Keresés

Részletes keresés

Mastino Napoletano_d Creative Commons License 2003.10.17 0 0 261
Köszi elöre is. Nem égető a dolog csak legyen meg valamikor. A hazairól kellene a koreo,koreo zoom(közepe),vendégekről 1db. A kinti meccsről sálazás,szurkolás,stb lehet több féle is. Dob át emilbe vagy írd meg itt h neked mi kell scerébe.

Mastino

Előzmény: Törölt nick (260)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.17 0 0 260
Megpróbálok szerezni, de nem fog egyhamar menni. Amint megvan szólok. A két meccsről 10-10 db., vagy összesen?

Big

Előzmény: Mastino Napoletano_d (259)
Mastino Napoletano_d Creative Commons License 2003.10.17 0 0 259
Big,

Érdekelne 10db fotó a Loki-Varteks és Varteks-Loki meccsekről. Cserébe bármilyen táborról tudok küldeni minőséi képeket, akár a legutóbbi Békéscsaba-Lokiról is. Ha érdekel a csere vagy tudsz valakit aki gyüjti a fotókat írj. Tudom h D.I. készíti nálatok a fotókat de tőle lehetetlen szerezni bármit.

Üdv, Mastino

Előzmény: Törölt nick (258)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.17 0 0 258
Szia Joe!

Érdekes a cikk, legalább megtudtuk ezeket az infokat is.

Apropó! Mélt nem kaptál tőlem? Ha igen, és tudsz segíteni, válaszolhatnál.. :)))

Üdv.:

Balázs

Előzmény: vajdaság (257)
vajdaság Creative Commons License 2003.10.17 0 0 257
Hello, ez a cikk eredetileg a Félidőnek készült, de ugy nézki hogy a szemeteskosárba végezte. Bár a topic neve Magyarország ultrái, most helyesbitsünk Nagy Magyarország ultráira. Jó olvasást.

Határontuli magyar ultra mozgalmak


Az elsö szervezett határon tuli magyar ultra csoport a régi Jugoszlávia
területén alakult ki a nyolcvanas évek második felében. A csoport Vojvodina
szurkolókat tömöritett, s a Royal Tigers nevet vették fel. Transzparensük
szélén egy Mc.Zoltán hamburgersütö reklámja volt látható, a srácok a
Red Firmel együtt jártak idegenben és a hazai meccseken is a RF keretein
belül müködtek. Bár a nyolcvanas évek elején a szabadkai Spartak stadinjaban
a keritésre kikerült egy Kék Galambok valamint Ujvidéken is egy Vörös Had-
sereg feliratu zászló ezek még nem jelentettek kimondottn szervezett csoportot.
Bár a vajdasági elsö ligás klubbok szurkolói között megtalálható volt néhány
magyar srác (Pl.Spartak,Proleter,Hajduk Kula) külön csoportot nem alakitottak.
1995 agusztusában Ómoravicán megalakult a Ultra Mad Boys nevü formáció.
A csoportot kizárólag magyar fiuk alkoták, akik a helyi Szlobodának szurkoltak.
Szurkolásban a olasz stilust követték, legtöbben 60-70 tagot tudtak megmozgatni,
idegenben 15-20 jártak. A csoport nem szünt meg, de három évi kitartó aktvitás
után felfüggesztette müködését. A három év alatt több kartonos, lufis koreográfiát
mutattak be, pirotehnikát szinte minden meccsen gyujtottak valamit, magyar nyelvü
fanzinjük két számot élt meg. A szerb Kop és a magyar Fanatifo (Focivilág) is be-
mutatta a csoportot hasábjain. Baráti kapcsolatot alakitottak ki a szegedi Spartan Army
tagjaival amely kapcsolat még ma is létezik.
Kilencvenes évek végén Bácsföldváron alakult egy csoportocska Blue-White
Tigers néven de egy szezonnál többet ök nem értek meg. A tagok fele-fele arányban
voltak magyar és szerb fiatalok.
1993-ban alakult meg az Ultra Viola Bulldogs Vajdasági szekciója ami idén már
kilenc éves fennálását ünnepli. A szekció a vajdasági Ujpest szurkolókat hivatott
összegyüjteni, ami több-kevesebb sikerrel sikerült is. A csoport drapija megfordult
Magyarország összes stadionjában söt külföldön is (pl.Graz,Ujvidék). Az U.V.B-
Vajdaság mai is létezik és minden fontosabb Ujpest meccsen jelen van.
A válogatott meccsek egy külön érdekesség, mivel a vajdsági fiatalok elég megosz-
tottak, van aki a magyar, van aki a yugó és van aki mind a két válogatottnak
egyaránt szurkol. Kisebb csoportokban jelentek meg szurkolók a Népstadionban leját-
szot angol, német és olasz válogatott elleni mérközéseken, de ottlétüket zászlóval nem
nyomatékositották.

