Keresés

Részletes keresés

gma Creative Commons License 2007.06.25 0 0 16490
Akkor nem te fogod megszívni, hanem a barátod. A rendszer számára tökmindegy, hulljon a férgese alapon fog szelektálni. Amibe beleférsz a barátoddal együtt. Na persze csak ha úgy lenne :DDDD
Előzmény: Törölt nick (16488)
Aconcagua Creative Commons License 2007.06.25 0 0 16489

MLM-tapasztalataim:

 

   Egy évvel ezelőtt, 2006. májusában csatlakoztam egy Magyarországon egy éve jelenlévő, tehát újnak számító mlm-céghez. Hat hónapig voltam tagja ennek a nagyszerű vállalkozásnak. Összesen 480.000 Ft-ot költöttem rá, tehát havonta 80.000 Ft-ot. Természetesen nem a havi keresetemből, hanem félretett pénzből álltam a költségeket. Ezek a költségek a következők voltak: 80.000 Ft (csatlakozás),

6*25.000 Ft (összesen:150.000 Ft) havi termék fogyasztása, 6*5.000 Ft (összesen: 30.000 Ft) képzésre (cd-k, dvd-k, könyvek), 6*15.000 Ft (összesen:90.000 Ft) mobilszámla és benzin, 130.000 Ft továbbképzésre (1-3 napos szemináriumok és az itt vásárolt további cd-k, dvd-k, könyvek). Így jött ki a 480.000 Ft, ami 80.000 Ft-ot jelent havonta.

   Az első két hónapban voltam aktív üzletépítő, ami azt jelenti, hogy volt  összesen kb. 60 meghívásom személyesen illetve telefonon, ebből kb. 20 ember hallgatta meg a marketingtervet személyesen tőlem illetve nyilvános fórumon. HTT-ket (Hogyan tovább találkozókat) nem tartottam. Majdnem volt egy belépőm és ha jól számolom, kb. 100.000 Ft értékben adtam el termékeket.

   A hat hónap során végig lelkes voltam, különösen az elején, amikor tele voltam hittel is. A lelkesedésem végig megmaradt, csak nem dolgoztam. Nem végeztem el a kötelező feladatokat, amitől az egész rendszer működik. Tehát nem másoltam a jól bevált szisztémát. Nem hívtam meg embereket, nem tartottam marketing-bemutatókat, nem tartottam utánkövetéseket, nem indítottam el embereket az üzletben, nem szponzoráltam senkit, nem adtam el terméket sem később.

   Csak fogyasztottam a kiváló termékeket, hallgattam a cd-ket, néztem a dvd-ket, olvastam a könyveket (ezek mind nagyszerűek!), jártam továbbképzésekre.

Csak éppen a lényeget nem csináltam, nem építettem az üzletemet. Amúgy jól elvoltam így, de egy idő után rájöttem, hogy ez így kész ráfizetés, ha csak fogyasztó vagyok és csak tanulok, de nem építem az üzletet.

   Nekem legalábbis ráfizetés lett volna hosszabb távon anyagilag, mert azért annyira nem állok jól, hogy viszonylag drága termékeket (ez relatív) hosszútávon fogyasszak és továbbképzésekre járjak, valamint rendszeresen ilyen anyagokat vegyek és benzinre költsek. Valaki biztos megteheti ezt is, én nem vállaltam fél évnél tovább, ezért inaktív lettem minden értelemben.

   Igaz, hogy én nagyon sokat költöttem képzési anyagokra, de ha valaki ezt az üzletet komolyan szeretné csinálni, akkor havonta minimum 50.000 Ft-ot szerintem ki kell adnia és három hónapig érdemes próbálkoznia. Én csak két hónapig dolgoztam, dolgozgattam, a hátralévő négy hónapban csak fogyasztó és tanuló voltam.

   Úgy látom, ha valaki hittel és lelkesedéssel teljesen ráfekszik erre az üzletre, akkor akár egy hónap alatt is kihozhatja pozitívra a havi mérlegét és a harmadik hónap végére már 200 ezer Ft körül is kereshet. Jópár ilyen embert láttam a hat hónap alatt, egy tucatot biztos. Hogy én miért nem dolgoztam akkor? Végig tele voltam lelkesedéssel, csak önmagammal nem voltam harmóniában és ez meggátolt nem csak az üzletépítésben, hanem az élet más területein is.

