Keresés

Részletes keresés

claas patrol Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4327

 Holnapra kész van !... Nem vicc... Tegnapi kép.  (tényleg ne vegyél komolytalannak...)  Ez csak a a minőség miatt ... én is valami "ócsoó" telefonal csináltam a ke-

csókat...  üdv.

Előzmény: khirke (4325)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4326

Szerbusz. Váljuk csak be, hogy a Te képeid minősége az én 60 feletti "szódás szemüvegeseimhez" képest, már HD minőségiek.  xDD  :-))

Röviden,..a 4 kecsót Tripla Pisti barátunktól kaptam Makó-i utcai vegyes. Ez tavaly tavasszal volt.Semmi gond vele, mert csak a nomád túlélésünk célját szolgálják. Illetve mi inkább ...az övékét. :-)) Nincs szül. any .kiv. De a lényeg, hogy valaki segít azért, némi tapasztalattal és iránymutatásokkal. Ezt a villany madzagos "ugrí-bugrit" ismerem sajnos, már feladtam, igen szabadon "garázdálkodnak", hiszen oly mindegy, hogy az őzek, szarvasok rágcsálnak vagy a négyek bandája. 

A Hetésben vagyok és eljönnék a kis rozsdásért a héten. A gondom az, miszerint adva van egy skoda kombi, de megpróbálok egy futót szerezni hozzá (horog van rajta)..és az esti órákban nem kapna hőgutát a kis "legényke".

Egy kis árpám és búzám van ami teljesen permet és műtrágya mentes, valamint kis bálám is. Természetesen a buxámat sem hagyom idehaza.  :-)) Jó volna fecsegni egy kicsit is...mellette, azért . (nincs TV-ém... így a szó, szavak értékét is becsülöm.)   üdv. Mg Petis...Patrol-papisan. 

Előzmény: khirke (4325)
khirke Creative Commons License 2017.08.01 0 0 4325

Ő az. 2015-ös születésű. Nem a legjobb kép, gagyi telefonnal készült. Épp eléggé ledobta a szőrét, de amúgy soha nem teljesen hosszúszőrű. A 2. kép tavalyi, ott kb 1-1,5 éves, de talán jobban látszik.

Előzmény: khirke (4324)
khirke Creative Commons License 2017.08.01 0 0 4324

Szia! Van egy nagyon jutányos áron (napról-napra jutányosabb) eladó parlagi törzskönyves bakom! Még kb 4 napja van, (1 hetet adtam neki, hogy legyen gazdája), utána herélem.

Annyi bűne van, hogy kiugrik a villanypásztoron és megy át a csajokhoz (a 6 hónapos gödölyékhez).

Helyileg Sümeg

Sárga színű. Mindenből sárgát csinál :) (szinte bármilyen anyától sárga gida lesz)

Előzmény: claas patrol (4318)
claas patrol Creative Commons License 2017.07.30 0 0 4323

 Ezek a "szűz csajszik" ... utcai vegyes.

Előzmény: lyuko (4321)
claas patrol Creative Commons License 2017.07.30 0 0 4322

:-((  Juújj ! ... Gondolom egy kicsit "vérzett a szíved" is...  üdv. majd legközelebb sikerül időben...  xDD

Előzmény: lyuko (4321)
lyuko Creative Commons License 2017.07.29 0 0 4321

Levágtam! Hűtőládában vannak! Pedig tényleg szépek voltak!

Előzmény: claas patrol (4320)
claas patrol Creative Commons License 2017.07.29 0 0 4320

:-)) Üdv. Azért jó látni, hogy arra felé is vannak bőségesen "lombkedvelő" négylábúak .  xDD      ,-))

u.i. Egy hét múlva Sárospatakon leszek, technikai okok miatt .  

Előzmény: lyuko (4319)
lyuko Creative Commons License 2017.07.19 0 0 4319

Hát én az országkeleti végén élek, szó szerint a fizikailag elképzelhetú legkeletibb végén.

Előzmény: claas patrol (4318)
claas patrol Creative Commons License 2017.06.27 0 0 4318

Szerbusz, szerbusztok. Ritkán írok nálatok a rengeteg más elfoglaltság miatt, .... de szív. üdv. Patrol-papás..  :-))    u.i.Egy jó és szép 1-2 éves bak érdekelne Zala déli , vagy Mura vidékről.  

