Keresés

Részletes keresés

diamac Creative Commons License 2010.01.28 0 0 645
Persze, megígértem :) jöhetnek a méretek, elképzelések minél részletesebben nehogy eltévedjek :)
Előzmény: boxer-gs (644)
boxer-gs Creative Commons License 2010.01.27 0 0 644

Szia Diamac!

 

2 nap helyett 2 hétre tűntem el, de visszatértem és szívesen igénybe venném a segítségedet a tervezést illetően, ha áll még ajánlatod.

Előzmény: diamac (569)
Kompletta Creative Commons License 2010.01.27 0 0 643
Fú de jó, köszi!!
Megnéztem a ledes oldalt, tényleg nagyon nagykeres ;), de majd meginterjúvolom őket apró pici meleg led témában.

Válaszok a kucorgós tálalóhoz:

Most valahogy úgy van előttem, hogy egy 35 vagy 40 mély alsószekrényes tálalót állítanék a falhoz, minek a munkapultjából egy ponton (mondjuk a konyha felől nézve 35 cm után, hogy legyen hely mellette a kucorgáshoz) merőlegesen kiindulna egy odakucorgós rész. Vagyis egy ugyanolyan munkapult, alatta kétfelől nyitható keskeny szekrénnyel. Az egész kinyúló a faltól számítva nem lehet több 120 cm-nél szerintem, mivel a túloldali falig összesen 270 van, de abból még lejön a hűtő mélysége, ami épp szemben fog állni. A kinyúló alatti szekrények mélysége is ez a 35-40 lehet, ha ezen kicsit túlnyúlik az "asztallap", akkor az tiszta haszon kucorgásilag.
Az egész fölé a falra (persze csak síkban, semmi benyúlás) jöhet felső üveges szekrény. Hm... érthető? Bár Te eddig is mindent csodásan értettél.

Hát bevallom, ettől a résztől izgulok.

diamac Creative Commons License 2010.01.27 0 0 642
Holnap kicsit békésebb napom lesz így megrajzolhatjuk :)

Akkor ott van egy 142 cm falszakasz. Mennyi legyen a szekrényes és mennyi az odaülős rész? Egy szinten fusson minden? Ahol kucorogni akarsz ott mennyivel legyen mélyebb a munkalap?
Előzmény: Kompletta (640)
diamac Creative Commons License 2010.01.27 0 0 641
Kaptam egy címet www.led.hu ! igaz azt írták nagykereskedelmet folytatnak de szakértő választ biztos tudnak adni és gondolom egy partnerüket ahol megveheted.
Előzmény: Kompletta (639)
Kompletta Creative Commons License 2010.01.25 0 0 640
Egyébként nem szívódtam fel, itt kukkolok, és közben nagyban agyalok a tálaló-részen.
Diamac, arról mit gondolsz, hozzá lehetne még komponálni a meglévő rajzokhoz? (Pirulós szmájli...)

Arra a falszakaszra gondoltam, tudod, a hűtővel szemben. Most ott tartok, hogy egy alsó szekrénysor (csak 35-40 cm mély), a konyha felé eső vége lecsapva, és kicsit beljebb kezdődhetne egy benyúló reggeliző-pult, vagy mi, aminek az aljában még szintén lehetne szekrény, csak mondjuk kinyúló munkalappal a tetején, hogy oda is lehessen kuporodni mellé. Fölé meg jöhet sima üveges felsőszekrény. Hm? Ez milyen lenne vajon?
Kompletta Creative Commons License 2010.01.25 0 0 639
Hoppá! Akkor mégis? Hm...
Rászállok a villanyszerelőre.


diamac Creative Commons License 2010.01.22 0 0 638
Szia Géel!

Én mindenképp az U alakra szavaznék mert sokkal több helyed van munkára, pakolásra meg nekem olyan furcsa, hogy nincs összekötve a két oldal.

Kompletta volt igen bár Neki miután osztva volt az ablaka kicsit könnyebb helyzetben van.

A csatorna kiállás és a villanyos munkák hogy állnak? Ott vannak ahova rajzoltad?
Előzmény: Géel3 (634)
diamac Creative Commons License 2010.01.22 0 0 637
Na majd legközelebb vagy ha más ilyet akar venni nem muszály egy egész szál munkalapot venni levágják azt a kívánt méretre is :)

Alóla szépen ki lehet húzni a tűzhelyt bár nem tudom mennyi helyet akarsz hagyni. Lehet kapni oda szigetelést barkácsboltban.
Előzmény: Hooti (633)
diamac Creative Commons License 2010.01.22 0 0 636
Közben úgy hallottam van meleg fényű LED világítás. Így már engem is érdekelne majd utána nézek.
Előzmény: Kompletta (578)
Géel3 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 635

 

A lényeg lemaradt...remélem most már sikerül.