   Én úgy látom, ha az ember harmóniában van önmagával, akkor tud sikeres lenni bármiben. Csak akkor tudunk más emberekre hatni, segíteni a változásukban, fejlődésükben, ha önmagunkkal kezdjük a változtatást. Amennyiben az értékrendünknek megfelelő mlm üzletben vagyunk benne, akkor tudjuk közvetíteni az információkat a többi ember felé, követnek bennünket és képesek leszünk nyerő csapatot építeni. Nekünk magunknak kell annak a változásnak lennünk, amit a világban látni akarunk. (Gandhi) Az élet igazi értelme a többi ember szolgálata. (Schirilla)

   Én egy nagyon lelkes, hittel és energiával teli egyre növekvő mlm csapatnak voltam tagja, mely egyéni véleményem szerint a legjobb lesz a világon. Minden mlm üzletet érdemes építeni, amely értékrendünkkel megegyezik és jobbá válunk tőle, jobbá tesszük vele a világot. Korrekten kell átadni az információt a meghívott embereknek, akik majd döntenek arról, hogy fogyasztók vagy üzletépítők lesznek. A piac dönti el, hogy van-e és mekkora az igény a termékekre, nekünk üzletépítőknek csak meg kell rostálni a piacot a meghívásokkal és az információ átadásával, hogy kinek van erre igénye. Akinek van rá igénye és pénze, az megveszi és fogyasztóvá válik, aki üzleti lehetőséget lát benne, az segít a hálózat kiépítésében és a termékek fogyasztókhoz való eljuttatásában.

    Ez kemény munka, de aki másolja a jól bevált szisztémát és kitartó, hittel és lelkesedéssel teli és ami a legfontosabb, hogy harmóniában van önmagával és a világgal, az sikeres lehet. Nem lesz, de lehet.  Mindenkinek mérlegelnie kell, hogy megéri-e az árát, amennyi pénzt, szabadidőt, energiát befektet? Az esély a sikerre, hogy egy mlm üzletben nagy pénzeket keressünk tartósan, véleményem szerint és sokat olvasva a témában, 0,01%. De érdemes elindulni, mert rengeteget tanul az ember nagyon sok vonatkozásban.

   Nem csak azt kell nézni, hogy az emberek 95%-a pénzügyileg veszteségesen jön ki egy ilyen mlm próbálkozásból, hanem azt is, hogy közben tanul is belőle, megismerkedik új és jó dolgokkal, valamint megvan az esélye a sikerre is, igaz csak kis százalékban. Amennyiben van egy biztos fogyasztópiac, úgy akár valamennyi termékforgalmazó sikeres lehetne, tehát az üzletépítők 100%-a. Az mindenesetre igaz, hogy nagyon sok fogyasztó kell ahhoz, hogy valaki egy átlagos havi jövedelmet produkáljon, jelen esetben, ebben az üzletben 20 rendszeres fogyasztóval már elérhető az átlagos havi 100.000 Ft.

   És tulajdonképpen erről szól az mlm, hogy megtaláljuk a 20 törzsásárlónkat és minél több olyan embert megtalálni és beléptetni a hálózatunkba, akik szintén megtalálják a 20 törzsvásárlójukat. Így tulajdonképpen mindenki jól jár, mert az igaz, hogy az emberek 95%-a fogyasztó, de ha jó a termék és igény, fizetőképes kereslet van rá, akkor mi csak a dolgunkat tesszük és kiszolgáljuk őket. Akik nagy hálózatot építenek ki, azok sok pénzt keresnek és ők a 0,01%, akik csak kisebbeket, ők a fennmaradó 4-5%-ot adják. Tehát ezek szerint mindenki jól jár egy mlm üzletben.

   Érdemes belekezdeni egy ilyen mlm vállalkozásba, főleg, ha újonnan induló cégről van szó, ekkor mindenkinek nagyobb az esélye nagyobb hálózatot létrehozni. De a gyakorlat azt mutatja, hogy bármikor el lehet kezdeni bármit, csak rajtunk és a hitünkön múlik. Meg, hogy mennyire vagyunk harmóniában önmagunkkal és a bennünket körülvevő világgal, no meg azzal, amit csinálunk.

  

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.25 0 0 16488
Ne legyél mar komolytalan. Mi van ha en vagyok az egyik ? Semmi. Segitek egy baratomnak. Örendeli en meg arulom. Persze ez nem igaz de ez a dolog teljesen kivédhetetlen.
Előzmény: gma (16480)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.25 0 0 16487
Végül is helyén van kezelve ez az üzlet is .....vatera .......
Előzmény: Törölt nick (16477)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.25 0 0 16486
Deák Bill Gyulanak is a sok cévitamintól nőtt vissza az egyik lába ....
Előzmény: Biovadász (16484)
Biovadász Creative Commons License 2007.06.25 0 0 16484
Jahm, Ray Charles is a sok c-vitamin hordozóanyagtól vakult meg.
Sammy Davis Jr még időben váltott mlm c-viaminra, ezért az egyek szemét sikerült megmenteni.
Előzmény: Törölt nick (16483)
Biovadász Creative Commons License 2007.06.25 0 0 16481
"Persze, hogy az a hivatalos neve. Csak a gyógyszertári hordozóanyagtól lehet megvakulsz, addig a természetes segíti a felszívódást. És nem 5-10%-ban, hanem ~95%-ban szívódik fel a szükséges mennyiség."


