Keresés

Részletes keresés

Kilroy Creative Commons License 2000.11.20 0 0 60
Szia banjus!

Mesélj csak, én szívesen elolvasom.

Előzmény: banjus (58)
Kilroy Creative Commons License 2000.11.20 0 0 59
"én se, amig meg nem tudtam, hogy mi igy irjuk a szmájlit (((((: "

Na igen :-)

"Régen volt már szó a táborról, kanyarodjunk vissza az eredeti témához. Ennek kapcsán egy kérdés: te soha nem gondoltál még arra, hogy lemenj megnézni közelebbről? Nem tudom persze, hány éves vagy, de minden turnusban van egy ún. látogatási nap, amikor izelitőt lehet kapni a hangulatból. Van egy rövid mu"sor is a szülőknek (jó, nem mondom, ez egy kicsit nyálas), ének-tánc összeállitás. Csak azért kérdem, mert szerintem ritkaság, hogy valakit outsiderként (te mondtad igy) behatóbban érdekeljen ez a téma. Félre ne értsd, én nagyon örülök neki ;-)))

Tényleg ritkaság? Ez azért egy kicsit meglepett. Különben még nem gondoltam, de talán majd egyszer. Ja, 27 vagyok. Outsider: nem találtam jobb kifejezést. Mindazonáltal bármit írsz a témában, nagy örömmel elolvasom.

"Most egy hétig nem leszek, elutazom és nem leszek netközelben, de azért ti csak tartsátok banjussal a frontot, számitok rátok! Szia! "

Oké, tartjuk, részemről legalábbis továbbra is minden érdekeset elolvasok, ami idekerül.

Előzmény: Rachela (48)
banjus Creative Commons License 2000.11.19 0 0 58
Kilroy, amig rachela nincs itt, én is szivesen válaszolok a táborral kapcs.-os kérdésekre. Érdekelnek a programok? ha igen, szivesen mesélek róluk.
banjus Creative Commons License 2000.11.19 0 0 57
Csak az maradt ki belőle Sansan, hogy ha tényleg meg akarsz minket látogatni, akkor hivatkozz ránk, majd nyáron megadjuk ,hogy kit keress az őrőknél
Előzmény: banjus (52)
caixa Creative Commons License 2000.11.19 0 0 56
Hát, nem, nem késő, de én csak mindig pár napig voltam, és ez így éppen elég is volt.
Másrészt, nekem annyira nincs tapasztalatom kissrácok lekötésében, így madrichnak sosem jelentkeztem.
De a táborszerű táborokat, ahol volt napirend, sosem kedveltem.
Mi azért mindig hajnalig buliztunk, evezgettünk, meg beszélgettünk, szóval ez nem is annyira a táborhoz kötődött...de a környezet csodaszép:))
originalqszi Creative Commons License 2000.11.18 0 0 55
Szar és vas együtt szarvas,
Megcsalt férj is az,
Mármint szarvat hord fején,
Miközben más gyakorol nején:))))
Így marad a nej szép, kivánatos,
És sose lesz belőle házsártos:))))))))
banjus Creative Commons License 2000.11.18 0 0 54
Ugye, hogy sose késő lejönni a táborba kedves Caixa???
Előzmény: caixa (51)
banjus Creative Commons License 2000.11.18 0 0 53
Tartom addig a frontot Rachela, ja és várunk visssza.
Előzmény: Rachela (48)
banjus Creative Commons License 2000.11.18 0 0 52
Szóval kedves Sansan nyugodtan bejöhetsz az egyik látogatási alkalommal , ha akarsz.
ÍAmi a disznó húst illetti nincs a táborban,mert kóser konyha van ott, de én személy szerint eszem disznóhúst.Ami a szokásokat illetti a tábor lehetővé teszi azok megtartását, megismerését, de ha nem akarod, nem kell.Egy kötelező dolog van, vagyis 2. Szóval a péntek esti ima az kötelező, dehogy utána mit csinálsz, betartod-e a szombati tilalmakat, vagy sem, azt senki sem nézi.A másik, hogy minden reggel van egy mifkád nevű dolog, ami annyit tesz, hogy összegyűlünk a tábor elején a zászlóknál, és együtt elmondjuk a reggeli ima egy részét, persze ha tudod, csak akkor.
Amit a többit illetti, senki sem kötelez semmire.
Azért találkozhatsz külföldiekkel, mert ez egy nemzetközi tábor.
Egyébként elfeéljtettem a múltkor mégy egy előnyét megemliteni Szarvasnak: mégpedig, hogy lehet kenuzni, amit imádok.