Előzmény: lyuko (4317)
lyuko Creative Commons License 2017.05.16 0 0 4317

Nagyon szépek!

 

Van három tincses anyám, Fehér núbiai baktól gyönyörű nagy kiskecsóim vannak. Egy kis képzavar...  :)

A heterózis hatás csodákra képes  :)

Majd csinálok róluk fotókat, úgy hogy az anyjuk mellett állnak. Majd kéthónaposan le is mérem őket, . Sajnos pörkölt lesz belőlük mert kilenc kettő az arány a fiúk javára... a két gödölye marad.

Addig is egykicsit off topic leszek  videó az ökrökről a vadi új járomban. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=SxntS5xAxOQ

Előzmény: khirke (4310)
ez-Ben Creative Commons License 2017.05.08 0 0 4316

 

 :))  " A győzelem napja" !

 

 Mesterhármast alkottál ( akárcsak Ronaldó ) és ezzel tovább juttattad a Tincses csapatot.

 Egyszer a régi szép időkben Khirke ( aranytincses mestertenyésztő-Nő ) azt a felhívást tette közzé a fórumon, hogy legalább negyedévenként írjon valaki.

 Ezzel a mesterhármasoddal megvolna az egész éves terv...

 Persze ha túlteljesítjük biztos nyerünk valamit a tombolán...

 Háromszoros hurrá és üdvözlet száll most feléd. ( Barátilag !:)

 

Előzmény: claas patrol (4313)
claas patrol Creative Commons License 2017.05.07 0 0 4315

Egyedem- begyedem kiskecske ,

 

 

Hová való menyecske ?

 

 

Szántóföldre kapálni ,

 

 

Egérlyukba bújkálni !

claas patrol Creative Commons License 2017.05.07 0 0 4314

.tisztelettel jelentem,...miszerint is..a kecskelegeltetés szerint,.. a mai napon is tanultam sokat ! :-)) Szóval ,ha és amennyiben, mondjuk.. esernyővel megyünk ki ,"határtsértegettni", akkor a legfontosabb, hogy ne pl. papucsban vagy kinai tornacipőben tegyük ezt.   :-)) A jó ukrán gumicsizmánál nincs jobb, szerintem, ..bár ebben nem lehet szaladni, vagy egrecírozni az elszaladt gézzengúz csapatot ! (max utólag, de addigra úgyis elmegy a haragos gondolat is...Másodiknak, pedig: Röhögőgörcs elleni,.. valamilyen tablettát be kell venni, lehetőleg a maximális adagban ! Mivel-hogy, ..elöbb utóbb a fák lerohanási és megzabálásí hadművelet közben az érintett állomány, (perszee..egymást utánozva),...két lábra ágaskodó jogás akcijóra gondolok most, .. :-))  .-)) ...Akkora,. de akkora mennyiségben kapnak vizes-adagot a megtámadott fa védekező reakciójától, hogy aztán a viziló is csak sivatagi pupúteve lehet hozzájuk képest ! :-)) Lehet ,hogy a hasonlatnak felhozott jószág pontos neve,.. "mondjuk sztyeppei dromedár", de ez most nem fontos. :-)) Na ..mivel ismered az elázott puli, hogyan is szabadul meg bundaügyileg a felesleges H2O-tol ?? :-)) Ezek is ugyan így csak sokkal de sokkal gyorsabban tudják lerázzni a vizet magukról, közben zerge mód szögdécselve a fűben.. :-)) Le fogom filmezni ,..egyszer majd..(ha lessz szögünk...izzé ..cameránk.. :-)) üdv.

Előzmény: ez-Ben (4312)
claas patrol Creative Commons License 2017.05.07 0 0 4313

Szív. üdv . Ben - mester !                                                                                            Sándor napján megszakad a tél ,
József napján eltűnik a szé l,
zsákban Benedek hoz majd meleget ,
Nincs több fázás , boldog aki  él .
Már közhírré szétdoboltatik ,
minden kislány férjhez adatik ,
Szőkék legelébb... aztán feketék ,
Végül a barnák és a maradék....Mg Petis üdv. :-))

Előzmény: ez-Ben (4312)
ez-Ben Creative Commons License 2017.05.04 0 0 4312

 

 :)                                Május ! ( Brigád üzenet :)

 

          A hétvégi Anyák Napja alkalmából a világon minden szépet és jót kívánunk !

