Keresés

Részletes keresés

Fabyen Creative Commons License 2002.04.26 0 0 34
Akkor neked sem lehet semmi kitalálni, hogy mit főzzél.Mi is már lassan ott tartunk, hogy a gyerekek csak kevés húst esznek.

Vasárnap nálunk szinte mindíg rántotthusi van. A fiúknak sajtot, sonkát rakok bele, így szivesebben megeszik.
A hétfő? Még nemtom, de lehet hogy szombaton töltöttpaprikát csinálok, és félre rakok belőle hétfőre is. De akkor a paprika mellé még ki kell találnom valamit, mert a nagyfiam nem szereti.

Előzmény: iceberg (33)
iceberg Creative Commons License 2002.04.26 0 0 33
Jó topik,betettem a kedvencekbe.
Nálunk is nehéz dió a család,a zapa húst enne hússal,a fiúgyerek tésztát tésztával,a nagylány fogyózik(+ vega),a kisebb lánynak hízni kéne.
(Ki irigyel?)

Ma rántott gomba,rántott karfiol,párolt rizs.
Holnap borsóleves,palacsinta.
Vasárnap töltött káposzta.

És hétfőn?

Fabyen Creative Commons License 2002.04.26 0 0 32
De jó hogy mondod, én is csinálok.
De hogy mit főzök...?
A húsleves biztos a másodikat mégcsak nem is sejtem.
Előzmény: sneci (31)
sneci Creative Commons License 2002.04.26 0 0 31
Holnap?
lángost. Igaz, nem főzni, hanem sütni fogom:))
Cicóka_ Creative Commons License 2002.04.25 0 0 30
Jaj nálunk ez nem vált be :-((
Hiába magyarázok neki. Már letettem róla, hogy megváltozik. Így csak ritkán eszem gombát, pedig imádom.
Érdekes, a tyúklevesbe amit ő főz mindig tesz 1-2 gombát egészbe - attól nem fél??
Ki érti ezeket a férfiakat?
Előzmény: Mulan (29)
Mulan Creative Commons License 2002.04.25 0 0 29
Pontosan ezzel érveltem: termesztett gomba, a konzervgyár is biztosan ellenőrzi, honnan szerzi be, szóval abban biztosan nincs bolondgomba. Aztán valahogy nem lett semmi baja egy kis majonézes gombától, gombalevestől, gombapaprikástól.

Azután termesztett gombát már frissen is hajlandó volt, és a rántott laskától sem lett semmi baja, jött a rántott őzláb, meg hogy a gombapaprikás szegfűgombából a legjobb, idővel a piacon felcédulázott gombákra is sor került...

Előzmény: Cicóka_ (26)
Fabyen Creative Commons License 2002.04.25 0 0 28
De szeretem az egybe sült husit. :)
Én holnap valószinű csak valami édességet csinálok a maradék leves mellé.
Cicóka levél indul.
Előzmény: Cicóka_ (27)
Cicóka_ Creative Commons License 2002.04.25 0 0 27
A mai vacsi nálunk is változott.
Rakottkrumpli helyett rántott sajt lesz, majonézekburgonyával.? Vagy a tegnap megfőzött babgulyás.
Most nekilátok 1 szép nagy adag diójának. Megsütöm egybe, jó sok fokhagymával, köménymaggal - aztán holnap viszem le a telekre, ne ott kelljen vele vacakolnom.
Cicóka_ Creative Commons License 2002.04.25 0 0 26
Ha nem eszi, majd jól nyakon öntöm (nem a húst :o))

Mulan - hogy vetted rá??? Hátha nálunk is bejönne.
Néha a töltöttcsirke töltelékébe becsempészek egy kis irinyó-pirinyóra összevágott gombát - na azt megeszi. Nem is veszi észre :o))

