Keresés

Részletes keresés

szegediner01 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 3776

Jó estét!

Én is az Aranyközpontnál szívtam meg, de nagyon. 1 hónapja utaltam át a pénzt, türelmesen - mondhatnám nagyvonalúan - vártam egészen a hét elejéig, amikor is azt mondták, hogy 1-2 napon belül elérhető az áru. Ma délután volt egy sanda gyanúm, hogy talán mellényúltam ezzel az üzlettel és bementem a szegedi irodájukba, mivel a pesti kp-i vonal állandóan foglalt volt. Az irodában a fiatal hölgy azt mondta, hogy egy ideje sajnos nem úgy állnak a dolgok ahogy kellenének és lehet, hogy egy hosszabb procedúra lesz míg megkapom amiért fizettem. Nagyon bemérgeltem magam és most a pénzem visszaszerzésén gondolkodom. Igaz, hogy a számlán nem szerepel teljesítési határidő, de azt nem gondolom, hogy hónapokat kellene várni...

Remélhetőleg holnap már okosabb leszek, már ami a lehetőségeimet illeti, ugyanis felvettem a kapcsolatot egy neves szegedi ügyvéddel és remélem sikerül minél hamarabb pontot tenni az ügy végére. 

 

Előzmény: kikilo (3774)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 3775

kikilo Creative Commons License 2012.07.12 0 0 3774

Úgy legyen !

 

 

Előzmény: Gabr0s (3773)
Gabr0s Creative Commons License 2012.07.12 0 0 3773

Ez mondjuk elhúzódik úgyis, de a késedelmi kamatot, ügyvédi díjakat, mindent rájuk kell terhelni. Médiát is be lehetne vonni...
Én még kivárok...mások megkapták, én legyek a következő...

Előzmény: kikilo (3772)
kikilo Creative Commons License 2012.07.12 0 0 3772

Szia Gab!

Sajnos,se arany se pénz visszaadás nem történt a mai napig.

Üdv Kikilo

Előzmény: Gabr0s (3771)
Gabr0s Creative Commons License 2012.07.12 0 0 3771

Kedves Kikilo átutalták végül a pénzt?

Egyik kolléga megkapta tőlük a vásárolt arany egy részét, nekem továbbra is ígérgetnek...tervezem én is a szerződésbontást és visszautaltatást, érdekelne, hogy áll a helyzeted.

Köszönöm, Gab

Előzmény: kikilo (3759)
kínai balos Creative Commons License 2012.07.12 0 0 3770

Nem kell skacok olcsójánoskodni és akkor nincs gond.

Személyes átvétellel kell rendezni az ügyet készpénzzel, vagy aznapi utalással olyan cégnél, akinek rendes telephelye, esetleg irodaháza, vagy banktoronyban bérelt irodája van.

Az a 2-3% többlet nem lehet gond eleve annak aki aranyba fekteti a felesleges pénzét.

 

Én többször vettem már így és jobban paráztam elmenni a kocsiig, mint az egész ügymenettől magától.

 

Előzmény: tusinger (3765)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 3769

ERSTE Arany jelentése

www.scribd.com/document_downloads/99816519?extension=pdf&from=embed

 

"We believe that the parabolic trend phase is still ahead of us, and that our long-term price target of USD 2,300/ounce could be on the conservative side."


BlackVoid2 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 3768

Propping Up The Gold Price?

http://azizonomics.com/2012/07/10/propping-up-the-gold-price/

 

Jó cikk.

kikilo Creative Commons License 2012.07.07 0 0 3767

Teljesen logikus amit leírtál naox,és sajnos ez az egyetlen járható út.

Igaz lassú és idegörlő. kikilo

 

 

 

Előzmény: naox (3766)
naox Creative Commons License 2012.07.06 0 0 3766

"...a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez"

fölösleges, nem felügyeleti szerv.

"illetve az ilyen tevékenységet engedélyező Magyar kereskedelmi Engedélyezési Hivatal, Nemesfémvizsgáló és Hitelesítő Hatósághoz fordul a panaszával."

A befektetési arany kereskedelméhez nem kell a NEHITI engedély, a hatóság max. visszavonja az engedélyt, sokat tenni ebben az esetben nem tud.

