Keresés

Részletes keresés

Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.21 0 2 4471

BLAtti tapasztalt, emellett analizál, összegyűjt, rendszerez. Én meg jó tanulóként igyekszem mindent megtanulni, elolvasni, megnézni: a "Bibliákat", a fórumot és BLAtti blogját elejétől a végéig, az összes videót, amit elérek és a végére kialakul egy összbenyomás vagy jobb esetben egy ötlet is beugrik.

Szerencsére jó itt a közösség, emiatt a termelékenység is nagy.

Egyvalamit viszont tényleg nem pótol semmi: a terepi tapasztalatot. Szépen csillog a könnyű építésű pad, ha az ember ott áll a vízparton a fejét vakargatva, hogy akkor hogy is állítsa be jól a cuccot, mikor fog rendesen a gumi/posztó és egyébként is, merre találja a "legjövedelmezőbb" részt a kavicspadon... Ez pont olyan, mint a csajozás: megtanulhatod, hogy ELMÉLETILEG mit hol kell keresni és hogyan kell csinálni, na de a GYAKORLAT! ;)

Előzmény: vadi58 (4468)
vadi58 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4470

Szia! Azt azért. nem, a dunai pad marad mindenki  saját  fantáziájám. Nekem elég munka az a hegyi patakra való gyártása. Itt nálunk menő cikk. A tálakon és a padokon kívül még ott vannak a pumpák is - ma is éppen csomagoltam őket egy japán aranyász eshopnak. ;-)

Előzmény: The Great Rat (4469)
The Great Rat Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4469

Akkor neki állsz padot is gyártani, nemcsak tálat?

Üdv

Előzmény: vadi58 (4468)
vadi58 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4468

Nem biztos, hogy "tudtán kívül" mondta volna BLAtti azt, amit Te a hozzászólásából leszűrtél.   Sőt... Analizál, osszeveti a tapasztalataival és megosztja itt velunk a fórumon.  Mint  tobbi segítohajlamu tapasztaltabb tag is. De errol szól egy szakmai fórum - egymástól tanulni. Mert én is leszűrtem egy-két részletet a projektodból, amiért hálás vagyok :-) 

Sok szerencsét!

Előzmény: Nagybivaly (4467)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4467

Viszont tudtodon kívül adtál két ötletet is az egyenletes vízelosztásra!

Előzmény: BLAtti (4465)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4466

Dehogy akarok vitázni! A legfontosabb részlet, ami az előző hozzászólásaimból e témában kimaradt, az az "ahhoz képest"... :)

Nem célom se az öntömjénezés, se a fölösleges okoskodás - a tapasztalatot úgyse lehet ilyesmivel pótolni. Én is leginkább azt szeretnék a legtöbbet gyűjteni először, a konkrét aranygyűjtés még ráér.

Előzmény: BLAtti (4465)
BLAtti Creative Commons License 2015.03.21 0 1 4465

Az egyenletes azt jelenti, hogy a teljes hosszon egyáltalán nem zavarja semmi sem az áramlást!

Sem becsöpögő víz, se becsöpögő zagy, sem egyéb emelkedés, felületi egyenetlenség és a víz folyamatosan áramlik, az anyag pedig a teljes szélességben egyenletesen oszlik el. Ha ez a jelenlegi konstrukcióval ez, kézi etetéssel előállítható, akkor zseni vagy.

Szerintem MÁST jelent számodra az egyenletes terülés, mint nekem.

De mondom, nem vitázni szeretnék.

Ha te mondod biztosan úgy van.

 

Előzmény: Nagybivaly (4464)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4464

Igazad is van meg nem is. Igenis lehet úgy etetni a padot, hogy egyenletesen terüljön, bár ez tényleg trükkös a jelenlegi állapotban. Alig egy-két csepp jut a pad első harmadára, ha óvatosan öntöm a vizet. A sleek plate kapásból sokat fog dobni a dolgon, de erre is van egy plusz ötletem - mindent elmesélek  időben, csak most kevés vagyok agyilag.

Előzmény: BLAtti (4463)
BLAtti Creative Commons License 2015.03.20 0 0 4463

Jelenleg az a legnagyobb gond, hogy a bezúdított víz az etetőből közvetlenül a pad közepére borítja a zagy egy kisebb részét biztosan, és vizet. Ez, valamint a teljesen nyitott lyuggatott lemez simán felülírja nekem azt, hogy normálisan és egyenletesen terüljön a zagy és a víz is a padon. Esetleg a pad alsó felén, harmadán.

Emellett a gumi sem egyenletesen fekszik fel a felületre, ez a képen is látszik, így még biztosabb vagyok abban, hogy az áramlásképlet nem egyenletes, de nem kötekedés képen írom mindezt. A felverődő víz bármikor képes arra a helyre szemcsét rakni, ahol találtál. Várom a fejlesztések utáni próbák eredményét.