Előzmény: Vének Tanácsa TM (25)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2002.04.25 0 0 25
Jó, akkor nem bakonyi, csak natúrszelet gombapaprikással. De az együtt főzöttből elég nehéz kiguberálni a húst, meg gondolom egyébként sem enné meg, ha már együtt főtt .
Előzmény: Mulan (24)
Mulan Creative Commons License 2002.04.25 0 0 24
Úgy csak a menzán lesz a natúrból bakonyi szelet, mert otthon a gombával együtt pároljuk a húst hagymás zsíron:-)

De azért lehet az egyik tányérba csak húst szedni...:-)

Előzmény: Vének Tanácsa TM (21)
Mulan Creative Commons License 2002.04.25 0 0 23
Hétközben nemigen főzök, montam már. Este majd megmelengetem a zöldbableveskémet, és ütök két tojást a sültrizsemre (gombás)
Előzmény: Fabyen (15)
Mulan Creative Commons License 2002.04.25 0 0 22
Valaha, olyan ha... jujj, szóval húszéves kora körülig az én csemtkéim aptya is félt a gombától, az "igazánmegbízható termesztettbőlkonzerv" alapú gombakaja megkóstolására sikerült rávenni egyszer. Gombaszakértő:-D
Előzmény: Cicóka_ (19)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2002.04.25 0 0 21
Süss ki natúrszeletet, ő csak azt kap, magadnak meg öntsd nyakon gombamártással (ne a férjed, a husit). Köretnek rizs, mindkettőhöz megy.

Gombamártás: olajon megpirítod a gombát, sózod, borsozod, petrezselymet is rakhatsz hozzá. Ha elfőtte a levét, megszórod egy kis liszttel, felöntöd tejszínnel és összerottyantod.

De csinálhatsz egy mezei gombapaprikást is rá, a natúr husiból úgy lesz Bakonyi szelet :))

Előzmény: Cicóka_ (19)
Fabyen Creative Commons License 2002.04.25 0 0 20
Elmarad a borsóleves, fasírt. Helyette savanyúkrumplileves lesz, és bolti gofri.

A gombát én, és a kisebbik gyerek imádjuk. De mivel a többiek nem, így nem sűrün csinálok. :(

Előzmény: Cicóka_ (19)
Cicóka_ Creative Commons License 2002.04.24 0 0 19
Na akkor mesélj :o)). Még soha se csináltam tejszínes gombamártást, de ímádom. /a férjem ki nem álhatja a gombát. Fél tőle :-((
Hogy készítsem, hogy neki csak hús jusson??
Előzmény: 4Hópihe (17)
sneci Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18
Mikor éjszakás voltam, mindig akkor találtam ki a különlegességeket. Reggel hazafelé bevásároltam, majd magamra zártam a konyhát és.......
4Hópihe Creative Commons License 2002.04.24 0 0 17
nálunk ma tejszinesgombamártás volt spagettivel...
holnap mi lesz fogalmam sincs...akkor derül ki amikor a hütö elé lépek illetve kivánságlista szerint és a piaci vásárlás függvényében....
szerintem bármilyen ételt el lehet késziteni.hussal is csak hozzá kell adagolni...nálnuk csak a férjem husimádo nem mindig fözök külön,vagy elöre vagy utolag adagolom a hust az ö számára....hentes apukátol származik-ö is hust hussal enne az én konyhámban is...
Cicóka_ Creative Commons License 2002.04.24 0 0 16
Na elkészült a leveske és a karfiol is mindjárt kész.
Tegnap disznótoros volt - nem szeretitek??
Fabyen Creative Commons License 2002.04.24 0 0 15
Azért elmondhatnád, hogy melyik nap mit főzöl.
Engem nagyon érdekel. :)
Előzmény: Mulan (14)
Mulan Creative Commons License 2002.04.24 0 0 14
Érdekes! Nekem sose volt feleségem, oszt mégis:-)
Bevásárolok hetipiharckor, és nagyjából akkor dől el, mit főzök:-)
Előzmény: sneci (10)
Fabyen Creative Commons License 2002.04.24 0 0 13
És ma mit főztél, és holnap mit fogsz?
Előzmény: Nerdy (12)
Nerdy Creative Commons License 2002.04.24 0 0 12
sziasztok!
remek ötlet ez a topic!!!!

