Keresés

Részletes keresés

solyomga Creative Commons License 2020.07.19 0 0 10431

Az Országkerülés 2020 kerékpártúrám 3. napján a Tarpa előtti vadkempingből indultam és 130 km tekerés után Záhonyig jutottam el.

Sajnos a lónyai komp nem üzemelt, ezért kerültem 67 km-t.

Erről a napról szól ez a videó.

 

A 3. nap útvonala: 

#Tarpa

#Beregsurány

#Beregdaróc

#Gelénes

#Barabás

#Tiszakerecseny

#Mátyus

#Lónya

#Tiszaadony

#Tiszavid

#Tiszaszalka

#Vásárosnamény

#Kisvarsány

#Nagyvarsány

#Gyüre

#Aranyosapáti

#Újkenéz

#Mezőladány

#Benk

#Tiszamogyorós

#Eperjeske

#Tiszaszentmárton

#Zsurk

#Záhony

 

A videó: https://youtu.be/MSQeKP-srW8

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.07.17 0 0 10430

Én tavaly csoporttal bejártam az egészet, sehol nem akartak turistákat bántani.

Habár a többi stimmel, szerencsétlenek 10 évig voltak függetlenek két megszállás között.

Előzmény: cobranco (10425)
cobranco Creative Commons License 2020.07.17 0 1 10429

A "főnök" mondta: "Több Balaton, kevesebb Adria"

Én azt mondom: Alpok! Igaz, számomra az ezévi alpoktúra már ment a levesbe :) .

..nosztalgiaként /jobb híján/ marad a tavalyi.

Pár snitt csak spontán összedobálva...

 

Salzkammergut 2019. /Trailer/ FullHD 1080p

solyomga Creative Commons License 2020.07.14 0 1 10428

Az Országkerülés 2020 kerékpártúrám 2. napján Nagyecsed és Tyukod között vadkempingben ébredtem, majd 132 km kerékpározás után Tivadar és Tarpa között ismét vadkempingben aludtam, "ezer csillagos" szálláson.
Erről a napról szól ez a videó.
Az érintett települések:
#Tyukod
#Ura
#Csengerújfalu
#Csenger
#Szamosbecs
#Csengersima
#Zajta
#Rozsály
#Méhtelek
#Garbolc
#Nagyhódos
#Kishódos
#Magosliget
#Uszka
#Tiszabecs
#Milota
#Tiszacsécse
#Tiszakóród
#Szatmárcseke
#Nagyar
#Kisar
#Tivadar

 

A videó: https://youtu.be/jeJbBL9pxFY

 

http://www.facebook.com/Civisbiciklis

https://www.instagram.com/civisbiciklis/

www.youtube.com/c/civisbiciklis

solyomga Creative Commons License 2020.07.11 0 1 10427
KawaBazsy Creative Commons License 2020.06.27 0 0 10426

Cool, köszönjük! :-)

A Jeep-ek a CJ típushoz tartoztak.

Előzmény: cobranco (10425)
cobranco Creative Commons License 2020.06.27 0 3 10425

Korzika egész történelme az örökös harcról, a sokszor, szélsőséges körülmények közötti  életben maradásról szólt. A helyi lakosság enyhén szólva is, „különleges”.A szigeten még most is dívik néhol a vérbosszú. Ezért a belső régiók a túristák körében nem különösebben felkapottak.

 

Tartalom:

Már az epizód címe sem utal sok jóra, ennek ellenére kalandoraink nem hátrálnak meg. Kezdésnek tiszteletét teszi egy olyan vad sziklakanyon, ahol még Rambo sem maradna életben két óránál tovább. Majd a sziget történelmi központja, Corte, a „tiltott város” figyel be, fellegekbe épült várral, lepusztult és egyben vad, félelmetes középkori hangulattal. Egy intenzív gastroblokk, egy őrült kerékpáros vágta és egy éjszakába nyúló kilátástalan szálláskeresés is bonyolítja a cselekmény fonalát…

 

Éjjel-nappal Korzika 7.rész: "Zord martalócok földje" 2019. FullHD 1080p

 

Útvonal:

Casamaccioli-Lac de Calacuccia-Scala de Santa Regina/Golo-kanyon/-Castirla-Bocca di Ominanda/654m/-Corte-Col di San Quilico/564m/-Caporallino-Francardo-Ponte Leccia-Barchetta-Casmorza-S.Perteo

 

Túrabeszámoló:

http://cobranco.hu/turabeszamolocorse_19.html

 

Fotoalbum:

https://www.facebook.com/cobranco.zoltan/posts/2398159776932066

 

Térkép:

https://drive.google.com/open?id=1yxNN39ZHuUxfpTubEGUmhOddEACSoorN&usp=sharing

 

ComicHUN Creative Commons License 2020.06.24 0 0 10424

Nincs sem korán, sem későn. Jól értetted.
Tervezek júliusra 4-6 napot, főként ausztriában, mert nekem a hegyek ott a legközelebbiek és a jól bevált vadkempinges megoldást alkalmaznám.
Viszont a horvátokról már tudom, hogy le kell jelenteni, hogy hová mész, visszafelé pedig (a szálláshely által kiadott papírral), hogy hol voltál (megszállva), hogy a vírus miatti kontaktkutatást el tudják végezni. Ugye az én esetemben ilyen nem lenne. Kicsivel több, mint 500km-t terveztem, amiben lenne kb 100km szolvénia is és ebből kifolyólag keresem az infót, hogy melyik ország, mennyire áll rá erre az igazolhatóságra. Az osztrákok nem problémásak számomra, mert a testvérem graz-i, így ott tudok indokolni, illetve célt közölni, ha kellene, de Szlovéniában sajnos nem és nem ott szeretnék koppanni, hogy "irány vissza".

Előzmény: gardenerboy2 (10423)
gardenerboy2 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 10423

Bocs. Vagy túl késő van vagy túl kora. Félre értettem a kérdést.

 

Előzmény: gardenerboy2 (10422)
gardenerboy2 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 10422

A szlovén határt ismerem az osztrákot nem. Rédicsnél vasárnap múlt egy hete volt ellenőrzés. Én persze biciklivel nem álltam meg, de visszahívtak, szlovén nyelven jól leszúrtak aztán mehettem. A kishatár átkelőknél/Tornyi,Bajánsenye Felsőszölnök/ most vasárnap voltam szabadon átjárhatók. Az osztrákon vsz ugyanez lehet a helyzet. 

Előzmény: ComicHUN (10421)
ComicHUN Creative Commons License 2020.06.22 0 0 10421

Üdv!

Ki, mit tud a jelen helyzetben a magyar-osztrák, illetve az osztrák-szlovén határok átjárásáról túra szemszögéből?
Mindkét határt oda-vissza is átlépném, lehetőleg kötelező karantén nélkül. Járhatóak jelenleg az említett országok a mi hobbink okán?
Előre is köszönöm!

KawaBazsy Creative Commons License 2020.06.22 -1 1 10420

 Vicces, mennyi vadon élő állatkával találkozik az ember tekerés közben. Nemrég lementünk a Balatonra cangázni, s este majdnem átestem ezen a teknősön, a cangaút közepén bandukolt. Azt nem tom, h milyen kemény a páncélja, de sztem autóban is tud kárt okozni, kétkerekűvel meg tuti perec.

 

 

 Hétvégén meg itt, Pest szélén tekertem, az egyik utcában egy jókora sün nézelődött az út közepén. Úgy álltam meg mellette, h ne tudja elütni a mögöttem jövő kocsi, kitettem őt is a fűbe. A cangaúton meg (Szilas patak menti) nagy zörgés mellettem, egyszer csak felbukkan két őz tőlem kb 3 méterre.. Előttem szaladtak át, simán le is vernek a cangáról, ha találkozunk. :-)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.06.20 0 0 10419

Pénzesek egyelőre nem érdekelnek.

Még egy kérdés: hogy lehet Szerbiában ivóvízhez jutni?

Előzmény: Biciklis Józsi (10405)
forgione1 Creative Commons License 2020.06.18 0 2 10418
Előzmény: solyomga (10416)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2020.06.16 0 3 10417

Ha egy férfi azt mondja, meg lesz csinálva, akkor az meg lesz csinálva. Teljesen felesleges félévente emlékeztetned rá...

