Keresés

Részletes keresés

madar86 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 92

jojcye44 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 91

oké köszi

Előzmény: juhosttt (89)
juhosttt Creative Commons License 2011.06.12 0 0 90

Nah megnéztem. Szóval a mulard kacsáknál 50-60% hím ivaru lesz, míg a tojók kb 20~%-a embrionális korban elpusztul (nem kel ki) Így ez tévhit, hogy nem lehet továbbtenyészteni. Ha sikerül tojó hibridet keltetni, akkor van esély a továbbtenyésztésre. Ez a pudingevés próba.

Előzmény: juhosttt (89)
juhosttt Creative Commons License 2011.06.12 0 0 89

Általában mindenféle récefélét lehet keresztezni a vele egy családba tartozó récefélével. Eddig a szakirodalom szerint csak a karolinai récét nem sikerült a mandarin récével keresztezni, de minden más kacsafajt pedig igen.

Amire kiváncsi leszek, hogy a futókacsa és a némakacsa milyen hibridet fog "szülni"

 

A másik pedig, hogy olvastam, hogy a hibrideknél a hím nem tud szaporítani, de a nőstény egyedek képesek a szaporításra.

Ezt alátámasztanám azzal, hogy a húshibrid tyúkjaimból nagyon egészséges utódok lettek gyorsabb növekedési eréllyel, mint a sima csirkénél.

 

Valahol régebben olvastam a mulard kacsáknál a nemek arányát, ha jól emlékszem 25:75%-os ivararány van, de úgy tudom a gácsérok javára. Ennek majd utánanézek.

Előzmény: jojcye44 (83)
madar86 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 88

:)

Előzmény: juhosttt (87)
juhosttt Creative Commons License 2011.06.12 0 0 87

Viszont a gácsérokat fellehetne adni elsőbbségivel XD

Előzmény: madar86 (80)
madar86 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 86

??? lesz kiskacsa hibrid,de elvileg nem továbbtenyésztehő....



ott a kiskacsáim vannak a videón egy hetes korkba valami menyét megölte mejden mindet.....iszonyú volt

Előzmény: jojcye44 (85)
jojcye44 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 85

????????????????

Előzmény: madar86 (84)
madar86 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 84

persze!

mgőle őket egy rohadt féreg!!!!

Előzmény: jojcye44 (83)
jojcye44 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 83

ezt gondóltam de arra akartam rájönni h egyéltalán leszneke utódok

Előzmény: madar86 (82)
madar86 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 82

keverék :D

Előzmény: jojcye44 (81)
jojcye44 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 81

összerakhatom a vadkacsát a némával?Mi lesz lelőle?

madar86 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 80

itt is,de nem rég még suli volt kiák igazolvánnyal utazgattam és szedtem össze innen onnan......azóta végeztem és csak a munkanélküliség van anyumat is elküldék létszaámleépítéssel ő is munka nélküli és még kilátásaban sincs semmi....

más most menni sem tudok sehová

 

a post meg kizárva 40ből 9db kel látod ha tudtam volna nem adtam volna fel...azt hittem,hogy legalább fele kikel majd...bár én mondta,hogy össze rázódik és vége a tojásank....egyépkán abból maradt még most elültettem és meglásd kikelnek még...ha eljön az ideje betudok róla számolni.....még most sem hiszem el,hogy 5 napos koráig jó a tojás :)

de majd elválik

 

egyépkén a tojók alá mindíg vegyesen teszem nem a saját tojásain űlnek....eddig még mind kikelt sajnos volt ami valahogy kigurult alóla több csípés árán vissza tettem még,de az már nem is kelt ki :( az ilyet nem szabad már vissza tenni :(

 

az biztos,hogy nincs ennyi helyem mint amennyi tojó megmaradt....pedig voltak szép nagy gácsérok tavaly köztük magra tökéletesek lettek volna,de nem kelett senkinek semm belőle :(

Előzmény: juhosttt (79)
juhosttt Creative Commons License 2011.06.11 0 0 79

Kár hogy nem nagyon jött össze a tojásvásár, így nekem is lett volna pár db kék remélhetőleg, onnan meg már tudtam volna alakítgatni. Sajnos itt szinte csak fehér van mindenkinek, vagy fekete testű fehér nyak-fej résszel.

