Keresés

Részletes keresés

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 10892

Szerintem ez serv lesz :(

Előzmény: LBM (10891)
LBM Creative Commons License 2013.09.05 0 0 10891

Sziasztok! Most megint tanácsért jöttem, mint annó az elején... Kis anamnézist adok azoknak akik még nem ismernek, vagy már nem emlékeznek az állapotomra.  Szóval két éve diagnosztizáltak egy sérvet L5-S1-nél, plusz akkor a jobb láb ideg is begyulladt. Gyógyszer, kórház, infúzió meg egyebek.  Aztán ráestem a derekamra, amit különböző tünetek követtek immár a bal oldalamon is. Elkezdtem a gyógyszereket szedni, és úgy ahogy ok-s is lett a dolog. Jelenleg elvagyok magammal, de mivel rosszabb napjaimon most már mindkét oldalam gyötör, eljutottam egy újabb MR-re, aminek az eredménye olyan, hogy igazából nem tudom, hogy örüljek-e vagy azért annyira ne...

A lelet szerint valahogy úgy néz ki a dolog, hogy az L5 discus kissé laposabb, benne a hátsó annulus szakadt. Jobb oldalon paracentrális körülírt előboltosulás. Valamilyen artrosist ír, meg hogy az alsó szegmensben kevés a folyadék. Egyébként pedig eléri a durát valamelyik. ( sajnos nincs nálam még a lelet, mert nem tudtam elmenni érte, így más hozta el az ORFI-ból, és egyenlőre csak amit telefonon felolvasott nekem, abból tudok tájékozódni)

Ha valaki kapizsgál ezekből valamit és azt megosztaná velem, annak nagyon örülnék, mert most nem tudom, hogy kissebb lett-e a sérv, és átvedlett kiboltosulásba, vagy inkább mostanra megmaradt a sérv meg jött hozzá egy kiboltosulás csak ez utóbbi más irányba... meg úgy egyáltalán sem értem ezeket a mozgásszervi latinokat. :-)

Köszönöm a segítséget előre is. Mindenkinek fájdalommenteset!

LBM

Speedfitness Centrum Creative Commons License 2013.08.02 0 0 10890

A Speedfitness Centrumban Kocsis Orsolya gyógytornász és humánkineziológus, illetve Csuba Adrienn személyi edző várják Önöket, hogy segítséget nyújtsanak a rehabilitációban!

Legyen az bármilyen gerincprobléma, mi kimagasló eredményeket tudunk elérni a gyógyulásban!

Stúdiónkban az EMS (elektromos izom stimuláció) technológia, -amit a német miha bodytec gyártónak köszönhetünk-, illetve edzőink szakértelme segíti Önt a gyógyulás felé!

 

Elérhetőségünk: +36-30/974-3521

Speedfitness Centrum: 1015 Budapest, Ostrom u. 29.

Ruticica Creative Commons License 2013.08.02 0 0 10889
A hir igaz, es a kezemben van az MRI felvetel, ami a kezdetet bizonyitja. Akit pedig nem ismersz, a masszort, latatlanban ne iteld meg. Azota ket masik csaladtagomon is segitett. Egy probat talan meger masnak is. Az orfis mult garancia szamomra.
Előzmény: robertov72 (10879)
Melkov Creative Commons License 2013.07.30 0 0 10888

Szia

Nagyon aranyos vagy. Nem probáltam még elkérni a leletet, se a CD-ét lehet hogy, sajnos azt kell az orvosnak mondanom hogy, ha nem adják ki akkor az ügyvédem kéri ki. Mert találkoztam 1 Magyar férfival itt él már 20 éve és öneki is csak az ügyvédjének adták ki a papirokat. Van egy kis csigolya csuszásom is igy mondta az orvos de nem vészes én meg hogy nincs a kezembe a papir igy hát mondtam jól van ha nem vészes igaz nekem fáj? Nem az orvosnak ugye?? Üdv. 

