Keresés

Részletes keresés

Ariel Creative Commons License 2004.04.27 0 0 1849
jcm900!

????
nem mukodott? en penteken hasznaltam utoljara.

Előzmény: jcm900 (1848)
jcm900 Creative Commons License 2004.04.27 0 0 1848
Sziasztok!
valószínüleg ezerszer megkérdezték már,de mivel az utóbbi napokban hozzászólásai között nem találtam erre utaló informácót:
működik már az auctionpayments.com újból?
válaszotokat előre is köszi
üdv
Jcm
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.27 0 0 1847
Speccy!
Kösz a tanácsot! Ismétlem: eltűnt. Mintha ott se lett volna.

G****

Előzmény: Speccy (1846)
Speccy Creative Commons License 2004.04.27 0 0 1846
olyan nincs hogy eltűnik... nézd meg a historydban!
Előzmény: Törölt nick (1844)
Ariel Creative Commons License 2004.04.27 0 0 1845
nekem tegnap jott meg a 04.14-en atutált proba 400ft-om. egy hetre ra levelet irtam nekik, amire 3 napra jott egy valaszuk, amiben mindent a CIB-re fogtak. persze ez baromsag, mert bankon beluli atutalas elektronikus uton megy es sec-perc alatt a szamlajukon a penz. szoval meglehetosen szkeptikus vagyok, de sajnos nincs jobb otletem mit is lehetne hasznalni. viszont az ebay-en bongeszve lattam par hasonlo ceget, amik kozul nem egy ideiglenesen vagy veglegesen mar bezart. szoval tul nagy osszeget azert nem erdemes ilyen helyen hagyni (foleg hogy nincs kamat).
Előzmény: Törölt nick (1844)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.27 0 0 1844
Ez a Moneybookers tényleg gázosnak tűnik. Az előbb bejelentkeztem, hogy megnézzem, megjött-e már az 5200 Ft, amit feltöltöttem rá pár napja. Még nem, de most nem ez a gond, hanem az, hogy a korábban, csak tesztképpen feltöltött 300 Ft nyom nélkül eltűnt a Moneybookers-es számlámról.
Már írtam nekik e-mailt, kíváncsi vagyok, mit fognak mondani.

G****

szilvasij Creative Commons License 2004.04.27 0 0 1843
..hagyjuk
Előzmény: Ariel (1842)
Ariel Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1842
szilvasij

az elmult honapban rengetegszer volt kerdes (es valasz). ha ezek nem elegitenek ki, akkor szerintem erdemesebb felhivnod a VPOP-t.

Előzmény: szilvasij (1841)
szilvasij Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1841
...elovastam visszamenőleg 3 százas lapot, de igazán érdemlegesen nem találtam. Találtam linket is, azt is elovastam, de olvastam a www.vam.hu-is, ahol teljesen más szerepel. Akkor most mi van??? Most akkor mi az igazság. Ez egy egyszerű kérdés és mégis bonyolult. Az olyan miért válaszól, aki nem a kérdésre válaszól, azért felesleges volt bepötyögnöd azt a négy szót.

Régen én is végig követtem itt az eseményeket, írtam nem egy hozzászólást, csak amióta a pöcs index szarakodik nincs kedvem órákat várni egy oldal letöltődésére.

Előzmény: matchbox (1834)
petshaky Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1840
NLQ! mi vettük a fáradságot és visszaolvastunk 1700-at... egyébként érdemes időt szánni rá, sok jó infot kaptunk és kevés hülye kérdést tettünk fel :) Tényleg hasznos!
Előzmény: NLQ (1829)
petshaky Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1839
a "postás aukción" nem volt véletlenül egy Porsche lámpa? Nekem az tűnt el az országból kifelé menet....:)))))

Én olyat hallottam, hogy egy net-es zsivány Porsche-ját lehetett megnyerni, lehet, hogy holnap elviszem a postásunk bringáját? Vagy a postafőnök audi a6-át? Tényleg mi lenne ha itt is kisorsolnák a szegény károsultak között?
Csak kár, hogy itt, az országban egy széttárt kar fogad azzal, hogy "előfordul"

Előzmény: Ariel (1838)
Ariel Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1838
lattatok mar az uj 2.0-as Ebay-t?

Marcesz Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1837
Ő legalább elárverezte... :) Mikor fognak itt tartani a mi postásaink?
Előzmény: Tib-csi (1835)
Tib-csi Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1836
Bocs bocs bocs nem olvastam viszza semmit csak beraktam sorry
Előzmény: Tib-csi (1835)
Tib-csi Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1835
Amit eddig elképzelni se tudtunk:

Elárverezte a rá bízott küldeményeket a postás

április 26. 13:15
[MTI]

Nem elég, hogy nem vitte ki a címekre, még el is árverezte az interneten a rá bízott küldeményeket egy postás Németországban. A 37 éves férfi otthonában több halom postai csomagra bukkant a rendőrség. A postás már tavaly nyáron megelégelte, hogy ennyire felgyülemlettek a nem kézbesített küldeményei, amelyeket egyszerűen kidobni viszont nem lett volna szép dolog. Ezért aztán elkezdte az interneten árulni őket. Több mint száz küldeményt árvereztetett így el, a rendőrség a címzettek kárát csaknem 5 millió forintra becsüli.
A postás végül azon bukott le, hogy eléggé speciális tárgyat is aukcióra bocsátott: egy klarinétfuvókát. Természetesen ennek címzettje sem kapta meg küldeményét, ám a zenész véletlenül internetezik is, és feltűnt neki, hogy éppen egy neki kellő fuvókát árul valaki. Megvette a portékát - amely végül így mégis célba ért, csak éppen jókora felárral -, majd pedig értesítette a rendőrséget.

matchbox Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1834
Ajánlom figyelmedbe a 1827. hozzászólást!!
Előzmény: szilvasij (1832)
Ariel Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1833
hogy mik vannak!! :D


Elárverezte a rá bízott küldeményeket a postás

április 26. 13:15
[MTI]

Nem elég, hogy nem vitte ki a címekre, még el is árverezte az interneten a rá bízott küldeményeket egy postás Németországban. A 37 éves férfi otthonában több halom postai csomagra bukkant a rendőrség. A postás már tavaly nyáron megelégelte, hogy ennyire felgyülemlettek a nem kézbesített küldeményei, amelyeket egyszerűen kidobni viszont nem lett volna szép dolog. Ezért aztán elkezdte az interneten árulni őket. Több mint száz küldeményt árvereztetett így el, a rendőrség a címzettek kárát csaknem 5 millió forintra becsüli.

A postás végül azon bukott le, hogy eléggé speciális tárgyat is aukcióra bocsátott: egy klarinétfuvókát. Természetesen ennek címzettje sem kapta meg küldeményét, ám a zenész véletlenül internetezik is, és feltűnt neki, hogy éppen egy neki kellő fuvókát árul valaki. Megvette a portékát - amely végül így mégis célba ért, csak éppen jókora felárral -, majd pedig értesítette a rendőrséget.

szilvasij Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1832
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne: ha belépünk az unióba, akkor hogy lesz a vám kérdés. Tehát ha az unión belüli országból rendelek cuccot, akkor is kell majd rá vámot fizetni, ha nem ajándékként érkezik, és meghalad egy bizonyos értéket?

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv.

sz Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1831
nemcsak az amerikaiak, hanem a kanadaiak is tudnak nagyot alkotni: megkérdeztem a csávót, hogy _mennyiért_ küldi el magyarországra a cuccot. a válasz: igen, elküldöm magyarországra.

arra se tudott egyértelmű választ adni, hogy az auctionpayments money order-ét elfogadja-e :D

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.24 0 0 1830
Ariel!

Köszi a felvilágítást, már értem a lényeget!

Addig forog még a Föld, míg vannak Emberek akik nem rugnak bele az elesettbe hanem kezet nyújtanak neki!

Előzmény: Ariel (1828)
NLQ Creative Commons License 2004.04.24 0 0 1829
hali!

Ariel latom a szokasok nem valtoztak az elmult 2 hetben beteved ide valaki es megkerdezi azt amit 5 hozzaszolassal ezelott mar valaki megkerdezett es 3 hozzaszolassal ezelott valaki megvalaszolt...

persze errol szol minden topic... de azert az ujak elolvashatnanak legalabb 100 hozzaszolast, hogy legalabb tudjak mit akarnak kerdezni :)))

Előzmény: Ariel (1828)
Ariel Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1828
zagloba!

"bidpay-al kartyarol MO-t kuldeni hogyan lehetséges?"

www.auctionpayments.com

pay now linket kell kovetned.

de vazlatosan:
megadod a licit erteket, majd a szallitasi koltseget. a ketto osszegere meg raraknak egy kis szolgaltatoi dijat. kitoltod az aukcio adatait, a te adataid, majd az elado nevet, cimet (amit megkapsz tole). ezutan leemeli a kartyadrol a fenti osszeget es levelben elkuldi az eladonak a Money Ordert, amit bevaltva hozzajut a penzehez. ( a tranzakcionak van szama, kovetni tudod eppen mi tortenik.)

Előzmény: Törölt nick (1827)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1827
Szia Ariel!

Köszi a választ a kártyát értem.
Tudnál bővebben
"nem ismerem az otp atut. koltseget, de a volt bidpay-al kartyarol MO-t kuldeni kb. 10$ (~2100Ft) 200$ dollar kuldesehez. ezt szeretik az USA ebayezok, atutalast csak nagyobb cegek engednek."

bidpay-al kartyarol MO-t kuldeni hogyan lehetséges?

Előzmény: Ariel (1816)
Youme Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1826
Ma hozzájutottam a csomagomhoz, de a történet még nem ért véget. :-( A VÁM kivette az eredeti német számlát a csomagból (az eladóm betette azt is, mivet ez egy szoftver volt és a szoftver jogtisztasága szempntjából a számla is kellett nekem + ő is így hirdette).

Reklamáltam telefonon. Erre közölték velem, hogy az nekik "bizonyíték" és a VÁM alapját abból számolták. Vissza nem adják (kizárt dolog) csak egy másolatot haphatok. Azt pedig ott kellett volna kérnem. Utazzak megint fél napot az Orczy térre ez miatt. Kibontották a csomagom és "lenyúlták" belőle a számlát. Aztán ha az ember "pipa" lesz az miatt, hogy a csomag tartalma hiányos, még ők vannak megsértődve hogy mit képzelek.

Most ajánlott módon írtam nekik egy "hivatalos" levelet, hogy küldjenek valami másolatot nekem postán, és nyilatkozzanak, hogy miért tartották maguknál a számlámat.

VÁM rúlez!!! :-(

Ariel Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1825
paran mar irtunk nekik, de sablon rizsa es lerazo szoveg jott vissza (sajnaljuk, remeljuk hamarosan, stb).
Előzmény: Hapcibeno (1824)
Hapcibeno Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1824
a paypal jo lenne ha nalunk is mukodne, irtam nekik regebben errol, de nem is valaszoltak :(
Előzmény: Ariel (1823)
Ariel Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1823
Hapcibeno!

van ilyen, pl. a paypal usakoknak...
es vannak escrow szolgaltatok is, akik elvileg ezt vallaljak viszont ara van es par szaz $ alatt nem hiszem hogy megerne..

Előzmény: Hapcibeno (1822)
Hapcibeno Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1822
persze, igazad van
igazabol nem fanyalognek ha lenne valami jo es gyors online fizetesi lehetoseg
pl. sokat rendelek a GEMM-rol, ahol lehet a GEMM-en keresztul fizetni aki csak akkor utalja tovabb az eladonak a penzt ha minden ok, ha nem azt kaptad amit akartal vagy egyaltalan nem kaptal semmit akkor visszakapod a penzed (nekem meg mindig minden rendben volt)
ilyesmi jo lenne az ebay-en is, fene se szorakozna cash-el
Előzmény: Ariel (1821)
Ariel Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1821
Hapcibeno!

azert ha megnezed az ebay-en is majd minden cash-t is elfogado seller odairja hogy csak a sajat felelossegedre...talan nem veletlenul.