Előzmény: Géel3 (634)
Géel3 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 634

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a topikra, már napok óta próbálom visszaolvasni, és már most sokat tanultunk, sok ötletet merítettünk.

Mi is most alakítanánk ki a konyhánkat és mivel mindkettőnknek - nekem és a páromnak - ez az első alkalom, hogy mi alakíthatjuk ki a konyhát , ezért teljesen tapasztalatlanok vagyunk.

Ha nem baj, én is feltenném a tervünket, ill. az alaprajzot. Minden véleménynek nagyon örülök!

Az alaprajzból látszik, hogy nincs ajtó a konyhában. Igazából még az is kérdés, hogy u alakú konyha legyen-e , vagy két párhuzamos konyhaszekrény sor legyen.

Az ablak előtti  fénnyel, akárcsak ha jól emlékszem Kompletta, mi is bajban vagyunk...

Fehér konyhabútorra gondoltunk, az egész lakás világos színű. A padló halványsárga, akárcsak a konyhacsempék. Munkalapnak feketét szántunk, hogy ezt a világos színeket karakteresebbé tegye, de az is a félelmem, hogy a fehér konyhabútorral nem lesz-e túl kontrasztos; vagy valamilyen juharszínű munkalap - amit eddig még nem láttunk.

Elhallgatok :)

Hooti Creative Commons License 2010.01.19 0 0 633
Festés és csempézés is a kezünk munkája, itt szakember nem járt.
Mi a szilot találtuk a legegyszerűbb megoldásnak a toldáshoz, mivel nem volt már keret egy teli munkalapra, de komolyan nem vészes a toldás.
Mivel nagyáruházi, semmi vizorr és vető sem található, ahogyan azt gondoltad is :)

Azt a fordítót viszont megnézem majd, de remélem utána azért lehet mozgatni egy nagyobb takarítás alkalmával a tűzhelyet és alóla kiűzni a koszt. Közvetlen a bútor mellé meg ugye nem tehetem, mert a forróság a sütő oldalától előbb utóbb bibis lenne.
Előzmény: diamac (632)
diamac Creative Commons License 2010.01.19 0 0 632
Nekem sincs sok mindenhez képesítésem és én is mindennel megpróbálkozom :)
Legfőképp a festés és a csempézés tetszik.

Ha kicsivel előbb jössz ide lehetett volna egy két jó tanácsom :)

Munkalap toldásra csak egyféle anyag alkalmas hosszabb távra és ez sajna nem az átlátszó szilikon. Igaz még sok asztalos is ezt használja.

Nem tudom a lapra szerelt bútort, hogy lehet venni de én mindenképp munkalap nélkül venném meg ha nem hajlandóak szálból levágni egyben. Nem is értem ezt hogy gondolják ha hat db bútort teszek egymás mellé akkor hat munkalapot kell összeragasszak?
Még egyet nézz meg mert hajlamosak vizorr nélkülit adni munkalapból. Főleg nagy áruházaknál jellemző! Munkalap alján elejétől kb. 2-3 cm mélyedés vagy kitüremkedő csík hosszában!

Vízvetőt sem adnak hozzá?

Itt az 591 hsz-nál betettek egy képet azon jól látszik milyet kell vegyél.
Ne végzárót vegyél hanem munkalap fordítót annak íves az egyik oldala és az tökéletesen odafekszik. Érdemes körberajzolni a munkalap ívét mert több féle létezik.
Előzmény: Hooti (629)
Axióma Creative Commons License 2010.01.19 0 0 631
Koszi, a mosogato mind1, a lenyeg latszik. Ez az oldal sztem igy tokeletes, legfeljebb centizni kell majd, hogy a fiokos 35 vagy befer a 40.
Előzmény: diamac (628)
Hooti Creative Commons License 2010.01.19 0 0 630
uj kép
Előzmény: diamac (627)
Hooti Creative Commons License 2010.01.19 0 0 629
A konyhát én szereltem össze a kolegámmal, de nincs ilyen képesítésünk :)
Egy anyaga van, teszek fel másik fotót és azon jobban látszik. Áttetsző sziloplaszttal lett összerakva, jó mert nem megy közé semmi és szitbe is van hozva. Jobb, mint ha T alakú toldóval lenne, mert az kiemelkedik a sikjából.
Páraelszívó, igen... nekem csak az volt a fontos, hogy ne vágjuk bele a fejünket ha a tűzhely fölé hajolunk, de használat közben már rájöttünk, ha lentebb lenne jobb lenne a hatásfok.
Végzáró meg igen, az még hiányzik...
Egyébként mosogató tálca nélkül a konyhabutor 63ezer volt bótbóóóól ilyen kicsit nem érdemes csináltatni, nem éri meg.
diamac Creative Commons License 2010.01.19 0 0 628
Ebbe a szekrénybe csak csepegtetős mosogatót enged betenni :)


Előzmény: Axióma (619)
diamac Creative Commons License 2010.01.19 0 0 627
Szia Hooti!

