Keresés

Részletes keresés

veranéne Creative Commons License 2009.11.16 0 0 56650
Szia!

köszike :)

hát, a dokink azt mondta, hogy azért nem kell úgy bánni vele mint egy üvegszoborral, mert nem igazán valószínű, hogy fel tudja szakítani a sebet vagy a varratot.
nincs rajta gallér egyébként, de nem is piszkálja, egy-kétszer láttam hogy kezdené nyalogatni, rászóltam, és abba is hagyta. kenegetem betadine-nal is a sebet, ami azért megjegyzem azt hittem kisebb lesz :O úgyhogy szerintem szépen probléma mentesen fog gyógyulni.. elvileg 4-5 napig kell rá jobban vigyázni, és varratszedés a 8. napon legkorábban.

gondom most Muki kutyával van...
1 hete kb véres volt a pisije, rohantunk vele a dokihoz, és írt fel antibiotikumot hólyaghurutra.. 1 nap alatt el is mulasztotta neki..(antibiotikumot 5 napig szedett 2x1)
és basszus, ma reggel mintha megint véres lett volna a pisije, úgyhogy most figyeljük... :/
erről esetleg itt tapasztalat? :/


Előzmény: matika82 (56647)
zsazska Creative Commons License 2009.11.16 0 0 56649
És ki ne hagyjam az Advocate spot ont a felsorolásból. Ezt is lehet már 7 hetes kortól, de ez, mint ahogy már többször is kihangsúllyoztam, a férgek ellen is, és a külső élősködők ellen is véd!
Advocate
Előzmény: zsazska (56648)
zsazska Creative Commons License 2009.11.16 0 0 56648
Szia Ani!
Jó, hogy bekapcsolódtál te is! Remélem, hogy minden rendben van nálatok, és néha-néha hozhatnál nekünk Balázs-Mao-Dominó-Híres és macskás képeket!:-)

Kicsit kijavítanálak, ha nem gond. Valóban érdemes védekezni a különböző vérszívók ellen, és erre tényleg jó a Frontline, viszont csak 8 hetes kortól használható, és bolhák ellen két hónapig, kullancsok ellen 1 hónapig véd!

De itt van pl. az Exspot, amit már 2 hetes kortól lehet alkalmazni!
Hoztam mindkettőről egy linket is, amiben a termékek tájékoztatóját találod:
Frontline Exspot
Előzmény: Maomopsz (56644)
matika82 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 56647

 

 Nyomikának jobbulást és gyors felépülést kívánok. Nekünk is még hátravan a műtét, de talán december elején meglesz. A mi dokink is mondta, hogy utánna ölben ülős kutyus lesz és talán emiatt fogjuk jobban elkényeztetni. Remélem majd odatudok figyelni, hogy ne vigyek túlzásba semmit, sem a kaját sem a kényeztetést.

 Mennyi ideig kell félni attól, hogy a seb kibomolhat?

Előzmény: veranéne (56640)
matika82 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 56646

 

 Otthon most nem jó a gépem és egy kicsit lemaradtam. Mennyi foto, egyik jobb mint a másik.

Maomopsz Creative Commons License 2009.11.15 0 0 56645

Zsazska!

Szuper jó képek!!! :)

Jumi már igazi nagyfiu lett!

Előzmény: zsazska (56639)
Maomopsz Creative Commons License 2009.11.15 0 0 56644

Szia! Hoztam neked egy képet Zaziról ezen ha jól emlékszem 5 hetes!  :) A fotó a saját kertünkben készült. Nincs veszélyben, viszont nagyon fontos a bolhák, kullancsok elleni védekezés ha már kiviszed.

Mi Frontline spray-el fujtuk be az orvos tanácsára.

Ez a szer már 3 napos kutyán, macskán alkalmazható, 5 hétig ad védettséget. 

Előzmény: PSusan (56642)
zsazska Creative Commons License 2009.11.14 0 0 56643
Szia!

