelezőt nyilvános, nemzetközi pályázat keretében választják ki.

Mintegy 12-15 milliárd forintos beruházással várhatóan jövő tavasszal kezdődik a nagyszabású városfejlesztés első szakasza, melynek keretében a Lágymányosi-öböl környékén kulturális, szabadidő- és pihenőparkot alakítanak ki. A Dombóvári útnál, azaz a terület északi részén aquaparkot, egy 30–350 szobás négy+ csillagos szállodát, továbbá egy óriási tropikáriumot, komoly- és könnyűzenei koncerteknek helyet adó zenepalotát, valamint az öböl északi csücskében egy víziszínházat építenek. Igen feszített az ütem: 2005 decemberében már át is akarják adni a létesítményeket. A területet az Öböl XI. Kft. még az idén ősszel előkészíti.

A fejlesztésre létrehozott, 3,6 milliárd forintos törzstőkéjű társaság 43-43 százalékban a XI. kerületi önkormányzat és az Eravis Rt. tulajdonában van, a fennmaradó 14 százalékot pedig az Arago Rt. birtokolja. A fejlesztés első ütemében beépülő mintegy 54 hektáros terület az Öböl XI. Kft. tulajdonában van. A beruházást a társaság részben saját erőből, részben banki hitel segítségével valósítja meg.

A Kopaszi-gát a múlt század elején téli kikötőként működött, majd fel akarták tölteni, ezért felparcellázták. A feltöltés elmaradt, így az öböl most is ideális különböző vízisportok számára. A területen működő Lágymányos SE számára a beruházó kialakít egy épületet öltözőkkel, tanmedencével. A tervek szerint csónakkölcsönzőt, illetve jachtkikötőt is építenek.

A hőerőmű oldalán sportolásra alkalmas területeket, például röplabda-, illetve strandfutballpályát alakítanak ki. A Hengermalom úthoz közel egy gyalogoshidat építenek majd, ami a Vízpart utcát köti össze a Kopaszi-gáttal.

A fejlesztendő területen már meglévő vendéglátóhelyek felújítás után maradhatnak, a funkciójukat vesztett raktárakat, valamint a volt betongyár épületeit azonban le fogják bontani.

Az óriási városfejlesztés második üteme – azaz a Vízpart utca és a Budafoki út közötti terület beépítése – a tervek szerint 2006-ban kezdődik. Ám az még nem dőlt el, hogy ezen a részen milyen funkciójú épületek kapnak helyet. Annyi azonban bizonyos, hogy bevásárlóközpont nem lesz – tette hozzá Zala László.
szomi_szomi Creative Commons License 2004.06.23 0 0 95
Megnéztem. Már majdnem tetejéig be van állványozva. Az erkélyeken pedig az ablakok közti falakat szigetelik. Más nem látszik.
Előzmény: TopáZ (94)
TopáZ Creative Commons License 2004.06.22 0 0 94
Az A épületet múlt héten elkezdték állványozni. Aki arra jár megnézné mi történik?
TopáZ Creative Commons License 2004.06.18 0 0 93
Mi közben kaptunk 85%-os papírt. OTP megint nem akar utalni, pedig kaptam egy másolatot a Nádorliget vezérigazgatójától,az OTP részéről valami vezérhelyettes írta alá, hogy a III. ütemnél elfogadják a ház készültségét az egyes lakások készültségének. Most mégis azon problémáznak, hogy a hatodikra érnek utoljára, tehát nem lehet meg a 85%, úgyhogy megy a műszaki szemle 10 ezer Ft-ért.

Azért írok jót is. Tegnap megnéztem a II. ütemben egy ismerősöm lakását. Tényleg nagyon szépen dolgoztak. Igaz a lépcsőház még elég rossz állapotban van, a lift nem működik, de a lakás nagyon jó lett.

Előzmény: Baree (92)
Baree Creative Commons License 2004.06.17 0 0 92
Bank ma utalt :), 1,5 hónapos késéssel, a két hitelrészt egybe, ahogyan anno nálatok, TopáZ. Voltunk körbenézni az új kukcóba, minden OK, csak egy falnál rövidítettek meg bennünket 1,5cm-vel, ami csak annyiban aggasztó, hogy így nem tudom begyömöszölni mögé a hűtőt, de megígérték, hogy ráfalazzák a hiányzó centiket.
Eddig minden rendben.
Üdv az új szomszédoknak!
TopáZ Creative Commons License 2004.06.17 0 0 91
Szerintem is az történt, hogy akik a III. ütem után érdeklődtek, de már nem fértek be, azoknak rögtön ajánlották a IV. ütemet. Anno én is így kerültem be a III. ütembe. Már márciusban le volt foglalva a lakásom, pedig csak szeptemberben kötöttük a szerződést.

Egyébként végre a II. ütem átadása is folyamatosan történik. Egy ismerősöm most vette át a sajátját. Vitt magával műszaki szakértőt, de még így is csak néhány apróságot találtak a kivitelezésben, amit azonnal javítottak is. Állítólag nagyon korrekten folyik az átadás. Remélem ez nálunk is így marad.

Haszprus Creative Commons License 2004.06.17 0 0 90
amikor a harmadik ütem kikerült a honlapjukra, már le volt foglalózva a fele, sok lakásra várólista is volt 3-4 vevővel...

szóval ha nincs kinn a negyedik ütem, annak sztem az az oka hogy el tudják adni a honlap nélkül is.

Előzmény: bx9 (89)
bx9 Creative Commons License 2004.06.16 0 0 89
Üdv, szomszédok!
A III/A-ban teszünk egy kísérletet.
A játszótér-kérdéskör engem is felvillanyozott, ha valakinek infója vagy ötlete van, sikítson.
Vajon a nadorliget.hu-n miért nincs még a 4. ütem feltüntetve?
szomi_szomi Creative Commons License 2004.05.31 0 0 88
Megkezdődött a negyedik ütem építése (a Szerémi útra néző épület). Most ássák ki az alapokat.
Ez a kilencedik épület amit a közvetlen szomszédságomban felhúznak, amióta itt lakom (másfél éve).
Őszintén szólva már tele van a tököm az építkezésekkel. Dehát tudtam előre, hogy ez lesz.
Szerencsére ez az utolsó épület.

Egyébként elvileg ennek az épületnek a földszintjén kéne olyan üzleteknek lennie (patika, ÁBC stb), ami egy kissé komfortosabbá teszi majd az életet. Mert az elég nonszensz lesz, ha felépül mind a kb 1000 lakás kb 2000 lakóval és a legközelebbi üzlet két utcányira, patika meg 1 kilóméterre van csak.

Azonkívül a végleges tereprendezés is lassan ki kell alakuljon. A legfontosabb az lenne (legalábbis nekem), ha lenne terület egy kisebb magánjátszótér kialakítására.
Bár pletyka szinten azt hallottam, hogy az I. és II. ütem között erre lesz lehetőség, de jó lenne biztosat tudni. SZVSZ ugyanígy a III. ütem "belsőudvarára" is be kéne tervezni egy kis "játszósarkot".

Baree Creative Commons License 2004.05.12 0 0 87
Köszönöm :)
Előzmény: TopáZ (86)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!