Keresés

Részletes keresés

Island* Creative Commons License 2005.02.16 0 0 179
Az a fehéren kezdődő és lilába átmenő virágzatú bugi nagyon izgatja a fantáziámat. Talán ha látok majd Krétán ilyen típust, akkor majd hozok hajtást róla májusban és nekiállok gyökereztetni....:))))
Előzmény: szilkszilky (178)
szilkszilky Creative Commons License 2005.02.12 0 0 178
A hajtásokat természetesen én is zacsiban hozom haza, különben nem maradnak meg. Le is vágom és hormonporba is mártom, tehát valószinűleg a földnél van jobb megoldás. Merthogy én csak simán kiveszem a virágföldes zacsiból és kész, nem csirátlanitom a sütőben meg ilyenek. Hát azért boldog vagyok én avval a (el ne kiabáljam) három megeredt hajtással is idén. Hát még, ha véletlenül sárga is van köztük...
Island* Creative Commons License 2005.02.11 0 0 177

csak egy-két gondolat még....

A homok szerintem azért jobba  földnél, mert nincs benne annyi talajgomba és baktérium, így nagyobb a valószínűsége, hogy kevésbé kap el valami kórságota  dugvány, mint egy tápdús földben....

Az hogy nyaralásból hozod nem gond, maximum arra kell ügyelni, hogy a szálítás alatt legyen párában (pl. nylonzacskó) és ne hervadjon el a hajtás, amikor pedig ültetésre kerül a sor, akkor a hormonba mártás előtt le kell vágni még a végéből egy centit, hogy "friss" legyen a vágott rész, ami a hormonba ill. a földbe kerül....

Aztán fene se tudja, én is próbálkoztam eleinte földdel, de jobb volt a túlélési/gyökeresedési arány homokban.....

Bár ahogy láttam a bougainvillea kertész is földben szaporítja, aki a nyugati határszélen tevékenykedik.....:)))

Előzmény: szilkszilky (176)
szilkszilky Creative Commons License 2005.02.11 0 0 176
Hát ez igy elég egyszerűnek hangzik, sajnos a gyakorlatban nálam másképp alakult. Két különbség van ahhoz képest, ahogy én csinálom. 1. én virágföldbe ültetem, nem homokba - lehet, hogy az jobb lenne 2. én általában téli nyaralásból hozom a dugványokat, tehát az időzítés nem ugyanaz. Szóval nekem ott szokott behalni szegény növényke, amikor már azt hiszem, minden ok és el kezd hajtani. Igy volt ez idén is. Kb. 8 dugványt hoztam, amiből öt meg is eredt. Pillanatnyilag azonban kettő-három, ami még mindig zöld leveles, a másikak feladták. Hogy miért, nem tudom??? Próbáltam már vizben is gyökereztetni, ott előbb jelentek meg a levelek, mint a gyökerek, ill. a gyökerek több hónap után sem.
Előzmény: Island* (175)
Island* Creative Commons License 2005.02.10 0 0 175

A szaporításhoz saját tapasztalatból:

 

Nekem is van néhány saját szaporítású bugim, amikkel meg is ajándékoztam a környezetemet, magamnak csak az idősebb töveket hagytam meg...

Mivel kertészeti körülmények kellenek a megfelelő gyökeresedéshez, ezért aki házilag próbálkozik vele, ennek megfelelő körülményeket állítson elő, ha tud.

Nálam ez úgy működött, hogy május körül levágtam néhány hajtást, vegyesen csúcs-hajtást és félérett hajtás-darabokat is (ami már félig fás)....

A végüket por-alakú-szaporító-hormonba (Incit 8) mártottam, és folyami homokba tettem őket. Lefedtem őket egy rég nem használt nagyobb akváriummal és félárnyékos helyre tettem, mert ott nem égeti szét a hő az üveg alatt de mégis kap egy kevés meleget, amely kell (kb. 30 fok) a gyökerek kialakulásához...

Kb. két hónap mire elkezd hajtani a dugvány, akkor sikerült a szaporítás!

Tehát májustól kb. augusztusig maradjon a  folyami-homokos talajban nyirkosan és párában. Utána lehet őket szétültetni.....

Próbáljátok ki majd késő tavasszal! :)

Előzmény: szilkszilky (167)
szilkszilky Creative Commons License 2005.02.10 0 0 174
Az az igazság, hogy idén is vannak ilyen fotóim és ráadásul már több mint 2 hónapja virágoznak. Nekem nincs 10-15 fokos teleltető helyem, van hálószoba 20 fokkal vagy padlás 3 fokkal, igy még nem mertem őket a padlásra vinni. Tavaly a téli virágzás dacára nyáron is ontották a szines felleveleket. Remélem, idén is igy járok! Tegyek be idei képet is???
Előzmény: kutyu75 (172)
molnarka* Creative Commons License 2005.02.10 0 0 173

Régi vágyam,hogy eljussak hozzájuk.

