Keresés

Részletes keresés

invalidus Creative Commons License 2004.12.27 0 0 393
minimal Creative Commons License 2004.12.09 0 0 392
igénye... ma lehagyok betűket! :o)
Előzmény: minimal (391)
minimal Creative Commons License 2004.12.09 0 0 391

A képek a Touamotu-kon készültek, ami egy atoll-jellegű szigetcsoport. Egész pontosan Rangiroa (a világ 2ik legnagyobb lagúnája; elég bedobni egy haldarabot, a zátonycápák máris megjelennek a sekély vízben -> ezt az egyik mellékelt ábra is mutatja :o), és Tikahau szigetéről/szigeteiről van szó. Én az idő szűke, valamint spórolási okok miatt nem mentem ide.

 

Nos, a teljesség igény nélkül...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mrtomek Creative Commons License 2004.12.09 0 0 390
Szevasztok le szeretnék utazni bora borára de nem tudom az útvonalat.Segítsetek ebben nekem.A címem:mrtomek@freemail.hu KÖSZ
minimal Creative Commons License 2004.12.09 0 0 389

Tegnap kaptam a Bora Bora-na megismert ausztrál fickótól 2 cd-nyi képanyagot Francia Polinéziáról.

 

Épp csak belenéztem, de sszem lesz mit ide feltennem! :o)

Gbriel Creative Commons License 2004.11.29 0 0 388
Tegnap este megismételték a filmet, ráismertem a leírásodból. Szerintem nagyon érdekes összeállítás volt.
Előzmény: Bogyó 2 (383)
minimal Creative Commons License 2004.11.26 0 0 387
Óóóó, hát akkor hajrá! Én teljesen kezdő vagyok, a mostani úton merültem először (miután itthon sikeresen levizsgáztam egy 11-16 fokos bányatóban :o).
Előzmény: Mr.Gócpoint (386)
Mr.Gócpoint Creative Commons License 2004.11.25 0 0 386

Köszönöm a jókívánságodat.

A búvárvizsgám már két éves,és már merűltem Maldívon.

Most is sokat szeretnénk,mert időnk lesz rá(három hét)

Előzmény: minimal (385)
minimal Creative Commons License 2004.11.25 0 0 385

Örülök, neki, ha meg vagytok győzve! :o)

 

Fiji jóval nagyobb, sokkal több a turista. Biztos van ott is kevésbé frekventált rész, meg szép is, de azt hiszem Cooks-ra én is és Bolond is garanciát adunk (különösen Aitutaki-ra). Ráadásul inkább úgy tudsz onnan hazajönni, hogy "azért rendesen körbenéztem".

 

Jó utat Maldívra, és ott végezz el egy búvártanfolyamot mindenképp!

Előzmény: Mr.Gócpoint (382)
minimal Creative Commons License 2004.11.25 0 0 384

Mt. Yasur, és fantasztikus lehet.

 

Amúgy nem hiszem, hogy ízlenék nekik, nem vagyok kövér! ;o)

Előzmény: Bogyó 2 (383)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.21 0 0 383

Sziasztok!

 

Felvettem szintén a Travel Channelről egy másik óceániai filmet. Mivel úgyis tágabban beszélgettünk idáig is Tahitinál, leírom mi is volt a filmben, talán valakinek érdekes, aki nem látta a filmet.

 

Először Fijin voltak, ahol kavát ittak, ami valamilyen borsféle növény gyökerének a kiáztatásából nyert nemzeti ital. Persze Óceánia más részein is isszák. Fiji egyáltalán nem drága, pl. Kandavu szigetén frankó kis vízparti bungalót már 15 dollárért is lehet kapni étkezéssel! Vitu Levu a fő sziget, innen rendszeres repülőjáratok vannak ide. Errefelé van az Astrolabe-korallzátony, amely megszakítás nélkül 30 km hosszú, az egyik legérintetlenebb hely. A víz néha olyan tiszta, hogy 100 m-re is ellátni. Vitu Levun a lakosság több mint fele a betelepített indiaiak leszármazottja. Fiji lakosainak a pontosság nem erényük, a tömegközlekedésben félóra ide-oda nem számít. A sziget déli részén lévő Natandola az egyik legjobb strand. Vitu Levutól nyugatra van Mana sziget ahol szintén szép strandok vannak, itt cápákat etettek. Fijiről Vanuatura indultak tovább egy Air Pass Tickettel, amellyel háromszor lehet repülni 600$-ért. A repülőtársaság ha jól láttam, az Air France volt.