Látom Kazánkovács Józsi téged is remekül leoktatott. :)
Előzmény: zola82 (16432)
gma Creative Commons License 2007.06.25 0 0 16480
Nincs időm ilyen szarságokkal foglalkozni, megvan erre a megfelelő apparátus. A cég intézi.
Előzmény: Törölt nick (16478)
gma Creative Commons License 2007.06.25 0 0 16479
Igen és mennyi ilyen van... Kész balekképző.
Szép lassan mindenki meg lesz keresve és le lesz állítva, csak ugyen mindig jönnek újak. Idő kell hozzá.
Előzmény: Törölt nick (16477)
Zottjoghurt Creative Commons License 2007.06.24 0 0 16476
A fináncok meg szegény kinaiakat üldözik a 7-tigrisen az Adidos feliratok miatt.. :)) A vaterkán meg dúl az élet.
Előzmény: Törölt nick (16475)
Zottjoghurt Creative Commons License 2007.06.24 0 0 16473

Az ember – lúgos állapotában – boldogabbnak érzi magát, (c) Innerlight

 

már értem, miért boldogabbak az anorexiások.  Acidózis

Előzmény: gma (16465)
DECKARD Creative Commons License 2007.06.24 0 0 16472

>amióta kb 50x annyi zöldet eszem mint régebben, teljesen másképp érzem magam, mintha beülről könnyebb lennék.<

Hmmm, és mi köze ennek a vér pH-jához? A rostban gazdag táplálkozás egészséges, a zöldségek, gyümölcsök általában könnyen emészthetőek, egészségesek stb. ezt eddig is tudtuk, hogy jön ide a maszlag a lúgosításról?

 

üdv,

 

deckard

Előzmény: gma (16465)
gma Creative Commons License 2007.06.23 0 0 16471
Azon, hogy feltettem egy kérdést, mi a negatív?
Te kötekedő!

:D
Előzmény: Törölt nick (16468)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.06.23 0 0 16470

Én viszont azért vagyok hiteles, mert egy két lábon járó reklám vagyok. :)

Akkor viszont húzhatsz innen, először kicsit MM-et olvasni, aztán meg úgy általában. :-D

Előzmény: Alimami (16462)
subcy Creative Commons License 2007.06.23 0 0 16469

Te nem figyelsz a jövődre?

Te ugyanott lehetnél igazgató.

Láda igazgató :-D

Előzmény: Törölt nick (16468)
subcy Creative Commons License 2007.06.23 0 0 16467

OK.

 

Én elhiszem :-D

Én mivel foglalkozom? Hmm. Hogy is írjam, hogy itt ne relámot csináljak... :-s

Mondjuk úgy nemzetközileg segítek egy multinak terjeszkedni, ami nem egészséggel foglalkozik, hanem illatokkal(fragrances).

 

Tudod ilyenre szokták azt mondani, hogy munkahelye az egész világ :-D

No jó nem egész, mivel sok helyen nincs a cég, bár legutóbb ott is vannak belépők ahol egyenlőre a cég nem tervez rakit nyitni(Svájc)...

 

Előzmény: Alimami (16462)
gma Creative Commons License 2007.06.23 0 0 16466
Mi az a "hálózati díj"? Elektromos hálózat vagy mi???
Előzmény: Törölt nick (16464)
gma Creative Commons License 2007.06.23 0 0 16465
Egy azért biztos (nálam): amióta kb 50x annyi zöldet eszem mint régebben, teljesen másképp érzem magam, mintha beülről könnyebb lennék. Szvsz ez a lúgosítás nem hülyeség, csak ezt sem végletekbe menően kellene, hanem ésszel, fokozatosan.
Egyébként az innerlight szcientológus találmány, onnan is indult el a hálózat, nekem tavaly ajánlgatták ezerrel. De nem kezdtem el, mert két lovat nem lehet egy seggel megülni.
Előzmény: DECKARD (16463)
DECKARD Creative Commons License 2007.06.23 0 0 16463

>A vér 4 hónap alatt teljesen kicserélődik. Amilyen a véred, olyan lesz a tested is, mivel a vörös vérsejtekből lesznek az izmok és a csontok is.<

Az első durva tárgyi tévedést 1 percen belül találtam...