 

Mivel ilyen helyre nem mehetek a férjemmel és nagyon-nagyon messze van tőlem,még nem tudom a megoldást.

Tudom,hogy kiállitásokon is ott szoktak lenni és Pestem is van valahol üzletük.

Ki fogom találni a módját,hogy megszerezzem amit szeretnék.

Köszönöm.

Előzmény: kutyu75 (171)
kutyu75 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 172

azért én nem ilyen virágokról beszéltem....:-((( (kicsi pici, haloványok csak...)

szilkszilky neked tavaly is voltak ilyen sokkkoló fotóid...... ez nemigazságos..

 

Előzmény: szilkszilky (124)
kutyu75 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 171

molnarka,

a beszerzési forrás nálunk a Rappai kertészet volt (asszem Zomba).

állítólag jó volt az ára is (bár ajiba kaptam így erről nincs pontos infóm), és személyesen ment el érte a megajándékozóm :-)

ha szükséges előkeresem a pontos elérhetőséget, de a neten is sok helyen megtalálod.

 

 

Előzmény: molnarka* (165)
kutyu75 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 170

Sziasztok,

képzeljétek nekiállt virágozni a bougenvilleam....

ez ilyenkor nem helyes ugye? (ősszel télre elpakolás előtt tankönyvszerűen megmetszettem... hideg, 15 fok, világos helyen van)

szerintetek vágjam le a viirágot, hadd tartalékoljon még?? :-((

amúgy ha valakit érdekel én szívesen adok a levágott hajtásokból, jómagam gyökereztetéssel még sosem jártam semmilyen növénynél sikerrel (ld. leander) de hátha nektek van valami tuti módszeretek.

ilyenek vannak (egyik kicist pirosas-ciklámenes, a másik narancs-piros, bár lehet, hogy színek a képen ezt nem adják vissza tökéletesen):

 

boug2boug
kígyószisz Creative Commons License 2005.02.09 0 0 169

És hogy miért hívják így a növényt, ahogy, azt tudtátok? Ezt is most találtam:

"1729-ben született Louis Antoine de BOUGANVILLE francia tengernagy, az elsõ francia tudományos föld körüli expedíció (1766-69) vezetõje. Az úton résztvett természettudósok és csillagászok jelentõsen gazdagították a földrajzi és csillagászati ismereteket és helyesbítették a térképeket. Harcolt az amerikai függetlenségi háborúban. Róla nevezték el a Bouganvillea (murvafürt) növénynemzetséget." 
 

kígyószisz Creative Commons License 2005.02.09 0 0 168

Jajj, az a terrakottás színű, az az egyik vágyam :-))) Amúgy nézegess külföldi oldalakon - német csomagküldők is vannak -, ott közlik a hybridek nevét is, jó sok fajta van.

Molnárka, hátha ez segít Neked, most találtam a keresővel:

"BUGAVLEIA (Murvafürt) rózsaszin, lila, sárga szinben eladó. Tel.: 56/425-895 Szolnok "


 

Előzmény: szilkszilky (167)
szilkszilky Creative Commons License 2005.02.09 0 0 167
Nekem van saját szaporitású bougainvilleám, három éve hoztam télen a nyaralásból, azóta télen a szobában, nyáron a teraszon virágzik. Nem pont az a szin, amivel tele vannak a barkácsáruházak, kicsit pirosas, narancssárgásabb. Szerintem nagyon nehéz szaporitani és hosszadalmas feladat. Most is próbálkozom, három maradt eddig életben, két hónapja hoztam őket. Hát, reménykedem. Nekem a kedvencem az a fajta, amin kétszinű virág van - fehér és ciklámen - és a levelei is tarkák. Sajnos olyan még nem sikerült hajtásként hoznom, pedig láttam már több helyen is. Ha ezek a mostaniak, esetleg meggyökereznek, és lesz mondjuk benne sárga is, meg fehér is, akkor utána a következő lépés a tarka. Ha esetleg van valakinek valami nagyon bevált szaporitási módszere, azt megoszthatná. Én kb. a 6-1 arányt tudtam eddig hozni.
kígyószisz Creative Commons License 2005.02.09 0 0 166
Utánanézek, keresgélek, szólok, ha találok valamit. Remélem, sikerül szép példányokat beszerezni, akárhonnan is :-)))
Előzmény: molnarka* (165)
molnarka* Creative Commons License 2005.02.09 0 0 165

A bougainvillea beszerzési források engem is nagyon érdekelnek.

