Keresés

Részletes keresés

Zoli a rajongó Creative Commons License 1999.09.23 0 0 26
Jön! Jön...

..... és hamarosan újra itt van köztetek:

Zoli a rajongó

- végre már -

Hofy Creative Commons License 1999.08.27 0 0 25

Egy pár szót szeretnék szólni a "Marsbéli Krónikák"ról:

A lemezt a 80-as évek vége felé hallottam elôször, és már akkor magával ragadtak a rajta hallható fantasztikus melódiák.Kivételes volt az akkori slágeráradatban a precízitása,hangulat- és dallamvilága.Akkor még bakeliten volt meg, amit rojtosra hallgattam. Mostanában ujra elôvettem(már jobb minôségben), és még mindig nagyon tetszik.Meglepôdtem, hogy még mindig fedezek fel rajta uj dolgokat, amiket akkoriban észre se vettem.Az évek során sem veszített értékébôl, és számomra ez adja az egésznek a varázsát. A Solaris egy olyan maradandót alkotott,ami a korban, és remélhetôleg még sok év mlva is megállja a helyét.

EnemyNo_1 Creative Commons License 1999.08.27 0 0 24
Anno a Solaris lemezboltban (Szindbád mozi mellett, St.István krt) meg lehetett vásárolni a kiadatlan rádiófelvételeket tartalmazó kazettájukat is (az eddigi hozzászólásokból ítélve ez nem túl ismert, holott igencsak jó).
EnemyNo_1
Hofy Creative Commons License 1999.08.26 0 0 23

A minap sikerült megszereznem a Marsbéli Krónikákat, CD-n.
Egy budapesti Szabó Ervin könyvtárból kölcsönözhetô 100 Ft-ért + egy másik is, aminek a címe most sajnos nem jut eszembe.

Ha valakit érdekel a könyvtár címe,szívesen megmondom.
hono@freemail.hu

Zoli a rajongó Creative Commons License 1999.08.25 0 0 22
Kedves Fórumtársaim!
Én indítottam ezt a fórumot, de most sajnos bizonytalan ideig elbúcsúzom...
Kérem vigyétek tovább..
Amint tudok jelentkezni fogok!

E-mail címem a továbbiakban:
valley@netposta.net

Zoli a rajongó

ParázsLó Creative Commons License 1999.08.20 0 0 21
Üdv Mindenkinek!

Nekem, sajnos, csak a Marsbéli krónikák-bakelit van (volt?) meg, már évek óta nem hallottam.
Annak idején nagyon szerettem, most is a fülemben csengenek a fuvola futamok, ha rá gondolok.

Koncertjükön nem jártam, talán még bepótolhatom egyszer!

ParázsLó

Ariel Creative Commons License 1999.08.20 0 0 20
hali!

en is szeret(t)tem a solarist, kint voltam a bucsu konczertjukon is a pecsaban. nagyon jo volt.

amit en hallottam, hogy "rendszeres" meghivasokat kapnak az USAba progressziv zenei talalkozokra es nagyon sikeresek kint.

Kapsel Creative Commons License 1999.08.19 0 0 19
Hi Everybody!

A Musical Witchtraft-ot CD-n (lehet, hogy rosszul írtam) tegnap láttam a Média Markt-ban (EUROPARK). Ha esetleg nincs meg vkinek.

Wwf Creative Commons License 1999.08.19 0 0 18
Lemezek:
Marsbeli Kronikak
Solaris 1990
Live in Los Angles
Nostradamus
Kollar Attila szolo lemeze:
Musical Witchcraft

Mindezek kaphatoak CD-n, az 1990 es a Live dupla CD.
Es minegyik nagyon jo :)))))

Törölt nick Creative Commons License 1999.08.13 0 0 17
Hali

Végre, akkor nem csak én imádom a Solarist ?

A Marsbéli után még volt az Apokalipszis is külön lemezként nem ?
Sajnos nekem csak a Marsbéli k. van meg az is egy recsegős bakeliten .
Nem adták ki véletlenül CD -n ?
Az új lemezüket meg sehol sem láttam, hol lehet kapni ?
És egyáltalán hány lemezük van összesen?

A Cabaret -et ismeritek ? Úgy 92-93 környékén adták ki a lemezüket. Én öltem meg Lora Palmert, Mert te mindíg sírni akarsz c. slágerekkel, úgy tudom azon is a Solaris nyomja a háttérzenét, és mellesleg baromi jó album.

A Kollár szólólemez is érdekelne. CD -n megjelent ? Jellemzően hol kapható ?

Üdv

Big

Wwf Creative Commons License 1999.08.05 0 0 16
Eh....mi ez a csend....senki ? :(((((
Wwf Creative Commons License 1999.07.27 0 0 15
Zoli: igazad van :))

Musical Witchcraft ? Nagyon jo :)) Csak kar, hogy az internetes CD boltokban nem lehet ratalalni :((( (kazettan van csak meg)

Zoli a rajongó Creative Commons License 1999.07.19 0 0 13
Wwf , Te kedves hir hozója!

Örömmel látnám a honlapot!

A Solaris zenéje pedig egyszerűen "VAN" és nem kell dicsérni, az dicséri magamagát. Meg talán mi, rajongók dicsérjük.
A Nostradamus valóban 1999-es hangzású, sokat fejlődtek a fiúk, mióta nem hallottam Őket.

A Kollár Attila szólólemezét (közreműködő háttérzenészek a Solaris tagjai) hallottátok már? Nagyszerű!!!

Előzmény: Wwf (12)
Wwf Creative Commons License 1999.07.16 0 0 12
Sajnos jelenleg nincs Solaris Homepage, de oszre igernek egy hivatalosat....Kerdes lesz-e belole valami....