andD Creative Commons License 2003.10.17 0 0 256
Nem bántottak egyetlen magyar szurkolót sem a lenygel huligánok. Csak a sajátjaikat keresték...
Füstöt nem láttam a lengyeleknél, csak görögtüzeket.
Ott voltál a meccsen?
Előzmény: Dinger (241)
Dinger Creative Commons License 2003.10.17 0 0 255
www nélkül írd...
Előzmény: BadeJuve (254)
BadeJuve Creative Commons License 2003.10.16 0 0 254
Nem jön be az oldal.
Előzmény: Dinger (251)
Jgermeister Creative Commons License 2003.10.16 0 0 253
"SZAKÉRTÔI BIZOTTSÁG. A sportról ne az agresszió jusson a fiatalok eszébe

Tanulmány is készül az erőszakról

Munkatársunktól

NS, 2003-10-15

Kedden megtartotta második ülését a Nézőtéri Erőszakkal Foglalkozó Szakértői Bizottság, amelynek feladata, hogy ajánlásokat fogalmazzon meg a nézőtéri erőszak visszaszorítására.

Emlékezetes, a bizottságot a kormány felkérésére Gyurcsány Ferenc gyermek-, ifjúsági és sportminiszter hozta létre a sajnálatos május 30-ai események után, amikor a Ferencváros–Debrecen mérkőzés lefújása után többen a pályán randalíroztak. A bizottság tagjai elemezték az elmúlt időszakban történt változásokat, Mesterházy Attila politikai államtitkár pedig bejelentette: ez év december 15-ig elkészül az a tanulmány, amely a jelenség társadalmi gyökereit hivatott feltárni, és a nemzetközi kitekintés mellett átfogó képet igyekszik felvázolni a jövőben várható folyamatokat is. A bizottság döntött arról, hogy jövő márciusra a Nemzeti Sportszövetség a szakszövetségek közreműködésével elkészít egy ajánlást, amelynek része lesz a sportlétesítmények minősítése (ez ugyebár a futballstadionok helyzetét ismerve különösen érdekes lehet).
Mindezek mellett a tudatformálás is fontos lenne: a szakértők szerint a jövőben már az utánpótlás-nevelésben ügyelni kell arra, hogy a sporttal kapcsolatban senkinek ne jusson eszébe az erőszak szó."
Angello_HD Creative Commons License 2003.10.16 0 0 252
Mi volt a koreó?
Előzmény: Dinger (251)
Dinger Creative Commons License 2003.10.16 0 0 251
Hi!
Van pár kép a szurkolókról még a kep.tar.hu/dinger -en.
BadeJuve Creative Commons License 2003.10.15 0 0 250
Az eredményjelzős az U szektor ott voltam én,a másik kép pedig a T szektor.
Előzmény: _DREAM_ (249)
_DREAM_ Creative Commons License 2003.10.15 0 0 249
Melyik kép melyik szektorban készült? Ha jol sejtem az első az S, a kijelző alatti pedig már a T ugye?

Nekünk az S-be szolt a jegyünk, de minden különösebb gond nélkül besétáltunk a T-be, én még nagyon segítőkészen fel is mutattam a jegyemet Szeku Ricsinek!:) A szünetben meg az S-be mentünk be, de lent a kerítésnél simán át lehetett menni a T-be... :) Röhej!:)

A meccsre nem nagyon emléxem (8 sör), csak arra hogy a golnál ugráltunk át a kordonon!:)

Dream

Előzmény: BadeJuve (248)
BadeJuve Creative Commons License 2003.10.15 0 0 248
Itt álltam a lépcső mellett a füsttől nem messze egy piros,vállánál fehér Fox pulcsiban kapucnival,még lehet is látni,ahogy a füst miatt felraktam a kapucnit:))

Itt meg az egri drapijaink:

nonameboy Creative Commons License 2003.10.15 0 0 247
A 6. képen az a fehér inges az előénekes?-))
lg18 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 246
vót' má'?