A saját kertedbe nyugodtan kiviheted! Én is úgy neveltem őket, hogy itthon, ahol csakis minden ellen oltott állatokkal érintkezhettek, kivittem. Ez most pont olyan, mint ahogy az újszülötteket is kiviszik levegőzni.
Más lenne a helyzet egy mások által is használt külterületen. Ott semmiképp nem javasolnám, mert az is elég, ha fertőzött állatok ürülékével, vizeletével találkozik.
Teszek is fel mindjárt erről képeket. Az első három két, egymástól független Shar-pei tenyészetben készült, a harmadik pedig nálam.


Előzmény: PSusan (56642)
PSusan Creative Commons License 2009.11.14 0 0 56642
Sziasztok!

Volna egy kérdésem, lehet hogy magától értetődő, de én elsőkutyás gazdi vagyok, és felmerülnek kételyek...Szóval annyi a dilemmám, hogy kivihetem-e a 8 hetes mopszomat a ház udvarára szükség szerint szobatisztaságra szoktatni? Hétfő körül lesz esedékes a második oltása és olvastam már ezt is, azt is, hogy ilyenkor még nem szabad kivinni mert ugyanúgy veszélyben van a vírusok miatt. Más cikkekben meg lehet olvasni hogy ugyan már, minél előbb szoktatjuk udvarra, annál jobb. Szerintetek mi az igazság?
zsazska Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56641
Örülök, hogy simán mentek a dolgok!:-) 1-2 nap, és észre sem lehet majd rajta venni, hogy műtéten esett át....megint a régi lesz. Az jó, ha egy darabig nem engeded ugrándozni, és ha nem vagytok mellette, akkor adjatok rá gallért, nehogy megbontsa a sebet!
Előzmény: veranéne (56640)
veranéne Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56640
hahó!
na, túl vagyunk rajta...

választhattunk, hogy otthon éledezzen, vagy az orvosi rendelőben, mi úgy döntöttünk, hogy ébredjen ott, aztán ha valami baj van egyből jó kezekben lesz, úgyhogy mire érte mentünk már magánál volt, csak látszott rajta nyilván, hogy elesett, és remegett (még mindig egy picit) az altatótól.
az autóban már el is aludt hazafelé :)
most itt fekszik az ölemben ez a kis drága, idemászott, biztosan itt érzi magát biztonságban, úgy meghatódtam =)
dokinéni mondta, hogy lépcsőzni ne nagyon, meg az ágyba is úgy emelem fel.
mondta azt is hogy nem biztos hogy lesz étvágya 1-2 napig, de ahogy hazaértünk és adtam neki a kedvencéből simán megette :)
ja egyébként volt még 2 tejfoga (pedig most lesz 11 hónapos) amik a csontfog mellett megmaradtak duplán, ezeket is kihúzták neki.
szóval minden rendben eddig, a kaki lesz majd még rossz gondolom, ahogy erőlködik :/ most direkt ezt a kis alutasakos pedigree juniort adtam neki, hátha nem kell majd annyira erőlködnie, mint a száraztáptól...
majd csinálok fotót (pocakjáról is), videót is, habár tényleg semmi különös nem látszik, mondjuk egyáltalán nem mászkál és mozog sokat még (sőt elég keveset, inkább pihenget), de amikor megy akkor semmi különös nincs rajta, ülni lassabban ül le, és lassabban fekszik le, de ezeket leszámítva tényleg semmi extra.
lenyugodtam már én is... :)
Előzmény: zsazska (56638)
zsazska Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56639
Hoztam pár képet a mai sétánkról
zsazska Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56638
Biztos, hogy minden rendben lesz Nyomikával:-) Most egy kicsit elesett lesz, de amint megszűnik az altató hatása, már minden rendben is lesz. Arra figyelj csak oda, hogy amíg egy kicsit is kába, ne legyen előtte se víz, se étel, de ezt a doki is biztosan elmondja majd. Jobbulást neki, és ha lehet, készíts majd róla fotókat, és főleg videót, amit felpakolhatsz nekünk ide, ezzel megnyugtatva azokat, akik még a műtét előtt állnak.