 

Előzmény: Nagybivaly (4462)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.20 0 0 4462

Legközelebb szögmérővel lemérem a lejtést és csinálok egy videót a nedves padról!  :)

 

Előzmény: BLAtti (4458)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.20 0 0 4461

Még egyszer visszatérve sajnos fogalmam sincs, hogy hogy csináltam, de a múltkori hatékonyság az valami eszméletlen volt! Nem is számítottam ilyenre. Szívesen kipróbálnám, hogy mi okozta a különbséget.

Előzmény: Nagybivaly (4459)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.20 0 0 4460

A trükk az, hogy igenis van ott víz, sőt! Szép egyenletesen terült a cucc ott is. Sajnos ma néhány aranyszemcsét is találtam ott, annak nem örültem annyira... Viszont érdekes, hogy a múltkori és a mai kkitermelési hely között tíz méter van, és mekkora a különbség a kihozatalban. 

Előzmény: BLAtti (4458)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.20 0 0 4459

Egyrészt köszönöm a dicséretet , nagyon jól esik! A sleek plate felszerelése is a jövő feladatai között van, csakúgy, mint néhány egyéb apróság. Pl. a rostán is változtatni akarok,illetve az összecsukás módján. A posztót még meggondolom, mert bár a múltkor nagyon-nagyon jól fogott a gumiborítás, ma nem sikerült olyan jól a beállítás.

Amúgy ha lesz 2.0-ás verzió, közzéteszem azt is.

Előzmény: BLAtti (4458)
BLAtti Creative Commons License 2015.03.20 0 0 4458

Kézi köpőcézés esetén ott víz sincs, sőt, nagy melegben is száraz lesz az a gumi! :)

Legalábbis egyelőre így látszik.

Előzmény: losznya (4456)
BLAtti Creative Commons License 2015.03.20 0 2 4457

Gratulálok Nagybivaly az új padhoz!:)

Látszik, hogy tervezett darab. :)

 

Egy javaslatom lenne, bár lehet, hogy tervezve volt, azonban nem írtad eddig. 

 

A lyukasztott lemez alá 1-2 cm távolságban kellene egy terelőlemez

(amerikai és angolszász barátaink is előszeretettel használják a sleek plate néven)

Ez segítené a gumira érkezés előtt, hogy egyenletesen és ne zúdulva, összevissza, a gumi felső részéből kiverve a többi, már beült szemet érkezzen le a zagy, hanem szépen a 135 cm hosszú gumilemez tetején, hogy teljes egészében dolgozzon.

 

Egyébként Losznyával egyet kell értsek és, ha kézi munkával szeretnél dolgozni a posztó jobb alternatíva.

Nagy mennyiségű zagyot képes feldolgozni, azonban megfelelő vízáram és stabilitás elengedhetetlen a hosszútávon, tehát több órán keresztül is 90% feletti hatékonysághoz, mert óhatatlanul is vándorolni fognak azok az aranyszemek lefelé. :)

 

Sok százezerszer százezer szemcsét kívánok neked!

Minden jót!

 

 

 

Előzmény: Nagybivaly (4447)
losznya Creative Commons License 2015.03.20 0 1 4456

Szia!

 

Valóbab szép munka!

Én középen a zsanérozásnál az oldalt nem befelé hajtottam volna hanem kifelé. Így egy kicsit rontja az áramlási képet a pad közepén.

A meringülős mosáshoz inkább posztót vagy katonai pokrócot használnék.

 

Csak így tovább!

 

Előzmény: Nagybivaly (4453)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.19 0 0 4455

Küldtem!

Előzmény: dez1 (4454)
dez1 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 4454

Küldenél nekem 1 mélt?

 

dkovacs@mol.hu

Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.19 0 0 4453

Nincs összehasonlítási alapom, de én elsőre meg voltam vele elégedve.

Ami eléggé fontos, hogy nem ész nélkül kell adagolni a vizet, hanem szép folyamatosan önteni a köpőcéből és így szépen fog terülni az anyag a padon is.

Amúgy semmilyen tapasztalatom nincs a paddal való mosás terén, de amit írtam, hogy egy jó nagy tálnyi, padról lejövő vörös zagyból alig-alig egy pár szem aranyat tudtam tállal kimosni, az nekem tökéletesen megfelel. Szerintem összességében jóval 90% fölött volt a kihozatal, de ezt maximálisan a szerencsének tudom be.

A gumiborítást a jótanácsoknak megfelelően előzőleg kicsit felérdesítettem egy kevés mosogatószerrel és körömkefével (azért látszik a fotón egy kis hab a gumi sarkán).