 

Meg lúgosító diéta ááááh...

ha ez a sok hülye majom, aki ilyen baromságokat leír, tudná, hogy milyen komplex és robosztus szabályozás működik a szervezetben, hogy a vér pH-ja 1-2 tizedes határokon belül maradjon...

Egy biztos, aki az emberi tudatlanságból és hiszékenységből akar megélni, az sohasem fog éhezni...

 

üdv,

 

deckard

Előzmény: Alimami (16462)
Alimami Creative Commons License 2007.06.22 0 0 16462
Én viszont azért vagyok hiteles, mert egy két lábon járó reklám vagyok. :)

Így keveredtem bele az MLM-be.
Mert eredetileg én csak fogyasztó akaram lenni.

Mivel mindent nem ismerek és nem is fogok megismerni, felelősséggel hogyan állíthatnék olyat, hogy ez a legjobb?
Sőt azt sem mondom, hogy jó.
Annyit mondok, hogy nekem jó meg azoknak, akiket ismerek és isszák.

Ennyire végtelenül egyszerű az egész.

Te mivel foglalkozol?
Előzmény: subcy (16460)
Alimami Creative Commons License 2007.06.22 0 0 16461
Mire is?
Arra, hogy valamelyikőtök ismeri-e? - Ezt honnan tudhatnám?!

Az álláspontod kifejtésére meg azért kértelek meg, mert nyilvánvalóan nem egyezik az enyémmel, s érdekel a véleményed.
Előzmény: Törölt nick (16459)
subcy Creative Commons License 2007.06.22 0 0 16460
Nah ez a gáz ezekkel az ilyen egészségre épülő üzletekkel. Annyi van belőlük mint a szemét és persze mindegyik azt mondja övé a legjobb. Egyszerűen rohadtul nem lennék hiteles egy ilyenben...
Előzmény: Törölt nick (16455)
Alimami Creative Commons License 2007.06.22 0 0 16458
Éppen, hogy nem rák, hanem egy majd" 50 féle bionövényből készült termék, ami segít helyreállítani a szervezet belső egyensúlyát.

Nekem nagyon bevált.
Előzmény: subcy (16454)
Alimami Creative Commons License 2007.06.22 0 0 16457
Ha szépen megkérlek, kifejtenéd bővebben az álláspontodat?
Előzmény: Törölt nick (16455)
subcy Creative Commons License 2007.06.22 0 0 16454

Én nem. Mi a rák az? :-D

Fogadjuk egészséggel kapcsolatos. MLM vagy nem?

Lassan ez a topik tényleg átmegy a "doktor úr megmondja..." címűbe :-D

Előzmény: Alimami (16453)
Alimami Creative Commons License 2007.06.22 0 0 16453
Ismeri valamelyikőtök a supergreenst?
subcy Creative Commons License 2007.06.22 0 0 16452

"Látod ez az, ez mindenkinek a magán ügye... Te úgy én így... de attól még sörözni leülhetünk! :-)"

 

Így van, meg az is hogy foglalkozik-e MLM-em vagy nem :-D Én igen ;)

Egyébként ha nem még nem ismernél nem sörözöm. Meg nem borozom. Meg általánosságban nem iszom(legalábbis alkoholt nem :-D).

 

Lehet, hogy emiatt kopp-kopp lekopogom nem vagyok beteg???? :-D

Engem nem az Aloe, meg a biffidus tart fenn, hanem az alkohol hiánya :-D

 

Előzmény: Törölt nick (16450)
kheiron Creative Commons License 2007.06.22 0 0 16451
Csak a gyógyszertári hordozóanyagtól lehet megvakulsz, addig a természetes segíti a felszívódást.


Melyik hordozóanyag okoz vakságot?


És nem 5-10%-ban, hanem ~95%-ban szívódik fel a szükséges mennyiség.

Ez a kedvencem, egy nem létező mérésre hivatkoznak.... szegények.
Előzmény: zola82 (16432)
gma Creative Commons License 2007.06.22 0 0 16448
Részben igazad volt, mert a nő nem jóhiszeműen járt el, nem akart segíteni csak legombolni a pénzt aztán viszlát. Részben viszont nem, mert szerintem nem volt bizonyítható, hogy nem mástól volt valami problémája épp akkor (legalábbis így értelmezhető a leírásodból).
De a mobilos lehúzás nagyon jó volt :DDDDDD
Összességében nem biztos hogy én nem tettem volna meg ugyanezt.
Előzmény: Törölt nick (16442)
gma Creative Commons License 2007.06.22 0 0 16447
Mondjuk aki már látott téged, az tudja, hogy nem vagy egy beteges csoffadt tipus :D
Előzmény: subcy (16440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!