Ha hatóság, akkor fogyasztóvédelem, de sokat ettől ne remélj.

De ami sokkal jobb: keresni egy jó ügyvédet, és rábízni a dolgot. A konkrét ügyeket nem ismerem, de fizetésképtelenség esetén a cégek általában mindenáron időhúzásra játszanak. Ha valaki nagyon keményen lép fel, és látszik, hogy elég tudása van ahhoz, hogy acéget "bedöntse" (ügyvéd), azt inkább kifizetik. Tehát nem a többiekkel kell együttműködni, hanem szakértővel nagy ribilliót csinálni. 1-2 ember kifizetésére esetleg még van pénz.

(hangsúlyozom, általános tanácsról van szó, az emlegetett cégeket nem ismerem, nem tudom milyen az anyagi helyzetük)

Előzmény: tusinger (3762)
tusinger Creative Commons License 2012.07.06 0 0 3765

Persze, szólok, de egyébként a két cég szerintem nem teljesen más, meg kell nézni a Safety Gold honlapját, a jobb oldali sáv alján partnereink címen egyedül az Aranyközpont Zrt. szerepel.

Előzmény: kikilo (3764)
kikilo Creative Commons License 2012.07.06 0 0 3764

Kedves tusinger.

Lenne kedves a barátod felvenni a kapcsolatot velem?

Kikilo

 

Előzmény: tusinger (3762)
kikilo Creative Commons License 2012.07.06 0 0 3763

Köszönöm a tájékoztatást kedves tusinger!

Pontosan ilyen az esetem az Aranyközpont Zrt.-nél.Mintha az esetemet írtad volna le hajszálpontosan,csak a cég más.

Köszönöm a tippet hova lehet fordulni.Kikilo

Előzmény: tusinger (3762)
tusinger Creative Commons License 2012.07.06 0 0 3762

Mindenki okulására egy barátom történetével "kedveskedek" a Safety Gold Zrt. eljárásával kapcsolatosan.

Másfél hónapja rendelt meg egy "kisebb" tételt, melyet ki is fizetett és 15-20 napos szállítási határidővel igazolt vissza a cég. Miután semmilyen hivatalos értesítést nem kapott a barátom a csúszásról, noha azt a szállítónak (ÁSZF) ilyen esetben kötelessége megtenni, sok-sok telefonálásra, az újabb és újabb nem teljesített ígéreteket megelégelve nyilatkozatot tett az üzlettől való elállás szándékáról. A formanyomtatványt a cég bocsátotta rendelkezésre és kölcsönösen alá is írták. No, ennek is már két hete, de a pénz mind a mai napig nem került vissza a vevő-barátom számlájára. A legutolsó telefonbeszélgetés során a cég vezérigazgatója arra hivatkozott egyébként, hogy azért nem tud azonnal utalni, mert az áruban fekszik a pénz. (Na de ha az áruban fekszik, akkor miért nem adják át az árut?) Miután ezt a választ rendkívül cinikusnak és hamisnak értékelte a barátom a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez, illetve az ilyen tevékenységet engedélyező Magyar kereskedelmi Engedélyezési Hivatal, Nemesfémvizsgáló és Hitelesítő Hatósághoz fordul a panaszával.

naox Creative Commons License 2012.07.05 0 0 3761

egy ápr. 17-én bejegyzett, 5 milliós, családi házban székelő Rt-ról van szó. Olyan sok tapasztalat aligha várható.

Előzmény: New01 (3760)
New01 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 3760

Aranycity Zrt. -ről van valakinek valamilyen tapasztalata?

kikilo Creative Commons License 2012.07.04 0 0 3759

Kösz Gab ,hogy jelentkeztél.

