Keresés

Részletes keresés

Regina Cuore Creative Commons License 2017.05.22 0 4 590

Ami a fórumot illeti, számomra ez még mindig érdekes tud lenni, bár tudom, hogy igazából tényleg csak azokat érdekli, akik éppen az adott percekben jelen vannak a monitorjuk előtt. A visszaolvasás nem jellemző, csak ha egy téma kiemelten érdekes valaki számára. 

Előzmény: Hege Mónika (588)
Regina Cuore Creative Commons License 2017.05.22 0 4 589

Köszi, akkor én is azt javasolnám a Karc stábjának, hogy ha fontos nekik a beszélgetős műsor, akkor ők is szűrjenek, és törődjenek a sorrenddel. Így a beszélgető riporternek is sokkal könnyebb dolga lenne. 

 

Nem akarok az ő babérjaikra törni, de mivel alapból empátiával nézem a törekvéseiket, megértem, hogy nem könnyű egy betelefonálóval beszélgetni, ha az habzó szájjal kezdi, s akkor sem, ha később hergeli be magát. Ezeket az indulatokat mederbe terelni, a műsor hallgathatósága érdekében fontos lenne.

Előzmény: MátéBence7 (586)
Hege Mónika Creative Commons License 2017.05.22 -1 3 588

A betelefonálós műsorok pontosan annyira feleslegesek, mint pl. ez a fórum. Csak azt a néhány tíz embert érdekli, akik aktívan résztvesznek benne, a többiek pedig leszarják (velünk együtt).

Előzmény: Regina Cuore (585)
MátéBence7 Creative Commons License 2017.05.22 -1 4 587

Szerintem is. Márpedig ha ez egy szakma (!), akkor ezt el lehet tanulni azoktól, akik régen és jól csinálják. Adott esetben a politikai ellenlábastól is.

 

Ezért nem fogadom el azt a mentegetőzést, hogy ők még kezdők. Tessék megtanulni a szakmát és jól csinálni.

 

Ha ezt a szakmát egy építőiparra vetítenénk, akkor Bolgár háza szerkezetileg erős, stabil lenne és időt álló, ezzel szemben a Palávernél már az alapok sincsenek meg, futóhomokra építenek Mekkmesterek és egyéb kontárok.

Előzmény: Regina Cuore (585)
MátéBence7 Creative Commons License 2017.05.22 0 4 586

Akkor engedelmeddel elmondom a különbséget a két műsor között.

Bolgárnál telefonálsz, kisasszony felveszi a telefont, megkérdezi, hogy miről akarsz beszélni és vagy visszahívnak vagy nem. Itt szűrés és szerkesztés van. És őszintén mondom, hogy ezzel alapvetően nincs baj, mert én rendszeresen be tudtam kerülni.

 

Palávernél nincs semmi. Ott tárcsázol és vársz, hogy adásba kapcsoljanak. Most annyi újítás van, hogy van egy várakozó üzemmód, ami közben bemondják, hogy hányan vannak előtted. De!!!!!!!!!! A probléma ott van, hogy noha a műsor 4-től indul, ugyan az az 5-6 hallgató már 3-tól telefonál. Így ha te esetleg a műsor kezdetén próbálnál betelefonálni mondjuk 16:10-kor, akkor kb 8-9-en vannak előtted.

Szerinted ez így rendben van?

Előzmény: Regina Cuore (584)
Regina Cuore Creative Commons License 2017.05.22 0 4 585

Betelefonálós rádióműsort csinálni az egy tanulható szakma vagy sem? 

 

Szerintem igen. 

Előzmény: MátéBence7 (583)
Regina Cuore Creative Commons License 2017.05.22 0 4 584

Itt már számomra ingoványos talajra értünk, mivel nem ismerem, hogy ez a folyamat hogyan történik a Paláver esetén. Magam még sosem hívtam fel őket, egyelőre csak belehallgatok kicsit a műsorba, amikor éppen van egy kis időm. Így nem tudom, hogy aki a Karcnál fogadja a hívásokat, beszél-e néhány szót a jelentkezőkkel, végez-e valami előzetes szűrést, és milyen szempontok alapján ad be valakit adásba, illetve milyen szempontok alapján határozza meg az adásba kerülés sorrendjét.

