Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 449
Bimbum Creative Commons License 2003.04.08 0 0 448
Irodalmi szempontból mellékes, hogy Wass hungarista volt.
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.07 0 0 447
OFF
Most olvastam bele, elszomorító ez a Wass Albert ellenes gyűlölet :-(( Valóban, nagyon szervezettnek tűnik. Csak azt nem értem, miért nem fordulnak az Amerikai Egyesült Államok igazságszolgáltatásához, hiszen ők (már) tisztázták a vádak alól...
ON
Előzmény: Tamerlán (445)
Gurg Creative Commons License 2003.04.06 0 0 446
Belenéztem, gusztustalan.
Ennyi magyarfób lelki hontalant egy helyen......
Előzmény: Tamerlán (445)
Tamerlán Creative Commons License 2003.04.05 0 0 445
Tisztelt topictársak,

ebben topicban Wass Albert tisztelői, az írásait szerető olvasók társalognak. Nem mindig tudunk megmaradni a kultúra körében, mert ide is be-betör a politika. Leginkább az írót rágalmazó híreket szoktak bemásolni.

Valószínű, hogy a t. topictársak is észrevették, Wass Albert ismertségének növekedése, az a tény, hogy műveit egyre többen keresik, olvassák és kedvelik, bizonyos körök fokozódó ellenszenvét váltotta ki. Egyre szaporodnak azok a "tárgyilagos híradásnak" álcázott tudósítások, amelyek az írót rágalmazzák. Ezek az újságokban jól megfigyelhetők.

Tájékoztatlak benneteket, hogy a ezek támadások mostanában igencsak felerősödtek. Egy, a NSZ-ban megjelent "olvasói levél" felhasználásával az Index Politika fórumán is egy újabb támadás érte Wass Albertet. Újabb aljas topic nyílt, hogy bemocskolják az írót.
Engem, aki inkább ott szoktam vitázni, felháborít a dolog. Azt hiszem, nem véletlen ez a támadássorozat.
Szervezett.

Kloss kapitány Creative Commons License 2003.04.04 0 0 444
te vagy az egyik legundorítóbb balos fikanick a fórumon
Előzmény: kaanga (442)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 443
Erdélyi műsor a költészet napján 2003.04.10. 16:00-tól 18:00-ig

Április 10-én 16 órakor Régiók találkozása a költészet napján címmel szervez ünnepi műsort a Magyar Kultúra Alapítvány a Királyhágómelléki Református Egyházkerület Képtára kiállításának megnyitására.

A megnyitón válogatást hallhatunk erdélyi költők (Áprily Lajos, Wass Albert, Dsida Jenő és Reményik Sándor) műveiből.
A kiállítást és a műsort Tőkés László királyhágómelléki református püspök nyitja meg.

Helyszín: Magyar Kultúra Alapítvány székháza (Budapest, I. ker. Szentháromság tér 6.)

kaanga Creative Commons License 2003.04.03 0 0 442
Eltakarták Wass Albert szobrát

NOL • 2003. április 3. 16:36

Lepellel borították be csütörtökön a romániai Szászrégenben a katolikus plébánia udvarán álló Wass Albert-szobrot, miután lejárt az egyhetes türelmi idő, melyet a március végén odalátogató román kormánybizottság adott a szobor eltávolítására.

Március 27-én háromtagú bukaresti bizottság járt a Maros megyei Holtmaroson és Szászrégenben, hogy intézkedjen a háborús bűnösként elítélt Wass Albert szobrainak eltávolításáról. Az akció csak Holtmaroson járt sikerrel: az ottani szobor azóta a református templomban áll. Akkor még arról volt szó, hogy a szászrégeni szobrot deszkaépítménnyel veszik körbe.

Az elmúlt napokban a Hargita megyei Bögöz magyar iskolájának vezetőségét szólította fel a megye prefektusa arra, hogy változtassák meg a Wass Albertről elnevezett iskola nevét. Az iskola vezetősége még nem hozott döntést az ügyben.

Wass Albert erdélyi írót háborús bűnökért ítélte el a kolozsvári népbíróság 1946-ban, rehabilitációja azóta sem történt meg. Romániában törvény tiltja a háborús bűnösök kultuszát, hasonlóan a gyűlöletkeltő és fasiszta jellegű megnyilvánulásokhoz.

(MTI)

kaanga

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 441
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 440
Hát igen. Szvsz elképesztő emberi tragédiákkal találkozhatott. Erről is ír a "Rövid önéletrajz"-ban.

"Októbertől csapataink Erdélyen majd Magyarországon keresztül vonultak vissza, erős orosz-román támadások közepette. Ennek ellenére mégis elég sokszor sikerült hosszabb-rövidebb időre visszahódítanunk egyes városokat és falvakat, ahol a románok és oroszok néhány napot töltöttek. Amit ott láttam, sohasem tudom elfelejteni: halálra erőszakolt magyar lányokat, egészen kicsiket, hároméveseket is, megcsonkított, lefejezett magyar férfiakat és nőket. Az a gonosz vérengzés, amelyet a románok és oroszok a magyar civil lakosság ellen elkövettek, mindent felülmúlt, amiről valaha is hallottam."

