Keresés

Részletes keresés

r4hu Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8679
nana, nem fikázzuk a szakembert !!!
de a "szarva közt a tőgyét" nekem jobban tetszik !!
Előzmény: wretzky (8678)
wretzky Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8678
" a ló farka hegyétől a pata hegyéig", hahahhahhahha!
Előzmény: madzagos (8677)
madzagos Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8677

Sziasztok ! Ha valakinek van Mokány sárvédőemblémája legyen olyan kedves mérje már meg nekem a ló farka hegyétől a pata hegyéig. Előre is köszi.

Ma legyártottam egyet próba gyanánt (képet talán nem csatolok :-) ). De azért biztató eredmény született. 

Így hát a következő darabhoz már úgy szeretnék hozzáfogni, hogy akár még jó is lehet.

Természetesen, ha valakinek lenne eladó eredeti példánya...... sok időt spórolhatnék..... de még milyen sokat.......

 

Köszi madzagos

yoleeka Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8676

Üdv Mindenkinek!

 

Új képeket raktam fel a WM Diadalról valamint Papp és fia kerékpárról!

r4hu Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8675
...hah, most leltem a pincében egy erősen küllőhiányos super granat aggyal rendelkező krómozott felnit, biztos hogy nem orosz ezek szerint, de olajzógomb sincs rajta !!!
azt, hogy milyen abroncs illik rá, már meg se merem kérdezni...
de nekem nem kell, a festett abroncsokra vagyok rákattanva, van egy pár zöld kerekem is (gyári), postás lehetett?? vagy katona?? vadakat terelő juhász???
:)
Előzmény: r4hu (8669)
Zsocab Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8674
Egyáltalán én semmi előnyét nem látom a drótperemesnek, miért találták ki? Ha már létezik egy technológia, nem hinném, hogy nagy problémát jelentett a termelékenységben a felnigyártás. Mindenesetre fura dolog.
Előzmény: Tiberio971 (8666)
r4hu Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8673
ja, REFRESH....
csep-el Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8672
Telefon asztal lesz a varrógépből,elég ami van.
Előzmény: r4hu (8671)
r4hu Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8671
OFF

PFAFF ipari (térdeddel emelgeted a nyomótalpat) asztallappal (lába másra lett elhasználva), motorizálható,
CSEPEL (!) 30 háztartási, asztal nélkül,

varrógépek helyszűke miatt (BP. hétker gettó) eladóak, avagy elcserélhetőek értékegyeztetéssel hasonló évjáratú bringás cuccokra !!!

(kézigránáttartót még mindig nem találom...)

ON
Előzmény: csep-el (8670)
csep-el Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8670

Hátha még itthon vagy!

Na akkor :Varrógépek,festmények,tégla van,de cimeres,csak ki kell válokgatni az egészségeset,mert ömlesztve van,aggancsokat,ótómata mosógépet,cseréltem keverőtárcsásra,de én adtam a keverőset,bortárolós hordót,fényképezőt.A fényképező eladó 2 dborosz,talán,de mint az uj!

Jó pihenést tezsviir!

Előzmény: motorost1 (8661)
r4hu Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8669
matricás csepel kerékpáromhoz emitt belső kellett, vettem is a verseny utcában párban egy ilyent:
profex
nosza, szedem le a RUBENA abroncsot, nézz oda, drótfalcos, elő pici szerelővasakat, izibe lejött, belsőcsere, király, vissza rubena, azóta töprengek, a gumifalcos felnire rámegy a drótfalcos (?), ez még olyan aranycsíkos...
volt már meglepi régebben is, mikor jópár év után, leszedtem egy krómozott (orosz?) elsőkerékről a gumit, oszt kiderült drótfalcos...
Előzmény: wretzky (8668)
wretzky Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8668
Ez egy Rubena nagyker, asszem.
Előzmény: Tiberio971 (8663)
Tiberio971 Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8667

"Szerintem azért,mert cak az idősebbek ragaszkodtak hozzá,nem volt rá akkora kereslet."