Előzmény: sansan (50)
caixa Creative Commons License 2000.11.18 0 0 51
Rachela,

Megideztel?:)) En mar csak kvazi felnotten, tinedzserkorom vegen voltam ott, ketszer.
Eleg jokat buliztunk, es a varos egyszeruen szuper.
A polomat hordanam ma is, de XL-est adtak, es az majdnem terdig er:)

Jo volt kajakozni, es az a varosbeli pub is eleg klassz volt.

Cxa

sansan Creative Commons License 2000.11.18 0 0 50
Üdv mindenkinek.Olvasom :Van látogatási nap.Ez szülőknek van, vagy benézhet olyan is aki, kívülálló?Én egyszer megnézném mi van bent kíváncsiságból.Mondjuk az ovatosságot megértem az Izraelben történő események miatt.Ti pl szigorúan veszitek a szombati ünnepet?Vagy esetleg a sertéshússal kapcsolatban hogy álltok?A hagyományokÉlnek nálatok vagy fokozatosan sorvadnak,mint nálunk keresztényeknél?Vagy a tábor segít esetleg a feledőben lévő emlékeket feleleveníteni?Néha ha találkozom itt nyaraló fiatalokkal akkor angolul,oroszul,vagy héberül beszélő csoportokat figyelek meg.Szerintem jól érzik magukat.Mostanában kezd szépülni a város is(rá is fér)És ez is hozzájárul hogy az itt nyaralók szép emlékekkel térjenek haza.Na ennyi mostanra. Üdv mindenkinek.
Rachela Creative Commons License 2000.11.18 0 0 49
"szerintem nem lehet igazán kinézuet alpján megállapitani valakiről, hogy zsidó-e vagy sem."

Hajjaj, dehogynem!!! Van, akin rajta van a fél hitközség :)) Nekem is már többen mondták, hogy olyan mediterrán tipus vagyok, inkább beillenék spanyolnak vagy olasznak, mint magyarnak... Nem világositottam fel őket,hogy a Földközi-tengernek inkább a másik oldalán keresendő az ok :)

Előzmény: banjus (47)
Rachela Creative Commons License 2000.11.18 0 0 48
OFFFFFFFFFFF
"én sose gondoltam arra, hogy jelezzem balkezességemet"

én se, amig meg nem tudtam, hogy mi igy irjuk a szmájlit (((((:

ONNNNNNNNNNN
Régen volt már szó a táborról, kanyarodjunk vissza az eredeti témához. Ennek kapcsán egy kérdés: te soha nem gondoltál még arra, hogy lemenj megnézni közelebbről? Nem tudom persze, hány éves vagy, de minden turnusban van egy ún. látogatási nap, amikor izelitőt lehet kapni a hangulatból. Van egy rövid mu"sor is a szülőknek (jó, nem mondom, ez egy kicsit nyálas), ének-tánc összeállitás. Csak azért kérdem, mert szerintem ritkaság, hogy valakit outsiderként (te mondtad igy) behatóbban érdekeljen ez a téma. Félre ne értsd, én nagyon örülök neki ;-)))

OFFFFFFFFFFFF
Most egy hétig nem leszek, elutazom és nem leszek netközelben, de azért ti csak tartsátok banjussal a frontot, számitok rátok! Szia!

