Keresés

Részletes keresés

kövi75 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 838

Szaisztok!

 

Először írok a fórumba , ezért bemutatkozom .

 

Kövesi Szabolcs vagyok , Berettyóújfaluból , és bár nem vág szakmámba (autójavítás) magam szeretném megépíteni a saját búbosomat.(rengeteg kérdésem lessz)

 

 Olyan kemencére gondoltam , a teraszra amit kivülről etetnék fával , viszont belülről is lenne 1 ajtó rajta onnan meg tepsivel etetném . ez nem befolyásolja károsan a kemence hőjének egyenletességét ?

 

Milyen magas kéményt kell vajon rakni ebben az aránylag magas fallal , tetővel körülvett környezetben ?

 

Remélem sikerül a képet felraknom.

 

 

recsiloz Creative Commons License 2007.10.04 0 0 837

Sziasztok!

Érdeklődnék ki mennyi fával tudja felfűteni a kemencéjét ,és hány fokosra ?

siileec Creative Commons License 2007.10.04 0 0 836
Szia Tu-Ja!

Arra gondoltam, azt fogom csinálni, hogy megrakom a boltívet kötésbe, és utána a hátsó és első falat a boltív alá. A két szerkezet találkozását pedig cserépdarabokkal kipótolom. A boltívet homokmaggal gondoltam, esetleg egy nagyon vékony lemezt ráhajtok, hogy a belső felület viszonylag normális legyen.

Üdv: siileec
Előzmény: Tu-Ja (835)
Tu-Ja Creative Commons License 2007.10.04 0 0 835

Szia siileec!

 

Én egyszerre raktam a boltívet és a hátsó falat. Nem kellett volna.

Ugyanis amikor a boltív tetejét ékeltem kicsit szétnyílott a hátsó fal és az ív

találékozása. Persze én nem raktam kötésbe, de ha neked sikerül lehet, hogy működik. Utólag kellett visszatömködni a résbe az agyagot.

 

Üdv.

 

Tu-Ja

Előzmény: siileec (828)
Sütögető Creative Commons License 2007.10.04 0 0 834

Kedves Nanik!

Hát igen, ez még barátibb ár! A kemencében is kipróbálom majd, a "zöldségek" ízére vagyok kiváncsi. Most arra használnám, hogy a kikapart, grillbe tett piszok jó parázsban köreteket sütögessen. A fóliabatyut-fordítani kell-kiszakadhat...stb.

a kemencénél pedig volt rá példa,hogy a hús már kész volt, a krumplira meg várni kellett.----Nincs új recepted?

köszönettel-üdvözlettel Sütögető

 

 

 

 

 

Előzmény: nanik (833)
nanik Creative Commons License 2007.10.04 0 0 833

Szia Sütögető!

 

Én a vigándpetendi kirakodó vásáron vettem a sütődiszkoszt, 4.500 Ft-os áron.

Itt is megrendelhető: http://diszkoszvas.uw.hu/suto.html

 

Jelentem, jól működik. (Bizonyára kemencében is szuperál!)

 

Üdv: Nanik

 

Előzmény: Sütögető (829)
Sütögető Creative Commons License 2007.10.03 0 0 832

Kedves siileec!

Köszönöm szépen, ezek mégiscsak barátibb árak! A "cserepek" viszont brutálisak!!!!! mármint az áruk! vettem egy tetős óriásit 2900ft.-ért, egy piaci bioboltban-hétvégén töltött paprika rotyogott benne-holnap utánajárok,hogy honnan van-ki készítette. Öt literes, kívül-belül mázas, fedős.

Mégegyszer köszi, szia: Sütögető

Előzmény: siileec (831)
siileec Creative Commons License 2007.10.03 0 0 831
Bocs lemaradt!

http://www.kertikonyha.hu/index.php?m=aruhaz&pcat=9&pr=63&p=1
Előzmény: Sütögető (829)
siileec Creative Commons License 2007.10.03 0 0 830
Szia Sütögető!

Én ezt találtam, itt kb. féláron van, de lehet, hogy van ennél is olcsóbb!


Üdv: siileec
Előzmény: Sütögető (829)
Sütögető Creative Commons License 2007.10.03 0 0 829

Kedves Kemencések-akik profi grillezők is!

Szeretnék kérni információt-hol lehet találni-venni diszkoszt?

Amit találtam:29cm-24.000 ft.-nem drága ez kicsit? Van valami forrásotok?

Üdvözlettel Sütögető

siileec Creative Commons License 2007.10.03 0 0 828
Szia Tu-Ja!

Kössz a tippet és a képeket, de én úgy gondoltam, hogy a 70 cm-es szélességhez csak egy 50 cm-es ajtót csinálnék. Bár az is megoldható, hogy a hátsó fal és a boltív egyszerre az első fal az ajtóval pedik utána készül el, amikor a ramonádot már kivettem. Meg az is előfordulhat,hogy a Te példádat követve ugyan olyan széles ajtót csinálok mint a boltív.

Üdv: siileec
Tu-Ja Creative Commons License 2007.10.03 0 0 827

Szia siileec !