én is főzök 100 éve mindennap! és meg kell mondanom, hogy nagyon utálom !!! folyton kitalálni, hogy mit főzzek, aztán meg, hogy miből, van-e minden itthon, meg egyáltalán! ha gazdag lennék szakácsot tartanék akinek reggel leadnánk a rendelést és este csak tálalna! én szuper közönség lennék!

amikor a múlt században gyesen voltam (aakor csak az volt) én is csináltah heti-kétheti receptet előre, tulajdonképpen jó volt
most azonban úgy működik, hogy beállok a konyha közepébe és ott morfondírozok, hogy mit is főzzek, jaj mindjárt itthon vannak, éhesek és még sehol semmi
aztán valahogy mindig van kaja mire megjönnek :-)))

Előzmény: Fabyen (11)
Fabyen Creative Commons License 2002.04.24 0 0 11
Azzal csak az a bajom,hogy nem biztos hogy kapok hozzávalókat, és akkor megint variálni kell.
Meg a maradékot is meg kell enni, vagy felhasználni valamihez.
Azért lehet hogy egyszer kipróbálom.
Előzmény: sneci (10)
sneci Creative Commons License 2002.04.24 0 0 10
Mikor a feleségem több mint fél évig beteg volt, előre összeállítottam a heti étrendet, és annak megfelelően főztem. Sokkal jobb volt, mint naponta gondolkozni, hogy mit.......!
Előzmény: Fabyen (-)
sneci Creative Commons License 2002.04.24 0 0 9
Borsófőzelék, de nem holnap, hanem ma holnapra!:))
Előzmény: Fabyen (8)
Fabyen Creative Commons License 2002.04.24 0 0 8
Ezt kipróbálom, nem macerás.

De hogy mit főzzek holnap, még mindíg nem tudom.
Nálunk az is a baj, hogy a férjem szinte csak húst eszik hússal. Ráadásul abból is csak a hagyományosakat. Pld. a szószokat, mártásokat, a sajtos dolgokat nem tűri el a húson.
Úgyhogy nagyon nehéz neki változatosan főzni. Persze a fiúknak főzök mindenfélét. De náluk is előfordul, hogy nem egyformát szeretnek. Van olyan nap, hogy háromféle kaját főzök.

Most még ott tartok, hogy holnap borsólevest, és fasirtot csinálok krumplival, ha mindegyiknek megfelel. Este körkérdést intézek hozzájuk.

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.24 0 0 7
5 mm ,termeszetesen! =OD
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.24 0 0 6
Ha valaki szereti a massziv panirt akkor annak izlik. =O) Nekem speciel izlik!

***************************************************

A pite meg olyan ,hogy sutoformat kibelelek leveles tesztaval kb 50 mm vastagsagban. Na jo ,igazabol en ezt igy veszem felkeszen de nem tudom otthon kaphato e igy.
Megszurkalom, kozben a sutot 200-ra melegitem. Gyumolcsot darabolok bele, alma vagy ami epp eszembejut. Tojashabot verek, csep citrommal es edesitoszertrel, rasimitom es megsutom, kb fel ora.

Nem egy nagy desszert de neha jolesik. Eddig barackkal izlett a legjobban.=O)

Előzmény: Fabyen (5)
Fabyen Creative Commons License 2002.04.24 0 0 5
Sigue a fagyasztott rántotthús ugyan olyan lesz mint a friss?
Írd le légyszives a diétás pitédet, mer én meg fogyózom, de a sütit azt szeretem.

Cicóka, nekem is azt szokta mondani a férjem, hogy mindegy csak finom legyen. :)
Meghogy tudom,hogy miket szeret főzzem azt. Aztán van amikor mégse tetszik neki, mert pont nem kívánja. Ilyenkor szivesen nyakon önteném vele. :)

Előzmény: Törölt nick (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!