Keresés

Részletes keresés

hypocampus Creative Commons License 2017.11.26 0 0 157226

Ha kipróbálod "csendes" könyvben, még jobb! Egyébként elég vékonyka. 284 oldal, de A5-öshöz közelít. :)

Dolgoztam pár ezer éve a VGyOSZ-ben. Akkor még csak nekik készült hangos könyv. Bodor Tibor olvasta nagyon nagy AGFA magnószalagokra. Néha volt időm belehallgatni élőben, látva hozzá a művész gesztusait, úgy hogy ő maga nem tudta, hogy látom. 1980 körül Bodor Tibornak volt az egyik legszebb orgánuma ehhez. - Valami jelképes honoráriumot fogadott el, de kijött belőle 2-3 kávé. :)

Előzmény: Törölt nick (157225)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.25 0 0 157225

ez az egy hangoskönyv van az autómban -   érdekes, hogy Szabó Magda úgy ír, hogy " szinte " hallom - ugyanakkor Kútvölgyi Erzsébet felolvasásában olyan szép és megnyugtató - nagyon sokszor meghallgattam már.  

Előzmény: hypocampus (157224)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.25 0 0 157224

Magda észrevette és ebben áll a dolog nagyszerűsége. - Meg abban is persze, hogy az alkotás "világszínpadra" való, annak ellenére, hogy életrajzi. 

Ez nem a könyves topic, de mindenképpen vissza lehet csatolni, azokra a hagyományokban definiált értékekre, amelyek nem változnak, drámai körülmények között sem. 

- Ezeket az értékeket sem a társadalom, sem a család nem preferálja, sőt nem is tud róla, hol lehet fellelni. Így kondicionálódik aztán az emberiség az embertelenségre. 

Előzmény: Törölt nick (157223)

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.25 0 0 157223

És nem is mindenki vette észre :)

Előzmény: hypocampus (157222)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.25 0 2 157222

Egész pici gyerek koromban még hallani véltem a körülöttem lévők gondolatát. Voltam annyira nagy már, hogy ezt nem árultam el. :)

Aztán mára leginkább a tekintetekből tudok "olvasni". Mindenesetre ismerni kell a közel állók cselekedeteit, ha fel szeretnénk fedezni az értékeket. A "dumaszínház" nekem kevés. :)

Volt eset, hogy egészen kivételes intellektus mögött csak szavak voltak és megfordítva. Hogy hozzak egy irodalmi példát: Szabó Magda Az ajtó-jából Emerenc. - A sokszor "pokróc" asszony törődött az emberekkel. (Na nem mindenkivel). :)

Előzmény: szellemijáték (157221)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.25 -1 1 157221

Természetesen, a HUSZ és a társkeresés csak egy (jó) példa volt, maga a gondolatmenet kiterjeszthető az egész fórumra és mindenféle emberi kapcsolatra. 

A kvintesszencia marad, a hsz-ekben tükröződő gondolatok jó képet adnak egy emberről és hamar el tudjuk dönteni, hogy valaki közel áll-e hozzánk vagy sem.

Olyan ez mintha egy tömegben állva "hallanánk" az emberek gondolatait, melyek füstszíne zöld és piros színekben tündökölve szállna felénk attól függően, hogy szimpatikusak-e vagy sem :D

Előzmény: hypocampus (157216)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157220

Úgy voltam a Fb-kal, kb 2014-ig, hogy max. 20 ismerős. - Most van 7x annyi, de 6 iskolába jártam és előkerültek az évfolyamtársak. - Végül is senkivel nem voltam rosszban, így megszaporodtam. :) A csoportban az egyének miatt vagy a művészet miatt vagyok. 