Előzmény: Hapcibeno (1820)
Hapcibeno Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1820
azert vicces h ilyen trukkoket kell bevetni, nem?
kuldtek nekem tobbszor penzt europabol, az usa-bol is, legtobben lazan berakjak egy sima boritekba aztan kesz, gondolom eszukbe se jut h valaki lenyulja...
Előzmény: Törölt nick (1818)
petshaky Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1819
pont egy hónapja megy a csomagom az usa-ba (visszáru, rossz terméket küldtek), az ami 5 nap alatt ideért, de a posta valamit elbarmolt! most kértem keressék meg a csomagot, mert szerintem ki sem ment az országból. Azt mondták majd 2 hónap múlva válaszolnak....... Hát ez kb.: olyan mintha levelet írnék a mikulásnak..... A leggyorsabb küldési módot kértem amiért legomboltak 9.400 Ft-t, és most kibökik, hogy ez nem gyorsposta...:(((( 20.000 Ft bukta.... az eladó meg várja a cuccost hogy kicserélje.... mint a középkorban..... elszomorító:(((((

Pet

Előzmény: Törölt nick (1818)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1818
Szintén a legkisebb buborékos borítékot használom a pénzküldésre, amit fény és tapintásvédelemmel látok el ;)[magyarul kitömöm egy kicsit papírral], atombiztos celuxréteget viszek fel rá a nagyobbik fajtából, és prioritással, ajánlottan és tértivevénnyel adom fel. Eddig 27-ből 27 célba ért.

G****

Előzmény: Hapcibeno (1803)
Ariel Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1817
kivi!

kosz. tanulsagos story. :(

Előzmény: kivi (1814)
Ariel Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1816
zagloba!

csak dombornyomott kartyaban erdemes gondolkodni, visa vagy MC mindegy.

nem ismerem az otp atut. koltseget, de a volt bidpay-al kartyarol MO-t kuldeni kb. 10$ (~2100Ft) 200$ dollar kuldesehez. ezt szeretik az USA ebayezok, atutalast csak nagyobb cegek engednek.

Előzmény: Törölt nick (1815)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1815
Sziasztok!

Most szeretnék regisztrálni az ebay.com-on. Az OTP-nél van folyószámlám amiről szerenék fizetni. Milyen kártyával érdemes fizetni, VISA, MASTRO ? Olvasom már 1-2 hete a fórumot Nemzetközi Átutalási Megbízással tudok pénzt küldeni az USA-ba?
Én kb. 10-200 $ között szeretnék vásárolni az USA-ból. Van még más megoldás?

Köszi a válaszokat

kivi Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1814
Kicsi OFF csak az alábbi történet, amit ma írt egy ismerősöm egy levlistára:

sziasztok.
franciaországban találtam egy nagyon jó kis bringát (a www.pinkbike.com -on) és elkezdtem érdeklődni.
történt sok levélváltás és a francia ember egy londoni escrow service-t a www.securebuyonline.com -ot ajánlotta, hogy azok keresztül történjen a fizetés, és aztán majd ő postázza a bringát NO-ba, az egyik barátomhoz.
így is lett, én regisztráltam magam a securebuyonline-nál és Western Union-al feladtam a pénzt. pár nappal ezelőtt a pinkbike.com-on olvasom a figyelmeztetést, hogy a SecureBuyOnline egy hamis escrow service és ne üzleteljen velük senki. na, én megtettem. és a pénzemet már csak leshetem.
rengeteg hibát követtem el, tudom. nem néztem alaposan utána ennek az oldalnak, nem kérdeztem hozzáértőket, mi a véleményük, stb.
ma tettem panaszt a rendőrségnél és ők továbbítják az internetes csoportnak a feljelentést, vagy mi ez.
na, hát csak tanulságként írtam le mindezt. lehet, hogy nektek nem nagy tanulság, mert mindenki körültekintőbb lett volna, mint én. de tudom, hogy nem 4 ember van a listán, csak kb annyian írnak. a többi 100-nak vagy nem is tudom is szól ez a kis szomorú történet. nekem drága volt a tanulópénz, másnak inkább ne is legyen!
üdv

kismiki Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1813
Szevasztok

Borítékban feladni max. ~40 eurót érdemes ajánlottan és prioritással (~650Ft a díja Németo-ba), mert ha eltűnik a cucc, a magyar posta 3 havi nyomozás után naggyából 10eFt kártérítést fizet. Tanácsos a plafont lefénymásolni A3-ban és a mattfekete összehajtogatott papírba csúsztatni a dellát.

fargo Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1812
Neeem, neki szólok elôre :-D
Előzmény: Ariel (1811)
Ariel Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1811
csak nehogy a cimzett is azt higgye amit rairsz es dobja kukaba megnezes nelkul :D
Előzmény: fargo (1808)
fargo Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1810
100

(12/12, asszem)

Előzmény: sz (1809)
sz Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1809
mi a találati pontosság százalékban kifejezve? :)
Előzmény: fargo (1808)
fargo Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1808
Én meg csináltam rá egy fake céges fejlécet (nyomtatón nyomtatom a borítékot) és nagy betűkkel ráírtam hogy "Your DM Solution" meg hogy "Printed Matter". Így aztán a kutyát sem érdekli, hogy mi van benne, azt hiszik valami reklámanyag :-)))

Jól kitömött borítékot küldök, 4-5 színes A4-es papírt összehajtva teszek bele.

Előzmény: Hapcibeno (1806)
Hapcibeno Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1807
hat nalunk sajnos meg balkani szinvonalu a postai szolgaltatas

pl. az ajanlott levelek nyomonkovetese is siralmas
egy eve rendeltem az usa-bol egy konyvet, ket es fel honap (!!!) alatt ert ide, ezerszer telefonaltam, semmit sem tudtak mondani, a vegen kozoltek h a nyilvantartas szerint be se jott az orszagba, erre aznap megkaptam...
multkor meg gorogorszagbol jott ket ajanlott levelem masfel honapig, dettu ugyanez, a vicces h csutortokon megkaptam, penteken hivtak vissza h nem jott be az orszagba...
akkor milyen nyilvantartasuk van ezeknek?

Előzmény: Marcesz (1805)
Hapcibeno Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1806
en meg tuzogeppel szoktam telenyomni, hogy szinten csak teljes szetbarmolassal lehessen kibontani :)
Előzmény: Marcesz (1804)
Marcesz Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1805
Szerintem azért mondta, hogy lerendezi a postával, mert tőlünk nyugatra teljesen elképzelhetetlen, hogy ajánlott levelet felbontsanak (eleve a sima levelet sem szokták ellopni), ezért a külföldi postahivatal inkább ad kártérítést, minthogy bármi ilyesmivel is meggyanúsítsák. Nálunk meg szarnak rá. Egyébként az is érdekes, hogy az USÁ-ban nem tiltják (az usps.com szerint "you should not..."), hogy pénzt küldj levélben, és ajánlanak rá más módszert, kedvező áron (postal money order, money order stb.). Nálunk alternatíva nincs, csak a tiltás, mert ugye a kecskére káposztát...
Előzmény: Hapcibeno (1803)
Marcesz Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1804
Az én módszerem az, hogy a borítéknál amennyire csak lehet, leragasztás előtt még pluszban teletunkolni ragasztóval (tehát a boríték füle ragadjon oda a belerakott kartonlaphoz vagy papírhoz is, teszem azt). Így egy felbontással gyakorlatilag rongyokra szaggatnák a borítékot és a tartalmának egy részét is. Így legfeljebb az egészet tudják lenyúlni, de kilopni a tartalmát sokkal nehezebben.
Előzmény: Hapcibeno (1803)
Hapcibeno Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1803
en a legkisebb meretu belelt (buborekos) boritekban szoktam feladni, ajanlottan legipostaval, max. 800 ft
20-25 alkalombol 1x nyultak le a lovet, csak az ures boritekot kapta meg a cimzett, de rendes volt es ettol fuggetlenul elkuldte a cuccot, mondvan h lerendezi o a postaval
Előzmény: Big Blaster (1800)
Lackó koma Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1802
Big Blaster!

Átutalás: ez a legdrágább, pl. az OTP-nél ha jól rémlik legalább 1500 Ft, de több is lehet, mert a cimzett bankja is terhelhet Rád plusz kültséget. Szerintem ezt csak komolyabb összegnél érdemes használni. Elönye, hogy ez a legbiztonságosabb.

Pénzküldés postai úton: ez eggyel olcsóbb (1000 Ft alatt rémlik), és gondolom elég biztonságos is. Hátránya, hogy nem minden országba küldhetö, továbbá csak bizonyos postafiókokban adható fel. Egyébként jártam már úgy, hogy az igy küldött pénz több, mint 3 hét alatt érkezett meg a német cimzetthez, bár valószinüleg ez nem jellemzö.

Pénzküldés boritékban: ez a legolcsóbb módszer, kb 700 Ft ajánlva, légipostával. Persze kemény papirok közé kell rakni és a boritékot nagyon alaposan leragasztva. Én több mint 50-szer küldtem igy pénzt, és 1 kivétellel néhány nap alatt mindig megérkezett. Az az 1 eltünt, viszont a postán megreklamáltam a feladószelvénnyel, és kaptam kb. 10000 Ft kártéritést (igaz csak 3 hónap múlva), ami majdnem kétszerese volt a küldött összegnek.

Előzmény: Big Blaster (1800)
kivi Creative Commons License 2004.04.21 0 0 1801
Utald át, az biztos és egyszerű. Bár 5 EUR-nál az utalás költsége csaknem ugyanennyi lesz.
Előzmény: Big Blaster (1800)
Big Blaster Creative Commons License 2004.04.21 0 0 1800
Sziasztok!

Megnyertem életem első aukcióját!

A kérdésem az lenne, hogy milyen módon érdemes kifizetni a vételárat? Nem nagy összegről van szó, 5 Euro. Az eladó megadta a bankszámla számát. Nekem van olyan bankszámlám, amiről valszeg tudok utalni, de nem tudom, hogy ennek van-e plussz költsége? Másik lehetőség, hogy a megadott címre postai úton adom fel a pénzt. Ez kb. mennyibe kerül? Az utolsó: berakom borítékba és úgy elküldöm.

Szerintetek, melyik lehet a legjobb megoldás?

Ariel Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1799
Marcesz!

a naluk kamatozo penzbol elnek..
gondolj bele naponta mekkora osszeg fut at rajtuk, ha csak 1-2 hetig parkoltatjak a penzt mekkora hasznuk van..

Előzmény: Marcesz (1796)
Marcesz Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1798
Nekem úgy tűnik, hogy a Business Accountokból élnek, a fogadás költségeit ráadásul az eladók általában a vevőkre hárítják át.

Nem hinném egyébként, hogy pénzszerzési célból fagyasztanák be a számlákat, egyrészt a befagyasztott számlákon levő összeg nem lesz az övék, másrészt érthető, mert az amerikaiak nagyon ügyelnek, hogy megfogjanak minden illegális pénzmozgást. A PayPal egy viszonylag új dolog, nyilván a hibák egy része abból is adódik, hogy nincs még megfelelő módszerük a gyanús felhasználók kiszűrésére.

Előzmény: Törölt nick (1797)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1797
Marcesz!
Pl. abból, amire sokan panaszkodnak, hogy amikor olyan kedvük van, befagyasztják a náluk lévő számládat, akár örökre.

Egyébként itt vannak a PayPal díjai.

A Moneybookers-t aukció kifizetésére (vagy pénzbeszedésre) használni még sosem tudtam, de amikor próbaképp feltöltöttem rá 300 Ft-ot, pár nap múlva - még a határidőn belül - megérkezett rá.

G****

Előzmény: Marcesz (1796)
Marcesz Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1796
De most komolyan, ha küldés-fogadás ingyenes, withdraw szintén, akkor miből élnének? :)
Előzmény: Ariel (1795)
Ariel Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1795
ha jol lattam kuldes, fogadas ingyenes mindenkinek..
a withdraw usakoknak free..europaban 1eur.

Előzmény: CsokiIziRájder (1792)
Speccy Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1794
mármint én :-)
Előzmény: CsokiIziRájder (1793)
CsokiIziRájder Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1793
ja ez is én voltam :-)
Előzmény: CsokiIziRájder (1792)
CsokiIziRájder Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1792
végülis lehet kamatnak nevezni... a paypal mennyit vesz (venne) le?
Előzmény: Ariel (1791)
Ariel Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1791
hat imho legalabb akkor beveteluk van az accountokon levo osszegek par szazalekos kamataibol mint az 1%-okokbol (ami max fel euro).
Előzmény: Speccy (1790)
Speccy Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1790
szerintem nem ebből, hanem az 1%-okból (amikor valakinek pénzt küldesz), meg 1,5€ minden withdrawnál...
Előzmény: Ariel (1789)
Ariel Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1789
"amúgy az mb-n nem kamatozik semmit, de legalább kéznél van."

persze, ebbol elnek ok es nem is sajnalnam ha a vallalt 2-3 napot tartanak...