Előzmény: real_geri (10887)
real_geri Creative Commons License 2013.07.30 0 0 10887

ne ragadj le ott, hogy a sérv nyomja az ideget

nyomhatja kisebb csigolya csúszás, instabilitás is, kisizületi ficam, elég sok más is.

lehet, nem sérv, ok, de mástól is lehet ilyen.

ezért kellene a lelet :( nem nekem, másik orvosnak, itt is szokott lenni olyan, aki ért hozzá, jobban mint a betegtársak)

Előzmény: Melkov (10886)
Melkov Creative Commons License 2013.07.30 0 0 10886

Szia

Olvastam amit irtál. A linkedet is nagyon hasznos. A fájdalom klinikáról el ment az a magyar orvos egy másik osztályra, aki kezeléseket adott 11 hónapig, és át adot egy neurológusnak, hát remélem ö majd jobban elmagyaráz mindent és kapok megfelelö gyógyszert amivel könyeb lessz élnem., és megértenem hogy, ha nem  nyom ideggyököt a sérv  akkor miért zsibbad a lábfejem 1 éve és miért fájnak a lábaim föleg reggelente, alig birok menni támaszkodva megyek  mire bejárodik. Ha megyek minden mozdulatra beleszur, és lesugérzik a jobb csipömbe le a térdemig, és a talpaim is fájnak. Köszi hogy, irtál. Üdv. 

Előzmény: GeriSoft07 (10885)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 10885

alvedon = paracetamol, szart nem ér hátfájásra

xanor = xanax, nyugtató hogy aludj

 

a targiniq az egyetlen valamit érő, ópiátos fájdalom csillapító lehet, itthon nem kapható

ettől semmi javulást ne várj :(

 

itthon ilyenre normális szereket adnak

Előzmény: Melkov (10881)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 10884

szia

hát, ha csak szóban van, az sovány, bőven lehet olyan, amit nem jól értelmezel.

nekem eddig kettő volt, műtve, azóta van újabb kitüremkedés (protruzió még nem sérv)

itt, és a kapcsolódó bejegyzésekben a biker név alatt megtalálod

http://logout.hu/cikk/gerincserv_muteti_kezelese/teljes.html

 

Előzmény: Melkov (10883)
Melkov Creative Commons License 2013.07.29 0 0 10883

Szia

Hát már csak a tornát tudom választani. Csak akkor mötik ha nem birok pisilni. De nekem 15 percenként kell mennem pisilni  mert sok jön. Ez nem indikáció azt mondták az hogy csak gyógyszerrel tudok nagydolgozni az nekik normális. Nem tudok mást csinálni már. Csak eszem a fájdalom csillapitót. Hátha csökkene a fájdalmam. Nem értem a kérdésedet ne haragudj? Ha arra gondolsz hogy, nekem mit mondot az idegsebész? Itt nem szokás a leleteket és a cd lemezt a betegnek adni, mert itt  minden a gépbe van. Engem még meg se vizsgált idegsebész, se reumatológus, csak a fájdalomklinikán kezelnek már 11 hónapja. Gyógyszerel inyekcióval. a fájdalom klinikáról telefonált az orvos az idegsebésznek 2- tö nek is hogy elemezzék ki az MR, képeket. Hát csak enyit tudok irni. És te neked van vagy volt sérved? Le irnád. Köszi hogy irtál Üdv. Neked.

Előzmény: real_geri (10882)
real_geri Creative Commons License 2013.07.29 0 0 10882

Szia

Ha nem akarják műteni, akkor csak torna és/vagy masszázs és/vagy úszás és/vagy fizikoterápia segíthet.

de érdekes, mert a széklet-vizelet gondok azonnali műtéti indikációt jelentenek, furcsa, hogy nem műtik...

Kicsit pontosabb lelet leírást (személyes adatok nélkül) nem tudsz közzétenni?

