Keresés

Részletes keresés

NLacc75 Creative Commons License 2023.09.25 0 0 7525

Maga, a futás akkor még csak egy technnikai megoldásféleség volt, ha éppen késve indultam, mert a késést szankcionálták, nem is tudom, hogyan. Akkoriban még nem volt "jogging". A tervszerű futás csak később vált szokásommá, amikor a Népligetben és a Városligetben róttam a kilómétereket. Pedig lett volna szaladnivaló az Alsóhegy utcában is. Akkoriban izgatta a fantáziámat, hogy mi marad az Alsóhegy utcából a Villányi úton túl. Kínos, de igaz: csak náhány éve döbbentem rá, arra autózva, hogy egy szépen kiépített utca vezet a töltés mentén, egészen a Nagyszőlős utcáig, és ez az Alsóhegy utca folytatása. Egykor ez olyan susnyás senki földje volt, mint a kocsisrét vagy a bunkeres Sashegy.

Előzmény: rcatti (7524)
rcatti Creative Commons License 2023.09.25 0 0 7524

Mániád az összefutás. Nem szaladgáltál eleget az Alsóhegy utcában?

Előzmény: NLacc75 (7523)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.23 0 0 7523

Sikerélmény, ha ilyen hosszú idő elteltével még apró részletekre emlékezem.  De azt látom, hogy reneszánszát éli a nosztalgiázás. A neten néhány ilyen visszaköszön. A középiskola, meg ez egyik kedvenc korai munkahelyem néha előkerül.

De szerintem mi is elég jók vagyunk. 

Érdekes lenne belelapozni a naplóba. Bár szubjektív véleményeket biztosan nem lálnánk.

Jó lenne - de az már csak illúzió - néhány akkori tanárunkkal összefutni. Bizztos kellemes beszélgetés lenne. 

Előzmény: rcatti (7522)
rcatti Creative Commons License 2023.09.21 0 0 7522

Amikor a topik kezdetén elkezdted sorolni ősi osztálytársaink neveit, két lehetőség jutott eszembe. Éles memóriája lehet a palinak, vagy osztálynaplógyűjtő és csak lapozgatja azt.

 

*

Mi lehet a sorsuk a naplóknak? Hány évig kellett tárolni hivatalosan?

Nem voltunk résen.

Előzmény: rcatti (7517)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.20 0 0 7521

Mondjuk, néhányat.

Előzmény: NLacc75 (7520)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.20 0 0 7520

... amiből már könyvet tudnál írni!

Előzmény: rcatti (7517)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.20 0 0 7519

Megint kreatív vagy! Ez jó! Évek számához kötni egy eseményt mindíg nyerő. Bár egyszer a kilencvenes években, amikor az 5-letelés szinte magától jött, részt vettem egy banketten, amit a szervező cég a 9 és 1/3-odik évfordulóján tartott meg.

Látva az aktivitás pillanatnyi lanyhulását, nem lenne könnyű kerek évszámot apropónak állítanunk. Mert akkor várhatnánk '27-'28-ig, vagy '32-ig. Ennél inkább az Index Fórum 20. jubileuma közeleg. Vagy még közelebb van az 1-sős-ségünk kerek évfordulója. Vagy az első betűvetés-óráé az újságpapíron.

Előzmény: rcatti (7518)
rcatti Creative Commons License 2023.09.19 0 0 7518

Akkor Ti rá tudnátok szervezni erre egy 20 éves találkozót.

Előzmény: NLacc75 (7516)
rcatti Creative Commons License 2023.09.19 0 0 7517

Nem éles és nem is volt az a memóriám. Csupán néhány dolog eszembe jut.

Előzmény: NLacc75 (7508)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7516

Rájöttem, hogy ez a találkozó 2002-2004 között volt valamikor. Ezért nem lehettél akkor ott.

Előzmény: rcatti (7509)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7515

Idesüss, én is idézek! Vegyünk például egy 16 éves klasszikus bejegyzést:

"Hát a kkor üres a tanterem, belépek. És helyet foglalok az elsö sorban, az ablak mellett. Stip-stop! Besüt a nap most is, akkor is inkább kifelé néztem. Totyogjatok be Ti is!"

Akkor most miért ne csoszoghatnánk be, vagy akár össze?!

Előzmény: rcatti (7497)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7514

O.K., de megpróbáltuk. Lehet, hogy most is ott pihen az Alsóhegy 1. alsó erkélye alatt? Érdekes lenne megtalálni, mint egy fiatalos nekibuzdulás "lábnyomát". 

Nem valószínű, hogy valaha is ezzel a kifejezéssel illették volna a focit rajtunk kívül. 

Azt hiszem a körülményekhez képest az átlagnál kreatívabbak és nyelvújítóbbak voltunk. 

Egyszer valamilyen tetemesebb méretű tartályban hozattunk csapolt sört a kocsmából. Mert nem voltunk egy kocsmázó bagázs...