Előzmény: Speccy (1788)
Speccy Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1788
ja értem, OTP-nél is így van. hát akkor lassúak, ez tény...

nemtom mennyi pénz van a számládon, de ha lekötetlen, akkor az a 10-20-30 ft kamat nem sokat számít :-) (amúgy az mb-n nem kamatozik semmit, de legalább kéznél van)

Előzmény: Ariel (1787)
Ariel Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1787
azt honnan tudom, hogy 0 nap alatt atert a penz? onnan hogy ugyanannal a banknal vagyunk mindketten. meg giro sincs, csak a bank egyik szamlajarol atrakjak masikra a penzt.

ami a nagyobb osszeg atrakasat illeti, inkabb az en szamlamon kamatozzon az osszeg mint az oveken gondolom en, nem tudom te hogy vagy vele :)

Előzmény: Speccy (1785)
Speccy Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1786
de attól függetlenül megbízhatóak, és nagyon jó ez a szolgáltatás, de tényleg baromi lassú.. (megoldás az is lehet hogy 1x feltöltesz sok pénzt, ott tárolod, és ha kell, akkor nem kell várni heteket hogy fizeshess)
Speccy Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1785
az ő mit jelent? a moneybookers? ezt honnan tudod?
Előzmény: Ariel (1784)
Ariel Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1784
igen? ahhoz kepest hogy ok 2-3 napot irnak es ehhez meg hozza sem veszem azt hogy 0 nap alatt atert az o szamaljukra a penz ez eleg duhito..
Előzmény: Speccy (1783)
Speccy Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1783
1 hét az jó időnek számít, inkább a 7 munkanap a reális...
Előzmény: Ariel (1782)
Ariel Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1782
azt hiszem ez a moneybookers egy felejhetos bagazs..

egy hete utaltam at a sajat cib-es folyoszamlamrol az o cib-es folyoszamlajukra es meg mindig semmi..
NLQ hasonlo eseten felbuzdulva kiprobaltam egy kisebb osszeg atutalasat es ugy latszik 2-bol 2 nem megy...

raider Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1781
Meg is válaszolom: bementem a Postára, ott kitöltettek velem egy tudakozványt, és egy hónapon belül ígérték a hivatalos választ, de nem tudott igazán ötletet adni arra miért nem ment az utalás....

Azt meg a labancokban csodálom, hogy nem szól ha egy hónapja nem érkezett meg a pénze....

Előzmény: raider (1763)
Youme Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1780
A házibank az az internetes banki szolgáltatása az OTP-nek? Nekem nincs olyanom, de gondolkozok rajta erősen...
Előzmény: zsolt 1303 (1778)
Youme Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1779
Na, ma csoda történt, ugyanis megtalálták a csomagomat az Orczy téren. :o) Igaz kellett telefonálni egy csomó számra mire olyan valakit találtam aki utána tudott nézni. Kiderült, hogy már 5-én ott volt náluk a csomag. Tehát Németből tényleg itt van 4-5 nap alatt. A VÁM-on aszalódott a csomag (szerintem ha nem érdeklődök még 1-2 hetet ott lett volna továbbra is). Nem tudom ilyenkor miért nem értesítenek, hogy csomagom érkezett külföldről és a vámkezelés folyamatban. Szóval át lehet venni bármikor: 20 ezer vámot tettek rá :-( és még van képük kérni 2.290,- kezelési költséget is pluszban. Ehhhhh, na de mindegy lényeg hogy előkerült a dolog.

Ha valaki csomagot vár külföldről itt kezdje az édeklődést. Megkiméli magát egy csomó felesleges telefontól. A szám 80%-ban foglalt. Sokszor kell próbálkozni!

1-477-6534
1-477-6535

Előzmény: zsolt 1303 (1778)
zsolt 1303 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1778
" Sima forint alapú lakossági folyószámláról (LAFO) ment. Jobb OTP fiókban meg tudják csinálni. "

Vagy otthonról a Házibank segítségével.Ha kéred a SWIFT értesítést ,akkor 200 Ft-ért kapsz ajánlott levélben egy igazolást a pénz megérkezéséről.He nem sürgős utalásról van szó,akkor 1500 Ft számítanak fel,ha az akkor a dupláját.A sima küldéssel is ott volt 2-3 nap alatt.

Előzmény: Youme (1754)
Hapcibeno Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1777
koszi
megnezek meg egy-ket kozelebbit, ha nem jon be egyik sem mindenkeppen kiprobalom
bosszanto ennyi maszkalas vacak 40 dollarert :(

nincs valakinek infoja h mikor lesz (lesz-e egyaltalan) paypal nalunk is?

Előzmény: Lackó koma (1775)
Ariel Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1776
Youme!

2 dolgot kerdezel. megvamoljak, kibontjak?
megvamolni biztos nem fogjak:
http://vg.hu/index3.php?app=cikk&datum=2004-04-16&d=2004-04-16&r=&c=11

a kibontast pedig a vamvizsgalaton kivuli okokbol eddig is megtehettek, imho..

harmadreszt, ha ajandekkent kuldod, szerintem eddig sem volt vamkoteles egy ilyen csomag.

Előzmény: Youme (1773)
Lackó koma Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1775
XVIII. ker. Üllői út 377.
Előzmény: Hapcibeno (1774)
Hapcibeno Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1774
koszi a valaszt
es ha tortenetesen nincs otp-s szamlam?
tud vki pesten olyan otp-t ahol erdemes probalkozzak?
Előzmény: gerof (1766)
Youme Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1773
Tényleg, (az EU csatlakozással kapcsolatban eszembe jutott) szeretnék majd egy Stockholmban élő nyugdíjas ismerősömnek küldeni "ezt-azt" gondoltam május-1 után kellene lebonyolítani. VHS kazetta -itt a TV-ből felvett műsorok- , DVD filmek -magyar szinkronosak, amiket ott nem kapni-, Computer-hardver dolgok, stb. Értékben olyan 150-200 euró lenne.

Neki megvámolják, "kibontogatják" majd ha innen küldöm mint sima csomagot DHL-el? Baráti szivesség lenne, semmi több (tehát nem valami üzleti dolog).

Vagy ez a május-1 csak "nagy duma" és ugyanúgy kibontogatják majd a csomagjainkat (oda-vissza) mint eddig tették a tisztelt bürökraták???

Ariel Creative Commons License 2004.04.19 0 0 1772
mellesleg sajnos nem lehet korlatlanul kijatszani a torvenyt: http://www.vam.hu/data/folap/faq/faq7.html
Előzmény: K_Pisti (1770)
Ariel Creative Commons License 2004.04.19 0 0 1771
ha egybol azt kerdezed, hogy ki lehet-e jatszani az idezett torvenyt akkor azt feleltem volna, hogy ehhez csak el kellene olvasnod a topik elmult heti termeset...
Előzmény: K_Pisti (1770)
K_Pisti Creative Commons License 2004.04.19 0 0 1770
Szia Ariel!

Kössz, a gyors választ, de éppen ez az, amit én nem veszek úgymond igénybe: azaz, nem interneten, vagy csomagküldő szolgálattól megrendelt áruról van szó, és nem is ellenszolgáltatás fejében bejövő áruról, hiszen én egy USA-ban élő "ismerősömet" (ő az ebay eladó) megkértem, hogy ugyan már, postázza el nekem az általa kifizetett árut. Tehát ő, mint magánember küldené az árut, s nem mint cég, nem mint csomagküldő, s nem mint interneten megrendelt akármi. Ilyenkor mi a helyzet?

Köszi az infókat!

Üdv,
K:Pisti

Előzmény: Ariel (1769)
Ariel Creative Commons License 2004.04.19 0 0 1769
http://www.vam.hu/data/folap/faq/faq21.html

a bold-al kiemelt a lenyeg..

Előzmény: K_Pisti (1768)
K_Pisti Creative Commons License 2004.04.19 0 0 1768
Sziasztok!

Akkor is kell vámot + áfát fizetni, ha USA-ból küldök a cuccost, de mint magánember, s nem mint cég? Ha igen, mennyit?

Köszi az infot!

Üdv,
K:Pisti

Youme Creative Commons License 2004.04.19 0 0 1767
Az én eladóm ma reklamált a német postánál, ahol közölték vele, hogy a csomag már itt van Magyarországon, és 5 napon belül meg kell kapnom. Na erre a hétre most nagyon kiváncsi leszek...
Előzmény: gerof (1766)
gerof Creative Commons License 2004.04.19 0 0 1766
OTP-nél ha van folyószámlád, az aktuális árf.-on ráteszik a számládra. Igaz a hír: OTP fiók válogatja, mennyi idő alatt fizetik ki. Egyiknél 5 perc, másiknál 4-5 hét. No comment.
A postai lenyúlások pedig egyértelműen tendenciózusak. Már postahivatalokra is leszűkíthető: egyikben rendszeresen, másikban soha nem tűnt el cucc. Ezek szerint ahogy feladtam, este "átnézik" egyes helyeken. Javaslom (erősítsetek meg, ha így van), értékeset nagy postahivatalokban kell feladni, ahol nagy a csomagmennyiség. Ahol csak 1-2 tucatot szortíroznak zárás után, ott könnyebben kiszúrnak csomagot, levelet, másrészt kevesebb alkalmazott jobban össze tud dolgozni nagyobb titokban.
Előzmény: Hapcibeno (1764)
Hapcibeno Creative Commons License 2004.04.19 0 0 1765
bocs, nem olvastam vissza rendesen
asszem megprobalkozom az OTP-vel, bar a legkozelebbibol mar elzavartak :(
Előzmény: Hapcibeno (1764)
Hapcibeno Creative Commons License 2004.04.19 0 0 1764
megmondana vki milyen bankban lehet bevaltani a Western Union Auction Payment csekket itthon?

a Budapest Bankban siman elhajtottak vele...

Előzmény: Lackó koma (1728)
raider Creative Commons License 2004.04.19 0 0 1763
Már másodszor fordul elő, hogy nem érkezik meg a pénz Németországba, amit postai átutalással küldtem, az elsőt még decemberben és csak most jött vissza pár hete, elég kínos volt, mert az eladó már elküldte a küldeményt de a pénzt még mindig nem katpa meg....mi a faszt csinál a Posta???

Most is érdeklődöm hogy mi van, de az a válasz, hogy pénzt még nem kapott...pedig egyébként egy hét alatt ott szokott lenni....

Youme Creative Commons License 2004.04.19 0 0 1762
A postai ügyfélszolgálatos nem tudott segíteni. Azt mondta szerinte nem is csomagban, hanem postai levélküldeményben jött nekem a CD-szoftver (2 kg alatt), és így kell neki valami azonosító szám nem elég a cím. (Most ezt kell majd megtudnom az eladótól emil-ben) A VÁM-ról meg csak annyit mondott, hogy ha tényleg vámolják akkor kellett volna már kapnom tőlük értesítést.

Egy másik postás meg azt mondta, hogy még mindig nagy torlódások vannak az elsosztóban és legyek csak nyugodtan tüelemmel.

Utána felhívtam a VÁM-ot is (Orczy tér), de ott egy igen szigorú hangú ember szó szerint "elzavart", hogy ő csak azzal áll szóba aki már kapott valami értesítést!

Előzmény: Ariel (1757)
xred Creative Commons License 2004.04.19 0 0 1761
sziasztok

A német ebay-ről szeretnék rendelni érdemes megvárnom a május 1-et, lesz még akkor vám ?