Mzoller, a kérdés az volt, hogy miért miért szűnt meg a gumifalcos felnik gyártása - ha egyáltalán nem kezdtek volna el drótperemes gumihoz való felniket gyártani, akkor maradt volna a nagy kereslet, mert nem csak az idősebbek ragaszkodtak volna hozzá, ugyanis nem is lett volna és nem is lenne másfajta gumi és felni, csak gumifalcos.
Hmm :-)
Előzmény: mzoller (8665)
Tiberio971 Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8666

Szerintem arról lehet szó hogy egyszerűbb a drótperemes gumihoz való felnik gyártása: ezeknél elég egy kicsit préselni a felni a szélén, és a gumi drótpereme rendesen befeszül ide. Ezeket egyszerűbb, gyorsabb volt gyártani és ezért kerültek ezek a biciklikre.

A vicces az egészben az, hogy ha ma a terepbiciklimre (nemcsak a régi bringákat szeretem) nem drótperemes gumit akarok venni, mert mert könnyebb is és szerelni is gyorsabb, mert nem olyan feszesek, akkor ezek a gumik drágábbak mint a drótperemesek.

Előzmény: Zsocab (8664)
mzoller Creative Commons License 2008.07.19 0 0 8665
Szerintem azért,mert cak az idősebbek ragaszkodtak hozzá,nem volt rá akkora kereslet.Ha drótperemes felnire teszi az ember leugrik róla,ha viszont gumifalcos kerékre teszünk drótperemes gumit,ne adj isten levenni róla ha javítani kell.Mindent a hozzá tartozóval a legjobb szerelni.A gumifalcos szerintem jobb mint a drótos,mert a semmi közepén is lehet szerelni,ha az embernek van hozzá elég erős csuklója,és nem lehet kicsípni a belsőt.
Előzmény: Zsocab (8664)
Zsocab Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8664
Vajon miért szűnt meg a gumifalcos felnik gyártása? Mi a gumifalcos külső hátránya a drótperemessel szemben?
Előzmény: Tiberio971 (8663)
Tiberio971 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8663

Gumifalcos helyett drótperemeset felrakni? Szerintem nem fog menni, de próbálja ki aki akarja. Szerintem már a méret sem fog egészen passzolni, és illeszkedni sem fog, és végképp nem fogja bírni a felpumpált belső feszültségét, nem fog a felnin maradni.

Jumba, te próbáltál drótperemems gumit rakni a gumifalcos helyére és sikerült?

Nekem egy bringaboltban (Bp.) rendeltek gumifalcos Rubenát, kb 1700 körül van az ára, felraktam, és már mentem is vele.
Nem tudom melyik nagyker forgalmazza, de szerintem bringaboltok biztosan tudnak szerezni ha akarnak.




Előzmény: jumba (8654)
r4hu Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8662
itt egy rakasz, kinek kell, cseréljük el !
rakasz
volt olyan "kézigránáttartó" is, csak nem találom...
motorost1 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8661
Én holnaptól egy hétig nem leszek internet közelben. Te meg készülj fel, jövő héten a NAGY DÍLER- re!!! Ha képet nem is, de leírhatnád mi az, amiket bótoltá csak úgy kííííííííííváncsiságbóóó!!!!!Mer én csak olyanokra tudok gondolni: tű, meg cérna, alátét, viaszkos vászon, törött tégla, tejgumi.....(én ezt így tudnám elképzelni :-))
Előzmény: csep-el (8660)
csep-el Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8660

E ! Cső!!

imél???Hát nem is tudom! :-)  / elküldöm / 

Valami katonai etvasz,nem tudom mi lehetett,de origi csomag.valami barázdált dobozka,katonai szinü.A héten olyanokat bótoltam tesvir,hogy el sem hiszed!