Bárkit elfogadok, akivel közös értéket vélek képviselni, de ez nem ott derül ki többnyire. :)

Előzmény: kabóca 1.12 (157219)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2017.11.24 0 1 157219

Én a fb-on még nem lettem kíváncsi egy emberre sem ;) ahhoz nekem több kell,mint közös ismerős, vagy egy zárt csoportban tagság. Nem is jelölök vissza bárkit. Legyenek inkább kevesebben az ismerőseim :)

Előzmény: hypocampus (157218)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157218

Érdekes összehasonlítás: - amíg volt origó fórum, ott valahogy közvetlenebbek voltak az emberek. Az őszinteségről nem tudok nyilatkozni. Onnan 4 barátom maradt meg máig. - Ebből 3 nőszemély, de egy sem fórumozik itt. - Igaz ott van az FB. Ott lehet gyűjteni szakadásig az ismerősöket. :)

Előzmény: kabóca 1.12 (157217)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157217

Szimpatikusabb hozzáállás a nyitottság és a kíváncsiság mások felé,én is ezt vallom. :)

Előzmény: hypocampus (157216)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.24 0 1 157216

Magán a fórumon keletkezhetnek barátságok, szerelmek, nem feltétlenül a HUSZ-on.

Az origón kezdtem fórumozni és sok barátom lett onnan is meg innen is az index-ről. Mondhatom , hogy az alap szimpátiát túlhaladó kapcsolat is. A barátságok mind a mai napig megvannak, a kapcsolat "barátsággá szelídült. :) Mindezek a kapcsolatok úgy alakultak ki, hogy nem a társkeresés volt a cél.

Amit leírtam, nem hypo-tézis, hanem személyes tapasztalat. :)

Előzmény: szellemijáték (157204)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157215

az ember nem írható le betűvel. lehet a legékesebben szóló, ha ránézéskor nincs rendben a dolog. akkor majd olvasni kell a gondolatait a továbbiakban. és mivel a "ránézés" kategória is már maga vagy többszáz ponton szükséges alapvető dolgokat tartalmaz, az esélye az elbukásnak számottevő.

ahogy nagyszájú fórumozók leírták már hogy "addig a nevét sem kérdezem meg, míg az első éjszaka nem volt kölcsönösen örömteli és előre mutató", én hasonlót érzek az utánaolvasás terén. felesleges. vagyis: korai. majd az első tíz, igent mondó ember közötti választásnál fogom használni:D

Előzmény: kabóca 1.12 (157214)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157214

És fordítva is előfordult, hogy nálad mégsem lett befutó a másik fél? Lehet,hogy a férfiaknál fejben dől el a választás,a nőknél pedig a kémia dönt?

Előzmény: Törölt nick (157208)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157213

neked kéne tudnod a legjobban, hogy az életben vannak megbízható összefüggések ;)

Előzmény: Törölt nick (157212)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157212

erről az jut eszembe, hogy a krimikben a tetthelyen a nyomozó odament és azt mondta - " valakivel kávézott/ borozott" az este - az aktuális Watson megkérdezte az aktuális  Holmes-t, hogy ezt miből gondolja?  erre az a válasz: mert két kávés/borospohár van a mosogatóban.

jelentem nekem a szárítóban most épp 5 kávéspohár van - de abból, mindből én ittam . ;)

csak úgy megjegyezvén a "minden tudás"  egyetemén :D

Előzmény: szellemijáték (157211)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157211

Hát azokról akikkel kicsit hosszabban kommunikáltam vagy olvastam őket mindent tudok :D

Előzmény: Törölt nick (157210)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.23 0 2 157210

no a végén akkor az derül ki - hogy az index fórom kiváló szűrő :D

Előzmény: szellemijáték (157209)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.23 -3 1 157209

A személyes interakciót semmi nem pótolhatja, de ha választhatnék, hogy elolvasok egy személytelen profilt, ahol száraz, többnyire semmitmondó adatok állnak nagyrészt egy mondatos bemutatkozással vagy lehetőségem van több hsz-ből, lehetőleg több témában képet alkotni az első szüréshez, akkor én az utóbbit választanám. 

Előzmény: Törölt nick (157208)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.23 0 2 157208

birtokában voltam mondjuk jónéhány ilyen kiválasztódásbani elsőkörös sikernek. aztán a második körben, a személyes interakció során kiderült, hogy az elsőkörös hozott pontszám az nem számítható be a felvételi eredménybe. az a "de azért jó veled levelezni" kategória aranyérmére elég. azt meg nem érdemes gyűjteni:S

Előzmény: szellemijáték (157207)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.22 -1 1 157207

Ha eltekintünk a képes és szexpartnerkereső valamint a mindenféle perverziónak helyt adó topikoktól, továbbá elrugaszkodunk a "Mennyire fontos ..." topik(ok) nívójától, akkor a beszélgetősebb topikokban elég jól meg lehet ítélni az embereket. 