Előzmény: Melkov (10881)
Melkov Creative Commons License 2013.07.29 0 0 10881

Sziasztok.
Nekem van 3-om porckorongsérvem, amik ki vannak boltosulva. Nem nagyon értem ezeket a sérves dolgokat, de nagyon szenvedek velük.Le irnám röviden a történetemet hátha tudtok  tanácsot adni vagy bár akár ki itt a fórumban. Én és a családom kint élünk külföldön több éve, ki jöttünk dolgozni és a két gyermekünk. Nagyon nehéz itt az orvoslás. 14-éves korom óta fáj a gerincem. 2- évvel ezelöt be mentem a körzeti orvoshoz mert mikor sétáltam elzsibbadtak a lábaim és a derekam fájdogált, mondtam neki hogy már én hosszu éve gerinc beteg vagyok és legyen szives kérni egy MR. Azt mondta hogyha majd elhozom neki Magyarországról az utolsó MR, akkor talán ir beutalót. Igy haza repültem az eredményekért és vittem neki. Talált egy magyar orvost aki dolgozik a fájdalom klinikán és, az el olvasta, azon még csak degenerativ elváltozások voltak a sérvek igy kaptam beutalot MR- re. Van a L4-L-5 jobb és bal oldalt és az S-1 en sérv és a hátamon a T-10-11 között is. Ez 1-évvel ezek még nem voltak kiboltosulva, ez év április végén ujra mentem MR-re mert mind a kettö lábam fáj ha sétálok le kell ülnöm nem birok hosszan menni, és a bal lábfejem 1-éve zsibbad, a jobb oldali sérv nagyon fáj, és a hátamnál ezzel a kettövel én sokat szenvedek éjtszaka nem birok aludni a fájdalomtól.Volt olyan is hogy a nemi szervem zsibadt egy foltban 1-hétig és lesugárzott a végbelembe egy iszonyatos fájdalom. A reggeli felkelések ne lennének mert 1- órába telik mire bejárodik a lábam ugy fáj üvölteni tudnék. A hasamba is lesugárzik nagyon fáj. Az utolsó MR ki mutata hogy rosszab let kiboltosult de nem ér ideget de akkor én kérdezem miért zsibbad és fáj ilyen hosszu ideje?? Most ha jól bele gondolok 11 hónapja nagyon erös folyamatos fájdalmaim vannak nincs egy nap se hogy tudnám mondani hogy ez a mai nap elviselhetö volt, mondtam a férjemnek hogy ezt már én nem birom, mert az orvos is azt mondta akkor mütenek meg ha teljesen nem érzem a lábam vagy nam birok pisilni, nekem éppen forditva van sürün kell pisilnom és ha nem veszek be gyógyszert nem birok nagydolgozni se 1- éve. Azóta én csak a fájdalom klinikára járok kaptam blokád inyekciót le a ideggyökhöz, de 2 óra hossza mulva már megint nagy fájdalmaim voltak nagyon sok gyógyszert adtak már, de az ALVEDON 665 mg-ost és XANOR 0, 5 mg-ost szedem mostmár nem volt jó semmi igaz az alvedon meg gyenge. Kaptam 1-hétel ezelöt TARGINIQ gyógyszert atól meg hánytam és nem birtam nagy dolgozni a wc-én igy eszt se szedem. Azt mondja ez a Magyar orvos hogy megnézte az Mr it 2-tö idegsebész is és azt mondták, nem akarják müteni mert nem biztos hogy jobb lenne, és ami van a hátamon sérv atól meg lebénulhatok mert a gerincvelö mellet van. És nagyon rossz helyen vannak. Nagyon el vagyok keseredve, mit tegyek még most mondták járjak el tornára. Csak ami nagyon fáj, nem tudom elkébzelni hogy a tornász tud valamit kezdeni, de ez is biztos egyéni dolog, de meg probálom már nem maradt semmi más, mert a hátamon az izom ahogy álok lehet látni ugy ki van dagadva mint egy kifli.Ne haragudjatok ez hosszu lett, de ezt is ugy irtam hogy egy kicsit ültem és feküdtem is. Várom a , válaszotokat, véleményeteket, és jó tanácsotokat, egy 40 éves agodó anyuka 2000 km-röl. Sziasztok Melkov.

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 10880

En csak azt szamoltam, hogy ha 18-20 evesen vegzett es 50 evig dolgozott az orfiban, akkor min 70 eves :)

 

Előzmény: robertov72 (10879)
robertov72 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 10879

Ez 1 olyan hír ami vagy nem igaz vagy nem volt akkora baj,hogy tényleg mütét elött áljon A SRÁC.

Előzmény: Ruticica (10876)
umea.. Creative Commons License 2013.07.27 0 0 10878

Gerincsérv esetében én Kiem prof-ot javasolom igénybe venni Budapesten. Ő orvos, Vietnam-ból származik, de már kb. 20 éve Mo-on él, jól beszél magyarul, orvos végzettsége van. Akiket érdekel, tudok bővebb info-t adni.