Matika! Nagyon szívesen. Örülök, ha sikerült eloszlatnom az aggodalmat!:-) Csakis rajtad múlik, hogy mit, és mennyit eszik majd, így az is, hogy elhízik ezután, vagy sem! De mivel te igyekeztél erre előre felkészülni, így biztosan nem lesz gond!
Előzmény: veranéne (56637)
veranéne Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56637
hűűűű, csak olyan rosszul hangzik, nomeg ez a kép, jajjjjjj....
jobbulást neki (habár ha jól értem most már nagyjából túl van rajta) :/


MOST indulok Nyomikáért,ma ivartalanítva lett :'((((
egyáltalán nincsen ebben tapasztalatom, és annyira félek milyen lesz most ez a pár nap.... édes kis falatkám :'(((((((((((



[egyébként valóban hízékonyabb lesz, találkoztam is már retttttttenetesen kövér mopsz asszonysággal, aki ivartalanítás után hízott el. de a gazdi bevallotta, hogy odafigyelhetett volna, csak nagyon elkényesztette a kutyáját... dagi, de legalább BOLDOG :) ]
Előzmény: FoxxyC (56636)
FoxxyC Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56636
Ó, már nem kell sajnálni, ezek két héttel ezelőtti képek, most már teljesen jól van.:) A műtét utáni napokban fényképeztem le, akkor tényleg elég rosszkedvű volt.:(

Sajnos ezt a szaruhártya fekély dolgot nem igazán lehet kivédeni. Bokorban való szimatoláskor megsértheti a szemüket egy ág, vagy egymással játszanak, és véletlenül az egyik belekap a másik szemébe...

Velünk most konkrétan az történt, hogy vidéken a Nagymamám kutyája megtámadta Ozzyt egy csont miatt, és ekkor tele ment homokkal a szeme. Megpróbáltam a lehető legjobban kimosni neki, de másnapra már gyulladt volt a szeme.

Nem annyira vészes dolog ez, általában szemcseppekkel 1 hét alatt rendbe hozható, ezelőtt már mindkét kutya szemén volt fekély, és akkor a cseppek segítettek. Most nem volt ekkora szerencsénk.
Előzmény: veranéne (56621)
matika82 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56635

 

 Köszi szépen. Mindig olyan jól megtudsz nyugtatni aggodalmaimban. Igen én is erre gondoltam, egy jó minőségű táp és sok séta, amit most imád és remélem majd akkor is lesz kedve hozzá.

Előzmény: zsazska (56634)
zsazska Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56634
Bocsi, efelett átsiklottam:-) Mindegy, hogy mopsz, vagy bármi más kutya, az ivartalanítás után a megváltozott hormonháztartásnak köszönhetően hízékonyabbá válik, és ezt akár kevesebb koszttal, akár light táppal kordában tudod tartani! Rajtad áll, hogy melyik módszert választod, de tartok tőle, hogy ő inkább a light tápnak és a megszokott mennyiségnek örülne jobban!:-) A mozgásigényük is csökken, de ne dőlj be neki. Vidd továbbra is annyit sétálni, mint korábban, és nem lesz baj!
Előzmény: matika82 (56633)
matika82 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56633

 

 Ha van időd elolvasnád még egyszer az 56625- ös írásomat ott még kérdeztem az ivartalanítás utáni állapotról. A doki azt mondta utánna ovatosak kell legyünk az étkezéssel és a Royal canint ajánlotta.

Előzmény: zsazska (56632)
zsazska Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56632
Hasonló, de azért sajnos valamivel mégis kellemetlenebb, mert a kutyáknál ezt általábanjóval a félidőn túl végzik:-( , de még mindig inkább, mint a születésük után kioltani az életüket:-(
Te előre gondolkodtál, és ez a helyes! Hamarosan túlestek rajta!
Előzmény: matika82 (56629)
zsazska Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56631
Újból, mert valamiért szétdobálta:-( a népszigetisek új klippje
Előzmény: zsazska (56630)
zsazska Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56630
Egy kis szívet melengető vidámság a hideg napokon:-)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=pkPNa4DBFHI" target="_blank">Népszigeti kutyasuli új klippje!</a>
matika82 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56629

 

 Elég kemény történet volt a németjuhásszal. Végülis olyan mint az abortusz, inkább az mint egy nem kívánt terhesség. Akkor én ebben a témában óvatosabb vagyok, mivel mostmár egyre közelebb van a műtét. A doki szerint mostmár nem kell sokat várnunk. December első hetére tervezzük, remélem nem fog semmi közbejönni.