Amugy a Nostradamus nekem tetszett, nem igazan probaltam az albumok kozott sorrendet felallitani.....a zene a lenyeg, nem ? Az pedig csodalatos :))

Zoli a rajongó Creative Commons License 1999.07.13 0 0 11
Segítséget kérek...

Irjatok nekem linkeket a Solarisról mert tényleg semmit sem találok a Net-en róluk...

Olyan szomorú vagyok :-(

Zoli a rajongó Creative Commons License 1999.07.08 0 0 10
Koncertélmény No1.
Az általam eddig látott legjobb koncertjük valamikor 1983 után volt Budapesten... Pontos dátumot sajnos nem tudok.
Azt tudni, hogy már jóval a Marsbeli Krónikák c. lemez után volt, még a Napoleon Bld. előtt közvetlenül, mert akkor, ezen a koncerten mutatták be a készülő Los Angeles 2025 c. lemezük anyagát, ami mint lemez tudomásom szerint sosem jelent meg önálló lemezként. Ezen a koncerten volt maga a "lemezbemutató". Helyszín a Budapesti Planetárium: Lézerfények, vetített háttér és minden egyéb látványosság, aki volt már "lézerszinház"-előadáson az tudja miről beszélek. Közreműködött tárcos-mozgásművészként M. Kecskés András pantomimművész, mint szinpadi mozgás. Ehhez aláfestőként játszott élőben a zenekar. Fantasztikus volt!

Járt valaki anno a Solaris-klubba? Szfmh?

Z.

bozilla Creative Commons License 1999.07.04 0 0 9
Hali!
1984 tele tajekan a szombathelyi laktanyaban tartottak egy koncertet a fiuk. Nagyon jo volt.
Az uj lemezt en is meg fogom venni.
'lla
IszAp Creative Commons License 1999.07.04 0 0 8
>Zoli a rajongó írta:

>Képzeljétek, szinte semmit sem találok a WEB-en róluk...

Volt egy lapjuk a http://www.jata.org/solaris/ cimen, de egy ideje megszünt.
Talán kérdezzd meg a lap karbantartójától, mi a helyzet.

Előzmény: Zoli a rajongó (-)
Kaliban Creative Commons License 1999.07.03 0 0 7
Meg annyit, hogy Kisszabo es Bogdan Cs. ismet a Solarisban zenel...
Kaliban Creative Commons License 1999.07.03 0 0 6
Eppen ma vettem meg az uj lemezt, szerintem meg mindig nagyon jok. Egesz delutan ezt hallgattam. A lemez cime:
Nostradamus - Profeciak konyve.
Innen (a cd boritolrol) tudtam meg azt is, hogy Cziglan Istvan, Czigi mar nem el...
Kapsel Creative Commons License 1999.07.02 0 0 5
Szia Zoli,

Pár adat a SOLARIS-ról:

1980-ban alakultak. Akkori tagok: Kisszabó Gábor(basszus), Tóth Vilmos(dob), Kollár Attila(fuvola), Erdész Róbert(billentűk), Cziglán István (gitár). Kisszabó és Tóth hamarosan kilépett és átment az alakuló Első Emeletbe, helyükre Gömöri László(dob) és Pócs Tamás(basszus) lépett. Egy időben még Bogdán Csaba is tag volt.
1984-ben adták ki a MARSBÉLI KRÓNÍKÁK című lemezüket. 1986-ban feloszlottak, majd Vincze Lillával kiegészülve létrejött a Napoleon Bld. 1990-ben újraalakultak és kiadtak egy dupla lemezt SOLARIS 1990 címmel. Két éve nagysikerű koncertet adtak Los Angelesben, erről is készült lemezfelvétel ami tavaly jelent meg.
Az idén pedig kiadtak egy új lemezt (majdnem minden lemezboltban kapható), a címét sajnos nem tudom.

Hát ennyi amit tudok róluk. Véleményem szerint az első lemez a MARSBÉLI.. a legjobb, az utána következőek nekem már nem tűnnek haladásnak ahhoz képest. Ettől függetlenül a magyar átlaghoz képest nagyon jók.

F-kulcs Creative Commons License 1999.07.02 0 0 4
T. Zoli!
Nekem tetszett anno a SOLARIS, de sajnos semmit nem tudok róluk.
Van egy kazettám, ami nagyon jó, valamint nagy vonalakban ismerem a tagokat.
Azért remélem találsz tájékozottabbat is!

Üdv. F-kulcs

alexandrosz Creative Commons License 1999.07.02 0 0 3
Sajna nem igazán! De azért sok szerencsét. De ez még mindig jobb, mint az Új Péter topic...
Előzmény: Zoli a rajongó (1)
Degeczi Creative Commons License 1999.07.02 0 0 2
Julia nem akar Holdon jarni...
Zoli a rajongó Creative Commons License 1999.07.02 0 0 1
alexandrosz uram!

Te kozenk tartozol?
Csak abbol gondolom, hogy egyaltalan a SOLARIS egyuttes neve iranyaban elindulva eltevedtel ide.

Előzmény: alexandrosz (0)
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.01 0 0 0
Rajongótársaid száma remélhetőleg nem 0...
Zoli a rajongó Creative Commons License 1999.07.01 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Szeretnék egy új fórumot nyitni a Solaris együttes rajongóinak.
Képzeljétek, szinte semmit sem találok a WEB-en róluk...
Csak én volnék ilyen ügyetlen?
Képek, vélemények, zenék, és minden más.
Keresem rajongótársaimat... jelentkezzetek!

Zoli a rajongó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!