Nekem sem oda teszi a szöveget ahová szeretném :)

Meg lehet kérdezni ki szerelte össze a konyhát?

Jól látom a két munkalap nem egy anyagból van? Ha lehet arra is kíváncsi lennék mivel lett összeragasztva a két munkalap?

A páraelszívót szerintem lehetett volna alacsonyabbra is rakni, így 100 cm-n nehezen szívja el a szagokat kb. 60-70cm az ideális.

A különálló tűzhely és munkalap között van munkalap fordító? Nagyon hasznos dolog véletlen balesetek ellen :)

Erről az egy képről csak ennyit tudtam kérdezni :)
Előzmény: Hooti (626)
Hooti Creative Commons License 2010.01.18 0 0 626
Uhh kicsit elcsúszott az iromány, de azt hiszem érhető :)
Hooti Creative Commons License 2010.01.18 0 0 625
Ilyen volt:
régi

Ilyen lett:
uj


Konyhabútort lapraszerelten vettem :)
kókusztigris Creative Commons License 2010.01.18 0 0 624
Lassan de biztosan, igen. :)
Most eldöntöttem végre a színt is, bár az asztalos azt írta, hogy erős szín, ezért döntsek a próba után.
A sütő úgy van tervezve, hogy egy vonalban lesz a hűtő felezővonalával meg a másik szekrényével, de ez a terven nem tud kijönni, ugyanolyan magasan lesz, mint ahogy most van nálam, nekem az bejött. A rolót végül elvetettem, nem lesz.
A felső szekrény pedig azért ekkora, mert a kémény el van takarva felül gipszkartonnal, azaz ezzel behatárolja a szekrénymagasságot..
Előzmény: diamac (623)
diamac Creative Commons License 2010.01.18 0 0 623
Akkor lassan elkezdődnek a munkák is?

A rolós megoldás végül kimarad vagy még nincs a képen?

A sütő alól szerintem ki kellene szedni a kis fiókot (ráadásul ha jól látom magas lábakon fog állni) akkor könnyebb lenne elérni a mikrót (legalábbis ezt írja a fáma :))

Tényleg milyen magas lesz az a szekrény? Direkt ilyen alacsony? Sok értékes pakoló helyet vesztesz vele.
Előzmény: kókusztigris (620)
Dunit Creative Commons License 2010.01.18 0 0 622
  Boltból   !!!
kókusztigris Creative Commons License 2010.01.17 0 0 621
Ja, és annyi, hogy valszeg nem üveges felső szekrényt szeretnék, hanem hogy mind a 4 színes legyen.
Előzmény: kókusztigris (620)
kókusztigris Creative Commons License 2010.01.17 0 0 620
Diamac, itt a legfrissebb konyha tervem. :)
A szín még nem végleges, most agyalok mi legyen. Ilyen türkiz, vagy tetszik még egy csillogós szürkéslila is...
Axióma Creative Commons License 2010.01.17 0 0 619
Mikro pontosan 49 szeles, 29,5 magas labaival, es 33 mely. De nem baj a 80-as hely, mellette pont elfernek a szakacskonyvek :)
Előzmény: diamac (616)
Axióma Creative Commons License 2010.01.17 0 0 618
[Varj, a derekszogben levo sarok nalad az a mondjuk 60x120, amit a 60-as ajton keresztul pakolsz, a masikat az L masik szara takarja? Mert az nyilvan olcsobb, csak 30-40 centis ajtoval mar hasznalhatatlan, nalam meg nem fer ki tobb.]
Amit irtam azt mondjuk 90x90 kozepen derekszogben hajtott ajtora irtam, az RS-ben is azzal hasonlitottam.
Előzmény: Axióma (617)
Axióma Creative Commons License 2010.01.17 0 0 617
Viszont a diagonalban kevesebb a front (45 vs. 2x30), es ugyan az ajto csatlakozasnal ezek szerint speci vasalat kell (miert, a 135 fok miatt? - lehet hogy tettek egy 45 fokos alatetet es nekik ugy olcsobb? - meg kene neznem), viszont a ket darabbol allo ajtonal kozepre is kell egy vasalat. Ezekkel all szemben a spec. munkalap. Mivel gozom sincs az arakrol, nyilvan neked van igazad sajat szempontotokbol. Esetleg az RS-nek gyarto ceget kene kerdezni, de hat azt felteszem nem aruljak el, csak ha veszek toluk valamit es rajta lesznek a gar.levelen... [Jut eszembe, tenyleg, az RS volt amelyik az akcios polcot olyan felarral adta a gyartohoz kepest hogy jujj.]
Előzmény: diamac (615)
diamac Creative Commons License 2010.01.17 0 0 616



Jól beszorítottam a mikrót a szekrénybe :) Lehet hogy variálni kell majd a pontos méret ismerete után.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!