 

Eddig még csak nagyon piciket tudtam szerezni,nem is maradtak meg.

Nem adtam fel.

 

Igaz jó lenne a nyugati határszéltől közelebbi forrás,mert én a keleti szélen élek.

Előzmény: kígyószisz (160)
szilkszilky Creative Commons License 2005.02.09 0 0 164
Annyira a szivemből szóltál...
Előzmény: kígyószisz (163)
kígyószisz Creative Commons License 2005.02.09 0 0 163
Hát igen, ha lehetne szavazni, én a tengerre is szavaznék :-))) Nem is lenne rossz, a kerítés mögött  morajlana, hmmmm..... :-))) (ja, én is dombon lakom)
Előzmény: andzsin (157)
Island* Creative Commons License 2005.02.09 0 0 162

Azokra a képekre én is kíváncsi lennék.....:)))))

Bár ismerve a speciális "éhségemet" előbb-utóbb indokolt lesz nekem is egy kirándulást tennem a nyugati határszélre...:))))

Előzmény: magyarliba (158)
mézontófű Creative Commons License 2005.02.08 0 0 161

Meg van dumálva! Szívesen.

Mai családi ügyintézésem kapcsán azt hiszem már nem is kell idejológia!!!

:-)))))

Ügyeske voltam.

És különbenis ha utánam szólnak (mint minden kertészetben), akkor, ugye nem lehet, hogy ne válaszoljunk...

 

Előzmény: kígyószisz (154)
kígyószisz Creative Commons License 2005.02.08 0 0 160

Szia :-))))

A hosszú hallgatásnak magánéleti okai voltak, de most újra felveszem a kesztyűt. Hová hozzátok?

Előzmény: molnarka* (159)
molnarka* Creative Commons License 2005.02.08 0 0 159

Kigyószisz!

 

Előkerültél?

Örülök neki.

(Mennyit gondoltam  rád!

Nézz majd be hozzzánk is!)

 

Előzmény: kígyószisz (153)
magyarliba Creative Commons License 2005.02.08 0 0 158

Ez a jóember már erre készül, sok figyelemre méltó növény van nála...:))

Majd megkérem Artax pajtást, tegyen be a topicba fotókat, amiket a legutóbbi közös látogatásunk alkalmával készített ott...:))

Előzmény: andzsin (157)
andzsin Creative Commons License 2005.02.07 0 0 157
Egyébként ez nem is olyan hülyeség (no nem a feka csajokra gondoltam:)) bár az se:))) Pont a napokban tettek közzé magyar klimatológusok egy tanulmányt amiben feketén-fehéren benne van, hogy mediterrán ország leszünk, csak tenger nincs:((
Előzmény: magyarliba (155)
andzsin Creative Commons License 2005.02.07 0 0 156
Kéne egy kaminyon....:))
Előzmény: kígyószisz (154)
magyarliba Creative Commons License 2005.02.07 0 0 155

...és különben is nyakunkon a globális felmelegedés, előbb mediterrán növények, majd lassan a tevék is jönnek... Ígérj a férjnek pálmaággal legyező, fűszoknyás néger lányt a következő tervidőszakra..:)))

Előzmény: kígyószisz (154)
kígyószisz Creative Commons License 2005.02.07 0 0 154
Javaslom: kísérj el engem oda, mert egyedül én félős vagyok útközben :-))) Aztán találsz ott néhány - éppen kidobásra ítélt - rozzant darabot, amiknek sürgősen meg kell az életét menteni, egyébként is fillérekbe kerülnek :-))))
Előzmény: kígyószisz (153)
kígyószisz Creative Commons License 2005.02.07 0 0 153
Küldtem mail-t, abban is vannak 5letek :-)))
Előzmény: mézontófű (151)
magyarliba Creative Commons License 2005.02.07 0 0 152

Szomszédnak nincsen???...:) Azt lehetne überelni..:))

De egy tali alkalmával valaki a kocsidban is hagyhatja véletlenül..:))

Előzmény: mézontófű (151)
mézontófű Creative Commons License 2005.02.07 0 0 151

:DDDD

Asszem én is!

Mit kell ilyenkor mondani a házurának, hogy miért is sürgős a házba pár bugi tő?

Idejológia nélkül nem megy, ezt már ZsuR is megmondta; így ez világjelenségnek minősíthető!:-))))

Előzmény: magyarliba (150)
magyarliba Creative Commons License 2005.02.07 0 0 150
Ebből a végén tali lesz, akárki meglássa!..:))
Előzmény: mézontófű (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!