Keresés

Részletes keresés

Zsazsi Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166083

Pont azt akarom mondani, h nem egyedi a jelenseg, hanem tobb gyarto, tobb tipusu cipojenel tapasztaltam ugyanezt. Igy levontam a kovetkeztetest, h altalanos a minoseg romlasa. Lehet, h tevesen?!

Előzmény: rrroka (166078)
sneci Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166082

Kit fogsz dönteni, zsazsi dr.?

Előzmény: Zsazsi (166080)
sneci Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166081

Egyedül a versenycipőim drágábbak, de a Saucony kinvara kijön 17 ezer körül.

 

sneci

Zsazsi Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166080

Off

ne kapkodj az atrajzolassal, 3.5 eves itteni letem a vegehez kozeledik. Szeptember vegetol vmi mas lesz. Egeszen durva helyekre is gondoltam, mint Kuala Lumpur. Nehany heten belul  donteni fogok. ;o)

On

Előzmény: Spenót (166076)
sneci Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166079

Egyszer vettem akciósan 32ezerért egy Asics-t, hamarabb elkopott, mint az említett Xxcelerate Nikem 10ezerért. (akciós)

 

sneci

Előzmény: Zsazsi (166073)
rrroka Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166078

Mondjuk az összefüggést nem értem, hogy ha nem egyedi eset, akkor miért nem vitted vissza. :) Ha garis, akkor vissza kell vinni és kész, vagy kapsz másikat, vagy visszaadják a pénzt. Értem, hogy elment a kedved a márkától, de azért egy cipő árát ajándékba adni a cégeknek...


Nekem a saucony omnik nagyon sokáig bírják, felsőrésszel sosincs semmi gond, a sarka kopik csak el 1200 km körül, ahogy írtam a bolt meg nagyon korrekt gari terén. bár ha jól emlékszem nehezen jutnál el a Kaszásdüllőhöz. :)

Előzmény: Zsazsi (166071)
sneci Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166077

Nem tudom, évekig az xxcelerata-t vettem, amióta nincs, azóta egy másikat. Nem jut eszembe a tipusa. A lényeg, hogy kivehető legyen a betétje.

Na most, hogy mit mondanak a boltban, az nem érdekel, kb 6-7 éve így csinálom és semmi problémám nincs vele.

És ha évi 2 pár cipőt használok és hozzáadom a Noene egy évre lebontott árát, akkor a 2 cipő 24-25 ezerben van.

 

sneci

Előzmény: Spenót (166075)
Spenót Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166076

OFF

Basszus! Én évek óta úgy képzellek el, hogy a fjordok között futsz, erre most beleírod az arcomba, hogy a szélmalmok és tulipánok között szlalomozol... Most amúgy rémlik, hogy már csodálkoztam is valamelyik hozzászólásodon emiatt. Most rajzolhatlak át az új háttér elé :)

ON

Előzmény: Zsazsi (166073)
Spenót Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166075

Szinte mindenben adok a véleményedre, de elgondolkoztat, hogy aki önként halvát eszik, az megbízható forrásnak tekinthető-e.

 

Nekem egy futós boltban azt mondták, hogy a betét használata nagy lutri, mert lehet, hogy működik, de ellene is dolgozhat a cipőbe épített rendszernek, ami adott esetben rosszabb, mintha bele se tennéd.

Mindegy, hogy milyen Nike, amibe beleteszed? Gondolom, nem...

Előzmény: sneci (166072)
bouquetk Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166074

Azt megköszönöm, most egy sima ragtapaszt tettem rá. Igaz, én mindenre ezt használmom.

Előzmény: procaliber. (166065)
Zsazsi Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166073

En sm veszem meg ennyiert, soha nem is vettem meg. Orokke vadaszom az akciokat, meg a leertekeleseket. Mondjuk, Hollandia ebbol a szempontbol nagyon jo, mert gyakori a felaru leertekeles.