Előzmény: zsazska (56628)
zsazska Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56628
Matika! Sajnos a tüzelés valóban okozhat ilyen kellemetlenségeket. Ennek főleg a jelzés az oka. Ilyenkor a szukák, a kanokhoz hasonlóan a vizeletükkel jeleznek, üzengetnek társaiknak, és ezért a vizeletüket nem egy mennyiségben, hanem sok, kisebb adagban ürítik. Ez lehet az oka, ha most gyakrabban kell neki.

A vemhes kutyák ivartalanítása sajnos bevált gyakorlat, de semmiképp ne a dokit okold. Ő jól dönt akkor, amikor ezt bevállalja, hisz gondolj csak bele, hogy így is tömve vannak a menhelyek, és mi várna azokra az apróságokra, akik nem vártan érkeznek erre a világra? A legtöbbet "jó esetben" elaltattatják rögtön a születésüket követően, de sajnos vidéken még mindig dívik a falhozcsapkodás:-(( Törvények ide, vagy oda....ez sajnos megállíthatatlan, és nyomon követhetetlen. Ebben a velvilágosult világban még mindig nagyon sok kutyagazda van, akiknek fogalmuk sincs kutyájuk ivari működéséről, és így nem is tesznek semmit a nem várt vemhességek ellen. Pár éve jött hozzánk egy német juhász. Mint minden újdonsült vendég gazdáit, őket is alaposan kifaggattam, hogy mit kell a kutyusról tudni. Rákérdeztem, a tüzelés időpontjára, és erre azt a bizonytalan választ adták, hogy valszeg most nemrég tüzelt, mert látták is, hogy a szomszéd kutya gyakran ugrabugrál rajta:-( A nagy meglepetés mégis akkor ért, mikor az oltási könyvébe kukkantottam, ahol a legfrissebb oltás is elmúlt 2 éves:-( Rákérdeztem, hogy talán egy régi könyvet hoztak el tévedésből, mire ők értetlenkedve azt felelték, hogy az összes oltást megkapta, mert az orvosuk az utolsó beadásakor mondta, hogy ez volt az utolsó!:-( Felvilágosítottam őket, hogy az az utolsó kölyökoltás volt, de azokat évente meg kellett volna ismételni.:-( Nálunk még aznap megkapta a kombinált veszettségi oltást, és a féreghajtást. Ezt követően pár napig elkülönítőben volt. Hosszabb időre jött, és mikor már 1 hónapja nálunk volt, feltünt nekünk, hogy pocakban sokat erősödött. Felhívtam a gazdikat, hogy próbálják meg összerakni, hogy mikor is volt az, amikor a szomszéd kutya ugrabugrált rajta:-( ....hogy bizonyosságot szerezzünk, másnap megultrahangoztuk, és elég rendesen vemhes volt szegénykém. Alig, hogy hazament, egy hét múlva 10 kölyköt ellett:-(
Szerencse ebben a meglehetősen buta történetben az volt, hogy gazdái azon kívül, hogy nagyon tudatlanok, tájékozatlanok voltak ebben a kérdésben, mégiscsak jó gazdinak bizonyultak, mert ha már így alakult, szépen felnevelték, és egy kivételével, mindet elajándékozták. Küldtem hozzájuk egy megbízható orvost, aki házhoz is kijár, és azóta már mindkét kutyát ivartalanította, és felügyeli, hogy minden oltásuk rendben legyen. Ha viszont ezek a gazdik nem vállalták volna a kicsikkel való hajcihőt, akkor?.......Hát az ilyenek miatt kell az orvosoknak a már vemhesült szukák ivartalanítását is bevállalni!
Előzmény: matika82 (56625)
zsazska Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56627
Tényleg, a fülszagukat is imádom:-)
Előzmény: szebori (56623)
zsazska Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56626
Szia Vikii! Igen, az ázsiai kutyák általánosságban eltérnek mindenben a többitől. Már az egész testtartásuk: Magasra emelt fej, hátra kunkorított farok, ...már az egész megjelenésük olyan kis pökhendi:-), aztán a szuszmorgó hangok, és nem utolsó sorban a szaguk is különbözik, de azt inkább a többi kutya veheti csak észre, a mi szaglásunk ehhez nem elég kifinomult. Mikor viszont Szambám, a Shar-pei kicsi volt, nem győztem áradozni az illatáról. Neki tényleg a szó szoros értelmében illata volt, de ezzel ő még a fajtáján belül is egyedi volt, és máig sem sikerült megfejtenem, hogy miért. Mivel ő már a harmadik Shar-pei-em, így tudtam, hogy ez náluk sem megszokott, és érdeklődéssel szaglásztam végig a testvéreit, és már sírba vittem az összes Shar-pei-es ismerősömet a találgatásaimmal:_) De tény, hogy Szambán ezt mások is észrevették, és olyanok is élvezettel szaglászták, akiknek amúgy nincs is kutyájuk. Talán azokhoz a színes, illatos radírokhoz hasonlítanám....mára sajnos már kinőtte:-(
Előzmény: vviikkii (56622)
matika82 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 56625

