Keresés

Részletes keresés

petike23 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 245

"Reprezentativ minta..."

 

És a te mintád mi..?

Otthon a cicus..?

 

20 orvos az végtelenszer több, mint 0 orvos.

Előzmény: Törölt nick (244)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 244
Reprezentativ minta...
Előzmény: petike23 (239)
petike23 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 243

Nem-nem. :)

 

A homeopátiás készítményeket ú.n. egyszerűsített forgalomba hozatali engedélyeztetésnek kell alávetni, és a terápiás hasznosságot nem kell bizonyítani, csak az ártalmatlanságot.

 

Tehát nem minősülnek törzskönyvezett gyógyszernek, és a hatékonyságukat sem vizsgálják.

 

Na ?

Előzmény: Törölt nick (242)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 242

Nem értelek.

Mondom törzskönyvköteles,

nem kevertem össze a kettőt, kiváltképp, hogy egy törzskönyvezőtöl kértem infót.:)

Bár úgy értelmeztem, hogy a kettő együtt jár.

De most már ezt is tudom.

Na?

Előzmény: petike23 (241)
petike23 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 241

Kedves Moureau,

 

az OGYI-szám megkapásának csak az a feltétele, hogy az adott készítmény ne legyen egészségre káros: a hatékonyságát nem vizsgálják.

 

Pl. szemránckrém.

 

Ne keverd össze a törzskönyvezéssel !

 

Na?

Előzmény: Törölt nick (240)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 240

Rendben, ha már gyógyszerkutatást emlegetsz akkor nézzük máshonnan a dolgot:

Az imént megérdeklődtem,

 a patikákban árusított homeopátiás szerek is törzskönyvkötelesek ami ugyebár annyit jelent, hogy bevizsgált termékek.

Na már most,  miért kapna forgalombahozatali engedélyt az OGYI-tól? Csak azért mert nincs benne semmi káros tartalom? Nem gondolod, hogy ez nem stimmel?

 

Előzmény: petike23 (235)
petike23 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 239

"20 homeopata orvos?:-o"

 

Igen, ez egy homeopata klinika. :)

 

Komolyra: az általam ismert orvosok 100%-a humbugnak tartja a homeopátiát, kb. azzal a véleménnyel, amit én is leírtam.

Előzmény: azul (238)
azul Creative Commons License 2005.04.19 0 0 238

20 homeopata orvos?:-o

 

Előzmény: petike23 (237)
petike23 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 237

"Hány orvos van most itt a topicban?
Hány homeopata-orvos van itt a topicban?"

 

Szerintem 0, 0.

De az osztályunkon van vagy 20..

Előzmény: Törölt nick (236)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 236
A homeopathia müvelői jellemzően orvosok, nem természetgyógyászok.
Amugy minden stimmel...

Hány orvos van most itt a topicban?
Hány homeopata-orvos van itt a topicban?

Csak a hitelesség végett kérdezem.
Előzmény: JFEry (217)
petike23 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 235

Kedves Moreau,

 

"A szakirodalom önmagában nem támasztja alá a létezését? Hát ezt te sem gondolod komolyan."

 

Dehogynem.

Nem a homeopátia létezését vitatom, hanem a hatékonyságát.

 

A H. irodalma pedig nem nevezhető szakirodalomnak, mert nem teljesíti annak kritériumait.

 

Nem is beszélve a modern gyógyszerkutatás kritériumaitól:

 

szignifikáns hatás, reprodukálhatóság, kettős vakpróba, hatásmód, magyarázat.

 

 

Előzmény: Törölt nick (233)
azul Creative Commons License 2005.04.19 0 0 234

Szia Moureau!

"A homeopátiás könyvek -amiket olvastam- mind szerekként, gyógyszerekként említik a készítmények hozzátevőit. "

A homeopátiás könyvek hiába említik a hatóanyagot, mint gyógyszeralapanyagot, ha  a kész homeopátiás készítményben csak a hűlt helye van! Gyógyszer akkor volna ha benne lenne, így maximum a placebó fogalmát elégíti ki.

Előzmény: Törölt nick (233)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 233

Kedves Petike23!

 

A szakirodalom önmagában nem támasztja alá a létezését? Hát ezt te sem gondolod komolyan.

 A létezését úgy gondolom tökéletesen igazolja, a hatásosság már más téma...

A homeopátiás könyvek -amiket olvastam- mind szerekként, gyógyszerekként említik a készítmények hozzátevőit. De a problémádat majd továbbítom a szerző(k)nek.

Az egyiket személyesen is van szerencsém ismerni.

   

Előzmény: petike23 (232)
petike23 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 232

"Bár egy cikk elég kevés arra, hogy eldöntsem fej vagy írás és ráadásul a 3/4-ét nem is értem de ha találok könyvet, cikket bizonyított hatású szerekről megosztom veled/tek"

 

Akkor már egy kis terminus technikus: a homeopátiában nincsenek szerek, csak készítmények, amik a hatóanyagok potencírozott oldatai (foly), vagy elegyei (szil.)

Előzmény: Törölt nick (230)
petike23 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 231

"Pártatlanul és csak kiváncsiságból: szerinted miért van a semminek ilyen nagy szakirodalma?"

 

Kedves Moureau,

 

1.) attól, hogy valaminek van "irodalma" (a "szak"-ot inkább kihagynám) az alátámasztja a létezését..?

 

2.) van "szakirodalma" a vizeletterápiának, a bioenergetikának, Gyurcsok Józsefnek (na, annak műsora is van), stb.

És ? Működik valamelyik ?

(Gyurcsok Józsefet leszámítva..)