Előzmény: rcatti (7513)
rcatti Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7513

Szerintem túlméreteztük. Te egyszer kinyomtad én nem mertem, féltem, hogy a fejemre esik. Alkalmatlan volt arra hogy nyomogassuk 4x-5x. Nem tudom, miért nem faragtunk le (pl.vésővel) a két betontömbből. Maradt a foca. Néha így mondtuk.

Előzmény: NLacc75 (7512)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.12 0 0 7512

Telitalálat! A fazék az kerek volt, de miért rémlik nekem úgy, mintha négyszögű lett volna, ami elkészült? Lehet, hogy elsőre nem sikerült és változtatni kellett a terven? Vagy csak a szokásos téves emlékezetem kavar be? Vajon sokat emelgettük? Vagy hamar ráúntunk? Akárhogy is, ez is bizonyítja, hogy sportos felfogásban éltük meg azt az időszakot! Bár igazán sportolni később kezdtem, amikor a nővérem férje (OTSH-nál dolgozván) beprotezsált az egyik nagy sportegyesületnél, az atlétikai szakosztályba, és onnantól futottam és gyalogoltam versenyszerűen. De nem sokáig, nem voltam tehetséges, meg nem a katonaság után kell elkezdeni az ilyen tevékenységeket. Szóval csak amolyan hobbyfutás vagy örömgyaloglás volt. Aztán elköltöztem Kelenvölgybe, és onnan egyszer-kétszer reggel begyalogoltam a Vörösmarty térre, ahol dolgoztam. Aztán egyszer összehozott a véletlen a Gaál Petivel, aki a Mészáros utcai Shell-kúton szorgoskodott, mint kutas. 

Előzmény: rcatti (7510)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.12 0 0 7511

Puff! Ezt elbuktam! A Lajosékkal pedig talán valami más apropóból futottam össze. 

Akkoriban a Szüret utcában volt az otthonod? Korábban szóba esett a Szüret utca, ha jól emlékszem, és nemcsak a Szépréti (vagy Szépréthy?) Tibi kapcsán.

Előzmény: rcatti (7509)
rcatti Creative Commons License 2023.09.12 0 0 7510

A sportszerről nekem csak a súlyemeléshez használatos eszköz ugrik be. Egy vasrúd két végére öntöttünk mosófazékban(?) két betontömböt.

Előzmény: NLacc75 (7508)
rcatti Creative Commons License 2023.09.12 0 0 7509

A KisVigadóaban nem voltam. (Oda csak gyerekkoromban jártam, ha leküldtek szódáért, vagy sörért.)

A Szeleiék bogárral voltak.

Előzmény: NLacc75 (7507)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.11 0 0 7508

Most ugrott be, hogy itt egy szép kerek megosztásszámhoz érkeztünk! 

Emlékszel a sportszer kisiparosi kooperációnkra? Biztos, mert bizonyítottan éles a memóriád. 

Előzmény: rcatti (7500)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.11 0 0 7507

A Kisvigadóba beszéltünk meg találkozót a Lajossal, ő pedig Devich Lacival érkezett meg, sétálva az otthonából a Villányi úton. Lacit ekkor már elhagyta a haja, annyira, hogy Lajos vicces kérdésére, hogy "na, ki ő? Megismered?" kínos csend következett. Aztán feloldotta a fura helyzetet és megmondta (vagy ő, vagy a Laci). Ugyanúgy meghökkentem akkor, mint amikor Te megláttál sok év után, és hangot adtál meglepetésednek: "de bácsi vagy!". Lehet, hogy ezen a kisvigadós találkozón nem voltál ott?

A Kiss Gyusziék talán Opellel jöhettek. Kapitän-ra vagy Rekordra tippelek.

Előzmény: rcatti (7506)
rcatti Creative Commons License 2023.09.11 0 0 7506

Devich Lacival nem találkoztunk. Ebben tévedsz. Pedig jó a memóriád. (Még.) Szeleire is jól emlékszel, fociztunk és nagyritkán meg kellett állni egy-egy autó miatt. Egyszer Szeleiék miatt. Apja volt az oktató (akkor létezett ilyen szabály).Milyen kocsi volt? Most letesztellek.

Előzmény: NLacc75 (7503)
rcatti Creative Commons License 2023.09.11 0 0 7505

Én kihasználom a liftet. Ingyen van

Előzmény: NLacc75 (7502)
rcatti Creative Commons License 2023.09.11 0 0 7504

A"kis"Demjén a házunkban lakott, alattunk. Most élni Canada.