Lehet, hogy nem érvényes mindenkire, de ha én mint szexuálisan eléggé fantáziadús, de ugyanakkor nem a mellbőségre fixírozott (hogy a példáddal éljek) társat keresnék, itt hamar ki tudnám szürni azt a párat, aki szóba jön. Ha az értelmi szint, humorérzék, bizonyos dolgokhoz való hozzáállás valamennyit is jelent ... ha csak a méretek, autómárka, havi nettó, stb. fontos akkor a társkereső mindenképp jobb választás. 

Persze a személyes interakció mindkét esetben eszenciális. 

Előzmény: Törölt nick (157205)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.22 0 2 157206

egy nálam okosabb azt mondta egyszer, hogy "agyban dőlnek el a dolgok" - először azt hittem lehagyott egy ékezetet - de aztán rájöttem, hogy nem írta, hanem mondta :D 

Előzmény: Törölt nick (157205)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.22 0 1 157205

egy apró baja a gondolatmenetnek, hogy a társkeresés nem beszélgetőtársat keres. az értelmi képességek is fontosak persze, de az első a "kémia". azaz a mellbőség vagymi. mondjuk az emberek zöménél.

a fórumozás egyébként szintén durva elferdülést mutat abban az irányban hogy itt is vannak sztárok, társaságközpont nagy dumások, a többség itt is csak hallgat. nem helyettesíti a személyes interakciót. valami más ez. persze, tényeket közöl az ember gondolatairól, de nagyon messze van attól hogy ez bármire használható lenne. 

Előzmény: szellemijáték (157204)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.22 -2 1 157204

Azon gondolokoztam mennyiben különbözik a kiválasztási folyamat szimpátia/barátság/szerelem kialakulása egy ilyen fórumon és a valós életben. Az ember azt hinné elsőre, hogy szemtől szemben állva sokkal gyorsabban el tudjuk dönteni a látottak, hallottak alapján, hogy valaki szimpatikus-e vagy sem. Érzékeljük a gesztusait, minden kis rezzenését regisztráljuk, nem kell órákat/napokat várni a válaszaira, esetleg érezzük az illatát, stb. Ez a gondolatmenet csalóka. 

Az életben az emberek gyakran nem adják önmagukat, pláne egy első találkozásnál nem. Szégyenlősek, önbizalomhiányuk van, takarni akarnak valamit. Bár legtöbb esetben a legjobb oldalukat szeretnék mutatni, ez gyakran félresikerül, mert ehhez el kell ferdíteniük a valóságot. Lehet, hogy alapvetően is kedvesek, de ha erőltetik, másképp jön át. 

Ezzel szemben egy ilyen fórumon az emberek zöme levetkőzve gátlásait önmagát adja, olyan amilyen. Bár nem töltöttem az elmúlt években túl sok időt itt és nem szívesen általánosítok, de pár hozzászólás alapján legtöbbször tudtam, hogy valakinek a világnézete, humora, értékrendszere, intelligenciája, stb. közel áll-e az enyémhez vagy sem. Találkoztam emberekkel és tudtam milyenek lesznek. Leveleztem emberekkel és ha leírtam valakinek másokat akikkel én soha nem találkoztam, akkor mindig telitalálat volt.

Így nézve egy ilyen fórum mint a HUSZ sokkal hatékonyabb lehet mint társkereső platform a többi klasszikus társkeresőnél ahol bárfényképpel és csupa jó tulajdonságokkal megáldva kínálják magukat a felek. Itt elég visszatekinteni a "history"-ba és rögtön kiderül valakiről, hogy nyámnyilla, mélységesen bunkó, lehet neki adni egy esélyt, stb ...