http://www.forum.kibice.net/read.php?f=3&i=32588&t=32588

Dinger Creative Commons License 2003.10.14 0 0 245
jaja, ezt egyből gondoltam.
a dj-k meg vitték magukkal a kidobóikat :-)
Előzmény: Angello_HD (244)
Angello_HD Creative Commons License 2003.10.14 0 0 244
Természetesen lengyel DJ-k is voltak a Hooljaik közt. Onnan a stroboszkóp. :c)
Előzmény: Dinger (243)
Dinger Creative Commons License 2003.10.14 0 0 243
jaja, az egyiket felvitték magukkal a kispestiek.
Nem vagy még immunis a füstre? :-))
Pedig jooo anyag volt :))

Azt én is szeretném tudni, hogy csinálták azt a stroboszkóp izét!

Előzmény: BadeJuve (242)
BadeJuve Creative Commons License 2003.10.14 0 0 242
Mindkett? füstöt az U szektorban nyomták el,majdnem megfulladtam:))Tényleg a lengyelek mivel csinálták azt a stroboszkóp féleséget?Nagyon király volt.
Dinger Creative Commons License 2003.10.14 0 0 241
Nem voltak semmik a lengyel hoolok. Különbusszal, egyenpolóban érkeztek, és mindenkit bedaráltak (magyart, lengyelt, rendőrt...)
Nem hiányzott róluk a fogvédő, boxer...

Lengyelek jol nyomták a szurkolást. Sok füst, tűz, stroboszkop...
Nálunk csak pár kisebb csoport drapija, két füst (bár azt se volt könnyü bevinni :)) és összevissza szurkolás. :((

Előzmény: balázs_ng97 (229)
Angello_HD Creative Commons License 2003.10.14 0 0 240
Igazad van, ez a tipikus duma, hogy előhozzák a nézőtéri erőszakot, és ezzel terelik a témát. Erre meg a sok idióta vevő is. Csak azt nem látják, hogy valójában mekkora pénzéhes trógerek is ülnek a vezetői posztokon.
Előzmény: Törölt nick (238)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.14 0 0 239
Ja, még valami. Ha Muszbek tavaly takarodott el, Demján idén, Bozókynak meg 2005-ben jár meg a mandátuma, akkor 2004-re csak Szieben marad :-)).

Szar Liga!

Törölt nick Creative Commons License 2003.10.14 0 0 238
Angello, az ő alkonya is eljön előbb-utóbb. Bozóky most van a Duna Tv-n. szerinte nem az a fontos, hogy ki a szöv. kap. Egyből a nézőtéri erőszakkal, és egyéb problémákkal jön (ilyen sorrendben). Szerintem sem a szöv. kap személyével van a LEGNAGYOBB baj.
Előzmény: Angello_HD (237)
Angello_HD Creative Commons License 2003.10.14 0 0 237
Szar Liga! A KISBUZI SZIEBEN csak nem takarodott el... :c(
Előzmény: balázs_ng97 (235)
nonameboy Creative Commons License 2003.10.14 0 0 236
Ugy tudom elmagyarázták neki h nem a liga vagy szieben ellen szol a kiirás hanem leginkább a klubvezetők ellen és igy lepecsételte nekik..
Ezek szerint csak az a baj ha őt szidják:-)
balázs_ng97 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 235
Most ezzel az Elég volt!-tal mi van? A zöldek lepaktáltak a Ligával?!! Vagy miről beszélt Szieben, h " Igaz, ennek érdekében már beszélgetést kezdeményeztünk szervezett szurkolói csoportokkal, igyekszünk megmagyarázni a döntések hátterét, ilyen volt például az »Elég volt!« feliratú transzparens ügye. " ??
Előzmény: nonameboy (232)
BadeJuve Creative Commons License 2003.10.13 0 0 234
Én is,és pomt a fehár pólós lengyelek mellett surrantam el:))Jó,hogy nem kaptam pár öklöst:))
balázs_ng97 Creative Commons License 2003.10.13 0 0 233
ja, főleg amikor téged kergetnek... :/
Előzmény: gililaci (231)
nonameboy Creative Commons License 2003.10.13 0 0 232
Balazs, ez jó ötlet.

Bár gyanítom nem lenne ott tovább kinn mint a Szieben takarod! vagy az Rlég volt! némelyik meccsen..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!