Marcesz Creative Commons License 2004.04.18 0 0 1760
Én nem nagyon hiszek ebben a "biztos forrásból" mesében. Nyilvánvaló, hogy ez nem igaz a legtöbb postahivatalra, különben senki nem kapna meg egy büdös csomagot sem. (Egyik ismerősöm például biztos forrásból "tudta", hogy a paksi atomerőműből óriási mennyiségű radioaktív szennyeződés szabadult ki. Egy másik szerint Orbán Viktortól el fog válni a felesége, mert amaz meg a Nagy-Kálózy Eszterrel dug (ez már legalább másfél éves sztori).)
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy teljesen felesleges a Metrónak írni (vagy akár "biztos forrásból" tudni vélt dolgokat számon kérni a Postán), mert azon legfeljebb a hétkor kelő nyugdíjasok háborognak, akinek olvasnia kellene, az meg nem kapja meg.
Teszem azt, lehetne javasolni a Postának, hogy hozzon létre egy panaszbejelentő emailt vagy telefont, ahol a szükséges adatokkal együtt (feladás helye, ideje, rendeltetési ország stb.) be lehetne jelenti a sorozatos eltűnéseket illetve kifosztásokat. Tapasztalataim alapján a levelek kifosztása nem véletlenszerűen fordul elő, hanem időhöz kötött (pl. a kedden feladott levelek igen, de a hétfőiek és szerdaiak már nem, X postáról feladottak igen, Y postáról viszont nem), ezért ha lenne kellő számú panasz, könnyedén utána lehetne nézni, hogy ki volt az adott időpontban műszakban, és ez a Postának éppúgy érdeke.
Előzmény: tommystar (1753)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.04.18 0 0 1759
kérnék egy kis segítséget. az aukció, fizetés, az eladó visszaigazolása teljesen gördülékenyen ment, tracking no. is jött e-mailban. Az eladó szerint a cucc már ma este itt lesz az országban. mivel vámköteles lesz vélhetően valami vámhivatalban fog kikötni.
a kérdésem az, hogy a csomag mikor landol a vámhivatalban? mikor lehet érdeklődni és engedélyt kérni, hogy megkopaszthassanak? meg kell várni az értesítést vagy lehet nyüzsögni telefonon? a területileg illetékes (debrecen) vámhivatalba jön a cucc vagy pestre? hol lehet szívni a vám- (és Áfa)ügyintézésnél?
köszönöm előre is.
a.lyra
Lackó koma Creative Commons License 2004.04.18 0 0 1758
"eppen a napokban kerdeztem ra a postan, hogy ha elveszne az ajanlott levelem kulfoldre, akkor mennyit perkalnanak nekem.. azt mondtak 10e ft."

Nekem most télen elveszett egy ajánlottan Németországba küldött levelem. A tudakozvány elinditása után röpke 2 és fél hónap múlva kaptam egy levelet a postától, melyben arról érdeklödtek, hogy esetleg nem érkezett-e vissza hozzám az eltünt levelem. Megirtam, hogy nem, mire kb. 2 hét múlva hozott a postás 10,000 + párszáz forintot, a feladó a posta volt. Persze semmi elnézést kérö levélke, vagy ilyesmi.

Előzmény: Ariel (1757)
Ariel Creative Commons License 2004.04.17 0 0 1757
Youme!

ha biztositva volt kap penzt. ha jo elado, akkor vagy kuld egy masikat vagy kartalanit.
eppen a napokban kerdeztem ra a postan, hogy ha elveszne az ajanlott levelem kulfoldre, akkor mennyit perkalnanak nekem.. azt mondtak 10e ft.

Előzmény: Youme (1755)
sz Creative Commons License 2004.04.17 0 0 1756
A 1645. írásom
mindjárt jön a húszezredik :)
Előzmény: kivi (1751)
Youme Creative Commons License 2004.04.17 0 0 1755
És ha biztosítva volt, ő kap valami pénzt vissza a német postától? Mert akkor küldetek vele egy másikat. Ezzel foglalkozik, tehát van neki még belőle szerintem 1-2 példány! (Most is hirdet 1-et) Vagy kidobtam 260 eurót az ablakon?

Sosem hittem, hogy egyszer azon fogok imádkozni, hogy a Vámosok megvámolják egy csomagom! :-(

Előzmény: kivi (1751)
Youme Creative Commons License 2004.04.17 0 0 1754
Nem kell hozzá devizaszámla. Sima forint alapú lakossági folyószámláról (LAFO) ment. Jobb OTP fiókban meg tudják csinálni. Kellett a címzett neve+címe baknkszámla száma, és a bank azonosító száma és bank neve+címe. De csak azokban az fiókokban lehet ahol devizával is foglalkoznak. A tranzakcióra még levontak nekem 1.499,- forintot és ennyi volt a költségem. Ja, és 25-én 251.91 forinttal számolták az eurót. Ez nem tudom jó volt-e vagy sem.
Előzmény: Marcesz (1749)
tommystar Creative Commons License 2004.04.17 0 0 1753
Azt hiszem ide is be lett kopizva az a pár héttel ezelőtti olvasói levél a Metró újságból, amiben valaki azt írta, hogy biztos forrásból (postás ismerőstől) tudja, hogy a postások testvériesen megosztoznak a külföldi küldeményeken.....
Előzmény: Marcesz (1750)
kivi Creative Commons License 2004.04.17 0 0 1752
Kattints ide. Egyszer már volt erről szó. Ha megvan a partnered számlaszáma, bankjának neve, címe, akkor utalhatsz neki így. A Giron 4-5 nap alatt átmegy a pénz. Az OTP-nél eddig mindig kb. 2800.- volt a költsége az utalásnak, akár 50, akár 300EUR-t utaltam.
Előzmény: Marcesz (1749)
kivi Creative Commons License 2004.04.17 0 0 1751
A 1645. írásom:

"A jan.8-én feladott csomagom még most sem ért ide a németektől. Az eladó szerint valszeg elveszett. Miket nem mond...

Biztosítva volt, ezért most ő fut egy kört a DHL-nél."

Nem ijesztgetni akarlak, de ez is a pakliban van. Az sem biztos hogy a sellered a csaló, és az sem hogy egyáltalán bejött az országba a holmi. Külföldön is emberek dolgoznak...

Előzmény: Youme (1745)
Marcesz Creative Commons License 2004.04.17 0 0 1750
Éppen azon gondolkodom, hogy mi lenne, ha így közösen - fórumozók - írnánk egy levelet a postának (esetleg újságoknál is be lehetne próbálkozni, és akkor lehetne nyílt levél), a tarthatatlan helyzet miatt, ami valószínűleg azért alakulhatott ki az elmúlt években, mert némelyik postás rájött, hogy beindult az e-kereskedelem. Biztos, hogy lenne hatása, mert a posta felsőbb köreibe a lopások híre valószínűleg nem jut el - ismertek valakit is, aki sima levelei-csomagjai megbabrálása vagy eltűnése miatt írásban panaszt tett? Én nem.
Marcesz Creative Commons License 2004.04.17 0 0 1749
Tudnál bővebben is írni erről az OTP-s nemzetközi átutalásról? Devizaszámla kell-e hozzá, illetve milyenek a költségei.
Egyébként sok európai országba és Japánba (sajnos Amerikába vagy Angliába nem) lehet küldeni nemzetközi postautalványt a nagyobb postákról (a címzett a saját valutájában kapja a pénzt, és semmi költsége nincs - mint egy belföldi postautalvány), a költsége kb. 1200 Ft 15000 forintnyi valuta küldésénél, és afölött sem sokkal több. Körülbelül 2 hét alatt ér oda, teljesen biztonságos.

A biztosított csomag szerintem biztosan nem veszett el (a biztosított küldemények általában hosszabb idő alatt érkeznek meg, mert minden fontosabb ponton könyvelik őket). A magyar postás lop, de azért nem hülye. :) A bejövő nemzetközi csomagokkal vigyáznak, ott könnyebben rajtakaphatják őket. Az MwS-t nem értem - ha számlát ír, és új CD-t vettél, adót egy EU-n kívülinek nem számíthat fel, legfeljebb majd május 1. után. A magyar vámosokat pedig - szintén május 1. előtt - nem érdekli, hogy hányszor fizettél rá külföldön forgalmi adót. Én legalábbis így gondolom.

Előzmény: Youme (1745)
Youme Creative Commons License 2004.04.17 0 0 1748
Hétfőn délelőtt felhívom az Orczy teret mindenképp!

Azt hiszem te írtad itt régebbem, hogy ha tényleg vámolnak az eltarthat egy darabig. Nekem az eladóm tuti a rendes összeget írta rá (234,- euró) és 99% hogy beletett egy Mwst-es számlát is az összegről. Szóval ha ez a tisztelt úrak kezébe került akkor tuti megvámolják. Nem is baj, csak tudnám hogy nem tünt el. Amúgy Mwst-s számlás cuccra is kivetik a 25% ÁFA-t? Inkább az az ami engem zavarna, mert a 8% VÁM még mondjuk "belefér". Nem sért ez valami kettős adózást elekerülő egyezményt a Németekkel? :o)

Előzmény: Ariel (1746)
bvnds Creative Commons License 2004.04.17 0 0 1747
SZASZTOK!!!! LÉCCI SZAVAZZATOK A http://www.nb1.hu/forum/viewtopic.php?t=216 CÍMEN YOFEJRE EGYET LÉCCI!!!
Ariel Creative Commons License 2004.04.17 0 0 1746
Youme!

hivd fel a vamot.. par hete be lett irva a topikba a telszam es instrukcio..

Előzmény: Youme (1745)
Youme Creative Commons License 2004.04.17 0 0 1745
Én is egy német embertől "nyertem" meg a cuccot. Mikor jött az az automata levél az eBay-tól abban ott volt az eladó bankszámla száma. Persze előtte "leleveleztük", hogy mivel Magyarországra lesz a csomag (biztosított küldeményként) 20,- euróval többet küldjek. Aztán az OTP-ben egy sima lakosági folyószámláról átutaltam neki 260,- eurót. Ilyen kis A5-ös nyomtatvány. Az van ráírva, hogy "NEMZETKÖZI ÁTUTALÁSI MEGBÍZÁS - INTERNATIONAL PAYMENT ORDER" Március 25-én átutaltam a pénzt és az eladóm 31-én fel is adta a csomagot. Tehát olyan 4-5 nap amig utalják a pénzt.

Ime: "die CD ist am 31,03.04 mit der Post rausgegangen."

A másik része a történetnek viszont az, hogy én azóta sem kaptam semmit. (Artikelnummer: 3667731518) Pedig eltelt már 17 nap. :-(

4 dolog lehet most:

- Nem is küldött el semmit. (3511 - 99,6%-os az eladóm. Hallottatok már ilyesmiről?)
- Lenyulta valami bunkó postás a csomagot.
- Ülnek rajta a vámosok.
- Késnek a nemzetközi küldemények.

Szerintetek meddig várjak? Mikor szóljak neki, hogy nem kaptam semmit? Május-1 körül? Azért reménykedek, hogy jövő héten befut ez a CD végre.

Előzmény: Big Blaster (1743)
robee Creative Commons License 2004.04.17 0 0 1744
http://dict.sztaki.hu/nemet-magyar ;))

Amúgy a legegyszerűbb módja ha írsz neki egy emailt, én a németeknek is angolul írok, hisz elég logikus, hogy a németek is azt kell, hogy tanuljanak egyik nyelvként. Abban megkérdezheted, hogy elküldi-e a cuccot magyarföldre, illetve, hogy fizetési módként elfogadja-e azt amit fel tudsz ajánlani.

üdv. ViC

Előzmény: Big Blaster (1743)
Big Blaster Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1743
Sziasztok!

Meglehetősen zöldfülű vagyok az online aukció témában. Mostanában tettem meg az első licitem.
Mivel a német ebay-ról szeretnék venni egy prospektust, viszont németül szinte egy kukkot sem értek, szeretnék segítséget kérni tőletek.

A következő itemről lenne szó:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=18725&item=2473954329&ssPageName=STRK:MEBBI:IT

A kérdésem az lenne, hogy milyen módon tudom kifizetni a cuccot? Rendelkezem hitelkártyával, amivel már vásároltam interneten, szóval nekem az lenne a kényelmes, ha valami banki átutalásos módon tudnék fizetni, de nem tudom, hogy az eladó milyen fizetési formákat tud fogadni?

Mi az a ÜBERWEISUNG+?

Szóval, valaki aki tud németül nézze már meg az említett cuccot és a fizetési feltételekkel kapcsolatban segítsen nekem. Köszi.