 

Nem kell ezt a romonád dolgot annyira túlbonyolítani.

Én egyben csináltam meg és kötésre raktam a téglákat agyagba.

Ki is tudtam venni a boltív alól a sablont és építés közben is olyan bika erős volt, hogy rá mertem volna állni.

A kemencém tűzterének méretei:

Magasság: 480mm

Szélesség: 600mm

Mélység: 800mm

 

Remélem jól fog működni!

 

Üdv.

 

Tu-Ja

Előzmény: siileec (826)
siileec Creative Commons License 2007.10.03 0 0 826
Szia!

Köszi, erre tényleg nem gondoltam, hogy esetleg egy fazék is be kell hogy férjen. Mégegyszer köszi! Abban pedig teljesen igazad van, hogy a téglákat kötésbe kellene rakni. Szerintem erre jó a homokmagos módszer, akkor a teljes boltozatot egyben meg lehet építeni. Az igaz, hogy nem biztos, hogy olyan szép felület lesz mint egy merev sablonnal, de valószínű, csak odafigyelés kérdése.

siileec
Előzmény: Agur (825)
Agur Creative Commons License 2007.10.03 0 0 825
Szia!

A töltötkáposztára gondolva a legnagyobb fazekat is mérd meg, hogy beférjen ha kell.

Agur
Előzmény: siileec (823)
Agur Creative Commons License 2007.10.03 0 0 824
Sziasztok Kemencések!

Nézegettem a különböző kemenceépítésekről készült képes beszámolókat és egy valami nagyon nem tetszet.
A legtöbben rengeteg munkával szép kemencéket építettek DE a boltozatokat külön külön soronként falazták. Szerintem ez nem a legjobb megoldás, mert ha a fűtés közben keletkezett kis repedésekhez még hozzáadódik egy kis földmözgás - talajvíz változás, tömörödés vagy egy hosszan tartó nagy fagy és hirtelen olvadás - a sorok szétválhatnak.
Szélesebb sablon használatával kötésbe rakott téglákkal ez megelőzhető lenne és nem is lenne nagyobb munka.
A tégláknak nem mindegy, hogyan rakjuk össze őket. :))
Szerintem mindenki olyan kemencét akar készíteni amiben még az unokája is tud majd sütögetni.

Agur
siileec Creative Commons License 2007.10.03 0 0 823
Szia Agur!

Köszönöm Neked is az információt, igazából azon nem sokat gondolkodtam, hogy mondjuk egyszerre hány kenyeret vagy pizzát akarok sütni, bár azon igen, hogy mondjuk 4 pizza azért beférjen. Ebből következően úgy gondoltam, hogy 70 cm széles és 80-90 cm hosszúra csinálnám a magassága pedig olyan 45 cm lenne. Így egy 25 - 30 cm-es ajtónyílással megfelelne a Te általad megfogalmazott kritériumnak is. Tegnap álltam neki a hossz-metszetet lerajzolni, ha meglesznek a rajzok felteszem őket ide, hátha a javaslatotok alapján módosítani kell, illetve akinek teteszik építse meg.

Üdv:siileec
Előzmény: Agur (822)
Agur Creative Commons License 2007.10.03 0 0 822
Szia siileec!

A kemence méretét a készítendő kenyér, pizza és egyéb finomságok mennyisége szerint számolhatod. Csak 1 kenyeret akarsz vagy egyszerre 5-t sütni.
Szvsz. az ajtónyilás feletti magasság az ajtónyílás fele legyen, de lehet sokkal magasabb is, pld a búbosokban.
Igy a kemence légterének min. felső 1/3-a az ahol a füst megreked egy kicsit és felfűti a boltozatot.

Agur
Előzmény: siileec (821)
siileec Creative Commons License 2007.10.03 0 0 821
Sziasztok!

Köszi az infot, szóval ne ragadjon a megkelt kenyér a plafonhoz. Hát ez nekem is teteszik, de így teljesen világos a válasz. Igen, kicsit leült a fórum a jó idő miatt, de majd jön az eső és vele az információk.

Üdv: siileec
Előzmény: Sütögető (819)
krakkper Creative Commons License 2007.10.02 0 0 820

 

Még ezt is írta a kisszoros:(648)

 

"Az ajtó szélessége (mint korábban írtam) legalább 1-2 centivel legyen nagyobb, mint a sütésre szánt tepsi szélessége, kvázi hogy beférjen."

jóccakát

Előzmény: Sütögető (819)
Sütögető Creative Commons License 2007.10.02 0 0 819

Szia siileec!

Túl szép az idő,hogy válaszoljanak Neked? Pedig már kisszszoros " bedobott"-egy "tudományos" tételt hogy idézem: a minimum a kemence legnagyobb szélessége, hogy alaphelyzetben legyen szabályos a boltív. És még aranyosan később még valami olyat is írt, hogy lehetőleg ne ragadjon a plafonhoz a megkelt kenyér!

Ez utóbbi kifejezetten tetszett--de félre a tréfával-minek pazarolnád a tüzelőt--téglát?