Előzmény: NLacc75 (7501)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.10 0 0 7503

Igen, így van: a 19-et lefoglalta a Gördülő Kövek. (És még mindíg turnéznak és lemezzel jönnek ki! Igaz, a Parti Fiúk is szinte naponta lépnek fel, csak enyhén más kombóban))

Az előbbi üzenet felsorolásából kihagytam a Villányi uti összejöveteleket, amivel pedig rekord mértékben megközelítettük a Köbölt. Lajos, Devich Laci, Rutter, Te meg én, elnézést attól, akit esetleg kihagytam.

Előzmény: rcatti (7499)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.10 0 0 7502

A "csoszogásra" majdnem ráhibáztál, mert nekem is osztott lapot a koronavírus, egy márciusi kórházzal és később egy háromhetes rehabbal, de mára túl vagyok rajta, dolgozom rajta, hogy a járásom ruganyos és fürge legyen és lihegés nélkül lépcsőzhessek, mint régen. Egykor, amikor még sportoltam, benne volt az edzéstervben a Krisztina körútról a Spartacus teniszpálya mellett felfutni a több-szakaszos lépcsőn a Naphegyre, elég jól ment. De nem panaszkodom, a metróból a felszínre jutáshoz még nem használom a liftet... De tényleg összejöhetnénk valamikor, alkalom adtán. Emlékszem néhány sikeres összefutásunkra az elmúlt tizen-huszon év alatt, egyszer az Andor utcában, egyszer a Bocskai úton, ahol akkoriban laktam, egyszer Nálad Tétényben (vagy Budafok?), meg még a Bercsényiben, ahol segítettél hangszórót venni, meg az Auchanban (vagy a Metróban?). Mielőtt tényleg csoszogunk majdan.

Milyen név merült fel a "garázszenekarunk"ra annó? (Nem volt igazán garázs-band, hiszen a lakásotokban próbáltuk a "Kis Bencé"-t. 

Előzmény: rcatti (7497)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.10 0 0 7501

Persze, kogy Bagdi, nem is a Rovátkoló Miki!... 

A Merza Marcinak volt egy felesége, akit Áginak hívtak, ő eleve a TV-nél dolgozott, és aztán a Marci valahogy kikerült a Kék Csillagból, vagy otthagyta, nagy volt a verseny, és állást foglalt. Volt egyébként egy bátyja is, a Jenő, aki szintén ott lakott régen. Akkoriban ott a kétgyerekes családmodell volt a divat, csak mi lógtunk ki a növéremmel és a két húgommal. Meg a Balog Laci, a szomszádból, aki meg egyedüli gyerek volt, bár nem pont a mi korosztályunk. 

Lehet, hogy a Wekkermann "Ferikére" gondoltál? Aki egyébként a Miki barátja volt. Járt a focimétáinkra egy "kis Demjén" nevű gyerek is, meg a -szintén - a Miki barátja vagy valahonnan ismerőse is, egy András nevű. Ha jól tudom, Szelényi volt a vezetékneve. Nem Szeley, az osztálytársunk, aki akkoriban tanult vezetni az apjától, valamikor el is húztak az autóval az Alsóhegy utcában a fociderbink előtt, közben vagy után.

Előzmény: rcatti (7498)
rcatti Creative Commons License 2023.09.10 0 0 7500

Ki volt a "nagyorrú" tornász? A közértesnő fia, a Csap utcából?

Előzmény: NLacc75 (7496)
rcatti Creative Commons License 2023.09.10 0 0 7499

A Stovepipe-on ott voltam, hogyne emlékeznék. 64-re tippeltem volna, de látom, hogy egy évvel később volt. És ez volt a briteknél a 4. számú Kályhacső együttes. Erre a sorszámra már nem emlékeztem, a 19.-re voksoltam volna, de az az idegösszeomlás volt.

Előzmény: NLacc75 (7496)
rcatti Creative Commons License 2023.09.10 0 0 7498

A zenész Merza Marcell volt, 64-től játszott a Kék Csillagban. Egy Csap utcai lánynak udvarolt, később a TV-ben dolgozott, fiatalon meghalt.

Mi együtt nem gombfociztunk, úgy emlékszem. A Miki, gondolom Bagdi lehetett...

Előzmény: NLacc75 (7496)
rcatti Creative Commons License 2023.09.10 0 0 7497

Nemrégiben azt írtad:

"A szétszaladás után immár összeszaladhatnánk."

Most meg ezt:

"A futást és a távgyaloglást a múltnak adtam át."

Nincs itt ellentmondás? Vagy a szaladás és a futás két különböző fogalom. Én úgy javítanám ki, hogy "összecsoszoghatnánk".

Előzmény: NLacc75 (7495)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.08 0 0 7496

Többen is voltak, a mi házunkban meg a szomszédban, mintha mind ikrek lettek volna, már ami a szerencsejátékszenvedélyüket illeti.

Lakott a házban egy beat-zenész is. Vagy rock, mert az már a rock'n-roll korszak volt...

Már egyikük sem él.

Na és a Stovepipe?... Beugrik? 

Előzmény: rcatti (7494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!