Lackó koma Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1742
A WU money order-t én a saját számlavezetö OTP fiókomban váltottam be, de csak azért kérdeztek rá, hogy van-e számlám, hogy arra tegyék-e rá a pénzt, vagy kp-ben kérem. Egyébként elég logikusnak tünik, hogy valuta vételi árfolyamon számolnak, végül is nem a két szép szememért bibelödnek a beváltással.
Marcesz Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1741
Nem egészen. Az OTP-n kívül gyakorlatilag egyik bank sem képes horribilis kezelési költség (értsd: 6-10000 Ft) nélkül beváltani az utalványokat vagy csekkeket. Először úgymond "elküldenék fedezetvizsgálatra", amit egy kézzel kitöltött személyi csekknél még megértenék, de egy gyakorlatilag másodlagos pénzként funkcionáló, védjegyekkel ellátott, a bank által nyomtatott pénzutalványon mit kell vizsgálni?! Egyébként az OTP valamelyik nap egy ABN Amro csekket akart fedezetvizsgálatra küldeni ("Nem láttunk még ilyet." Na persze, én sem, de én legalább nem foglalkozom banki tevékenységgel.), körülbelül hasonló összegért, de ugyanezt akarta tenni a K&H is, amelyik nemrég megvette a magyar ABN Amrót. Mellesleg egy beváltott, de fedezetlen csekk után is csak 2500 forintnyi költséget számoltak fel... De az is lehet, hogy másik OTP-ben meg ismerik. Mindegy, én nem fogok rohangálni.
Sajnos ez ma Magyarország, az arrogáns, szocialista hivatalmaradvány bankjaival és a postával együtt. Ez utóbbiról van néhány érdekes sztorim, majd egyszer talán elmesélem őket (mint amikor a postáskisasszony tőlem kérdezte, hogy Írország Európában van-e...)
Előzmény: gerof (1736)
Ariel Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1740
G----!

koszi az infot. ugy latszik a jobb kez nem tudja mit csinal a bal.. azert beprobalkozok MO fogadasaval, bar lehet nem sokan vennek igenybe az en kis erteku aukcioimra..

tenyleg, moneybookers-en kivul milyen lehetoseget tudtok, ahol alacsony vagy koltsegnelkul lehet kuldeni penzt usa-bol (es mi is igenybe vehetjuk)?

Előzmény: Törölt nick (1739)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1739
Ariel!

Mikor én akartam beváltani egy WU MO-t pár hete, a hozzám legközelebbi OTP-ben azt mondták, csak akkor, ha számlám van náluk. Aztán elmentem egy másik OTP-be, ahol semmit sem kértek, és szó nélkül átváltották.

G****

Előzmény: Ariel (1737)
livesmartlooksharp Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1738
Ha igazan jot akartok nevetni nezzetek meg ezt az aukciot! Nem semmi, hogy mire kepes az emberi elme:-)

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2389286139

Ariel Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1737
gerof !

hmm. ez biztos? mert felhivtam az otp-t es direkt rakerdeztem, hogy van-e vmi koltsege, es nem kerdezett ra, hogy van-e szamlam. csak annyit mondott a mindenkori csekk veteli arfolyamon veszik be..

Előzmény: gerof (1736)
gerof Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1736
WU csekket ott váltanak be ingyen, ahol van bankszámlád. Aláírsz egy "felelősségem teljes tudatában"-t, meg hogy ha nem tudja lekapni a bank a lóvét, visszatíltják a számládról. Ezért kell legyen az illető banknál számlád.
Előzmény: Ariel (1729)
Ariel Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1735
Lackó koma!

kosz! ez jo hir.

Előzmény: Lackó koma (1731)
hockey Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1734
Koszi. En sem tudom elkepzelni miert ne lehetne biztositani... 4 diszdobozba csomagolt CD-rol van szo.

KUPÁT!

Előzmény: robee (1732)
Ariel Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1733
hockey!

Insured for $100.00 $2.60

azaz 100$-ig biztositva vagy es ezert kernek 2.60-at (a USPS-en keresztul). en is mindig igy kerem. szerintem megnyugodhatsz. bar ha elvesz a csomag, akkor ha jol sejtem csak o kerheti a bizt. dijat.

Előzmény: hockey (1730)
robee Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1732
Már hogyne lehetne ... én bő 2 hónapja vettem egy nagyobbacska palmtopot, 110$-ért, és az USPS-en keresztül jött el kishazánkba, természetesen biztosítva.

Nem ismerem a biztosításhoz szükséges feltételeiket, de én józan paraszti ésszel akkor nem biztosítanék, ha látom előre, hogy úgyse tudom megoldani, hogy ne sérüljön meg. Mittom ha egy 3 méter hoszú 1 centi vastag üvegrudat akarnál elhozni onnét lássuk be vajh mi kevés lenne az esély, hogy egyben érkezne meg :)

üdv. ViC

Előzmény: hockey (1730)
Lackó koma Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1731
Átmentem a sarki OTP-be, és ott simán megvették tölem az aktuális US$ vételi árfolyamukon.
Tehát ha igy fizetnek Neked, akkor a bevételed forintositását sajna ezzel az árfolyammal kell kalkulálni.
Nekem ebböl az lett a tanulság, hogy legközelebb a BidPay fizetési lehetöség mellé kikötök egy + átváltási költséget.
Előzmény: Ariel (1729)
hockey Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1730
Udv!

Megnyertem $100-ert egy aukciot a kuldes $30 (USA-bol Magyarorszagra).
Megkerdeztem az eladot hogy ugye biztos benne van a kuldes araban az ertekbiztositas?

"Well, they would not let me get insurance when I sent one of these to
Canada, but the USPS website quoted me this (see below) for your shipment.
Add about 3 dollars for the packaging I will get and it comes to 30.00 or
so. I will not send it if they tell me I can't get insurance, if that is how
you want to do this. If that is the case, and you want to back out of the
purchase at that point, I will refund you your payment, minus any fees it
cost me to do the transaction (cashing international money orders or paypal
fees for example). I am sure you can understand my position on this. I
really just want this to work out for both of us.

Itemized Service Summary Service Item Price
Airmail Parcel Post $22.75
Insured for $100.00 $2.60
Return Receipt $1.75
--------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CHARGES = 27.10"

Nem birom elkepzelni hogy ne lehessen biztositast kotni ra! Valaki nyugtasson meg hogy lehet ra kotni es benne is van ebben az arban amit a seller kuldott, mert kulonben ugye nem sok ertelme van elkuldeni. Ez igazabol egy ritkabb dolog, ha elveszik nem biztos hogy tudok belole meg szerezni.

Elore is koszi a segitseget!

Ariel Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1729
Lacko koma!

valtottal mar be bidpay MO-t? hol? mert pl. a cib-nel azt mondtak (telefonon) hogy ok nem. es a sima csekkeket is min. 5$-ert valtjak be.

Előzmény: Lackó koma (1728)
Lackó koma Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1728
Pl.:
- készpénzt küld jól lezárt ajánlott levében
- átutalja a pénzt a bankszámládra
- a Western Union Auction Payment-en (ex. BidPay) keresztül küld neked egy ún. money order-t, amit te itthon egy bankban beválthatsz forintra
Előzmény: Törölt nick (1726)
Ariel Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1727
zordon!

olyan modon amit te meghataroztal :)

ha van folyoszamlad europabol arra tudnak fizetni.
ha usa-val is akarsz kereskedni, akkor esetleg johet szoba pl. a moneybookers. sajnos a paypal amit szinte mindenki hasznal mi nem tudunk. (de irj nekik egy levelet, amiben tiltakozol. talan ha minden heten kapnak, meggondoljak magukat).

jacchat meg a Western union Money transfer is, de sokan nem szeretik...illetve a penz a boritekban, de ez a magyar posta viszonyai kozott kb. a lottozassal egyenlo eselyu hogy megkapod..

Előzmény: Törölt nick (1726)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1726
Engem az eladás része érdekelne az ebay-nek. A licit győztese milyen módon tud nekem fizetni? üdv,z
Lackó koma Creative Commons License 2004.04.15 0 0 1725
Sziasztok!
Én annak idején az angol eBay-en keresztül regisztráltam magam. Azóta is hébe-hóba értesit engem az eBay, hogy éppen milyen 1 napos dijmentes eladási lehetöség akciójuk van (tehát amikor úgy lehet feltenni eladásra cuccokat, hogy magáért a feltevésért még nem kell fizetni). Viszont ezek az akciók mindig csak az angol eBay-en keresztül feltett cuccokra vonatkoznak. Arra gondoltam, lehet hogy ugyanilyen akciókat csinál a többi ország eBay-e is más idöpontokban, csak erröl én nem tudok, mert nem kapok tölük mailt.
Szóval tudja-e valaki, hogy hogyan lehetne elérni, hogy a többi ország eBay-e is küldözgessen ilyen, csak velül kapcsolatos infókat?
kenguru Creative Commons License 2004.04.15 0 0 1724
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata "escrow" céggel? Az eladóm - motort akarok venni - ezt a megoldást javasolja, mint mindkett?nk számára tuti, biztonságos megoldást. NEkem szimpatikusnak t?nik, de azért egy kis tapasztalat nem ártana!
Kösz Kenguru
souris Creative Commons License 2004.04.14 0 0 1723
Azon lepődtem meg, hogy nem is olyan meglepő. Egyébként tök jó, ha van valakinek ilyen heppje, és áldoz is rá.

Ez tetszik az eBay-ben, hogy az őrültek (köztük én is), megtalálják azokat a dolgokat amiket kishazánkban: nem lehet / baromi körülményes / rohadt drága / és amit te is mondasz, hogy nálunk jobb esetben is hülyének néznek.

Egyébként pont a fentiek miatt kicsit gáz ez az ország: -nem elég, hogy egy csomó olyan dolog, ami máshol kult, és érték egyszerűen NINCS, de ha valami véletlen folytán mégis előkerül valami azt marhára nem értékelik (mindjárt más lenne, ha a "PLÁZÁBÓ' lönne").

Előzmény: exseven (1722)
exseven Creative Commons License 2004.04.14 0 0 1722
Ha azt mondom, hogy egy bringa, akkor hülyének nézel vagy nem hiszed el :)
Amúgy kockáztató típus vagyok, 250$ volt a feltüntetett érték a vám miatt, így az egész szállítás és minden 50e-re jött ki, annyiért meg akkor sem lehet meglátogatni az USA bolygót, ha véletlenül adnak vízumot.
Előzmény: NLQ (1721)
NLQ Creative Commons License 2004.04.14 0 0 1721
hmmm szerintem aprilis 1 mar elmult... persze lehet hogy neked az evben minden nap aprilis 1 ??? :))))))))

na de komolyan 1 mihalykas cuccert mar kimentem volna... szerintem a repjegy ara kb ott van mint a vam a szallitas es a biztositas
persze ez is nezopont kerdese.... repulon ahogy a csomagokkal tudnak banni... persze erre is van utesallo megoldas... de meg igy is messze tuttkobb, mint egy idegen tobbresztvevos kis cegekre bizni...

Előzmény: exseven (1714)
kivi Creative Commons License 2004.04.14 0 0 1720
Én tudom, de azt hiszem hanyattvágódnál ha elmondanám. :-) Ezt pedig nem venném a lelkemre. :-)))
Előzmény: souris (1719)
souris Creative Commons License 2004.04.13 0 0 1719
Kicsit kíváncsivá tettél, hogy mi volt a csomagban ami 20 kiló és egy mihály, és konténerben hozattad. -Sok egydolláros? Már ha publikus:)

Egyébként én is Internetvilágozom; -teljesen kultúrált.

Tényleg, pl. a DANZAS-al van valakinek valami tapasztalata?

Előzmény: exseven (1714)
kivi Creative Commons License 2004.04.13 0 0 1718
Mi volt a gond a WU-nal?
Előzmény: jcm900 (1715)
gravir007 Creative Commons License 2004.04.13 0 0 1717
A német X-FUTURE -től rendelt már valaki?
Ariel Creative Commons License 2004.04.13 0 0 1716
jcm900!

nem tudod hasznalni. legalabbis itthoni kartyaval es cimmel nem.

Előzmény: jcm900 (1715)
jcm900 Creative Commons License 2004.04.13 0 0 1715
Sziasztok!

