Keresés

Részletes keresés

golbat Creative Commons License 2003.03.18 0 0 283
Raadasul a (csap)vizet huvos helyen hagyva, feloldva benne egy kalcium pezsgotablettat (gyogyszertari) meg a magyar katonai femkulacsban is 5 napig ihato maradt (gondoljunk csak a honvedsegi hadgyakorlatokra...)
A palackozott asvanyviz meg idetlen idokig is elall.
(Ha jol tudom, az USA jelentos reszen raadasul nem igazan ildomos csapvizet inni.)

A konzervnyito trivialis. Lehet, hogy ott sem mindenki tart maganal svajcibicskat/multitool-t pedig vesz eseten jol johet...

Golbat.

Előzmény: tepsi_real (282)
tepsi_real Creative Commons License 2003.03.18 0 0 282
Csak néhány számomra érthetetlen rész:

"Három napra kell készülni, ezért érdemes háromnaponta a csomagot frissíteni."
Elméletileg ha jól el van zárva és mondjuk hidegebb hejen van és végjük a fénytől akkor azért ennél jóval tovább el áll még a víz is...

"A nyílt polcok alatti helyeket kerüljük, az íróasztal alá beülni viszont kimondottan ajánlott, mert az a legbiztonságosabb helyek egyike."
Anyád! Én kaptam kiképzést földrengésnél mentésre is. (Nepntun Búvár és Kutyás Szolgálat) Az összes földrengés veszélyes országban az ajtó félfát ajánlják! Hogy miért? Mert az alaprajzról le lehet nézni ami segíti a mentést, egy asztalt pedig 2 perc odébb rakni...

"közeli robbanás esetén érdemes bezárni ajtót-ablakot, és a legbelső, lehetőleg ablaktalan szobába menekülni. "
No problémó! Az ablakok a detonáció hatására mind befognak tőrni, a belső szobában pedig meg fog nőni a légnyomás... kellemes lessz :( Amikor bárhonnan kitelítenek embereket mert egy bombát kell hatástalanítani az első dolog amire felhívják a figyelmüket, hogy minden ablakot hagyanak nyitva. Hogy miért? Mert a port könyebb feltakarítani mint a körömhegynyi üveg darabokat kiszedni a falból... (Ez az okosság törlendő ha a robbanás már megtörténet mert akkor adott esetben a por elől menekülünk... bár a közeli robbanásnál már nincs értelme bezárni az ablakokat mert már nem lessz bennük üveg...)

Pozitívum:
"Az ételek között elsősorban konzervek halmozását tartja hasznosnak a honlap, megjegyezve, hogy e termékek mellé mindenképpen kerüljön konzervnyitó is a csomagba. "
Tanácsok logikátlanoknak.... :)

Előzmény: Sense (280)
Sense Creative Commons License 2003.03.17 0 0 281
Hali Numi!

Detektorozás: pár ismerőssel már gondolkodtunk rajta, de nem kell elmenni Erdélyig, helybeliek szerint a Vértesben még beásott Tiger Tank is van a mai napig, több ottani túrázás alatt láttunk az erdőben megmaradt lövészárkokat.
Április vagy május folyamán mennénk ilyen helyekre, ha érdekel, akkor írj emilt.

Sense

Előzmény: numizmata (276)
Sense Creative Commons License 2003.03.17 0 0 280
Kicsit OFF:
Nevetséges és egyben elszomorító a cikk szerintem, a magát a demokrácia védelmezőjének tartó ország paranoid szerencsétlen birkaként kezeli (vagy annak akarja látni) a lakosságot.

ON:
Túlélési szempontból: ha valaki ezen alaptanácsokat követi és túléli a merényletet/robbantást/háborút/katasztrófát (nem kívánt törlendő), akkor nem felkészült volt, hanem szerencsés...

Sense

Előzmény: tepsi_real (278)
numizmata Creative Commons License 2003.03.17 0 0 279
Szerintem elég röhejes az a kép a site tetjén:amerikai zászló meg egy hős amerikai állampolgár...
Különben is, egy átlagpolgár terrortámadás esetén nem valószínű hogy egyből a cipősdoboz után kapna és menekülne.egy csomóan(például öregek, betegek) lehet hogy egyből meghalnának a sokk és ijedtség miatt.A másik pedig bepánikolna és önmagát kezdené el menteni.

Inkább el kellene kerülniük, hogy olyan helyzetekbe kavarodjanak hogy okuk lenne félni.
Én speciel nem vagyok pacifista, de az biztos hogy EZT a háborút el kellene kerülnünk.

Előzmény: tepsi_real (278)
tepsi_real Creative Commons License 2003.03.17 0 0 278
Mi a véleményetek az Origón megjelent cikk kapcsán?
http://www.origo.hu/nagyvilag/20030317harobbantanak.html
petrobol Creative Commons License 2003.03.15 0 0 277
Utóbbi felvetésedet esetleg a Régiségek, régészet, kincsvadászat... című topikban is felvetheted.
p
Előzmény: numizmata (276)
numizmata Creative Commons License 2003.03.13 0 0 276

Szaisztok!