Az esetem ,sajnos nem oldódott meg.Remélem a tietek megoldódik.De mint ahogy írtad " közölte, hogy mindennemű szállítmány legkésőbb jövő héten hétfőn átvételre kerülhet a vásárlók részéről" itt a böki.Nem azt mondta hogy kerül.Szerény javaslatom, hogy írásos formában komunikáljatok.Azzal tudsz valamit kezdeni ha nem a terv szerint alakul a dologJelen pillanatban a helyzetem ugyanaz mint eddig.Emlékezetül 2012 Május 15.-én szerződtem az Aranyközpont Zrt-vel Szegeden. Sehol semmi.Mivel nem tudták az aranyat átadni ,a múlt héten  kedden szerződést bontottunk és egy nyilatkozatban vállalták az 5 munkanapon belüli teljes vételár visszaútalását.Ma telt le a határidő.Sehol semmi.

Üdv. Antal

 

 

Előzmény: Gabr0s (3758)
Gabr0s Creative Commons License 2012.07.04 0 0 3758

Aranyközpont Zrt. téma: Beszéltem a budapesti irodával, a beszélgetés közben átvette a vezérigazgató és közölte, hogy mindennemű szállítmány legkésőbb jövő héten hétfőn átvételre kerülhet a vásárlók részéről. A csúszást Ő is megerősítette. Végezetül mivel én pénteken épp Pesten járok, elképzelhető, hogy már pénteken át tudom venni, ezzel kapcsolatban holnap délután kapok választ.

Ezek után, ha a héten vagy jövőhét hétfőn valóban megkapom rendben a vásárolt aranyat az 1 hónapos átfutási időt tartani fogják.

Kikilo a Te helyzeted is rendeződni látszik?

Üdv, Gab

 

naox Creative Commons License 2012.07.04 0 0 3757

A csokikat, ha széttöröd, aligha lesz szép, síma az oldaluk. Körbe kell őket reszelni/polírozni, ami újabb veszteség.

Előzmény: locon (3755)
naox Creative Commons License 2012.07.04 0 0 3756

"olvasztásra szánt lapokból nem szoktak (szoktatok) igy eladni? "

De, mindenki szokott. De jelenleg senki nem tud az aranypiac árai alá menni, úgyhogy ez most nem aktuális.

Eleve, az árkülönbözet, amiről beszélünk, max 1-2%...

Előzmény: locon (3755)
locon Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3755

Köszönöm szépen! Az első variáció egyszerűbbnek tűnik!

 

Korábban emlitetted:

"Én vagy 3-500 1 grammos kártyát vágtam szét, nem volt nagy öröm."

Nézegetem most ezen "csokik" árait, de szép felárat kérnek értük már csak az 50 grammos egybe lapokhoz képest is, grammárról már nem is beszélve...Azon gondolkodom, ha ezeket ugyis grammárba veszik vissza és mennek olvasztásra...látsz arra esélyt hogy olcsóbban is hozzájussak ilyen lapokhoz, mondjuk olvasztásra szánt lapokból nem szoktak (szoktatok) igy eladni? mindenki végülis jobban jár az üzlettel! Az sem gond ha nincs egybe az 50 darab, akár kisebb nagyobb nem teljes táblák is jók lennének tulajdonképpen. Látsz esélyt valami hasonlóra vagy felejtsem el?

Előzmény: naox (3743)
naox Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3754

1. veszel 1 grammos tömböt, hátuljába gravíroztatsz, szokták csinálni, könnyen értékesíthető. Ha lézergravírt kérsz, akkor nincs veszteség, hagyományos gravírral buktad a forgácsot. Rengeteg cég foglalkozik gravírozással, pl. gravotrade

2. felkeresel egy ékszergyártó céget, akik csinálnak verőtövet és mindig annyi egyedi érmet/tömböt gyártatsz, amennyire szükség van. Ezt is el lehet adni, bár nehezebb. Ha nem színaranyból, hanem 14 karátosból gyártatod, akkor be lehet fémjeleztetni, könnyebben eladható, de úgy ÁFÁs.

Előzmény: locon (3753)
locon Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3753

Köszönöm a mindenre kitérő válaszod! Lenne még pár kérdésem, ha nem zavar!