Egyik nyáron elromlott  a fürdőkádban a töltő része, azaz csak a  zuhanyból lehetett vizet engedni. Mondtam a felségemnek, hogy megcsinálom... Kicsit somolygott és azt mondta, hogy reméli Karácsonyra kész lesz. Igaza volt, de egy évet tévedett. A következő Karácsonyra tényleg kicseréltem a csaptelepet.

 

Nincs ez másként a bicikliutakkal sem...

Előzmény: solyomga (10416)
solyomga Creative Commons License 2020.06.15 0 2 10416

2016-ban Révész Márius kormánybiztos úr megígérte, hogy egy éven belül kerékpárút lesz Debrecen és Nagyvárad között.

Most hétvégén elmentünk megnézni, hogy halad ez az építkezés ;) 2020-ban :(

Aztán Karcagon megnéztünk egy szélmalmot és a lombkorona sétányt. 

Erről a 122 km-es túráról szól ez a videó: https://youtu.be/29W_mAjNM2Y

 

ui: esetleg valaki tudja Révész Máriusz emailcímét? Olyan szívesen elküldeném neki ezt a videót ;)  

 

cobranco Creative Commons License 2020.06.14 0 1 10415

Egy olyan posztra reagáltál, amit ide még nem tettem be :) így jelenlévőknek fogalmuk sincs, mi a téma. Szóval az előzmény:

 

Idén, kényszerből ugyan, de fedélzeti computert váltottam. Bryton 420-as lett a befutó. Előrebocsátom, hogy én még "régi motoros" vagyok, ezért a funkciók 90%-a nem érdekel, döntéskor a kinézetre, aksikapacitásra és az alapfunkciókra koncentráltam. Bevallom, elég nagy csalódás egyenlőre. Persze, csak egy laikus amatőr vagyok, de azért tapasztalataimat, egy, nem is olyan rövid vlog formájában összegeztem.

 

GPS-párbaj /Garmin vs Bryton/ 2020. 2K 1440p/60fps

 

Akit a tudományos háttér is érdekel, túratársam, kicsit „agyasabb” formában is belemélyedt a témába:https://cobranco.hu/blog5.html

 

Válasz:

Azóta már rájöttem, sőt, ha indításkor várok pár percet beáll pár tiz méter eltéréssel, úgy hogy ez a része OK!

 

 

Előzmény: Thompy (10414)
Thompy Creative Commons License 2020.06.14 0 1 10414

Krisztián: én voltam tegnap Tiszafüreden. Reggel Szolnok felé elmentem melletted, ismerős voltál csak nem tudtalak hová tenni akkor még. A szolnoki ep-nél esett le, de pont indulásra készültem mire beöltöztem eltűntél. Fürednél már azért fordultam utánad:) , nem vettem rossz néven, nem is akartalak feltartani csak odaköszönni. Jó a kollégákkal élőben is találkozni. :)

Cobranco: a gps tesztedhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nekem egy régebbi Bryton 330 van a magasság kalibrálását engedi felvétel mellett a mobilos alkalmazáson keresztül.

 

Üdv. Tamás

Előzmény: Thekristianszabo (10413)
Thekristianszabo Creative Commons License 2020.06.14 0 0 10413

Bocsánat attól a sráctól, akivel tegnap Tiszafüreden találkoztam, s be sem mutatkoztam. Nem vagyok ekkora bunkó (bár sokak szerint igen) csak nagyon offon voltam. :)

 

Krisztián

Alexfux Creative Commons License 2020.06.11 0 0 10412

Itt nem volt baj a Kollégával, én is hibáztam egy jó nagyot, mert tarthattam volna nagyobb oldaltávolságot (legalább 1,5 métert :-) ), de az ember el kezdett lehúzódni a csengetésemre, amire én is követtem, de aztán váratlanul visszakormányzott balra. Elég lassan mentek a fiával, gondolom ilyen apa-fiú rekreációs bringázás volt, mert többször elmentem mellettük, nem siettek sehova. És mivel lassan ment, talán nem volt olyan jó az egyensúlya, esetleg valamit ki akart kerülni. Én viszont mentem, mint a távirat, olyan 27-tel és jó nagyot estem. Talám még életemben nem estem ekkorát. És a 117kg.-os testnek elég nagy mozgási energiája van. :-) Hál'Istennek a háj most jó szolgálatot tett, légzsákként funkcionált. :-) De azért még most is fáj, ha mélyebb lélegzetet veszek.