Előzmény: GeriSoft07 (10877)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 10877

Hetven év felett még aktív masszőr?

Előzmény: Ruticica (10876)
Ruticica Creative Commons License 2013.07.18 0 0 10876

Sziasztok!

Hátha segít másokon is, megosztom a tapasztalatainkat. Hosszas kínlódás után fiamnál porckorong sérvet állapítottak meg a lumbális szakaszon, mely ha nem javul a gyógyszerek és pihenés hatására műtendő. Nem javult. A műtétet el akarta kerülni, ha lehetséges. Többen javasolták, menjen el Leimetter Jánoshoz Vecsésre (29 351374), aki csodákra képes hasonló helyzetben. Ő egy vak masszőr, aki 50 évig dolgozott az ORFI-ban. Már az első kezelés után számottevően javult az állapota. Még kétszer kellett elmenjen, közben csak fájdalomcsillapítót kellett szedjen. Az utolsó kezelés után pár nappal teljesen megszűnt minden panasza, és úgy érzi magát, mint akinek semmi baja sem volt soha. Egy kezelés ára kettőezer (!!!) forint, és nem kellett heteket várni, másnap már tudta fogadni.

Wekk-R Creative Commons License 2013.07.14 0 0 10875

Szerintem itt is ugyan ez van.....Sajnos..

Előzmény: erika1976 (10873)
cetel Creative Commons License 2013.07.09 0 0 10874

Sziasztok!Nem  tudja  esetleg   valaki  Dr  Czigány  idegsebész  teloszámát?

erika1976 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 10873

Látom rossz topikba írtam,bocsi

erika1976 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 10872

Sziaztok!

 

Érdeklődnék van e olyan köztetek aki Székesfehérváron volt bizottság elött?Tapasztalatokra lennék kíváncsi.Én zalában lakom,és másodfokon Székesfehérvárra kell mennem.Zalában szörnyű a helyzet,mindenki röpül,nem számít mi baja,ha fiatal már dobják is.

 

Köszönöm ha válaszoltok!

kheiron Creative Commons License 2013.07.07 0 0 10871

Mi a baj? Keress meg mailben.

Előzmény: SilverFlash (10864)
ottofon Creative Commons License 2013.07.06 0 0 10870

Prof. Dr. Bognár László

asszisztensét hívd, fog segíteni. 30/6894272

Nem ma kezdte a szakmát: http://www.azagydaganat.hu/index.php/Bemutatkozas/elvegzett-mtetek-mteti-szamok.html

Előzmény: SilverFlash (10864)
cetel Creative Commons License 2013.07.06 0 0 10869

Szió!

 

Nagyon  kellene egy  családtagom részére  Dr  Czigány  Péter  teloszáma,elérhetősége!

Mennyi  volt  a magánrendelése?

Előzmény: ed30 (9943)
SilverFlash Creative Commons License 2013.07.06 0 0 10868

Köszi, megnézem.

Előzmény: Törölt nick (10867)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.05 0 0 10867

Szia! Budapest, Severmed, Dr. Lipóth.

Az egyik legjobb az országban.

Előzmény: SilverFlash (10866)
SilverFlash Creative Commons License 2013.07.05 0 0 10866

jó lenne Bp.

De szinte bármire hajlandó az ember a gyerekéért.

 

Előzmény: Törölt nick (10865)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.05 0 0 10865

Budapesten??

Előzmény: SilverFlash (10864)
SilverFlash Creative Commons License 2013.07.05 0 0 10864

Helló!

 

Sürgősen kellene vki (idegsebész, radiológus, vagy nem tom milyen orvos), aki nyaki gerinc mr ill. ct alapján diagnózist/szakvéleményt adna. C1 és C2 csigolya, nem sérv. Gyerekről lenne szó.

Ismertek ilyen orvost?

erika1976 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 10863

Szia!

 

Ha jól értelmezem vany egy nyaki sérved,ami nyomja a gerincvelőt és az ideget.

 

A C.VI./VII szintben pedig egy kiszakadt sérv okozza ugyanezt.

 

De vannak nálam olyanok akik jobban értik,biztosan segítenek.

 

Előzmény: KomKatica (10862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!