 

Van nekem egy internetes affilite oldalam (jelen esetben teljesen mindegy tudod-e mi az vagy sem), ahol idővel szeretnék valami értékálló és az oldalunkra mindig emlékezetető dolgot osztogatni a hozzánk hű tagoknak! Gondolkodtam már különböző ruhanemükön a logónkal ellátva és hasonló dolgokon, de tulságosan macerás lenne! A legújabb öteletem ennek megoldására az 50 grammos (tulajdonképpen lehet bármekkora, lényeg hogy egyenlően tudjam osztani, valamint az egyes darabok azért ne legyenek túl értékesek sem) csokitáblák lennének, ahol a darabokba pl bele lenne nyomva egyenként a logónk (3 betü az egész...). Mint magánszemély hogyan tudom ezt megoldani? Tulajdonképpen nagy mennyiségre nem lenne belőle szükségem a kezdetben, aztán szerintem maximum havi egy tábla lenne amit fel tudnék használni erre a célra.

 

MEgoldások amikre Én gondoltam eddig:

- Megveszem az előre gyártott csokit bárhol és Én valahogy belenyomom a logónk!

-Megveszem az előre gyártott lapot és belenyomatom valakivel ha a saját megoldás nem megy!

-Én Magam gyártatok ilyen lapokat, kérdés ilyen kis mennyiségnél menne-e ez!

 

A lényeg az lenne, hogy nagyobb gondok nélkül tudják biztosan pénzre váltani a lapokat ha úgy hozza a sors!

Előzmény: naox (3752)
naox Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3752

kis tömbök esetén bonyolítja a képet, hogy ezek előállítási költsége (kb 10 eur) már összemérhető a tömbben lévő arany árával, és így egy kereskedő esetleg dönthet úgy, hogy többet ad érte, mint a "grammár" (és újra eladja). De ezt akkor teszi meg, ha folyamatosan tud is kis tömböket értékesteni. Ugyanakkor vp-i ár mínusz 2-3%-ért folyamatosan, bármilyen mennyiséget, az aktuális kereslettől függetlenül is el tudsz adni, mert ilyenkor a kereskedő viszi a tömböt a feldolgozóba, ahol beolvasztják.

Valóban, vannak kereskedők, akik néha "akcióznak" az arannyal, ez szerintem nem jó, egy befektetési termék sose lehet "akciós".

 

Előzmény: naox (3751)
naox Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3751

Az árképzés az aranykereskedelemben viszonylag egyszerű: a világpiaci áron cserélnek gazdát a nagy tételek (ilyenkor az ügynököt fizeti az eladó és a vevő is), a kiskereskedelemben (50 kiló alatt) pedig a mindenkori vp-i ár alatt vesz a kereskedő, és e fölött ad el. Tömbök esetén a tipikus árrés 1-5%. Az aranypiac kb -1--1,3%-ban árul, te akkor tudsz keresni, ha ennél drágábban tudsz eladni.

A felvásárlók (finomítók) és a kereskedők között kialkudott ár persze titkos, és senki sem osztja meg szívesen másokkal, hogy mire jutott egy kereskedővel, de arany esetén tipikusan -0,2-0,5% érhető el (költségekkel (bank, vizsgálat, stb.)). Ehhez szerződnöd kell havi 20-100 kiló szállítására.

Ugyanakkor az arany napon belül változhat (euroban) is 1-1.5%-ot.

Furcsa az aranypiac húzása, de így komoly összeget nem nagyon lehet keresni. OK, több kereskedő is megcsinálja, hogy ha éppen megy szállítmány az olasz finiomítóba, akkor gyorsan elkölti a likvid pénzét az aranypiacnál, és gyorsan keres 500 eurot sörre, de ha csak ezen akarsz keresni, az aligha fog működni.

"Bemegy hozzád Jóska Pista 20 darab Argor 5 grammos lappal, amik tökéletesek,"

"arc is megbizhatónak tünik."

ez nem számít. szerződés, utalás, ha harmadszor jön, eleve elhajtjuk, mert kereskedelmi tevékenységet folytat. Magánszemélyként meg adózik a haszon után.

"Átveszed grammáron és kész vagy kaphat érte többet is?"

ez a kereskedőtől függ. Normális helyen nincs alku.

Előzmény: locon (3750)
locon Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3750

Elméleti úton beszélünk a dologról, de igen, hivhatjuk nepperkedésnek is, de szerintem az eredeti hozzászóló is valami ilyesmiben gondolkododt...