 

Előzmény: vizus (10411)
vizus Creative Commons License 2020.06.11 0 0 10411

Én egyszer - elbambulva - egy aluljáróból kifordulóban csattantam össze egy hasonló mód figyelmetlen fiatal kollegával. Szabadkozni kezdett erősen! "Ne hülyéskedj! A tapasztaltabbnak kellett volna jobban figyelni!" Na, akkor meg jött az, hogy jól vagyok-e? "Á, egy normál eséshez képest ez halvány lepkefing!"

Előzmény: Alexfux (10408)
solyomga Creative Commons License 2020.06.11 0 0 10410

Hétvégén Debrecenből eltekertünk a cigándi árapasztó tározóhoz és ott körbetekertünk a gáton.

Majd irány Kisvárda és a 162 km-es kerékpártúra után vonattal érkeztünk vissza Debrecenbe.

Erről a túráról szól ez a videó:

https://youtu.be/_Z6xLPyJbsU

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.06.08 0 2 10409

Az szabálytalan. Tartani kell a 1,5 méter távolságot.

Előzmény: Alexfux (10408)
Alexfux Creative Commons License 2020.06.08 0 0 10408

Én éppen egy hete pereceltem egy hatalmasat aszfalton. Olyan 27 km/h-s sebességnél akadtam össze egy kerékpáros Kollégával a Margit szigeten...

Előzmény: cobranco (10406)
KawaBazsy Creative Commons License 2020.06.08 0 0 10407

Jah, van, aki így száll le.. :-)

Előzmény: cobranco (10406)
cobranco Creative Commons License 2020.06.07 -1 1 10406
Biciklis Józsi Creative Commons License 2020.06.06 0 0 10405

Egy VIDEOPAD nevű szoftverrel. Biztos van jobb, de már megszoktam.... 10.000 Ft környékén volt a teljes változat.

Nagyon érdekes filmeket csinálni, elsőként a feleségem unszolt. De jól tette! Hajrá!

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (10402)
solyomga Creative Commons License 2020.06.05 -1 0 10404

Ismét egy újabb videó: Kisvárda-Debrecen kerékpártúra avagy "Vajon ki hazánk első űrhajósa? Talán Anettka? ;)"

 

Debrecenből elvonatoztunk Kisvárdára, majd onnan "legurultunk" Debrecenbe! Erről a 130 km-es kerékpártúráról szól ez az útifilm, egyedi kommentárral ;)

 

https://youtu.be/-zNF-vPefMI

solyomga Creative Commons License 2020.06.05 -1 0 10403

Újabb túravideóm készült el. 

Most is Debrecenből indultam és Sárrétudvari-Berettyóújfalu-Pocsaj érintésével érkeztem vissza Debrecenbe, 153 km-t teljesítve. 

A túra egyrésze a Berettyó folyó mentén haladt és szokás szerint minden településről videóztam kicsit és közben elmondtam egy-két dolgot arról, ahogy én látom a világot ;) 

 

Sajnos a technika ezen a napon nem volt velem, mert még Debrecenben eltört a kamerám kormánytartója és a kamera is leesett. Szerencsére nem lett baja, de innen már kicsit nehezebb volt kameráznom és ez sajnos most a felvétel minőségén is látszik! :(  

 

Remélem tetszik a videóm!

 

https://youtu.be/TLrAC2h2bew

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.06.03 0 0 10402

Az első részt megnéztem, ezek majd egy másik túrán hasznosak lesznek, de most inkább a magyarlakta részekre vagyok kíváncsi, az az én adósságom. Szép tájakon jártál.

Milyen szoftverrel szerkeszted?

Előzmény: Biciklis Józsi (10401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!