Én még új vagyok itt,néhány hónapja ebay-ezek,és a múlt héten velem is megtörtént,hogy nem tudtam a Western unionnal money ordert küldeni...
Használhatom szerintetek a paypal nevű szolgáltatás?-elég fontos lenne ,mert az álítólag elég gyors...van dombornyomott visa kártyám.
Választotokat előre is köszi

üdvözlettel
jcm900

exseven Creative Commons License 2004.04.13 0 0 1714
Ígértem, hogy beszámolok az internetvilag.hu szolgáltatásairól, hát íme. Kicsit kuszák nekem a szálak, hogy ki mit csinál, több kis cég van a dologban, de a lényeg, hogy minden korrekttul intéz?dött. Az eladómmal elküldettem a cuccot a megadott USA telephelyre, amikor megérkezett, kaptam értesítést, majd várni kellett 4-5 hétig, amíg áthajózott. Itthon még egy kis id?t elvett a vámolás, majd elmehettem a cuccért egy raktárba. A 20 kilós csomag szállítása 17E Ft volt, ami elég baráti. A postának túl nagy lett volna a doboz, na meg nem is bíztam volna rájuk a kb. 1 milkás értéket. Szóval nyugodtan lehet menni hozzájuk.
Tipp: kösd az eladó lelkére, hogy milyen összegre biztosítsa a csomagot, mert ez alapján megy a vámolás. Ha elveszik vagy megsérül akkor persze gáz van, de az érték kb. 30%-át nagyobb összegnél az ember inkább megtartja magának.
souris Creative Commons License 2004.04.12 0 0 1713
Igazad van, tényleg bosszantó, de minden küldésnél elfogadod a szerződést, tehát elvileg tudnod kell miről van szó.

A szegény nagynéninek pénz azért sem állja meg a helyét, mert az aukciós cégek szoros kapcsolatban vannal a BidPay-el, az is megeshet, hogy üzletileg is érdekeltek egymásban. Érthető, hogy nem akarják az infrastruktúrájukat nagynéni-segélyre használni. A másik fő oka a pénzmosás elleni dolognak, az hogy ez a cég NEMZETKÖZI tranzakciókat bonyolító "ügynökség", és szeptember 11.-e után nagyon figyelnek a pénzmozgásokra, -nehogy egy pulcsi aukcióján keresztül valaki megtámogassa pár száz rugóval Oszamát.

Előzmény: E.munkás (1712)
E.munkás Creative Commons License 2004.04.12 0 0 1712
Köszi mindenkinek a választ, valóban a kártyát kibocsájtó bank csak a zárolást végrehajtó kereskedő (http://www.auctionpayments.com/ alias bidpay)kérésére (vagy reklamáció esetén backcharge)oldhatja fel a zárolást ami 5-10 banki munkanapig tart. Nem is ez a probléma, hanem, hogy nem tudom kifizetni a megnyert a cumót, és közben az idő telik az eladó esetleg más vevőt keres. Semmi sem biztosít arról, hogy legközelebb a WU nem dobja vissza az átutalásomat, mert olyanja van és megint várhatok két hetet a pénzemre. Az egészet nem igazán értem, hogy miért. Valóban kerek összeget adtam fel, remélem ez nem bűn, az aukciót igazán könnyen lehet ellenőrizni, hiszen elkérték a hivatkozási számot is, de ha nem aukció akkor mi van, küldhetek én éppen passzióból is pénzt a szegény nyomorgó nagynénémnek Californiába. A pénzmosás dologra való hivatkozás sem igazán nyerő, hiszen itt csak párszáz dolláros tranzakciókról van szó.
Ariel Creative Commons License 2004.04.12 0 0 1711
NLQ!

hmm. ez erdekesen hangzik..
igazabol meg fel sem terkepeztem mi mindent arulnak az ebay-en. de azt hiszem erdemes korulnezni.

Előzmény: NLQ (1710)
NLQ Creative Commons License 2004.04.12 0 0 1710
en is most fogom kezdeni a lecsoba csapast mondjuk en egyszeru dologgal kezdek... informaciot fogok arulni :) igy nem kell a postazassal tokolni
kb 1 honapja valaki mar mondta, hogy tud penyat fogadni WUMO val...
Előzmény: Ariel (1709)
Ariel Creative Commons License 2004.04.12 0 0 1709
azt hiszem en is belecsapok a lecsoba es megprobalok eladni is. Europai viszonylatban atutalasra gondolok, de mit ajanlotok USA, Canada vonalon milyen fizetesi lehetosegek vannak? pl. WU MO-t itthon be tudok valtani es milyen koltsegei vannak? (alapvetoen apro par $-os cuccaim lennenek, szoval az is szamit, hogy ne 5-10$-os koltsegem legyen, de a fizetesi mod ne riassza el a vevot (pl. moneybooker regisztracio).

Kosz!

Ariel Creative Commons License 2004.04.12 0 0 1708
nekem is feltunt, hogy pl. ausztral (feltehetoen kinai szarmazasu) ebayezo fel-egy eve begyujtott 20-50 pozitiv feedback-et, majd most hirtelen 200-500$ koruli (alularazott) cuccokkal jelenik meg es kozvetlen kinabol igeri a szallitast.

a masik tipusa, hogy 3-5 honapos az account es utana lehet nezni a regebbi dolgoknak. de kiderul, hogy apro szirszarokkal gyujtotte be, raadasul csak australiaba szallitva, teljesen mas termeszetu (pl. ruha, bovli, stb) termekekkel, most pedig draga elektronikai cuccokat probal worldwide terjeszteni...

szoval csak ovatosan..

Előzmény: souris (1707)
souris Creative Commons License 2004.04.12 0 0 1707
Ez mekkora gáz, szerintem kisstílű porbafingó a répa. Röhej, hogy dícsérgeti magát.

Ez szerintem túl hülye hozzá, de a profik úgy csalnak, hogy hamis adatokkal regisztrált account-tal eladnak egy valag egy-két eurós szutykot, kivárják a 90 napot, hogy inaktív legyen a tételre mutató link (az eBay 90 napig tárol tartalmat), és akkor már csak pozitív feedback látszik, az hogy miről szól a történet az nem. Nna, ilyenkor adják el a népeknek tized áron a laptopot meg a digitális fényképezőt hegyekben. Ami ezután jön az meg a pánik és a sikoltozás.

Előzmény: robee (1700)
souris Creative Commons License 2004.04.12 0 0 1706
BidPay nem? Nem kell vele foglalkozni, el kell küldeni még egyszer. Szúrópróba-szerűen ellenőriznek (kb. mint nálunk a pénzmosás-elleni cécó), és ha valami nem passzol az aukcióval (felkerekítettél egy összeget, nem stimmel vmi adat, v. vincs rajtad sapka).

Ilyenkor nincs gáz, a zárolás pár nap múlva feloldódik (7-14 nap; -bankfüggő). Egyébként az egész "validation process" arról szól, hogy kiszűrjék a nem valós aukció nevében történt pénzmozgásokat (vagy esetleg létező aukcióra hivatkozva annál nagyobb összeg küldését). Szerintem teljesen érthető. Küld el újra.

Előzmény: E.munkás (1698)
zsampi Creative Commons License 2004.04.11 0 0 1705
Ugyanez volt nálam is. A KHB nem tudott semmit sem mondani. Nem is a 8 nap zárolás zavart, hanem az, hogy nem tudtak segíteni, én meg a megnyert cuccomat nem tudtam kifizetni. Ott is hagytam őket a francba. A CIB-es hitelkártyámmal eddig semmi ilyen probléma nem volt.
Előzmény: E.munkás (1698)
robee Creative Commons License 2004.04.11 0 0 1704
Jó, rendben. Elfogadom, hogy lehet ilyen, de azért az milyen már, hogy aztán pozitív feedbackot ír saját magának, hogy milyen rendes ember.

ViC

Előzmény: kivi (1701)
NLQ Creative Commons License 2004.04.11 0 0 1703
mindig eleg ha amcsi cimre kell kuldeni... (nekem sose volt gondom belole)
egyebkent is felhivhatod a figyelmet arra, hogy o azt irta ship usa only... azt nem kototte ki hogy fizetni csak amcsibol lehet...
Előzmény: edk440 (1690)
NLQ Creative Commons License 2004.04.11 0 0 1702
igen 7-10 nap az (otpnel) mire megszuntetik a zarolast...
egyebkent azert nem egyszeru a zarolas megszuntetese, mert nem a bankodnal kell megszuntetni hanem pl az otp eseteben a wu tol a zarolas megszuntetest a az EC eu kozpontja kapja es az tovabbitja az otpnek....

es megint egy rekord amcsibol hajoval kuldott csomag: marc 6. an adtak fel aprilis 7.en megerkezett....

Előzmény: E.munkás (1698)
kivi Creative Commons License 2004.04.10 0 0 1701
Azok az eladások egy évvel ezelőtt voltak, nem biztos hogy sumák az embered. Lehet hogy csak a saját motyójára licitált, mert túl olcsón vitték volna el.
Elég gyakori módszer az, hogy az eladó úgy itéli meg hogy az aukció túl alacsony összegen ér véget, ezért egy másik néven "megveszi" magától a holmit.
Előzmény: robee (1700)
robee Creative Commons License 2004.04.10 0 0 1700
Sziasztok!

Ezt a linket nézze már meg nekem valaki ...

http://cgi2.ebay.de/aw-cgi/eBayISAPI.dll?ViewFeedback&userid=mrmarberger&item=3809055528&frompage=284&de=off&fromasq=1

Elég gyanus az ipse, hogy mrmarberger felhasználói névvel van most, lent meg eladott marbergernek ... szerintem így kreált magának pozitív megítélést. Megnéztem az eladásait, mind ilyen kis gagyi pár euros tétel. Jól ítélem meg azt, hogy inkább ne kockáztassak vele?

ViC

Ariel Creative Commons License 2004.04.10 0 0 1699
E.munkás!

a bankod nem tud segiteni? (pl. a zarolast megszuntetni?)

Előzmény: E.munkás (1698)
E.munkás Creative Commons License 2004.04.10 0 0 1698
Én a Western Unionon keresztül akartam Money Ordert küldeni az US-ába, le is zárolták a szóban forgó összeget a számlámról, majd negyed órával később közölték E-mailen, hogy megtagadják az átutalási megbízást, mert nem ment át az ők "validation process"-én, ami egyaránt érinti a vevő és az eladó ellenőrzését. Hogy mi volt a probléma azt nem árulták el, mert a validation process roppantul titkos és misztikus kicsit utópisztikus, mindenesetre a bankomat nem hívták fel ellenőrzés céljából. Most se pénz se áru, bár azt ígérték, hogy a zárolás 2 hétig tart csak, de azért roppant kedves ez a Western Uniontól, hogy így aggódik a pénzemért, gondosan ellenőrzi, hogy kinek utalom a pénzemet, ha ők nem találják szimpatikusnak akkor nem utalnak, sőt még nekem sem fizeti ki legalább 2 hétig. Ti értitek az ezt?
Ariel Creative Commons License 2004.04.10 0 0 1697
hxm!

ha "profi" az elado, akkor napi akar tobb tucat kuncsafttal kell foglalkoznia. elore veszi a nem problemas eseteket (pl. paypal, hazai, stb).
ha epp rosz napja van, akkor a problemasokat atrakja masnapra. Nekem is most volt egy esetem, WU MT-vel kuldtem a penzt, bar irta, ha jot akarok vele akkor megoldom maskepp, mert NY-ban el es a WU agent-nel orakat kell sorba allni, mig egy PMO-t barmelyik postan be tud valtani vagy a MO-t hazhoz viszik. na, ehhez merten jol el is felejtkezett a penzemrol es 3 het mulva (amikor en mar a csomagot vartam) rakerdezett, hogy mikor adom fel a penzt :)
miutan mondtam neki, hogy mar hetek ota varja hogy felvegye, akkor leesett neki. (es igy utolag orulok, hogy nem egybol - feedbacket adott). Viszont korrekt a srac es mar megkaptam a cuccost.