Előzmény: Tamerlán (437)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 439
Nézd, a topic közössége többször megkért, ill. felszólított, hogy fejezd be a topicrombolási kísérletet.
Amennyiben van érdemi véleményed a témában, és erről szeretnél itt beszélgetni, természetesen megteheted.
Azonban ajánlom figyelmedbe a MODUS MODERANDI-t, ill. azt, hogy idáig itt kultúrált formában folyt a beszélgetés.
Előzmény: vereskezu (435)
Agallis Creative Commons License 2003.04.01 0 0 438
azonkívül, hogy egyetlen személyes gondolatot vagy élményt nem ír le, hanem különféle topicokba litánia-hosszúságú újságcikkeket ollóz be, engem az is zavar, hogy nem gondol a modemesekre. Nekem nem az van, de én mégis... azonkívül újságot olvasni mindenki tud. egyszerűen felesleges és oktalan amit csinál.
Agallis
Tamerlán Creative Commons License 2003.04.01 0 0 437
Ez valami tragikus emléke lehet Wassnak, hogy kétszer is megírja:

Román katonák tivornyáznak, a korábban még "normális" boltos (Blum, illetve Mendel) velük tart.
(A novella Blumja még Pujoni apjának kínzásában is részt vesz.)

Előzmény: Törölt nick (434)
Gurg Creative Commons License 2003.04.01 0 0 436
nem örülünk, de sajnos, aki nem ért a jó és magyar szóból.....
vereskezu Creative Commons License 2003.04.01 0 0 435
Most örülsz?
Előzmény: Törölt nick (429)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.01 0 0 434
Mire gondolsz?
Előzmény: Tamerlán (433)
Tamerlán Creative Commons License 2003.04.01 0 0 433
Olvasom a Kráternél megjelent "Magyar örökségünk"-et.
Benne egy novella: A "háborús bűnös".
Az Amerikában élő, idős Pujoni László ügyében hatósági vizsgálat folyik. Hajdani birtoka Kispujonban volt. Egy fiatal román egy ott elkövetett, háborús bűntettel vádolja. Az eljárás tisztázza történteket, a román megszégyenül.

Nyilván nem véletlen, hogy ezt a történetet éppen Wass Albert írta.

De a dolog még érdekesebb annak, aki olvasta a "Kard és kaszá"-t is. Merthogy a második kötet végén András, a pujoni(!) szőlődombokon keresztül veszi az útját (Bölényes felé). És a faluban valami hasonlót (de csak hasonlót) lát, mint a novella Pujoni Lászlója.
Ráadásul, a "Kard és kasza" tulajdonképpen a Wass család története lenne...

Agallis Creative Commons License 2003.04.01 0 0 432
nagyon helyes már tele volt ezzel a hócipőm!

Agallis

Előzmény: Törölt nick (429)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.01 0 0 431
Érdemes meghallgatni: Wass Albert: Örvendezzetek magyarok! (Sinkovits Imre előadásában)

Ha esetleg így nem indul, a linken jobb egérgomb, majd cél mentése más néven....és a helyi lemezre menteni.
(Lehet, hogy a kiterjesztést át kell nevezni mp3-ra)

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.31 0 0 429
Ahogy megbeszéltük, levél ment a Kultmoderatornak!
Tamerlán Creative Commons License 2003.03.29 0 0 428
Rolling,

ajánlom szíves figyelmedbe a 416-417 sz. beírásokat.

(You can make it if you try.
Ha már "Rolling", ugye? (:-))

Nargile Creative Commons License 2003.03.28 0 0 423
A mai Nepszabadsag irja, hogy Wass Albert szobrat lebontattak a roman hatosagok a holtmarosi reformatus templom kertjeben.
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.26 0 0 422
Nem tudom, hogy volt-e már ez a link, de érdemes megnézni.
Rengeteg Wass Albert vers található itt, külön bontva az emigráció előtti, ill. utániakat.
I.Zogu Creative Commons License 2003.03.25 0 0 421
hellosztok..
nagyon jó a forum
mégegyzser
I.Zogu Creative Commons License 2003.03.25 0 0 420
hellosztok..
nagyon jó a forum
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.25 0 0 419
Ajánlom figyelmetekbe!

Bartók rádió: 2003.03.26 (szerda) - kb.20.15-20.30: Üzenet haza
Wass Albert verseit Jancsó Adrienne és Sinkovits Imre mondja el.

Forrás itt

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.25 0 0 418
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.25 0 0 417
No, akkor Gurg felhívására javaslom, fussunk neki még egyszer: IGNORE ON.
Aztán pedig, amennyiben hatástalan, megy a levél a moderátornak!
Előzmény: Gurg (416)
Gurg Creative Commons License 2003.03.24 0 0 416
Embörök!
Már március elején tettem egy megjegyzést bimbum ámokfutásával kapcsolatban, miszerint Ignore ON.
Vagy, ha mindannyiónkat zavar az, amit művel (pl. ez a román szöveg bekopizása teljesen felesleges volt), írunk egy jót a moderátornak, oszt kész.
Talán észreveszi magát.
Csak azt nem tudom, miért nem nyit egy topicot a politikában és miért nem teszi mindezt ott. Volna közönsége, itt nincs.
Tomek Asru Creative Commons License 2003.03.24 0 0 415
Bimbum egy kisstilú provokátor. Ezt első itteni hozzászólásával bizonyította. Próbáljátok meg - ezt teszem én is - eleve átugorni a hozzászólásait. Ha nem reagálunk a hozzászólásaira, talán megunja idegen érdekek szolgálatát és eltűnik innen.
Előzmény: Zete (414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!