 

Azzal egyébként egyetértek, hogy rögeszmés habzó szájúak inkább elriasztják a mérsékeltebb telefonálókat, pedig a mérsékeltebbekkel folytatott beszélgetés szerintem érdekesebb műsort eredményezne.

Előzmény: MátéBence7 (582)
MátéBence7 Creative Commons License 2017.05.22 0 4 583

Felteszem a fontos kérdést:

Betelefonálós rádióműsort csinálni az egy tanulható szakma vagy sem?

Minden válasz az csak ezek után jöhet.

Előzmény: Regina Cuore (581)
MátéBence7 Creative Commons License 2017.05.22 -1 4 582

Legyen vita!

Igen. Szerintem korrekt elvárás. Hiszen nem nekik kellett (volna) feltalálni a spanyol viaszt. Volt referencia pont. Sajnos ez elmaradt és az összevetésben a Paláver csúnyán alatta marad a Megbesznek.

 

A jelentkezők száma nem igaz, hogy kevés lenne. Sokszor mondják el új telefonálók, hogy nehezen jutnak be és sokat kell várakozni. Egész egyszerűen az 5-6 fős törzsgárda elfoglalja a helyet mindenki előtt. A KarcFM ezt meg hagyja.

 

Fél év telt el az indulás óta. Mostmár ideje lenne változtatni az alap dolgokon. Főleg, hogy ezek látványosan kiugranak.

Előzmény: Regina Cuore (579)
Regina Cuore Creative Commons License 2017.05.22 0 4 581

Itt lépne be a profizmus, ha lenne... hogyan lehet a hőzöngőket úgy lecsillapítani, hogy ne veszítsék a kedvüket, de vegyenek vissza a stílusból, és főleg, hogy másokat se riasszanak el a telefonálástól.

 

Emellett még a kitűzött témát is jól képviselni, a beszélgetést úgy irányítani, hogy a téma jól jöjjön ki az egészből, és mellette még éppen a szükséges pillanatban egy-két megjegyzés, amivel a tárgyilagosság látszatát keltheti a műsorvezető, ehhez már nagy gyakorlat kell.

Előzmény: képnézeget (580)
képnézeget Creative Commons License 2017.05.22 0 4 580

Szerintem is így lehet. Ha korlátozzák Isten barmait, hogyan lesz műsor?

Előzmény: Regina Cuore (579)
Regina Cuore Creative Commons License 2017.05.22 0 5 579

Csak, hogy kis vita is legyen... :)

 

Bolgár György hány éve vezet beszélgetős műsorokat? 

A Paláver milyen időtávra tekinthet vissza?

 

Szerinted korrekt elvárás olyan profizmust elvárni a Palávertől, mint a Drágajóbolgárúr műsorától?

 

Szerintem a Paláver műsorvezetői most kezdik kitapasztalni ezt a műfajt, és nincsenek könnyű helyzetben. Feltételezem, hogy most még kevés a jelentkező, így örülniük kell minden hívásnak. Ezért aztán nehéz feladat lehet a műsoridőt is kitölteni, a verbális túlkapásokat is leszerelni. 

Előzmény: MátéBence7 (571)
képnézeget Creative Commons License 2017.05.22 0 4 578

Semmivel nem keverem. Te akartál hallani a Lenin fiúkról, betettem néhány sort ide a wikiből. Se momentumos kiscsávóról, se Rezsi Szilárdról nem értekeztem.

Előzmény: XX.század (573)
5496 Creative Commons License 2017.05.21 0 4 577

Eleinte még az is lehet, míg nem ők voltak a nacsalnyikok, de akkor aztán kibújt belőlük a gyilkoloncoló bestia. A sápkóros, tápos koncsiták még nincsenek hatalmon, de már pofátlankodnak.

Előzmény: panthera negra (576)
panthera negra Creative Commons License 2017.05.21 0 0 576

"nem árt ám megismerkedni a Lenin fiúk korabeli viselkedési szokásaival.."

 

 

CIpszertanonc fórumtársunk biztos azt gonodlja a Lenin fiuk is szépen bementek a szerkesztőségbe és megkérték az ujságirókat, hogy ne áztassák már őket, aztán békésen távoztak...