Előzmény: hxm (1696)
hxm Creative Commons License 2004.04.10 0 0 1696
Úgy néz ki hogy a rengeteg email amit küldtem az amcsinak meghozta az eredményét ma irt hogy feladta a csomagot rendessen ahogy kell USPS-el van Tracking number-em is csak azt nem értem még mindíg hogy ez miért tart nekik néha hetekig.Miért szarakodnak a cuccaki eladásával ha utána szarnak az egészre, nem veszik át a pénzt majd utána nehézkessen adják postára a cuccot. Ki érti ezt?
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.10 0 0 1695
tothn
"...elhatároztam hogy az összes cuccára magas áron fogok licitálni, hadd fizesse a %-kokat az ebaynek."

Azért azt ne felejtsd el, hogy 3 nemfizetési panasz után letitlják az eBay-es azonosítódat!

G***

Előzmény: tothn (1692)
fargo Creative Commons License 2004.04.09 0 0 1694
"A prosi prospektust jelent?"

Ühüm :-)
Autós prosikat gyűjtök, olyanokat amelyeket a szalonokban lehet kapni. A 80-as évek végén pl. gyönyörű darabok készültek itt-ott, de érdekesek a régebbiek is :-)

"Csak kiváncsiságból, milyenekrôl van szó?"

Javarészt Volvo, de néha becsúszik egy-egy egzóta is.

"És miért adtál volna 160 GBP-t?"

Ez egy Volvo 480 Celebration prosi volt, amit egy 480 darabos spéci szériához adtak ki. Nekem is van egy ilyen kocsim, csak nem "Celebration", hanem egy mezei Turbo, ettôl függetlenül ez a prosi régóta a szívem vágya volt...

Egyszer kíváncsiságból végig követtem egy McLaren F1 eredeti gyári prosijának a licitálását, na az valahol 3000 dollár környékén állt meg, ha jól emlékszem. Az utolsó percben kapott vagy 50-60 licitet és ekkor emelkedett úgy 2000 dollárt az ára. Na ja, akinek ilyen kocsija van, annak ez aprópénz :-)))

Előzmény: digicat (1685)
hxm Creative Commons License 2004.04.09 0 0 1693
Ez jól hangzik de én inkább az árumat szeretném megkapni vagy a pénzemet vissza úgyhogy még reménykedem. Mivel tudnám egy kicsit megfenyegetni hátha észhez kap? Amúgy normális eladónak tünik nem voltak gondjai mért pont velem cseszik ki nem is értem.
Előzmény: tothn (1692)
tothn Creative Commons License 2004.04.09 0 0 1692
Ha már a WU-nál tarunk. Hasonlóképpen jártam egy buzi amerikaival.Nem volt képes felvenni a WU-val utalt pénzt 2 hétig, utána meg mikor felvette azt írta hogy küldi az árut, ez dec. 28-án volt.Hát azóta is várom.Kértem hogy igazolja valamivel hogy elküldte a csomagot, legalább a reg.számot írja meg, hogy tudjak érdeklődni a postánál.Hát azóta is válaszol :-(. A k...anyját. Szóval az az amerikai aki még egy gyengeelméjűeknek kifejlesztett módszert sem tud használni, valszeg a csomagodat sem fogja rendesen elküldeni neked kelet-európába. Küldtem ugyan egy claim-formot az ebaynek, de azt hiszem b...hatom a pénzem. De mindegy most is árul drága cuccokat a csákó, megfigyeltem, elhatároztam hogy az összes cuccára magas áron fogok licitálni, hadd fizesse a %-kokat az ebaynek. 3x veri vissza Lúdas Matyi...
hxm Creative Commons License 2004.04.09 0 0 1691
Irtam lentebb hogy van egy balfasz eladóm aki nem birja átvenni a WU Money Transfer-t. Most már sikerült neki viszont kicsit elfelejtkezett rólam nem válaszol a levelekre pedig irtam neki napjában töbször is.Mit kene tennem hogy egy kicsit összekapja magát valaki segítsen ha tud...
edk440 Creative Commons License 2004.04.08 0 0 1690
Á, az sem feltétlenül elég, ha kinti a cím. Volt olyan eladó, amelyik visszautasította, hogy a kint élő rokonom címére küldje a cuccot. Mindig előre meg kell kérdezni.

Ed

Előzmény: gerof (1689)
gerof Creative Commons License 2004.04.08 0 0 1689
- Eltűnt cuccok: vajon mit csinálnak az eltűnt cuccokkal a postások? Eladják? De hol?

- Fizetés: szerintem a WU Bidpay remek mód. Az eladó, ahogy megjött neki az APROVED (pénz feladva), küldi is a cuccot.

- USA: Az amcsik USA bolygón élnek, és máshogy mérik az IQ-t arra fele. Ha csak PayPal, akkor nincs mese!
Egy amcsiban élő magyar simán megélhetne az "Ships to: United States only" közvetítésekből, postázásokból és kifizetésekből.
Még a végén kimegyek "dolgozni". Adtok munkát? :-)

ramone Creative Commons License 2004.04.08 0 0 1688
az aktuális Bankkártya Hírlevélben szerepel egy összefoglaló a külföldi átutalások díjairól
a vége felé
souris Creative Commons License 2004.04.08 0 0 1687
Telefonkönyv: -mekkora ötlet!!! :)) Köszi.

Előzmény: NLQ (1686)
NLQ Creative Commons License 2004.04.08 0 0 1686
Paypal hazioltar jo otlet meg kellene valositani feltenni arulni beleirni minden olyat amibol az ebayosoknak kiderul hogy b.sszak mert nem megy magyarorszagrol....

Emery
talan azert nem talalod oket, mert menlo Worldwide az uj nevuk :)))

telefonkonyv:
Menlo Worldwide Kft.
Pest megye
2051 Biatorbágy, Rozália pr 2667/39 hrsz.
(23) 531600
(23) 531601

Vigyazat ok csak cegesen szallitanak (tehat maganszemelynek illetve igen, de afas szamla vamokmanyok vamolas miegymas kotelezoen beugrik!)

http://www.menloworldwide.com/

Előzmény: souris (1684)
digicat Creative Commons License 2004.04.08 0 0 1685
OFF
A prosi prospektust jelent?
Csak kiváncsiságból, milyenekről van szó? És miért adtál volna 160 GBP-t?
Előzmény: fargo (1678)
souris Creative Commons License 2004.04.08 0 0 1684
Ez tök igaz: -már aukció zárás után vagyunk, és kezdem nem sajnálni. Tuti biznisz lenne az eBay-en PayPal-os házioltárt árulni gyökereknek.

Figya, NLQ, átlag 3 havonta megkérdezem tőled az EMERY WORLDWIDE-ot, -nem azért mert hülye vagyok, hanem mert nem találok a biatorbágyi központhoz (sem semmilyen magyar elérhetőséghez) kontaktot, nem tudsz legalább egy telefonszámot vagy email címet?

Előzmény: NLQ (1677)
Ariel Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1683
sz!

szerintem vannak "kulturalt" megoldasok (ha a paypal a merce). a problema hogy tobb van es nem egyseges, azaz az egyik ezt hasznalja a masik meg azt...

a paypal sikere az, hogy az ebay sajat fizetesi rendszere lett, viszont a biztonsagat sokan vitatjak.

az idealis megoldas egy worldwide elerhetosegu, ellenorzott felhasznalo statuszu, kamatozo szamla stilus lenne. mondjuk a helyzet az, hogy europaban ezt mar megoldottak, banki folyoszamlanak hivjak, csak az usakok meg nem jutottak el erre a szintre (marmint a biztonsagos banki accounthoz).

Előzmény: sz (1682)
sz Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1682
de valami kulturált megoldás nagyon hiányzik. szerintem.
(kulturált = biztonságos, megfizethető, bárki által hozzáférhető)
Előzmény: Ariel (1681)
Ariel Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1681
fargo!

nekem mar nem hianyzik...
sokan szidjak es sok elado a leirasokban kikotik, hogy nem fogadnak el paypal-on keresztul fizetest. (es nem csak amcsik, kulfoldiektol).

erdemes neha benezni az ebay sajat forumara, rengeteg a paypalt anyazo megjegyzes..

Előzmény: fargo (1680)
fargo Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1680
Beh jó is lenne :-)))
Előzmény: sz (1679)
sz Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1679
ezt olvastam :)
a mai világban semmi se biztos - ki tudja, talán éppen holnap vesznek föl abba a központba egy befolyásos magyar emberkét, aztán szeptembertől már lesz is nekünk paypal :)))
Előzmény: fargo (1676)
fargo Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1678
"eppeszu emberekkel meg lehet beszelni a tobbiek meg ugyis hujen halnak meg..."

Pontosan. Ráadásul kevés olyan cucc van, ami ne bukkanna fel újra 1-2 héten belül. Legalábbis ha nem extrém dolgokról beszélünk. Én általában prosikat veszek, még a legritkább, legrégibb, legexkluzívabb darabok is megjönnek elôbb vagy utóbb. Egyszer belementem egy hisztérikus rohamba egy spéci darabért, a végén 160 fontra felverték az árát. Szerencsére leütötték a kezemrôl -- három héttel késôbb 4.99-ért lett az enyém egy ugyanolyan másik :-)))

Előzmény: NLQ (1677)
NLQ Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1677
hat van ra esely...

egyebkent nekem az az amcsi elado aki nem hajlando money ordert vagy egyeb kozosen kitargyalt megoldast rugalmasan kezelni/engedni annak csak orulj.... ezek ugyain altalaban azok az emberek akik kifizettetik veled a 20-30 dolcsis szalitast es utana elkuldik neked 5 dolcsiert hajoval csak hogy nyerjen rajtad meg nehany forintot (dollart)

eppeszu emberekkel meg lehet beszelni a tobbiek meg ugyis hujen halnak meg....

Előzmény: sz (1675)
fargo Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1676
(1394)
Más ügybôl kifolyólag beszéltem valakivel, aki a PayPal most megnyílt, európai központjánál dolgozik. Azt mondja hogy még a terveikben sem szerepel, hogy Magyarországot felvegyék a listájukra, így idén biztosan nem, 2005-ben is csak kis eséllyel lehet számítani arra, hogy PayPalt használhassunk...
Előzmény: sz (1675)
sz Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1675
abban reménykedem, hogy az eu-csatlakozás után legfeljebb egy évvel már mi is használhatjuk a paypal-t, rendelhetünk amerikai online áruházakból, satöbbi.

mennyire vagyok naív / optimista? :DDD

Előzmény: ramone (1673)
NLQ Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1674
ez hujeseg... a nemet haveromnak verified az accountja... igaz neha letiltjak amikor burkoltan az en arveresemet fizeti ki :)))
Előzmény: ramone (1673)
ramone Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1673
a Németország kevés, mert a PayPal USA cég (illetve most már angol is), így minden más ország account-ja unverified address-ű lesz, amiben a PayPal vallású köcsög amerikaiak nem bíznak
Előzmény: souris (1672)
souris Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1672
Nna, sikerült belefutnom egy rendkívül "rugalmas" amerikaiba, aki csak PayPal-t fogad el, és csak a PayPal-nál regisztrált címre küldi az árut. 2 levélben rinyáltam neki, hogy a világon mindenhogy tudok fizetni, csak azzal az elk*rt PayPal-al nem, és még gründoltam egy amerikai postacímet, is. Semmi esély. Sziklaszilárd a tahó. EMBEREK! VALAMIT CSINÁLJUNK MÁR!!! Nincs valakinek valami nyerő ötlete? Mi van akkor, ha Németországban nyitok bankszámlát (egyáltalán hogy lehet állandó német postacím nélkül?), és arról nyomom a tutit? (légyszi senki ne írja azt, hogy olvassak vissza: -az elejétől követem). Kiskapu? Még kisebb kapu? Ha belépünk az EU-ba, akkor változik valami (már a PP-n kívül)?
hxm Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1671
Ez WU Money Transfer, nem értem mi a probléma felhívtam az ügyfélszolgálatot azt mondták hogy minden rendben van, valószínüleg az amcsi csávó bénázik valamit , vagy nem tudom mi van.A pénzt még valóban nem vette át senki nem értem, most irtam neki hogy vegye át remélem menni fog neki a dolog.
Előzmény: edk440 (1669)
tommystar Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1670
Nekem egyszer azt mondta a postásnéni az ablakból, hogy itt nálunk az ajánlott leveleket második kézbesítés esetén be lehet dobni.
Viszont persze, hogy már elsőre bedobálják, egyedül a biztosított ajánlottat iratják alá mostmár (ahhoz viszont személyi ig-számot is kérnek, legalábbis nálam kértek.)