Előzmény: madar86 (78)
madar86 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 78

aha 5 kékpárdarab fekete és rengeteg barna

Előzmény: juhosttt (77)
juhosttt Creative Commons License 2011.06.11 0 0 77

Mármint neked lesz benne kék?

Előzmény: madar86 (76)
madar86 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 76

ez úgy lehet,hogy benne van a fehér és a fekete szín is és mikor össze kerül két olyan amiben benne van a fehér rejtett szín ként akkor előjöhet....mint pl fekete és barna kereszteződésnél a kiskacsák csak feketék,de ha ezekből a kicsi feketékből teszel hozzá barnátamitől szintén kis feketéknek kellene lennie harmadik generálcióban,de lessz benne barna is.....nem felétéenűl a szülők színét viszik tovább...

ugy néz ki,hogy lesz egy szép kék gácsir a kicsik közt ez mér nagyon jól látszik egy hónapos kora körűl hosszabbak mint a vele egykorú tojók már nő a farok tolla kifelé

 

 

Előzmény: juhosttt (74)
madar86 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 75

de kacsánál nem tudom elképzelni

Előzmény: juhosttt (72)
juhosttt Creative Commons License 2011.06.11 0 0 74

T Madar86!

 

Egy kis színgenetikában tudnál segíteni?

Adott egy nématojó, akinek az annya-apja fehér volt. A tojó mégis fekete lett, 1-2 fehér foltal.

Adott egy gácsér, aki fekete, de a felső nyakrész és a fej fehér, feketet cirkázással. Az annya egy fehér alapon barna foltos, az apja olyan mint az előbb leírtam.

 

És adott a kicsinyük, akik tele vannak fehér kiskacsákkal, de van benne 1-2 világos tarka is.

Hogy hogy a nagyszülőktől örököltek egy csomó fehér színt? Rokonság nem álll fent, mivel idegen helyről van a tojó.

Ezek a tarkás kiskacsák is a fehér színt fogják örökíteni, vagy ők már az ők szüleik színét?

juhosttt Creative Commons License 2011.06.11 0 0 73

Szia nekem vannak eladó fehér némakacsáim - 2 db tojó - és van egy fekete-fehér gácsérom is eladó. Szabolcs szatmár bereg megyében van.

Előzmény: bettybanya (63)
juhosttt Creative Commons License 2011.06.11 0 0 72

Én mikor először kivettem a tojást a kotló alól, átült egy másik fészekbe. Ha előre legyártasz egy álfészket pihével, fészekkel, akkor beleül. Ha ezt egy ládába teszed, akkor letakarod mikor ráült, és viszed is. Kilehet próbálni :-)

Ehhez kell egy kis szerencse is, de ismerősöm sokszor költözteti át a tyúkkotlóit, mert olyan helyre ül, ahol nem tudna nyugodtan keltetni.

Előzmény: madar86 (70)
jojcye44 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 71

egyik ismerősömnél adott volt egy kotló és én elvittem a tojást

Előzmény: madar86 (70)
madar86 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 70

:S hogy leeht azt bérbe ott ül ahol tojik

Előzmény: jojcye44 (69)
jojcye44 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 69

nem én mert bérbe vittem és valami állat megbolygathatta

 

Előzmény: madar86 (68)
madar86 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 68

:S akkor valamit rosszúl csináltál

Előzmény: jojcye44 (67)
jojcye44 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 67

joycye vagyok)én most várom a legelső némáimat már alig várom hogy kikeljenek ami nem biztos mert kotlóval keltettem volna de pár nap után lejött és most gépben vannak a tojások

Előzmény: madar86 (66)
madar86 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 66

nállam is volt kettő a fekete alappal...

Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.10 0 0 65

Az nem baj de, eszméletlenűl jól néz ki

Előzmény: madar86 (62)
geda1 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 64

Sziasztok.

Naps,hetes némakacsát vennék 5-10 db-ot Mór környékén.

bettybanya Creative Commons License 2011.06.10 0 0 63

Sziasztok!

oroszlány környékén van valakinek elado néma kacsája?

Köszike

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!