 

Vanuatu angol-francia közös kormányzás alatt állt, 150 ezer lakója, 100 nyelve van. Elöször Ambrym nevű szigeten voltak, ahol a kanniballizmusról beszélgettek, s rejtélyesen elmesélték, hogy ma sem szeretik az egyedül kószáló idegeneket. Állítólag drága a ruha, ezért jó ajándék, ha ilyet adunk a helyieknek. A Milee nevű bungalow-ban szálltak meg, amely elég tisztességes szállás volt. A sziget déli részén lévő Cecidy(?)-ben a tengerpart mellett hévízforrások fakadnak fel a vulkáni kőzeten keresztül, jó kis meleg fürdőhely.

Tanna szigetén beszélgettek arról, hogy a férfiak nem sok mindent csinálnak, amíg a nők dolgoznak. Nemzeti ételük a lapla, amelyben reszelt tárógyökérrel kókuszt, vizet kevernek, és ebbe a tésztába húst, halakat, kókuszkrémet tesznek. Az utazó Ian Wrightnak nem igazán ízlett. A sziget keleti részén lévő Port Resolutionban szált meg, ahol 25$-ért teljes panziós, melegvizes szoba volt. Jól látható onnan a Yasir(?) tűzhányó, amely aktív, el lehet sétálni a pereméig, megnézni a lávát.

 

Salamon-szigetek

Nagy csata volt itt a II. világháborúban, sok akna, robbanószer és roncs van. Guadalcanal a fő sziget maláriával a legsúlyosabban fertőzött sziget a világon. Az emberek havonta megbetegszenek. 107 nyelvjárás van, közvetítő nyelvként a pidzsint beszélik, amely melanéz nyelvtan angol szavakkal. Itt van a Tennalu vízesés, amely 60 méter magas, alatta egy tó van, ahol lehet fürödni. Voltak egy Koponya-szigeten, amely a fejvadászok gyűjteményét tartalmazza, ide gyűjtötték be a fejeket, miután a tengerbe lerohasztották a testről őket. A nyugati szigetek állítólag a Csendes-Óceán legszebb szigetei közé tartoznak, mint pl. Lola. Nyugaton Gizo a legnagyobb sziget, kevés az édesvíz, csak néhány óráig van naponta. Itt is nagy csata volt a háborúban, alig 100 m-re a parttól sok roncs van, érdekes búvárutak.

Malaita szigeten teherautóval utaztak, ami itt az általános szállító eszköz. Mesterséges szigetekre apró halászfalvakat építettek itt korallból, kőből a törzsi háborúk elől menekülők. Itt csinálják az asszonyok a kagylópénzt, amely nem olcsó, mert fáradságos munkával készül, a férfiak meg közben bételdiót rágcsálnak és pirosakat köpnek.

 

Nagyjából ennyi. Tényleg jó lenne a Lonely Planet könyv is, majd utánajárok.

 

Mr.Gócpoint Creative Commons License 2004.11.19 0 0 382

Szia minimal!

 

Mi már meg vagyunk győzve,de azért nagyon szívesen nézegetjük a képeiteket.

Jövő héten vasárnap megyünk megint Maldívra(3hétre),de az álmom továbbra

is a Polinéz körút.Talán jövő március vége fele el tudunk menni.

Az útvonal megtervezésében a Ti (minimal,BOLOND) beszámolóitok,képeitek alapján kezdünk neki.

Azt viszont nem tudom eldönteni,hogy ha lesz rá lehetőség,akkor melyik

megoldást válasszam Tahiti mellé ,Fiji-t,vagy Cook szigetet.

 

minimal Creative Commons License 2004.11.19 0 0 381

A kedvenc Aitutaki...

 

 

 

minimal Creative Commons License 2004.11.12 0 0 380

Van pl. egy sziget, amire még nincs sok járat, talán csak hajóval tudsz odamenni egy közelebbi szigetről, és emiatt nagyon kevés turista van. Ugyanakkor azt mondják, hogy gyönyörű, így fel fogják fejleszteni a turizmust. FP hatalmas, rengeteg gyönyörű és érintetlen hely van!

 

Csak ismételni tudom magam, vegyétek meg az ide vonatkozó Lonely Planet könyveket!!! Az összes feltett kérdésre azonnali választ kaptok!