hypocampus Creative Commons License 2017.11.12 0 1 157203

A könyves fórumról:
- Hogy ne "csak" mindig a Biblia vagy Jung legyen nálam a téma, Íme egy Zimbardo. Amint látható a Biblia nem lett kikerülve, de meglehetős erőfeszítésembe került, előítéleteimnek leküzdése, hogy elolvassak egy szociálpszichológust. Könyv első része a stanfordi börtönkísérlet leírása, utána még találkozhatunk több más hasonló jellegű vizsgálattal. A Milgram-kísérlettel, ami a tekintélynek való vak engedelmességről szól. Valamint egy szimulált pszichiátriai osztályról, ahová az alkalmazottak költöztek be ápoltnak (és közel álltak, hogy végleg úgy maradjanak). A következtetések leírása helyett ideírom a szerző javaslatát, hogy kerüljük el a Lucifer-hatást. Amiről éppen lehet vitatkozni, mint elméletről, de mint személyes tapasztalatról, nem:
1.Hibáztam! - Ismerjük be tévedéseinket.
2.Körültekintően járok el. - Nem a szokások, a rutinok és a "robotpilóta" vezet.
3.Vállalom a felelősséget. - Nem hárítok.
4.Egyéni identitásomat kifejezésre juttatom. - Küzdök a személytelenség ellen, nem hagyom magam beskatulyázni, tárgyként kezelni.
5.Tisztelem a tekintélyt, ha van alapja, de tiltakozom, ha nincs.
6.Szeretném ha mások elfogadnának, de függetlenségem is értékes.
7.Jobban ügyelek, hogyan foglalják keretbe ügyeinket. (Ezt megvallom, nem értem).
8.Kiegyensúlyozott időperspektívára törekszem. (hát jó!)
9.Nem áldozom fel személyiség és szabadságjogaimat a biztonság illúziójáért. (Nem ám!)
10. Szembeszegülök az igazságtalan rendszerekkel. - A rendszerek - hadsereg, börtön, bandák, szekták, cégek sőt rosszul működő családok - erejétől meginognak az egyének.
Csak 537 oldal. :)

hypocampus Creative Commons License 2017.11.11 0 2 157202

Philip Zimbardot kezdtem olvasni. Igaz az egy másik topic, de nagyon sok gondolkodni való van. 

Az 1. a stanfordi börtönkísérlet.

Előzmény: Magdolnna (157201)
Magdolnna Creative Commons License 2017.11.11 0 0 157201

Igen, Du Roy - itt van előttem a könyv, belelapoztam újra -, mire képesek a szépasszonyok.

A kurvákat most hagyom is, hozzáértés hiányában, meg aztán izgat, hogy mi sül ki Kirillovics vádbeszédéből.

Előzmény: hypocampus (157200)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.11 -1 0 157200

Georges Duroy-ra gondolsz nyilván a kackiás bajszú "Szépfiú"- ra.

Amikor olvastam Maupassant, elsősorban a novelláit, volt egy olyan érzésem, hogy skizofrén a művész úr. Akkor még nem láttam az életrajzát, amiből beigazolódott, hogy volt "egy lövése". - Ez azért művészeknél gyakran előfordul. - Ahogy az örömlányok vagy örömfiúk társaságának keresése is. A kurvahajkurászás talán ez esetekben nem annyira szexuális jellegű, hanem a szeretet éhség kielégítésére való törekvés.

Előzmény: Magdolnna (157199)
Magdolnna Creative Commons License 2017.11.11 0 0 157199

Nem rossz, de hogy ne adjuk már a szakmát kizárólag a nőknek, hirtelen Maupassant ugrik be, Georges De Roy -al, még ha nem is ez a legremekebb alkotása.

Előzmény: hypocampus (157197)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.11 0 1 157198

keleti kupi...

hypocampus Creative Commons License 2017.11.11 0 2 157197

Felsorolás szinten Kaméliás hölgy -->Traviata.

Micsoda nő.

Steinbeck : Édentől keletre női főszereplője Kate, aki nem egészen megélhetési ribi, hanem egy velejéig romlott nő. 

Igények keletkezhetnek a gyengébb nem felől, ami aztán  kvázi-elkurvuláshoz vezet és itt említhetjük az előbbi Salamon anyukáját. Bethsabét. - Aki Urias feleségeként felment a tetőre fürödni, hogy Dávid tanulmányozhassa a tisztálkodás folyamatát. A végeredmény az üdvtörténet bölcse lett. - Ebből is látszik a Gondviselő humorérzéke.

Egyelőre ennyi, mert megy a gyorskorcsolya. :)

Előzmény: Magdolnna (157196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!