Üdvözlettel Sütögető

Előzmény: siileec (818)
siileec Creative Commons License 2007.10.02 0 0 818
Sziasztok Kemencések!

Segítsetek nekem legyetek szívesek abban, hogy egy téglából épített boltíves kemencének mi az optimális belmagassága. Mi a tapasztalat, vagy a gyakorlat?
Előre is köszi!

Üdv: siileec
recsiloz Creative Commons License 2007.10.01 0 0 817

Szia konaking !

Az a fény egy ideiglenes égő ezzel világítottam amig leraktam az aljára a samottéglákat. A felső ajtó az a gyümölcs aszaló tepsik behejezésére szolgál ,amiket két vezetősínen lehet becsusztatni. Itt nem olyan forró és körbe járja a meleg levegő.

     
Előzmény: konaking (799)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 816
én szóltam, hogy felesleges...
tapasztalat nélkül meg főleg
Előzmény: geza2461 (811)
DacaGaby Creative Commons License 2007.09.30 0 0 815
Sziasztok!
Először sütöttem kelt tésztát az én kis búbosomba. Ezelőtt csak apróságok készültek benne, mint pl.:kenyérlángos, lepcsánk, krumpli, sütőtök, töltöttkáposzta stb. 3 kéve csutkát főtööttem be és nemtöbb, mint 10 perc alatt gyönyörűen megsült a nemegészen aprórasikerült lekváros bukta.
krakkper Creative Commons License 2007.09.30 0 0 814

Szia geza2461!

 

Ne aggódj, igaz  már nem látsz majd dolgozni.

Ha az anyag nem száradt meg, vagy ki akkor használd nyugogtan. Egy próbát is csináhatsz. Kenjél valamire a masszából,és szárítsd ki. Biztos jó eredményt kapsz, kemény felület, nem reped stb... Egy kis fehér valami is lesz a felületen, nem gáz a kovasav kiválása okozza, ha igaz.

üdv :

krk

Előzmény: geza2461 (811)
kvardlipi1 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 813
Sziasztok!
A vízüveggel kapcsolatosan :
Most kentük ki a falakat+a boltív tégláit samottos vízüveggel ragasztottuk össze.
A gyári előírás szerint a samottport 4kg -ot 1l vízüveggel kell keverni.A Rath 1100 tűzálló habarcsnál a vízüveget 50%-ban kevertük essővízzel.Eddig semmi gond nincs vele a bedolgozott anyagok előírás szerűen viselkednek.
A vízüveget samott téglák felhasználásánál alkalmazzák + papírdobozok ragasztásánál +textília impegrálásánál tudomásom szerint.
Az apósom a kohászatnál anno samottporral kenték ki a kemencét (igaz ez gázzal működött).
Axióma Creative Commons License 2007.09.30 0 0 812
Kemencenel (agyagnal) nem tudom, nalunk azt csinaltak, hogy a hoszig. (kavics helyett polisztirolgyonggyel keszult) betont - boven szilardulas utan - belocsoltak vele, mert anelkul teljesen morzsolodott a teteje (a felul levo hungarocell-golyok miatt), leontes utan meg mar lehetett rajta nehez targyat is roncsolas nelkul huzogatni.
Előzmény: geza2461 (811)
geza2461 Creative Commons License 2007.09.29 0 0 811

Sziasztok kemencések!

 

Problémám van!!!

Bekevertem egy 25 literes vödörnyi agyagot, próba kocka, tapadás, kaparás, minden jó.

Használat előtt bele öntöttem a vízüveget!

Az agyag besűrüsödött, pillanatokon belül!

Higítani kezdtem, de nem sikerűlt, mert csak a menyisége növekedett, az állaga még mindíg sűrü!

Kb. 4-5 liter vizet öntöttem hozzá, és kevertem el, de még mindíg sűrü!

Már hogy keverni tudjam, kiszedtem egy részét másik vödörbe.

Ezt az agyagot nem mertem felhasználni.

Kevertem másikat és sót raktam bele.

Valaki tudja, hogy mit csinált a vízüveg?

siileec Creative Commons License 2007.09.29 0 0 810
Kedves Sütögető!

A robosztusság valóban relatív, én a baumaxoshoz hasonlítottam. Két oka van, hogy nem teszem egymás mellé őket, egyik, hogy egy fából készült kerti pavilon alá képzelem el az egészet és úgy túl nagy helyet foglalnának. A másik, hogy ez már több mint tíz éves elég sok hajszálrepedéssel, és félek ha szétszedem több darab lesz mint kellene. Ezért van, hogy valami univerzálisban gondolkodom. Már jó úton járok, ha kész a rajz közkinccsé teszem. Már valószínű csak kora tavasszal állok neki addig van időm gondolkodni.

Szia siileec
Előzmény: Sütögető (807)
Tu-Ja Creative Commons License 2007.09.29 0 0 809
Ja igen, a kemence alatti "luk" valószínüleg fatároló lesz, hacsak nem valami mást teszek oda.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!