 

Amire nem válaszoltál de nagyon érdekelne! Az aranyat áruló honlapok/cégek/akármik 99 százalékánál ugyebár szerepel egy visszavásárlási ár is az egyes lapok, tömbök mellett! Ezt ténylegsen betartják, vagy ez csak a saját lapjaikra igaz amikor visszaveszik? Mondjuk veszek x kereskedőnél 50 darab tetszőleges súlyú lapot (legyen példásitva mondjuk 5 grammos Argor Heraus lapok) és azt y kereskedőnél megpróbálom eladni (tehát nem tőle vásárolt lesz az a lap), akkor y kereskedő grammáron veszi azt át Tőlem vagy esetleg kaphatok egy megkőzelitőleg olyan árat mint amit fel is tüntet visszavásárlásnál erre a lapra?

Ha általánosságban nem is tudsz vagy akarsz majd válaszolni, azt leirhatnád Nálatok hogy megy/ment ez a kis lapokkal? Bemegy hozzád Jóska Pista 20 darab Argor 5 grammos lappal, amik tökéletesek, arc is megbizhatónak tünik. Átveszed grammáron és kész vagy kaphat érte többet is?

Ezeknél az egy grammos tört lapok esetén mindenképp csak grammárat lehet elérni gondolom?igy van?ezeket mennyire szeretik már hamisitani?gondolom ezt a kereskedők csak eladni szeretik :)

Esetleg külföldi tapasztalat eladás ügyben?

Előzmény: naox (3749)
naox Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3749

amiről beszélsz, az nem aranybefektetés, hanem "nepperkedés".

Az aranypiac kb. 3 hónapja a világpiaci árnál olcsóbban árul aranyat, ők tudják  miért. Ha te ezt kihasználod, és nyereséget realizálsz, az tök jó, de ez nem befektetés! 

Előzmény: locon (3747)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3748

Akkor kezd avval, hogy:

1. Megnézel egy árlistát visszavásárlási árakkal (oegussa.at, aranypiac.hu) - a tények cáfolják az értesülésedet. Akivel beszéltél az vagy nem ért hozzá vagy át akar verni.

2. Olvasd vissza a fórumot

 

Kisebb címleteknek korlátozott mennyiségben valóban van értelme, de inkább a nagyobb méretek mellé kiegészítésnek és nem helyettük.

Előzmény: Ágoston Róbert (3745)
locon Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3747

Értem Én a rációt a mondandódban, amikor pár hete elkezdtem az aranybefektetéssel foglalkozni (ebből is látszik hogy nem vagyok profi, de egyáltalán nem, mielőtt valaki még hasonlókat állitana utána..), hasonlóképpen gondolkodtam Én is (egészen addig amig utána nem jártam, bár még mindig vannak kétségeim, mivel ténylegesen még soha nem adtam és vettem el aranyat!)!

Vegyük ezt a 2 árlistát például:

 

http://www.aranypiac.hu/arfolyamok

http://www.gold.de/preisvergleich,59,50-Gramm.html

 

Veszek példának okáért mondjuk 10 darab 50 grammos lapot 2028,18*10 euroért magyarországon, majd eladom németországban például egy közepes (legalábbis amit a honlapokon mutogatnak átvételi árakat!) árfolyamon, mondjuk 2040 környékén, árfolyamváltozást ne számoljunk bele, mondjuk repültem. Itt elméletben nyertem ugye csak a vásrlás-eladáson árfolyamingás nélkül kb 120 eurot. Ha kisebb érméket nézek azonos mennyiségű befeketett pénzel, a nyereség még több lenne, igaz kisebb az árrés de a darabszám behozza. sokkal inkább az a kérdés, hogy a kereskedők a felvásárlási árat ténylegesen betartják-e, vagy mint Naox mondta, grammáron veszik át a lapokat, mindegy mekkora kiszerelésben is van!?

A honlapokon feltüntetett visszavásárlási árak csak a saját lapjaikra vonatkoznak? Vagy ez csak egy jó reklámfogás a cégektől? Tulajdonképpen ha ténynek vesszük amit Naox állit, akkor ezeken az 2-5-10-20-50 de még mehetünk még feljebb is, irgalmatlan hasznokat húznak ezek a kereskedők!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!