Előzmény: Kilroy (46)
banjus Creative Commons License 2000.11.17 0 0 47
Szóval azt kérdezted kedves San, hogy miért baj az,hogy zsidó vagyok? Hát nekem nem baj, sőt, én még örülök is neki. Azonban sajnos mások ezt nem igy fogják fel. Nem tudom miért, de úgy gondolják, hogy ettől én alacsonyabbrendű vagyok, mint ők.
Ami Szarvast illetti, imádom. És nem csak a tábor miatt. Mivel pesti vagyok, állandóan van bennem egy rossz érzés, hogy vajon mikor köt valmi belém, azért, mert esetleg meglátja a nyakamban a dávidcsillagot, vagy egyszerűen csak rám néz, bár szerintem nem lehet igazán kinézuet alpján megállapitani valakiről, hogy zsidó-e vagy sem.
Szóval Szarvason teljes nyugalommal rohangálok lauderes pólóban a városban, az üzletekben, és nem tatok attól, hogy valaki megszól emiatt. Annyival nyugodtabb hely, mint Pest ilyen szempontból!!
Szóval még irigyellek is, hogy ott laksz, egész közel a táborhoz.
Előzmény: sansan (44)
Kilroy Creative Commons License 2000.11.17 0 0 46
OFF
"Én sem irtam forditva, amig meg nem tudtam egy újságból, hogy igy lehet jelezni, hogy balkezes vagy.

Ja, én sose gondoltam arra, hogy jelezzem balkezességemet... de ez amúgy jó ötlet.

"Én is bal kézzel tartom a villát, sőt, az egeret is jobb kézzel kezelem, mégis hamisitatlan balkezesnek tartom magam."

Persze, minden balkezesnek szíve joga akkor is balkezesnek tartani magát, ha pl. nem is tartja a villát jobb kézzel. Erre szoktam mondani, hogy a zakson tipikus esete :-)
ON

"A vallást én is csak minimális szinten tartom (értsd: nagyobb ünnepeket megtartom, shabbatkor gyújtok gyertyát, de már pl. utána teljes lelki nyugalommal leülök a számitógép elé, amit nem szabadna). Mondjuk úgy, hagyományőrző vagyok. Azért Szarvason be szoktam tartani a szombati parancsolatokat, meg a kóser étkezést (ott nem nehéz: a tábori koszt eleve kóser), és úgy általában igyekszem minél többet megtudni a vallásról is, hiszen ez is hozzátartozik a zsidóságomhoz. "

Szerintem ez így korrekt.

OFF
"Hogy csinálod, hogy az idézetek mindig dőltbetu"sek? Sajnos az ilyesmihez hülye vagyok... "

(i)szöveg(/i), csak a zárójelek helyett 'kisebb mint' ill. 'nagyobb mint' jelet kell írni. A hozzászólásokban lehet ilyen HTML-parancsokat, tageket használni. Nem kell egyébként zseninek lenni ehhez, csak tanulmányozd egy kicsit a HTML-t.

Kilroy

Előzmény: Rachela (43)
Rachela Creative Commons License 2000.11.16 0 0 45
Szia sansan!

"Néha megjelennek a városban sábeszdeklivel a fejükön hangsúlyozva a hovatartozásukat"

Nem biztos, hogy ezzel feltétlenül hangsúlyozni akarnak, vannak, akik vallási megfontolásból állandóan hordják a sábeszdeklit (kipát, kapedlit, stb.). Az is igaz, hogy közülük sokan Pesten baseball sapka alá rejtik a "vallási fejfedőt", de mivel Szarvason eddig tudtommal valóban nem ért senkit attrocitás zsidósága miatt, talán nyugodtabban hordják ott csak a kipát. Főleg a nyári melegben.

"A hozzászólásomból nyilván kiderült,hogy helybeli vagyok".

Jó neked, Szarvas nagyon szép város!