Előzmény: motorost1 (8657)
balazs_skob Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8659

Magyar lánggránát.

 

Az üveg vmi gyúlékony vegyi anyag volt,az üveg alján ilyen gyurmaszerű anyag volt beragasztva.

Ha nekivágták vminek az üveget, a benne lévő folyadék ráfolyt az üveg alján lévő anyagra,és a két anyag együtt lángra lobbant.

 

"Száraz molotov", tehát nem kellett meggyújtani, vagy ilyesmi.

 

igen veszélyes a mai napig is, vki mesélte,hogy ő nem tudta mi van benne,és simán kiöntötte a földre. szerencséje volt,mert ha a folyadék érintkezett volna az üveg aljával,akkor a srác lángra kapott volna.

 

az a fém doboz pedig ennek a tokja.

 

övre akasztható,ha jól tudom nem sok fénylépen láttam,szerintem eldobálták,és mást tárolták a dobozban (ala német gázhenger),mivel elég tűzveszélyes volt,hisz ,meglövik az üveget,vagy vmi fizikai behatás miatt eltörik az üveg, a gazdája eleven fáklyaként égett volna.

 

 

üdv: mauser

Előzmény: csepel1951 (8658)
csepel1951 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8658

Szia!

Miféle dobozkák ezek?

Előzmény: klapprad (8647)
motorost1 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8657
A héten én is találtam egy régi bajonettet(dióverő). Csak én Kövezsden.
Előzmény: csep-el (8646)
motorost1 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8656
Mi nincs felbontva? Mi az? E-mail az tudod még,hogy mi?
Előzmény: csep-el (8653)
mzoller Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8655

Szia!Gumifalcos ügyben tudok segíteni ha gondolod,kereket nem tudok szerezni,de gumit igen.Én vettem kb 2 hónapja Debrecenben Obylicevo márkájú jugó gumifalcos külsőt,2 ropi az ára.Azt hittem hogy jó vásárt csináltam,de nem mert szólt egy ismerős,hogy Nyíregyen vett 1200-ért.Ennek nem tom a márkáját,mindkettő 28-as,és zsír új.Debrecenben mindíg van,Nyíregyen szólni kell,és akkor rendelnek.Ha gondolod hogy rendezzek Neked,küld egy emilt privátba,az adataiddal,és hogy hány kell.Emilcímem: mzoli87@freemail.hu. Üdv: mzoller

Előzmény: balazs_skob (8651)
jumba Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8654

Helló!

 

A gumiperemes gumi(~falcos) nehezen beszerezhető, de helyette drótperemest is felrakhatsz és ez fordítva is igaz.

 

 

                                                                                                                Üdv: Benedek

Előzmény: balazs_skob (8651)
csep-el Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8653
Mindent összeszedek ami a háboruval kapcsolatos,de ilyet még nem találtam.De van valamim,ami még nincs felbontva,de nem tudom,hogy mi.Nem merem feltenni,mert már megkövezznek!!!
Előzmény: klapprad (8647)
csep-el Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8652

Helló!

Rég voltál erre!!!Csak a lánckerék miatt gondoltam a WM-et.Hasonlit az enyémre,ami az áruszállitóba van.

Előzmény: dom1493. (8648)
balazs_skob Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8651

Üdv mindenknek!

 

meg tudnátok mondani,hogy a régi (mint amilyen a puch-rad-os bicikli) bringákon képeken látható széles, tömzsi gumikat még lehet kapni?

ilyen régi felnikre felmenni a mai gumik?

 

a másik: régi kerékpárokra (30-40-es évek), főleg hadikon a 26-os vagy a 28-as méret a jellemző?

 

üdv:mauser

Tiberio971 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 8650

Úgy látom hogy sokan vannak akiknek leginkább akkor lesz figyelemre méltó egy bicikli, ha az "hadi" vagy "sorozott"... itt egy kép nekik a gyűjteménybe :-)



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!