Előzmény: sneci (166072)
sneci Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166072

Na ezért nem veszek ilyen drága cipőket! ugyanolyan hamar -vagy hamarabb- tönkre megy, mint az olcsóbb. És annyival nem jobbak.

Ahogy már többször is mondtam, 12 ezres Nike és Noene betét és minden meg van oldva!

 

sneci

Előzmény: Zsazsi (166068)
Zsazsi Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166071

Nem vittem vissza, mert nem egyedi eset. Elotte ugyanigy jartam egy Adidassal es latom, h a Kayano sem fogja megerni a 7-800km-t. Regebben evente vettem egy cipot es ket evig tudtam hasznalni a teli cipoket. Az iden mar 3 parat vettem.

Előzmény: rrroka (166069)
Spenót Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166070

Jó is lenne a Hoka ennyiért...

Előzmény: Zsazsi (166068)
rrroka Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166069

500 km után ilyen hibákkal nem vitted vissza? nekem szétment a  saucony phoenix hasonló táv é alatt, simán levásárolhattam az árát másikra.

Előzmény: Zsazsi (166068)
Zsazsi Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166068

Tobbszor volt mar szo rola, de en nem tudom elfogadni, h ennyire silany minoseguek a cipok ujabban. Van 3-4 sot 6-7 eves cipom is, aminek a talp felkemenyedesen kivul semmi baja. Ezekben vagyok a kertben.
 
De a legutobbi GT2000 meg 500km-t sem birt ki. A sarka is szakadt es a felso gyongyvaszon is. :o(

 

tudom,  azert csinaljak ilyenre, h minel tobbet vegyunk belole. De 30-35 ezres cipokbol?!

Előzmény: procaliber. (166065)
Spenót Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166067

A minimál cipőkre meg azért írják, hogy sokat bír, mert kevés benne a technika. Amíg a talp és a felsőrész bírja, addig lehet benne futni... és 10-20 ezerrel olcsóbb is van belőle, mint a Hoka.

 

Persze, ha a Hoka lenne a megoldás, akkor azt is megvenném, mert hosszú távon olcsóbb, mint a doki.

Kár, hogy ők nem tartanak olyan cipőpróbát, mint a Nike...

 

Lehet, hogy hülyeség, de van egy decathlonos utcára hordott rettenetes vékony és egyenestalpú cipőm. Abban aztán semmilyen csillapítás nincs. Lehet, hogy megyek egy km-t benne ezzel a talpközépre érkezős technikával... de majd csak szept. 14 után :)

Előzmény: Elm (166063)
Spenót Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166066

Elm, Levus,

találtam közben egy videót, ahol Denny Dreyer mondja el, hogy szerinte milyen cipőt vegyünk...

 

Ebben van egy rész, amikor a talp kopását mutatja és hajlítgatja a cipőt.

Megnéztem ezeket a mostani cipőimen. A Nike Vomero 9 olyan könnyen hajlik, ahogy a videóban Denny cipője és a kopás is ott van. Regebbi cipőimen a sarok külső része kopott és amiben most újrakezdtem a futást március végén (Mizuno Wave fortis) a hagyományos stílusban annyira kemény talpú, hogy alig lehet behajlítani.

Valszeg ezért is éreztem már első alkalommal a Nike felpróbálása után, hogy a Mizuno egy fapapucs hozzá képest.

 

Annak viszont nagyon örülök, hogy ott kopott a cipőm, ahol kell. Ezek szerint ha még nem is teljesen, de az átállásom jó irányba tart.

 

A Hoka rohadtul drága a próbálgatáshoz. A Nike tényleg hihetetlenül jó érzés a lábamon és nagyon hálás vagyok neki, hogy kihozott a térdfájásból is (a stílusváltással együtt)

A Maratonman Depoban van cámítógépes lábállás diagnosztika. Ha elmegyek egyre és nem mutat valami rettenetes korrigálni valót a lábamon, akkor inkább a minimál felé mennék el.