Előzmény: sansan (44)
sansan Creative Commons License 2000.11.16 0 0 44
Üdvözöllek benneteket.Valamikor a 80-as években sokat jártunk szórakozni a futballpályán túl lévő campingbe.Azt hiszem 89-ben eladták és a Lauder alapitvány vette meg ha nem tévedek.Azóta nem jártam belül,mert szigorúan őrzik.( úgy hallottam)A mellette lévő benzinkútra viszont sokat járok és nyári estéken látom ,hogy fiatalok jönnek össze itt.Nem sokat tudok róluk.Néha megjelennek a városban sábeszdeklivel a fejükön hangsúlyozva a hovatartozásukat.(jol írtam?)Amugy nem hallottam volna hogy valaki megszólta volna őket azért ,mert zsidók.Nem hallottam róluk soha rosszat eddig soha.(tényleg:miért baj az ha vki zsidó?)A hozzászólásomból nyilván kiderült,hogy helybeli vagyok. Üdv.San
Rachela Creative Commons License 2000.11.16 0 0 43
OFF
"Én is-((((((:-, mégse írom fordítva a szmájlit"

Én sem irtam forditva, amig meg nem tudtam egy újságból, hogy igy lehet jelezni, hogy balkezes vagy.

"balkézzel tartom a villát (igazán balkezesek ugye jobbkézben)"

Én is bal kézzel tartom a villát, sőt, az egeret is jobb kézzel kezelem, mégis hamisitatlan balkezesnek tartom magam.

ON
"Hogy zsidó vagyok-e? Igen is, meg nem is. Igen, mivel zsidó eredetű családból származom. Nem, mivel nem tartom a vallást."

A vallást én is csak minimális szinten tartom (értsd: nagyobb ünnepeket megtartom, shabbatkor gyújtok gyertyát, de már pl. utána teljes lelki nyugalommal leülök a számitógép elé, amit nem szabadna). Mondjuk úgy, hagyományőrző vagyok. Azért Szarvason be szoktam tartani a szombati parancsolatokat, meg a kóser étkezést (ott nem nehéz: a tábori koszt eleve kóser), és úgy általában igyekszem minél többet megtudni a vallásról is, hiszen ez is hozzátartozik a zsidóságomhoz.

OFF
Hogy csinálod, hogy az idézetek mindig dőltbetu"sek? Sajnos az ilyesmihez hülye vagyok...

Előzmény: Kilroy (42)
Kilroy Creative Commons License 2000.11.16 0 0 42
"csak arra gondoltam, hogz JEWS vagy nem JUICE? "

Hogy zsidó vagyok-e? Igen is, meg nem is. Igen, mivel zsidó eredetű családból származom. Nem, mivel nem tartom a vallást.

"Balkezes vagyok (((: "

Én is, mégse írom fordítva a szmájlit. Érdekes. Egyébként pl. az evőeszközök kezelésében sem vagyok balkezes, balkézzel tartom a villát (igazán balkezesek ugye jobbkézben).

Kil

Előzmény: Rachela (41)
Rachela Creative Commons License 2000.11.16 0 0 41
"Nem egészen értettem a kérdést..."
csak arra gondoltam, hogz JEWS vagy nem JUICE?

"Te is fordítva írod a szmájlit?"
Balkezes vagyok (((:

Egy másik jópofa sztori még az előkészitő héten történt. Ugyanis minden nyáron, az első turnus előtt van egy hét, amikor csak a madrichok mennek le a táborba, és megirják a programokat, némelyiket ki is próbálják, és úgy általában véve "keményen" dolgoznak :-DDD. Szóval az egyik este eljátszottuk azt a programot, amikor egy katonai küldetést kellett a Moszad ügynökeiként teljesitenünk. Ez egy megtörtént eseten alapult, mikor 198?-ben rengeteg zsidót menekitettek Izraelbe Etiópiából. A játék ún. "állomásos" volt, mikor különböző feladatokat kell az egyes állomásokon teljesiteni. A történethez fontos tudni azt, hogy a program kint zajlott az erdőben, és hogy Szarvason van egy csomó echte izraeli madrich, akik egy kukkot nem beszélnek magyarul. Szóval kis csoportunk közeledett a szudáni határátkelőhöz, és már messziről láttuk, hogy Yael, egy apró termetu", ámde nagyon harcias (hebroni...) madricha rettentően balhézik 4 emberkével. Kiderült, hogy az enyhén ittas állapotban lévő fiatalok nem voltak hajlandóak átmászni a határ gyanánt kifeszitett kötelek alatt. Ugyanis nem a táborból jöttek, csak éppen gyanútlanul sétáltak keresztül az erdőn. Mikor csoportunk valamely tagjának tolmácsolása révén tisztázódott a helyzet, Yael hálából átengedett minket a határon, pedig véletlenül kihagytuk azt az állomást, ahol az ő megvesztegetéséhez szükséges (játék)pénzt kellett volna beszerezzük...

Előzmény: Kilroy (36)
banjus Creative Commons License 2000.11.15 0 0 40
Visszatérve a táborra, én tényleg imádom. Már alig várom, hogy ismét nyár legyek, és lenn lehessek a többi madrichhal, meg chanichhal, de legfőképp a csoportommal.
Előzmény: Rachela (38)
banjus Creative Commons License 2000.11.15 0 0 39
Hát ez ismerős. de lehet , hogy azért nem zsidóznak a környezetemben, mert tudják rólam, hogy az vagyok?????
Előzmény: Rachela (38)
Rachela Creative Commons License 2000.11.15 0 0 38
Szia banjus, üdvözöllek a topicban!(: Jó neked, hogy ennyi pozitiv élményed volt, nekem azért kijutott az ellenkezőjéből is...egy gyerekkori barátság ment tönkre, mikor kiderült a zsidóságom :(... de azért SZVSZ az antiszemiták többsége az ismeretlentől tart, és ha megkérded, mit utálnak a zsidókban, csupa sztereotipiát fognak felsorolni. Erre példa egy zsidó ismerősöm, aki, mikor szomszédai-barátai elkezdtek zsidózni, közölte velük, hogy ő is az. Erre tudod mit mondtak? "Á az nem számit, te kivétel vagy!"
Előzmény: banjus (37)
banjus Creative Commons License 2000.11.15 0 0 37
Szia Rachela, meg a többiek!!

Hát sikerült végre ide találnom, meg átverkedni magam a regisztráció bonyodalmain.
Szóval Szarvas. Ez a szó életem egyik meghatározó eleme.
Nem csak amiatt, hogy jó a társaság, meg minden, de valami van ,ami minden évben visszahúz oda. Hogy mi az, hát nem tudom, de nagyon jó.
Ami a tábort illetti, imádok ott elnni, idén először voltam maci, ahogy vitzesen mondják, de már 1991 óta járok oda minden évben. imádom mind a 2 csopimat, mert hogy a 4-ből 2 turnusban voltam. Rachelaval már őskövületnek számitunk arra felé.
De nem i s erről akartam most irni, hanem arról, hogy hogy miért is félünk attól, hogy vállajuk a zsidóságunkat. Ez egy nehéz kérdés, mert sosem tudhatod, hogy az emberekből milyen reakciót vált ki az, ha megtudjaák, hogy zsidó vagy. Szerncsére nekem eme téren csak pozitiv tapasztalataim vannak, igy az utóbbi időben egyre bátrabban vállalom a zsidóságomat.
Mi az, hogy téged nem fogadnának el zsidónak sajna, most elfeljtettem a nicked. Szóval 2 dologról van szó, szerintem.
1: Zsidó vagy, ha te annak érzed magad, az akarsz lenni. De ezt vallásilag nem fogadják el, csak ha az anyád is az. Ezért
2: Ha az anyád nem az, de te az szeretnél lenni, semmi akadálya, be is lehet térni, és akkor ugyanolyan zsidónak számitasz, mint aki annak született. De ez igazából csak a templomi esküvőnél számit.
Köztünk is van egy csomó ember, aki vallásilag nem számit zsidónak, mégsem kérdőjelzi meg senki, hogy ő zsidó-e, mert annak érzi magát.
Azt hiszem mára ennyi elég is belőlem, pápá

Kilroy Creative Commons License 2000.11.15 0 0 36
"Az egész témát illetően, vagy csak ami a táborra vonatkozik?"