 

 Tegnap megszimatoltam Manó tappancsát és tényleg érdekes volt, kipróbálom a fülét is. Nagyon tetszik ahogy áradoztok a kutyusok illatáról, szándékosan nem írtam szagot mivel nem büdös ezért nem szag.

  Szeretném megkérdezni attól akinek ivartalanított szuka mopsza van, igaz, hogy a műtét után jobban hízik és változtatni kell az étrendjén? Mit lehet neki enni adni utánna, vagy maradhat a megszokott kaja kisebb mennyiségben gyakoribb mozgással? Most nagyon rajta vagyok a témán. Tegnap a dokinál beszéltünk róla, azt mondta olyan kutyát is műtöttek meg már amelyik éppen vemhes volt és a kölyköket szedték ki belőle. Egy picit elgondolkodtam, kivel volt akkor a baj, a dokival aki megműtötte, a gazdival aki odavitte illetve a kutyával és szükség volt rá. Úgy vettem észre, hogy mióta manó tüzel gyakrabban és kisebb adagokat pisil, nem is tudja visszatartani annyira a vizeletét. Rosszul látom, vagy tényleg így van?

vviikkii Creative Commons License 2009.11.12 0 0 56624
Most kipróbáltam a fül szagot, tényleg nagyon ott van!!!!!!!!!!!!!!! :D
szebori Creative Commons License 2009.11.12 0 0 56623

Sziasztok!

 

Csodálom, hogy a fülszagot (illatot) még nem írtátok. Én kiskora óta azért vagyok oda, olyan édeskés... nagyon fincsi :)))

Előzmény: vviikkii (56622)
vviikkii Creative Commons License 2009.11.12 0 0 56622
Én a szájszagát szeretem, ha már mindenki színt vallott :P...

Én olyasmiről olvastam, hogy más fajta kutyák számára más szagú egy mopsz és a többi ázsiai kutya (talán zsazska tőled hallottam?). Szinte látni szoktam kutyákon, akik még nem találkoztak mopsszal, hogy kikerekedik a szemük hogy ez milyen állat? :D
veranéne Creative Commons License 2009.11.12 0 0 56621
úgy látszik a képen, hogy a szokásos búskomor mopsz tekintetnél is szomorúbb most az arca Ozzynak...
egyébként, hogyan alakult ki neki ez a betegség (szaruhártya fekély, ha jól emlékszem)?
megelőzhető? vagy ez úgy "egyszer csak" jött? :(
jajj én úgy sajnálom szegényt :(((
Előzmény: FoxxyC (56602)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!