Előzmény: Bogyó 2 (377)
minimal Creative Commons License 2004.11.12 0 0 379

Mitán a hajó bevisz a szigetre (a reptér egy motun van), mindig vár legalább egy, ún. "le truck". Az asszem 500 cfp/fő áron visz valahova. Vaitape-től milyen irányban van?

 

Ahogy írtam, érdemes más szigeteket is megnézni, ráadásul vannak zónajegyek/csomagok. Van családi, fiatal, illetve nyugdíjas kedvezmény is. Én még pont belefértem a fiatal-kategóriába, így 30%-ot levontak az árból...

 

www.air-tahiti.com

 

Itt megvan a menetrend, valamint a díjszabás is. Ha mész, fontold meg a Tuamotu szgk.-et (Rangiroa + néhány másik kevésbé látogatott), esetleg a Marquises szgk.-et.

 

Az ausztrál pofa, aikvel Bora-n találkoztam nemrég bejelentkezett, és küld fotókat Fr. Polinézia különböző tájairól (2 cd). Egyébként ő azt mondta, hogy a Tuamotu szgk.-en szebb a part, mint Bora Bora-n.

Előzmény: Bogyó 2 (375)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.11 0 0 378
Azt hiszem a Marquesas-szigetek az ami Francia-Polinézia egyik szintén érdekes helye lehet.
http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=79312&rid=PT1RTjRBVE0=
Előzmény: Bogyó 2 (377)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.11 0 0 377

Hát ez nekem se jött volna össze, ha előbb tudok róla se, nincs Spektrumunk.

Sajnos. Pedig mindig mondom a srácnak, hogy jó lenne. De örülök a Travelnek, az se régóta van.

 

Jó volna egyébként kicsit feltérképezni legalább Francia Polinéziát, hova érdemes elutazni, én legalábbis mindig Tahitiről, Bora Boráról meg Mooreáról hallok. De mi van a többi szigeten? Nyilván világraszóló szenzáció nincs, de ahogy már beszéltünk róla, nemcsak ezek érdekesek.

Előzmény: Cavalcanti (373)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.11 0 0 376
Na, ezt elnéztem, meg félreérthetően írtam. Tehát mindkét szállásnál 6500 Fcp tehát 15 ezer Ft körül van egy kétszemélyes szoba vagy bungi.
Előzmény: Bogyó 2 (375)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.11 0 0 375

Nos, akkor elárulom, hogy az ár így néz ki:

Room :
- 5 500Fcp/1 person/day
- 6 500Fcp/2 persons/day
- Extra person : 2 000Fcp/day

Bungalow :
- 8 500Fcp /1-2 persons/day

Family bungalow :
- 11 000Fcp/1-2 persons/day
- 15 000Fcp/4 persons/day
- Child between 4 and 11 years : 1 000Fcp/day

 

Tehát van amikor számít a személy, van amikor nem. Gondolom ez azért is van, mert néha adnak kaját is. Szerintem ezek Bora Borán igen barátságos árak lehetnek, ahogyan a szállás is annak tűnik. Sea side- írják.  Amúgy 8 km-re van Vaitape nevű településtől. Nem tudom buszjáratokkal közlekednek ide? Ezt még nem néztem meg. Ez a Fcp ahogy néztem, olyan erős 2 Ft körül van, 2,2 vagy 2,3 körül lehet, tehát 12 ezer körül van egy szoba, és ez nem a legolcsóbb.

Itt pl. 6500-ért is van kétszemélyes szoba.Gondolom, más ismeretlenebb szigeteken olcsóbb is lehet. Kempinghelyet 2300 Fcp-ért láttam, Bora Borán, tehát még ez is lehet!

 

Néztem egyébként más szigeteket is, nagyon hangulatos pl. a messzebbi Fakarava.

Előzmény: Bogyó 2 (367)
minimal Creative Commons License 2004.11.11 0 0 374
Sajnos nekem ez bukó...
Előzmény: Cavalcanti (373)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.11 0 0 373
Ma délután a Spektrum TV-n 14.05-15.15 :Francia Polinézia 1.-2. rész.
minimal Creative Commons License 2004.11.11 0 0 372

Ja, 2 közös tusoló volt, egy bent, de csak hideg vízzel, kint meg egy "bodega" meleg vízzel. :o)

Egyébiránt tisztaság és rend volt, erre odafigyeltek. Nálam az alőbbi a legfontosabb szempont a szállásnál.