Én már körülbelül másfél éve foglalkozom a túléléssel.Nagyképűség nélkül mondhatom hogy az elméleti tudásom sokkal nagyobb mint a gyakorlati.Ez abból adódik, hogy eddig csak kétszer voltam általam szervezett túrán.Egyszer egynaposan és egy kétnaposan.Mind a kétszer nyáron és mind a kétszer a pilisbe.

Amúgy én voltam kint a Fehovan, a szabadidő kiállítást nem néztem meg, és beszereztem egy machetét.

Én speciel nem tartom rossz ötletnek azt amit valaki régebben felvetett a fórumban, hogy menjünk el Erdélybe Rommel tábornok útvonalán detektorozni.Nekem csak az a bajom hogy biztos nem mehetnék el.
Üdv, numi

tepsi_real Creative Commons License 2003.03.11 0 0 275
Volt valaki kinn a sport kiállításon?
Láttatok valami témához illőt?
Sense Creative Commons License 2003.03.05 0 0 274
Háát igen, a vegyi szennyezés az randa dolog, de egy jól elkészített chilis bab (két féle hús, három féle bab, stb, stb) azért megérheti, hogy a nyakadba szakadjon a terrorista kergető hivatal :)

msmks:
Naja, pont ez a bajom a menet közben elfogyasztott babbal, ha nincs lehetőséged/nem akarod a természet lágy ölén kiheverni a kajálást, akkor bizony kellemetlen tud lenni :(

Előzmény: Gue (271)
golbat Creative Commons License 2003.03.05 0 0 273
...es a kornyezetszennyezeset is (konzervdoboz+metan) amiert jelentos helyszini birsag is kiszabhato... >;)))))
Előzmény: tepsi_real (272)
tepsi_real Creative Commons License 2003.03.05 0 0 272
ugye tudod, hogy megszeged a vegyi fegyverekről szoló törvényt és gáztámadást hajtassz végre békés polgári lakosok ellen? :) +ez még kimeriti a terror és a közveszély okozás fogalmát is...
Előzmény: Gue (271)
Gue Creative Commons License 2003.03.04 0 0 271
Gázok ide, gázok oda... azért a chilis babnál kevés dolgot szeretek jobban kajában.
:))))
msmks Creative Commons License 2003.03.04 0 0 270
azért egy kis idő eltelik amíg a gázok elkezdenek képződni, és ha közben mozogsz, kevésbé tudja kifejteni a hatást.
csak a babbal úgy eltelik az ember hogy nincs kedve mozogni. igazából a legegészségesebb ilyenkor egy óra alvás, de hát nappal menni kell :)
Előzmény: Sense (269)
Sense Creative Commons License 2003.03.03 0 0 269
Szinte csak babos cucc az, ami télleg ehető, meg tápértéke is van, osztán meg mehet tovább az ember felfújódva, vagy csak rám van ilyen hatással a Globus konzerv? :(
Előzmény: msmks (264)
tepsi_real Creative Commons License 2003.03.03 0 0 268
megjegyzés visszavonva! holnap megyek a szemészetre... vak vagyok :)
Előzmény: tepsi_real (267)
tepsi_real Creative Commons License 2003.03.03 0 0 267
szép és jó! de meglehetne oldani, hogy a temék mellé kiírja az árat is ne csak már akkor tudjam meg, hogy menniy amikor a kosárba rakom?
Előzmény: Gue (265)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.03 0 0 266
E-mailt megkaptad?

Üdv:
Tomahawk

Előzmény: Gue (265)
Gue Creative Commons License 2003.03.03 0 0 265
Beindult a Túlélő Portál webshopja. A választék folyamatosan fog bővülni.
msmks Creative Commons License 2003.03.03 0 0 264
a gyíkhús itt a Különleges vagdalthúst jelenti? mert azt mi csak úgy hívtuk hogy "különlegesen szar vagdalthús" :) az se hidegen se melegen nem ízlett. kincstári babkonzerv már nincs, a Globus a beszállító, és annak finom a babkonzervje.

ugyebár 3 deka helyett 30 dekát akartál írni :)

szerintem hacsak nem heteket kell eltöltened az erdőben, akkor csaknem mindegy mit viszel. én zacskós levesből jó sokat viszek, ilyen instant dolgokat, mert azzal nincs sok macera és tíz perc alatt be lehet vágni egy adagot egy menetelés közben. aztán egy csomó konzervet is szoktam vinni, csilis bab, pacalpörkölt, babgulyás :)
és végül száraz kajákat, kekszet, szőlőcukrot, szalámit, ezeket menetelés közben állandóan eszem.

inni pedig főleg vizet, de ha eszembe jut, egy-két energiaitalt is berakok indulás előtt. ezeket akkor szoktam meginni, amikor valami váratlan nehézség adódik amit már nincs kedvem megcsinálni de muszáj (például kiderül hogy a tervezett útvonal nem járható, meg kell kerülni a hegyet :)

golbat Creative Commons License 2003.03.03 0 0 263
:) Raadasul a Pedigre Pal tenyleg eheto! (1x fogadasbol haverral megettunk ketten egy marhahusosat) ugyanolyan mint a papai loncshus, csak ne ropgott volna a fogunk alatt a csontliszt... Mad Max rulez! >;)))
Persze akkor meg katonak voltunk, barmit kepesek voltunk megenni masodidoszakra ;) bar azota ovakodom a konzerv-vagdalthusoktol... ;)

Amugy a kincstari babfozelek-konzerv (A'la Bakony) -10 fokon (hangulatos vasutallomason) sem volt semmi...