Előzmény: Törölt nick (220)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 230

Rendben. Kösz:)

Bár egy cikk elég kevés arra, hogy eldöntsem fej vagy írás és ráadásul a 3/4-ét nem is értem de ha találok könyvet, cikket bizonyított hatású szerekről megosztom veled/tek.

Tisztelettel.

Előzmény: Simply Red (229)
Simply Red Creative Commons License 2005.04.19 0 0 229

Ha tényleg érdekel a dolog, ilyen jellegű cikkeket keress, mint ez:

 

Silan válasz | megnéz 2003.03.11 08:56:04 (43)
Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 228

Látom már, te csak a kézzel fogható dolgokban hiszel mint pl. a relativitás-elmélet:)))

De a "mesekönyvek" között akadnak bizonyitott tételek is, vagy sokat az idő(ha már számodra ez olyan jelentőségteljes) igazolt.

Konkrétan olyan könyvről ami csak és kizárólag a szerek bizonyitásáról szól nem tudok. Ez azonban nem jelenti, hogy nincs.

A kedvedért megkérdezek pár homeopatát.

Én nem tériteni akarlak nem is érzem feladatomnak kiváltképp mert én is igen szkeptikus vagyok a témával kapcsolatban, pont ezért kutakodom a részletek iránt.

És kiváncsi vagyok mások miben látják a téma buktatóit.

Tisztelettel.

 

Előzmény: Simply Red (227)
Simply Red Creative Commons License 2005.04.19 0 0 227
Én tudományos kutatási eredményeket tartalmazó szakcikkekre gondoltam, nem mesekönyvekre. Mondom, tudományos.
Előzmény: Törölt nick (224)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 226

Mond milyen témakör érdekel és szivesen ajánlok pár címet.:)

Egyébként én sem vagyok fanatikus híve a homeopátiának, rengeteg a sületlenség a kiadványok többségében.

De ha megtalálja az ember a jobbakat pár érdekes dolgot megtudhat/ tapasztalhat.

 

Előzmény: Rorimack (225)
Rorimack Creative Commons License 2005.04.19 0 0 225
Na, de melyik könyvet? Mert amit én olvastam, abban minden volt, csak "adat" nem...
Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 224

Aha, értem.

De akkor szerinted ki a búbánat írja azokat a könyveket?

És főleg miért ha azt sem tudja miről ír?

 

Előzmény: Simply Red (222)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 223

Üdv!

 

Akkor jöjjön a csattanó:

Ha elolvasnál pár könyvet, lennének adataid is.:)

Utána esetleg jobban tudod kritizálni a témát. Nem? :o

Előzmény: Rorimack (221)
Simply Red Creative Commons License 2005.04.19 0 0 222

Tudományos szakirodalomra gondoltál?

Állítólag van olyan is, de nekem az a gyanúm, hogy a homeopata orvosok ezeket nem olvassák. Vagy legalábbis hallgatnak róla, mert többnyire nem támasztják alá az állításaikat.

Előzmény: Törölt nick (220)
Rorimack Creative Commons License 2005.04.19 0 0 221
Miért, van? :)

Adatokat, adatokat, elvileg az lenne a topic célja, nem az anekdotázás ;)
Előzmény: Törölt nick (220)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 220

Üdv!

 

Pártatlanul és csak kiváncsiságból: szerinted miért van a semminek ilyen nagy szakirodalma?

Előzmény: petike23 (219)
petike23 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 219

Helló JFRry,

 

a homeopátia "hívőit" egy percig sem zavarják ilyen apróságok (amikor rázogatod, akkor a szennyezőket is "potencírozod", stb.), ők csak üdvözült arccal ismételgetik:

"de HAT !".

 

Az persze szintén nem zavarja őket, hogy nem hat, legalábbis szignifikánsan, és/vagy bizonyíthatóan nem.

 

Azt meg végképp nem lehet hová tenni, hogy valaki a cica "papirtépő szokását" tünetnek vegye (mint a lázat, vagy fejfájást), amit egy db. gyógyszerrel gyógyítani lehet..

Előzmény: JFEry (217)
azul Creative Commons License 2005.04.18 0 0 218

"Szerintem is ez a lényeg, plussz még az, hogy lényegesen olcsóbbak, mint a hagyományos gyógyszerek, és nem mérgezik a szervezetet."

Azért én nem egészem így értettem!:-) Szerintem kb annyira hatékonyak mint a búcsúcédulák az öröklétre, és tulképp a semmiért még ez az ár is sok. Viszont nem vagyok az a donkihóte alkat, nem fogok órákat magyarázni hatástant a tára mögött állva.

Előzmény: Mara2 (209)
JFEry Creative Commons License 2005.04.18 0 0 217

Értem én mit is akarsz mondani.

Létezik olyan is, hogy kegyes hazugság. Lehet nem is olyan nagyon rossz. De a homeopátia messze nem az a  kategória. Keményen üzlet!

 

Furcsa, hogy a művelői, akik jellemzően "természetgyógyászok" egy percre sem gondolkoznak el azon, hogyha ilyen, szinte nulla dózistól gyógyulást várnak, mit adnak be a szegény betegeiknek a higító, hordozó anyagokba keveredett, jó esetben szintén , szinte nulla dózisú szennyező anyagokkal?

Itt is erősen kilóg a lógiga!

Előzmény: Mara2 (212)
Simply Red Creative Commons License 2005.04.17 0 0 216
A baj az, hogy amit a homeopata orvos mond, az halandzsa. Talán nem véletlenül döntött úgy az olasz bíróság, ahogy.
Előzmény: Mara2 (215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!