 

Mondjuk, jelenleg azt érzem, hogy ez a Vomero 9 annyira jó, hogy fölvásárolnék belőle egy vagonnal, hogy egész életemben legyen belőle (tudom, megkeményedik benne a csillapítás idővel...)

procaliber. Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166065
Duck Tape-et ragasz már az ùj cipő sarok részébe és nem fog kikopni.Felső résznél ahol szakadás várható szintén Duck Tape mehet,sokan igy használják.Athosz cipőjéről van foto megkeresem és belinkelem a ragasztásakról
Előzmény: bouquetk (166064)
bouquetk Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166064

Egy éve használok Hokát. Hiába magas, sokkal kevesebbet botlok benne.  Szinte mindig terepen megyek, és főleg a lefelék teljesen mások benne. A tartósság az más ügy. Az elsőnek kiszakadt a bélése a saroknál, szívességből megcsinálták, de utána tört. Kicserélték garanciában. (Nomádsport) Most kb. 600 km-nél ennek a sarokbélése is kiszakadt, de ez is csak az egyiknél. (Lehet a lábam nem egyforma.) Most leragasztottam, így jó.  De sajnos a belső felén is megindult a külső gyöngyvászon. Nem tudom meddig bírja. A talpa, mintha új lenne. 

 

Néha megyek aszfalton egy erre való asics-ban, de mindig úgy érzem, hogy a másik jobb. 

Előzmény: Elm (166063)
Elm Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166063

Elsőre fura a vastag talp (kinézetre mindig az). De érdemes kipróbálni, ha beválik, szerelem lesz. Pláne kavicsos, gyökeres, technikásabb terepen. Csak próbálni persze nem olcsó, viszont ha beválik, megéri, mert 2x-3x annyit simán bír, mint a mai normál cipők...

 

 

Előzmény: Spenót (166060)
Levus55 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166062

Szia Spenót!

 

Innov-8 cipőt nem használtam még, de más sarokemelés nélküli és csillapítás nélküli cipőket igen. Én csak ilyenben futok és futottam. Próbáltam kitérőt tenni egy Altra-val de rossz méretet rendeltem ezért visszaküldtem így még vastag talpú cipőben nem futottam. Ha a minimál felé hajlanál el akkor figyelj rá, hogy ezekben a lábujjaknak szélesebb hely kell és az Innov cipők elég keskenyek (nekem legalábbis).

 

Tavaly 90 kilósan kezdtem a futást (másodszorra) és már akkor is minimalista cipőben, mivel valószínűleg rossz időpontban születtem és rossz sportokat választottam fiatalon, így nem volt alkalmam hozzászokni a vastag talpú sarokemeléses cipőkhöz. Amikor először kezdtem neki a futásnak vettem egy futócipőt és abban nyomtam. Nem igazán volt jó érzés és egy idő után fájt is a lábam. Onnantól kezdve kínai tornacipőben futottam (ez 2008-2009-ben volt). A futócipő azóta is megvan abban szoktam füvet nyírni.

 

A túlsúllyal futás problémáit nem a cipő talpvastagsága oldja meg szerintem. A megfelelő izmok edzettsége hiányzik egy túlsúlyos embernél és általában úgy a legtöbbünknél is. Pl. küzdősportban egy magasabb, izmos ember gyakran 100 kg felett ugrál, fut edzéseken és általában nem ettől sérül meg :)

 

Most olvasom a "The Barefoot Running Book" című könyvet (mivel angolul van ezért elég lassan). Szerintem érdemes átolvasni mielőtt nekivágnál a minimalista cipőknek/stílusnak. Sok hasznos ötlet, tanács, gyakorlat van a könyvben. Azt írja, hogy azoknak is érdemes előbb mezítláb kialakítani a futóstílusukat akik később minimalista cipőben akarnak majd futni, pont azért amit te is írtál mert így a cipő nem zavarja meg a talajfogás érzékelését ami nagyban segít a helyes stílus kialakításában.