Golbat.

Előzmény: tepsi_real (262)
tepsi_real Creative Commons License 2003.03.01 0 0 262
:) de azért fagyosan nem az igazi...
Előzmény: don_kihote (261)
don_kihote Creative Commons License 2003.03.01 0 0 261
Hali!
"elég szar a gyíkhus hidegen...)".
Pedig mennyit ettünk!!! Emlékeztek a csípős hurkára? Szegedi vagdaltra? Káposzta konzervre? Jobbnál jobb(?) kaják voltak, föleg hidegen! Tényleg: volt valaki közületek Kalocsán katona a 70-es évek közepén? /tudom, hogy off de bátorkodtam magkérdezni/. Ott voltak igazi jó kaják!:-)))
Előzmény: tepsi_real (260)
tepsi_real Creative Commons License 2003.03.01 0 0 260
nem akarok beleszolni de szerintem rossz a kérdés...
milyen túráról van szó? 1 napos, túlélő, több napos, stb...

1 naposra - szerintem felesleges konzerveket vinni, sokkal hasznosabbak a műzliszeletek, és a nagyi szendvicse, esetleg keksz...

Túlélőtúra - szölőcsukor, csokoládé, zacskós levesek (nagy tápértékű!!!) keksz

Több napos - na itt már szóbajöhet a konzerv, viszon vigyázni kell a tábérték/mennyiség arányra! a legjobb ha nagy a tápértéke és nem több kb. 3dekánál (ennél többet egy ember nem eszik meg igazából 1ültő helyében) de természetesen lehet osztozni is a konzerveken. Viszont itt mindenképpen ajánlott a fűzés, vagy legalább melegítés (elég szar a gyíkhus hidegen...) Ha sporolni akarunk a hellyel vihetünk zacskós leveseket (ezekkel szintén vigyázni kell mert általában vagy 4 személyesek vagy 1) de itt szintén jó melegíteni az ételt.

Ha jobban belegondol az ember nehéz megtalálni a helyes egyensúlyt a megfelelő étel (minőség/tápérték) és a súly között. A zacsis levesek hátránya, hogy nem elég laktatóak. A zsíros konzervek viszont vizet vonnak el...
Ajánlani tudom a snacket, ha valaki élelmesebb és elég eszes akkor nem abcben vásárol snaket hanem kutyás boltban kilóra megveszi a hozzá való selejtes tésztát. Ezeket a tésztákat azért selejtezték le, mivel nem megfelelő a méretük (eltörtek pl) de ugyan úgy alkalmasak emberi fogyaszásra. (a pedigré pal szintén fogyasztható mert szinte ugyan olyan előírások vonatkoznak az állati ételre mint az emberire)

Előzmény: Sense (259)
Sense Creative Commons License 2003.02.28 0 0 259
Kérdés: ki mit eszik túrázás közben?
Konzerv? Vad? Vadőr?

Én az eddigi tapasztalatok alapján írtam pár sort a konzervekről a weblapomon, a fikázást kihagytam, meg a borzasztó rossz kajákat is a táblázatból :)

tepsi_real Creative Commons License 2003.02.16 0 0 258
nem a szerkezet egyszerű, te :)
hanem az ötlet... a napenergia...
Előzmény: Sense (255)
Sense Creative Commons License 2003.02.15 0 0 257
Ez a módszer főleg sötétben és télen érdekes :)
Mondjuk a fóliák biztos megnövelik a hatékonyságát a melegítésnek. Ha nem tudsz/akarsz tüzet gyújtani, akkor működhet (én is egy kis teflon lábast cipelek magammal pl. csajka helyett, a fólia meg nem foglal sok helyet).
Ha lesz hangulatom hozzá, akkor márciusban kipróbálom, oszt majd megírom a véleményem.
Előzmény: msmks (256)
msmks Creative Commons License 2003.02.15 0 0 256
nem egyszerűbb kitenni a napra a lábast? :)
Előzmény: tepsi_real (253)
Sense Creative Commons License 2003.02.15 0 0 255
>Nos elméletben egyszerű... de vajon hatásos e?

Hmm, nem egyszerű a szerkezet :)
De asszem egy próbát megér, egyből kiderül, hogy mennyire melegíti meg a tápot...

Előzmény: tepsi_real (253)
kaamalot Creative Commons License 2003.02.15 0 0 254
Olvasta valaki/találkozott valaki Robert Rogersnek a könyvecskéjével? Ez a pali "csinálta meg" a rangerek ősét, még az újvilágbelli angol-francia háborúban, de még Vietnamban is az ebből a könyvből vett tanácsokkal látták el a Joe-kat a túlálásről.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!