Én kb. az első 10 esetemben küldtem tértivevénnyel a pénzeket levélben (úgy 2002 első fele volt ez), és mindig vissza is érkezett rendben a ronda kis rózsaszin papiros.
Azóta simán ajánlva küldöm őket, ha a leveles verzióra szorulok (csak a germánokhoz szoktam), ezt is mindig megkapták, viszont pont ma érkezett vissza egy ajánlott levelem "nem kereste" pecséttel. Gondolom nem dobhatták be neki az értesítőt...
De a celluxos leragasztásom sértetlen, benne is vigyorog a lé szépen, "kvázi csak" a 600 Ft-os ajánlott díjat buktam.

edk440 Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1669
,,Felhívtam a WU-t. Rögzítették a tranzakciót, de azt mondják, csak akkor tudják a kifizetést engedélyezni, ha felhívod őket. Indokot nem adnak. Így még nem tudok hozzájutni a pénzhez.

Azt mondták, kapcsolatba kell lépned velük. Tudasd velem, amikor a pénz felszabadul és felvehető. A vakut a pénz felvétele napján vagy másnap feladom és elküldöm neked a feladóvevény számát.

Kérlek, a kifizetést G.S. számára engedélyeztesd.''

Ez WU Money Transfer vagy auctionpayments.com Money Order volt?

Ed

Előzmény: hxm (1668)
hxm Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1668
Valaki segítene...

Elküldtem az emberemnek a pénzt de valamit nagyon nem ért és ezt irta vissza, amit viszont én nem értek teljessen.

I contacted Western Union by phone. They have a record of the transaction
but said they could not release it till you called them. They would not
give any reason. So I am not able to get the funds yet.

They said you will need to contact them. Let me know when the funds are
cleared and ready for pick up. I will ship the strobe either the day I get
funds or the next day and will email you with a tracking number.

Please make payable to G.S.

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1667
Én is tértivevénnyel adom fel a pénzes leveleket és meglepetésemre még egyik sem veszett el, plusz a nagyrésze vissza is jön (USA, Franciaország, Belgium, Anglia, Németország). Bejövő csomagjaim közül viszont tűnt már el pár.
Sajnos csak 2009-ben fog teljesen megszűnni a Magyar Posta monopol helyzete, és bár szépeket ígérget a vezérigazgató a weboldalukon, nem igazán tudom elhinni, hogy pozitív változások fognak történni.

G****

Előzmény: fargo (1666)
fargo Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1666
Én tértivevénnyel adom fel a levelet, ha pénzt küldök benne. Eddig a majd' tucatnyi elkalomból csak egyetlen egyszer jött vissza a rózsaszínű blanketta. Nem tudom hogy Angliából visszafelé működik-e a tértivevény, de ha nem működik akkor miért fizettetik ki velem?

Valóban rohadt egy bagázs ez a posta. Az a legszomorúbb hogy a mezei halandónak SEMMILYEN esélye sincs reklamálni náluk. Értékbiztosított küldeményt csak alig néhány helyre vesznek fel, az ajánlott blankettát aláírják helyetted és mezei egyszerúséggel ellopják a pakkodat ha nekik úgy tetszik...

Semmit nem lehet tenni ellenük :-(

Előzmény: kivi (1664)
NLQ Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1665
nah mi tortent ma???

moneybookers ma megszult azaz ma felkerult a penz a szamlamra kaptam rola egy udvarias levelet...

en meg ahogy erom lesz atolvasom reszletesen a szerzodesuket, hogy jol belejuk kossek...
rajuk akarok verni 17.20 dolcsi bidpay koltseget amit a miattuk kelett kifizetnem!

a kidumaltam dolgot inkabb nem magyarazom el, mert akkor nem fog mukodni :)
a fantaziatokra bizom... egyebkent egy jo reszit mar leirtam itt aprankent csak ossze kell rakni:)

Előzmény: Ariel (1649)
kivi Creative Commons License 2004.04.07 0 0 1664
Igen?! Jó tudni... Akkor mostantól csak az ajánlott+tértivevény kombónak van értelme.
Előzmény: Törölt nick (1663)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.06 0 0 1663
kivi!
A Posta előző weboldalán az állt, hogy a postás az ajánlott küldeményt bedobhatja a ládába, amennyiben úgy ítéli meg, hogy a küldemény a postaládán keresztül is biztonságosan kézbesíthető.
Így vagy úgy, de bekaphatják!

G****

Előzmény: kivi (1661)
Ariel Creative Commons License 2004.04.06 0 0 1662
kuldtem mar ajanlott, tertivevenyes levelet amit szinten a postaladaba dobtak es nem is kaptam meg az alairt blankettat. a reklamalasomert 300 ft-ot kertek el, azt igerve hogy ha hibaztak visszakapom. kuldtek egy potblankettat, a postas altal alairva es azt irtak nem hibaztak... buktam a 300ft-ot is..

a jelzoket most megtartom magamnak...

Előzmény: kivi (1661)
kivi Creative Commons License 2004.04.06 0 0 1661
Neked még szerencséd volt... az egyik csomagom visszament a feladóhoz Németországba, a "címzett nem vette át" jelzéssel. Nem hogy nem hozta fel a postás, de értesítőt sem hagyott.

Egy másik csomagot leadott az alattunk lakónak, mondván "nem tudja itthon vagyunk-e". Itthon voltunk, de sem a kaputelefonon sem a lakásajtón nem csengetett.

Mondjuk az ilyen nagyobb csomagokat nem a "leveles" postás hozza ki, azok általában jó fejek. Bár amióta ajánlott levelet találtam bedobva a dobozba...

Előzmény: fargo (1660)
fargo Creative Commons License 2004.04.06 0 0 1660
A minap panaszkodtam az elveszett csomagjaim miatt, ma megjött az értesítés az egyikrôl, hogy felvehetô. NANÁ hogy itthon ültem egész nap, a postás be sem csengetett, csak bedobta az értesítést.

Asszem holnap asztalt fogok csapkodni...
Olyan ez, mintha az autószerelô elôre kifizettetné velem az egész javítási díjat, majd megengedné hogy beálljak a műhelyébe és a saját szerszámaimmal megjavítsam a kocsimat.

Kapják be...

gomboc artur Creative Commons License 2004.04.06 0 0 1659
"Szerintetek mikor kezdjek aggódni? (Nem mintha most nem aggódnák...)"

Tapasztalatom szerint No-ból a csomag általában 1 hét alatt érkezik meg. 2 hét után kezdhetsz aggódni. 3 hét utan modj el egy miatyánkot és egy isten hozzádot. 4 hét után menj be a postára és verd ki a balhét /remélem a micsodádat a lábad közt nem balhénak hívják, mert a kiverésnél nem arra gondoltam :o)/.

Előzmény: Youme (1653)
petshaky Creative Commons License 2004.04.06 0 0 1658
Nekem eddig (2 rendelés) nem volt gondom a postával 5-10 nap között jött meg a csomag Los Angeles környékéről. Viszont amit elküldtem az nem ért még oda 03.22. óta úton van. Ma elmásztam az ablak mögötti néniket faggatni, ahol felhomályosítottak, hogy ez a csomag nem "gyorspostás" csomag volt ami 3-5 nap alatt odaér hanem a "slow version" így két hét az út :(((( csak annál az anyókánál ahol feladatm ott kértem is hogy már tegnapelőtt érjen oda, és nem érdekel mibe kerül, mert a címzett visszatéríti. Legközelebb majd megkérem az anyókát személyesen vigye ki s ha lehet ne gyalog menjen.... Mi a fenének ül ott, ha össze-vissza bélyegez meg matricáz és a csomagom meg palackposta üzemmódban megy -mindez 9400 forintért....
Előzmény: raider (1657)
raider Creative Commons License 2004.04.06 0 0 1657
Nekem sem jött meg két küldeményem, egyik Kanadából, a másik Németországból. MI lenne, ha írnánk egy közös panaszlevelet a postának? Megfogalmaznánk, mindenki aláírná? Esetleg azt is összeírnánk mi az összesített kárigény, és eljuttatnánk a sajtónak is.
Nehogymár én fizessek ők pedig szépen megtartsák maguknak!
Előzmény: ramone (1654)
Lokator Creative Commons License 2004.04.06 0 0 1656
Ja es mi az a swift kod, meg bankazonosito?

L

Lokator Creative Commons License 2004.04.06 0 0 1655
Bocs, ha nagyon hulye a kerdes, meg ha mar volt is (kerestem, de nem talaltam).
A Wire transfer az ugye a sima banki atutalas? Jol gondolom, hogy ehhez az eladonak el kell kuldenie a bankszamlaszamat? Mit kell meg kuldenie? (Ausztriaba utalnek)
Ha van itt CIB Bank ugyfel... Internetbankon tudok ugye tudok kulfoldre utalni?
A deviza atutalasnal (gondolom az kell) van olyan, hogy szamla tipus: CIB, GIRO, IBAN vagy tetszoleges formatum. Ezzel mi rakot csinaljak?
Komolyan kell a kedvezmenyezett cime es a kedvezmenyezett bank cime is?????

Meg egyszer bocs a lamer kerdesekert, de nem akarok elcseszni.

L

ramone Creative Commons License 2004.04.06 0 0 1654
Teljesen egyetértek gerof topiktárssal, amióta beindították ezt a budaörsi logisztikai központot, már 3 csomagom nem jött meg, előtte meg több mint 2 éven át több mint 150. Ami érdekes ilyenkor, az a sellerek segítőkészségében való eltérések, egy német azt mondja, hogy ő feladta, nem tehet róla, az én bajom, míg egy angol sajnálkozik hogy nincs neki többb ilyen cucc, ezért szívesen visszaadja a pénzt!
Előzmény: gerof (1642)
Youme Creative Commons License 2004.04.06 0 0 1653
Apukám is szokott bélyegeket és egyéb filatéliai dolgokat kapni levélben. Általában rajta van a VÁM pecsét, de még egyszer sem vámolták meg neki! Amúgy sajnos neki is tüntek már el rejtélyesen dolgok. :-(

Más: Az én ügyfelem megkapta a pénzt és jelezte, hogy postára adta a csomagot 03.31-én Németországban. Szoftver CD-k vannak benne + a hozzávaló könyvek. Szóval a postás nem igazán tudna mit kezdeni vele...

Szerintetek mikor kezdjek aggódni? (Nem mintha most nem aggódnák...)

Előzmény: joska111 (1650)
Ariel Creative Commons License 2004.04.06 0 0 1652
joska111!

nem hiszem hogy a hasukra utnenek.
ahogy minden masnal, ha van mellekelve szamla, akkor az lesz a vam alapja. ha nincs akkor gondolom katalogus arakon szamolnak, ami lehet nem tul jo dolog. esetleg vmi nemzetkozi piaci arakat tartalmazo kiadvanyt hasznalnak. szerintem a legjobb ha felhivod oket emiatt, mert nem vszinu hogy sok embernek lenne ilyesmiben tapasztalata.

Előzmény: joska111 (1650)
edk440 Creative Commons License 2004.04.06 0 0 1651
Sajnos ebben a beteg társadalomban a postást a címzettnek kell érdekeltté tenni, hogy rendesen végezze a munkáját. Minden kézbesítéskor a kezébe kell nyomni valamennyi pénzt, különben örülhetünk, ha egyáltalán értesítést hagy, nemhogy felhozza a csomagot...

Ed

Előzmény: fargo (1645)
joska111 Creative Commons License 2004.04.05 0 0 1650
Vamrol: szerintetek egy belyegeket tartalmazo csomagra kiszabnak vamot es ha igen mennyit a hasukra utnek vagy hogy?

Mas: a magyar posta egy rohadt banda nekem is ez a velemenyem, egyszer ket regisztralt levelben mertem penzt kuldeni, mind a kettobol lenyultak pedig le volt ragasztva cellux-szal a cimzettmegkapta nem latott rajta kulserelmi nyomot, nem tudom hogyan csinaljak!! Felbontjak es uj boritekba rakjak.?

Előzmény: Ariel (1649)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!