Ez az egész téma a tábor, vagy tévednék? Nem egészen értettem a kérdést... Különben mindegy, mindent szívesen és érdeklődve olvasok, amit leírsz a táborról.
(Te is fordítva írod a szmájlit? Félre ne értsd, nem baj, sőt érdekes, csak mindig zavarba ejt, hogy mosolygó vagy szomorú szmájlit is látok :-D)

Kil

Előzmény: Rachela (34)
artmooney Creative Commons License 2000.11.15 0 0 35
Miért nem lehet megkérdezni valakitől, hogy zsidó-e? Különösen a Te félelmeidet nem értem mivel Te zsidó vagy. Azt irtad. Szerintem szerencsés helyzetben vagytok, mert eldönthetitek, hogy zsidók akartok-e lenni vagy sem (engem nem fogadnának el zsidónak). Téged minden további nélkül elfogadnálak (ha mondjuk társaságban találkoznánk vagy akárhol) magyarnak vagy zsidónak. Az én ismerőseim (egy srácot leszámítva) nem viselkedének másként senkivel, mert zsidó. Sőt még inkább érdekesebb lenne a dolog. Szerencsés esetben szabad választás kérdese, hogy az ismeretlen érdekes vagy inkább félelmetes-e.
Előzmény: Rachela (34)
Rachela Creative Commons License 2000.11.14 0 0 34
"Egyébként szerintem nem kell attól tartanod, hogy floodolásért kimoderálnak, amennyiben amit leírsz, az vmi normális témáról szóló szöveg. "

Köszi a biztatást (-:!

"És abból is csak az egyik szarvasi, a másik max. érdeklődő outsider... "

Az egész témát illetően, vagy csak ami a táborra vonatkozik? Ne haragudj, ha indiszkrét vagyok, szomorú, de ezt ma Európában nem lehet csak úgy megkérdezni... szóval ha nem akarsz, ne válaszolj. Én már csak ilyen kis kiváncsi vagyok ;-)

Ami a programokat illeti, azok nagyon változatosak. Van sport, éneklés, úszás a feszitett viztükrű medencében (ez áll a toplista élén), énektanulás, izraeli tánc (ún. hóra), kézművesség különleges anyagokkal...
Naponta két olyan foglalkozás van, ami csoport szintű (4 korcsopi van, ezen belül vannak a 10-12 fős csapatok):a madrich time, ilyenkor mindenfélét játszunk, és a peula (más nevén pirula, Peula és Peulina...:)), amikor a nap témáját dolgozzuk fel, életkornak megfelelő szinten és formában. Minden évben van egy fő téma (az idén pl. "zsidó történelem" volt), ami köré épülnek a napi foglalkozások. Este, vacsora után aztán van egy tábor- vagy (gyakrabban) korcsoportszintű esti program, ami lezárja a napot.
Igy pl. amikor a századfordulós zsidóság életéről volt szó napközben, este a nagyobbaknak rendeztek egy ún. "dilemma-bált". Ez úgy néz ki, hogy a résztvevőket családokra osztják. A családok kapnak egy táncrendet, hogy mikor melyik másik familia tagjaival táncolnak, egy ismertetőt saját családjuk tagjairól és életéről, valamint egy listát, hogy mit kell a többiekről kideriteni. Amig szól a zene, addig megy a tánc (keringő és hasonlók), meg a kérdezősködés. Két tánc között mindenki leül a saját asztalához, kapnak különböző "dilemmákat", amik a századfordulós zsidóságot érintették (pl. névmagyarositás-igen vagy nem?), és a családtagok megvitatják a kérdéseket. A végén az a család nyer, aki a legtöbb információt tudja összeszedni a többiekről. Az este nagyon jól sikerült (((-:

Előzmény: Kilroy (32)
Tiglincs Creative Commons License 2000.11.14 0 0 33
Nagy örömet szereztetek ezzel a topiccal!!!! :)) Nem vagyok szarvasi, csak pontosan ezek a szavak szolgáltak 1 napos non-stop nvetésünk tárgyául!!!! A sztori lényegtelen, JELSZÓ: SZARVAS!!!! Sirály! :)))))))))))
Kilroy Creative Commons License 2000.11.14 0 0 32
"Lehet, hogy ez az oka annak is, hogy csak mi ketten irunk ide... "

És abból is csak az egyik szarvasi, a másik max. érdeklődő outsider...

"Nem tudom, a programokról mennyit hallottál, vagy mennyire érdekelnek, úgyhogy arról majd később irok, ha gondolod."

Nézd, szívesen olvasok a programjaitokról, egyébként nem ismerem őket, meg egyáltalán ezt az egészet. Csak viszonylag keveset hallottam az ismerősömtől. Egyébként szerintem nem kell attól tartanod, hogy floodolásért kimoderálnak, amennyiben amit leírsz, az vmi normális témáról szóló szöveg. Ja, az hogy mikor vagyok itt, ez olyan dolog, hogy mivel a topik Kedvencekben van (:-D), amikor épp itt vagyok, fgyelem.

Kilroy

Előzmény: Rachela (31)
Rachela Creative Commons License 2000.11.13 0 0 31
Na szóval. Azt hiszem, a 11 év alatt nagyon sokat változott a tábor szerepe és lényege. 1990-ben ez volt az egyetlen olyan hely Mo.-n (a zsinagógákat leszámitva),ahol a zsidóságról lehetett tanulni-beszélgetni, egy kis "jewish feelinget" kapni. Mi, az első generáció még úgy mentünk oda, hogy azt se tudtuk, mi az, hogy Izrael. Ma, mikor annyi kultúrális és vallási esemény, program van országszerte, sokkal fontosabb szerepet kapott Szarvason az, hogy régi, összeszokott társaságok nyaralnak, buliznak együtt. Sokan vannak olyanok, akiknek évente egyszer, itt nyilik lehetőségük összejönni egy kicsit. És van még valami, ami szerintem nagyon fontos: itt 2 hétig végre mindenki nyiltan vállalhatja a zsidóságát, anélkül, hogy ezért bárki megjegyzést tenne rá. Nagyon tisztelem és becsülöm azokat az embereket, akik a mindennapokban is felvállalják identitásukat, s ezzel egy csomó nehézséget. Én sajnos még nem jutottam el idáig :( Azt mindenesetre megfigyeltem, hogy Szarvason mindenki sokkal felszabadultabb, mint "civilben", olyasmikre is vállalkozunk, ami eszünk ágába sem jutna a tábor keritésein kivül (pl. ovisnak öltözve, plüssállatokkal rohangálunk fel-alá a kicsik esti programjának előkészitése közben).
Az érdekes az, hogy Szarvas varázsa megtörik a kapukon kivül: hiába van év közben egy csomó rendezvény, ami a táborral kapcsolatos, rendszerint nagyon kevés a résztvevő, és a hangulat egyszerűen NEM UGYANAZ. Lehet, hogy ez az oka annak is, hogy csak mi ketten irunk ide...
Nem tudom, a programokról mennyit hallottál, vagy mennyire érdekelnek, úgyhogy arról majd később irok, ha gondolod. Befejezésül még egy kis anekdota, tavaly történt meg velem:
Az első hét vége felé (12 napos egy turnus) odajött hozzám az egyik kis chanichám (8 éves, akkor volt másodszor Szarvason) és csillogó szemekkel azt kérdezte:
-Te mondd, mondd, igaz, hogy én zsidó vagyok?!
Hát mit lehet erre mondani?! (:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!