Innen letölthető: http://www.book4free.us/2013/03/download-free-e-book-barefoot-running.html

(de el is tudom küldeni)

Előzmény: Spenót (166058)
Elm Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166061

Mindenképpen nagyon fokozatosan vezesd be. Kezd mezítlábazgatásokkal, és sok hónap alatt juss el 5 km-ig is akár.

 

Elég jó vitatéma a dolog, sokat lehetne rajta rugózni, pláne, ha egyik vagy másik oldal hívei beszállnak a dologba, dióhéjban azt mondanám, amit olipapa szokott mondani a "természetes" futás kérdésekre : jó dolog a minimál, de csak azoknál működik, akiknek alaposan iskolázott futóstílusuk, biomechanikájuk van, nagyon erős és stabil izomzattal, izületekkel, szalagokkal.

 

A mai, számítógép előtt felnőtt generációnak 0,1%-a lehet alkalmas rá szerintem. Ha maga a természetes futóstílusról van szó, ami alatt manapság a 0-4 közötti dropot, de nem feltétlenül a 0 párnázottságot értik, azon lehet gondolkozni. Ezen eseben érintett vagyok, nem reklámoznék márkát, de nekem bevált a kisebb drop-vastagabb talp kombináció. A talajfogás jobban hasonlít a "természeteshez", mint a "hagyományoshoz" (ha ez alatt ugye a sarokra érkezést értjük), de az izületek megkapják valamennyire a védelmet.

 

Minimál cipővel nagyon óvatosan. Iszonyat keményen igénybeveszi a lábadat, de inkább az egész testedet.

Előzmény: Spenót (166058)
Spenót Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166060

Igen, a túlsúly nem a 0 csillapítás mellett szól.

Nekem a Hoka valahogy nagyon művinek tűnik.... bár az autó és a bringa is az :)

Előzmény: bouquetk (166059)
bouquetk Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166059

Az kevesek játszószere. Túlsúly mellet egyáltalán nem javallt. Oli erről is írt részletesen. Sztem a másik irány a jó----HOKA forever.

Előzmény: Spenót (166058)
Spenót Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166058

Próbált már köztetek valaki inov-8 által gyártott 0 csillapítású cipőt?

 

Tegnap megint előjött belőlem a futóstílus kérdés, mivel annyira óvtam az első km-en a combomat, hogy csak arra figyeltem és ettől a térdem azonnal jelezte, hogy nem tetszik neki a dolog. Aztán a fészbúkon van éppen egy nagy beszélgetés erről, de érdekelne a ti tapasztalatotok is.

 

Egyelőre félnék egy 0 csillapítású cipővel próbálkozni, bár lehet, hogy pont azért lenne jó, mert hamarabb rászoknék a saját csillapítás használatára. 

Esetleg a Nike mellé vennék egyet és időnként abban futnék... Vélemény?

Spenót Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166057

Úszni eléggé utálok, de ha tehetném folyton bringán ülnék. Csak autók ne lennének...

Előzmény: amatőr (166056)
amatőr Creative Commons License 2014.08.29 0 0 166056

Már úszol is.
Picit kölcsönveszed a gyerekektől a bringát, és kész a triatlon.

Előzmény: Spenót (166055)
Spenót Creative Commons License 2014.08.28 0 0 166055

Összességében mondhatni, hogy futottam. Olyan izomlázam van a masszázstól, mintha maratont futottam volna hátrafelé. Ez látszott a futásomon is, de tényleg futásszerű volt. A combizmommal viszont nem volt gond. Arról lemondtam, hogy ruhás főpróbát fussak vasárnap. Semmi értelme szétcsapni a lábamat. Majd 14-én :-) 

Átgondoltam és a 30 km után túl korai volt a tegnapi rohangászás.Remélem, ennyivel megúsztam.

Spenót Creative Commons License 2014.08.28 0 0 166054

Te nem olvasod, hogy gyúrok és záróbuszokat gyűrök össze????

Előzmény: sneci (166051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!