 

 

Előzmény: dez1 (4450)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.19 0 0 4452

Igen, az alja zsanéros. Az egész alatt végigfut egy 20x20-as alu zártszelvény a stabilitás miatt - ez egy darabban van, persze. A szép fémmunka nem az én érdemem (meg nem is láttad közelről az alkatrészeket :D), hanem a lézergépé, amelyik kivágta. Én csak rajzolgattam meg élhajlítottam...

Ha most kéne építenem egy második darabot, már mindent pontosan tudnék, hogy hogyan is csinálnék.

Apropó, élhajlítás! Készítsetek ti is ilyet, nekem már van és piszok jól működik. Én pontosan 3.000 forintból hoztam ki anyaggal együtt, de a műhelyhulladékból is összerakható: https://www.youtube.com/watch?v=UjHm3Sz5MdE

Előzmény: dez1 (4451)
dez1 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 4451

Az alja kettéhajtható?  te csináltad? nagyon szép a fémmunka....

Előzmény: Nagybivaly (4449)
dez1 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 4450

És szivattyú nélkül is szépen müxik?

Előzmény: Nagybivaly (4449)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.19 0 0 4449

Igen, a gumis rész 135 centi hosszú és 40 széles. Alapvetően egyemberes padot akartam csinálni, de azt is el akartam kerülni, hogy túl kicsi legyen a kapacitása, ha véletlenül ketten etetjük.

Előzmény: dez1 (4448)
dez1 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 4448

Nagyon tetszik. Hány cm széles a pad? 40?

Előzmény: Nagybivaly (4447)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.03.19 0 3 4447

Sziasztok!

 

Végre elkészült a mikrobordás gumis borítású padom. Tegnap levittem egy kicsit a Drávára kipróbálni - hát, érdekes volt. Az elején nagy volt a bizonytalanság a helyes beállításokkal kapcsolatban, de a gyakorlat végül igazolt: kicsi szögnél felrakódott a vörös homok a padra, így addig emeltem apránként, amíg el nem kezdte lemosni magát.

A végére nagyon szép tiszta lett, egész jó adag fekete homokot + aranyat sikerült hazavinni. Próbára odatettem a tálat a pad végére és a lejövő anyagot még egyszer átmostam, 2-3 szem arany volt csak benne!

Van még pár apró módosítani való a szerkezeten, de összességében nagyon elégedett vagyok vele.

A kimosott arany persze jelképes mennyiségű. :)

 

Egy gyors hangulatfotó, még teljes összeállítás nélkül:

 

 

 

A gépezet (még szintén nem teljesen összeállítva - pl. hiányzik az acél szúnyogháló a rostáról):

 

 

 

És egy gyors kép a lejövő fölöslegről - sikerült szépen áttisztítani:

 

 

 

Remélem mindenkinek tetszenek a képek, kis vizet, friss levegőt és mielőbbi sárgaságot kívánok nektek! :)

nagyikamami Creative Commons License 2015.03.11 -1 0 4446

A nagypapáé volt, tőle örökölhette. Én azelőtt sosem láttam ezt a kis üvegecskét. Most mutatta, de sok infót nem tudok Tőle kérdezni, mert beteg. Ideadta, hogy vigyázzak rá én ezután :(

Előzmény: BLAtti (4445)
BLAtti Creative Commons License 2015.03.11 0 0 4445

Édesapa egykor aranymosó volt? Nagyon érdekes lenne mindannyiunk számára, ha valamiféle visszaemlékezésben elolvashatnánk, hogy abban az időben, amikor ő kezdte, akkor mit, mivel és hogyan csinált, esetleg hogyan választott partot, egyedül, vagy többedmagával járta a vízpartot. Stb...stb...Nagyon kevés ember van, akitől fennmaradtak hiteles információk, és itt a fórumon, valamint a blogban is helye lenne egy ilyen beszámolónak. 

Előzmény: nagyikamami (4444)
nagyikamami Creative Commons License 2015.03.10 0 1 4444

Szeretnék mindenkit üdvözölni, új belépőként itt.

 

Sajnos ehhez nemcsak, hogy nem értek, de a magas olvadáspont miatt nem kivitelezhető a megfelelő eszközök és tudás nélkül. Nade nem baj, gyönyörködöm benne és tanulgatok, illetve olvasgatok. 

Előzmény: BLAtti (4443)
BLAtti Creative Commons License 2015.03.10 0 0 4443

Azonban előtte össze kéne olvasztani, mert por alakban nagy az esély rá, hogy nem veszik át. 

Előzmény: nagyikamami (4442)
nagyikamami Creative Commons License 2015.03.10 0 0 4442

Nagyon szépen köszönjük. Magamtól nem ment volna, Édesapa meg már 92 éves, és hozzám fordult, de nem tudtam segíteni. Tényleg nagyon köszi

Előzmény: losznya (4441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!