Előzmény: XX.század (568)
XX.század Creative Commons License 2017.05.21 0 0 575

Konkrétan Bayerre gondolsz ?

Előzmény: Regina Cuore (570)
XX.század Creative Commons License 2017.05.21 0 0 574

Off Orosz testvér az érpataki rém a Horthy szobor körüli cirkusz miatt még Prónay szobrát is felállítaná Érpatakon... Mi lenne, ha megtudná miket is csinált idolja ? Holnap elmondom neki.

Előzmény: képnézeget (569)
XX.század Creative Commons License 2017.05.21 -1 0 573

Kissé elnagyolt, de a mai kurzusnak megfelel. Miközben háború folyt Magyarországgal szemben, és a cseh, román  és francia intervenciósok, a "nemzeti" hadsereg éppen hátba támadta  a védekező rezsimet, civileket kínzott halálra, lásd Prónay, Héjas Iván,  Ostenburg Morávek Gyula, Francia Kis..és tsai műveleteit... nna ehhez hogy jön a Momentumos kis csávó a maga 40 kiló vasággyal...fellépése... ? :) Nem kevered Németh Szilárdkával, akinek a fellépései nagyobb csapás a FIDESZ-re mint ...bármi elképzelhető és elképzelhetetlen..:) 

Előzmény: képnézeget (569)
blas.donostia Creative Commons License 2017.05.21 0 4 572

"Hogyan tovább?" az az nekem is a kedvenc rovatom :D

Előzmény: balkan_kobra (549)
MátéBence7 Creative Commons License 2017.05.21 0 4 571

Nincs vita.

Előzmény: Regina Cuore (570)
Regina Cuore Creative Commons License 2017.05.21 0 4 570

Az önreflexiót a polgári oldalon.

 

Köszi a választ, ez szerintem is fontos lenne a jobboldali műsorokban. A kulturált hangnem meggyőzőbb lehet, mint az indulatos.

Előzmény: MátéBence7 (534)
képnézeget Creative Commons License 2017.05.21 0 4 569

Spontán módon szerveződött, majd alárendelték a (Korvin Ottó vezette) Belügyi Népbiztosság Politikai Nyomozó Osztályának. Szamuely Tibor támogatásával és a budapesti Teréz körúti Batthyány-palotában székelő Cserny József vezetésével 200 fős halálosztó különítményt állítottak fel.

 

(wikipedia)

 

 

Előzmény: XX.század (568)
XX.század Creative Commons License 2017.05.21 0 0 568

Azért nem árt ám megismerkedni a Lenin fiúk korabeli viselkedési szokásaival...mégmielőtt!

Előzmény: cipszertanonc (567)
cipszertanonc Creative Commons License 2017.05.21 0 5 567

jól látják a Lenin-fiúk újjáéledését momentumosokként.

Ha eddig nem is látszott ez világosan, de mióta váratlanul behatoltak az origo szerkesztőségébe, hogy felelősségre vonják Kovács Andrást, azóta ez a párhuzam eléggé nyilvánvaló.

Előzmény: 5496 (556)
cipszertanonc Creative Commons License 2017.05.21 0 4 566

Engesztelhetetlenül libtard1-ellenesek

Ez még nem annyira speciális tulajdonság, sokan vagyunk így.

Előzmény: 5496 (556)
Vámos aki takarékos Creative Commons License 2017.05.21 0 0 565

Szerintem sem, ő azért röpköd seprűn, mert fél a gördeszkától...

Előzmény: MátéBence7 (558)
képnézeget Creative Commons License 2017.05.21 0 4 564

És most NYÖHHH! Dolog van!

képnézeget Creative Commons License 2017.05.21 0 4 563

Helyesbítek: Keeedveees Evtáááááásaaaak!!!!

Előzmény: képnézeget (551)
képnézeget Creative Commons License 2017.05.21 0 4 562

Az a baj, hogy nem tudom, itt melyik olvtársról van szó! :-(

Előzmény: 5496 (556)
képnézeget Creative Commons License 2017.05.21 0 4 561

Majd meglesem. :-)

Előzmény: balkan_kobra (559)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!