 

          Nem feledkezve meg az Apákról sem ( máj.19 ) ÍVÓ napja alkalmából....

 

 A semleges neműeknek és a kecsóknak pedig csendes, kellemes, csepegő, szitáló, jótékonyan áztató esőket kívánunk, tudva = májusi eső aranyat ér.

 

 Megj. A májusi eső a sima hajakat kunkorivá, a göndör hajkoronákat pedig hullámossá alakítja.

 

                                                                        ( ez Május üzenete + orgonaillat :)

 

khirke Creative Commons License 2017.04.19 0 0 4311

khirke Creative Commons License 2017.04.08 0 0 4310

Hogyne lennének, még több is mint kellene... :)

Pl. ott a háttérben is virít egy :))

Előzmény: sandor0514 (4309)
sandor0514 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 4309

Ennél a "csúnya" fehérnél azért biztos vannak szebb szinesek is abban a nyájban , csak "véletlenül" lemaradhattak

a fotóról. :)

Előzmény: khirke (4307)
krisztina.mexico Creative Commons License 2017.04.06 0 0 4308

De jó, hogy ti már legelőre mehettek! Itt akkora a szárazság, hogy az ürgék is vízért kiáltanak.

Előzmény: khirke (4307)
khirke Creative Commons License 2017.04.06 0 0 4307

Ugyehogyugye? :)

Előzmény: lyuko (4306)
lyuko Creative Commons License 2017.04.04 0 0 4306

A fehér szép is meg jó is!

Hajrá fehérek!

Előzmény: sandor0514 (4296)
tilták3 Creative Commons License 2017.03.27 0 0 4305

tilták3 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 4304
booerang Creative Commons License 2017.03.01 0 0 4303

Ilyen gidacsapatunk sem volt még!Éjszakára külön raktuk őket,reggel fejtünk,majd összeengedés.Mindenki ment,amerre cicit látott,nem számított,kinek az anyja,volt amikor egy anyán ketten lógtak:-)))))). Persze az anyák nem hagyták magukat,de amint lefogtam egyet,rárontottak.Lefeküdt az anya,de a cici kilógott,hiába löködte a lábával a kicsit,az csak szopott.

krisztina.mexico Creative Commons License 2017.02.26 0 0 4302

Egyik délután beültem a kecsók közé egy kicsit pihenni, figyelgetni, fotózgatni.

Volt aki játszott, volt aki már pihent. Az anyák kihasználva a gidamentes perceket szorgosan táplálkoztak, vagy a kicsik álmát vigyázták...közben maguk is bólintgattak.

 

booerang Creative Commons License 2017.02.24 0 0 4301

Ma voltam feléd,átutazóban,de a Szilvi megtiltotta,hogy bemenjek hozzád,mert akkor tuti hoznák tőled kicsiket:-)))))

Előzmény: khirke (4294)
ez-Ben Creative Commons License 2017.02.09 0 0 4300

 

 :))                               Bari úrfi és kecske lányka

                                    Egymással, boldogságban

                                    És ha majd dűlőre jutnak

                                    Juhkecs lesz a kis gombolyag

 

                                            ( A Fürge ujjak kiadványból és a topik leírásból ollózva :)

 

      Tanárnő kérem, én készültem... >>>

                                    

Előzmény: krisztina.mexico (4299)
krisztina.mexico Creative Commons License 2017.02.09 0 0 4299

Amíg megérkeznek a gidaképek innen-onnan...

ez-Ben Creative Commons License 2017.02.09 0 0 4298

 

 :)) ...hát pediglen Doktorka, jól mutatna a Tincses mezején a sok kis "hógolyó" így télvíz idején.

     ( pediglen... hát-al nem kezdünk mondatot tanítják az oskolában :)

 

  Más : Üzenet Tilták1-2-3, becézve "Tirpák" kedves fórumtársunknak. Tegnap ötórai tea keretében felköszöntöttem Arankát, aki tincses mézes linzerrel kedveskedett. Ezáltal is hangsúlyozva, hogy mélyen beloptad magad a szívébe, mint káposzta a kosár mélyébe. A linzer részedet- egy tepsi-vel elhoztam és a brigádnak szétosztottam. ( Üdvözlettel : Aranka és a mézes brigi !:)

 

Előzmény: khirke (4295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!