Előzmény: Bogyó 2 (368)
minimal Creative Commons License 2004.11.11 0 0 371

Én kb. 22-25 nzd-t fizettem Vara's nál, Jürgennél 27 nzd-t... hasonló volt Tom's Cottage Aitutakin.

 

1 nzd, ha jól emlékszem, 114 huf.

Előzmény: BOLOND (370)
BOLOND Creative Commons License 2004.11.11 0 0 370

Nekem ez a /ejszaka/fo uj dolog.

En ahol eddig megszalltam (barmelyik orszagban), meg soha nem volt a szallas szemelyek szamara lebontva. Maximum annyi, hogy ha a szoba ferohelyenel tobben szalltunk meg arra kertek egy kis raadast. Gondolom hogy fedezze az extra agynemut/torolkozot, melegvizet, takaritast stb. Amugy az arak mindig a szobara/bungalowra szoltak.

 

Ez a kis osszkomfortos bungalow kb $100 New Zealand-i dollar ejszakara, 1-4 szemelyre, es akkor kotottem el a tulaj motorjat amikor akartam.

 

 

 
Előzmény: Bogyó 2 (367)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 369

240-ért láttam repülőjegyet, de Bécsből indul. Az amerikai vízum persze nem könnyű, s ehhez is kell. Mást nem tudok, mert sajnos konkrétan nem tervezhetek utazást, de van még más feltétel is. Ezenkívül 300 alatt nem találtam jegyet.

 

Szállást tehát lehet keresni, sokban hasonlítanak nekem a Seychelle-szigeteken lévő kis panziókhoz, főleg a franciás nevek, de a bungik is, mert egy időben ott is kutatgattam.

 

 

 

 

Előzmény: minimal (363)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 368
Nagyon príma lenne ez is néhány napig!
Előzmény: minimal (364)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 367

Persze, mindig kötöttünk biztosítást idáig is, kivéve ha csak átruccantunk a határ mellé, illetve most nyáron sem Prágában, mert az már uniós ország meg mi is, s csak igazolólap kellett. Csak kis falvak, kis helyek mentén nem tudom mire jó a biztosítás, szerencsére még sose kellett használni. Nyáron a feleségem ugyan összesett Prágában koncertre való várás közben, s a mentőkocsiban megnézték, de más problémánk nem volt még.

 

Amúgy meg jó hírem van emberek!

Végigolvastam a topicot és azért még bőven van felderítetlen téma Tahitit és Bora Borát illetően. Néztem a szállodákat, bizony 200dollár/fő/éj már olcsónak számít, DE!

Van más is!

 

Pl. mit gondoltok mennyi az ára ennek?

 

Előzmény: BOLOND (362)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.10 0 0 366
Megjelenhetne magyarul is,már néhány Lonely Planet könyvnek van magyar változata a Park Kiadó adja ki,talán sorra kerül a Dél-Csendes óceániai térség hamarosan.
Előzmény: minimal (365)
minimal Creative Commons License 2004.11.10 0 0 365
Már írtam Világjárónak, de Nektek is tanácsolom: vegyétek meg a Lonely Planet: South Pacific könyvét. Minden ország elég részletesen benne van... megéri azt a párezer Ft-ot.
Előzmény: Bogyó 2 (356)
minimal Creative Commons License 2004.11.10 0 0 364

Néhány kép az említett panzióról (mivel úgy látom érdekel Benneteket).

 

 

 

 

Az épület a vízpartról nézve.

 

 

A dorm az "én" ágyammal... bocs a kupiért! :o)

 

 

 

A társalgó a dorm-ból nézve.

 

 

 

A parton balra nézve. Sajnos ezek a betonfalak igen rondák voltak... gondolom a part erózióját hivatottak megállítani.

 

 

A part. a hajó a családé, ezzel kivisznek bárhova némi pénzért. A motuk közül azonban sok privát. Nekik van egy igen szép telkük odakint! Ott utolsó hétvégén -amikor már nem voltam ott- ünnepelték az asszonyság 60-adik születésnpját, amire meghívtak, de már nem tudtam résztvenni... :o/

Szemben a Sofitel Motu, jobbra az Interconti.

 

 

Az Intercontinental. Közvetlenül jobbra egy középkategóriás szállás... sokkal drágábban.

 

Ja, a kis teraszon lógott egy óriási banánfürt a vendégek számára, valamint a konyhában volt kávé, tea és fűszerek szintén "ingyenesen".

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!