Keresés

Részletes keresés

Pityu... Creative Commons License 2012.06.14 0 0 134

Jó képek

Előzmény: AwesomeZoll (133)
AwesomeZoll Creative Commons License 2012.06.14 0 0 133

Sziasztok!

 

Én az élességet kézzel állítottam egy városi lámpa fényérem így lettek ilyenek a képek.

 

 

Pityu... Creative Commons License 2012.06.10 0 0 132

Hát én is próbálkoztam tegnap de nekem nem nagyon megy pedig úgy csináltam ahogy itt leírták,a végtelen azt jelenti nem hogy az objektív fókuszát kitekerem teljesen igaz?Nos csináltam olyan képet

 

18mm kitekerve a fókusz "végtelenre"

 

 

aztán 18mm a fókusz vissza betekerve

ez talán sikerült valamennyire

 

De még mindíg nem tudok éles képeket készíteni,hogyan tudnék jobb képeket csinálni?

huf Creative Commons License 2012.06.10 0 0 131

Villámparádé tegnap éjjel

 

http://www.facebook.com/andrasbacskaiphotos

Ati88 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 130

A tegnap éjjeli műsor legjobban sikerült képe.

benght Creative Commons License 2012.06.04 0 0 129

Ez a zivatar "házhoz jött", és otthonról ez a látómezőm, ehez kellett alkalmazkodnom. Ha így folytatódik a nyár, lesz még alkalom egyre jobbakat fotózni sajnos.   

Előzmény: jupiter-8 (128)
jupiter-8 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 128

Szép az a villám. A kábeleket nem lehet "kikerülni" valami módon? Elrontják az amúgy jó témát. Itt a borulás megint csak kerülgeti a várost, de se eső, se villám.

Előzmény: benght (127)
benght Creative Commons License 2012.06.04 0 0 127

Imént lőttem. Még túl világos volt, ezért nem is bajlódtam az állvány előkeresésével, 4 másodperceket exponáltam, és egy végre sikerült. 

 

 Ez az eredeti fotó. A villám fényét elnyomta a világos háttér.

 

 

 

  Kontrasztosítva jobban látszik a lényeg. 

 

 

 

  Középről egy részlet.  

jupiter-8 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 125

Ez a nagylátószög dolog se feltétlenül kőbevésett szabály. Igaz, hogy minnél nagyobb látószöggel próbálkozik az ember, annál biztosabban kerül a képre villám, de ha jól választjuk meg a helyet, akár telével is jó eredményt érhetünk el. A 89.hsz-ben lévő fotómat egy 2.8/180 Sonnar telével fotóztam. Akkor, abban az irányban csapott le sok villám, így jó eséllyel számítottam értékelhető felvételre. Nagylátóval túl távoli lett volna.

Hozzáteszem a legtöbb villámfotómat főleg nagylátószöggel lövöm.

benght Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124

Ajánlom, legközelebb inkább 35-ös vagy rövidebb fókuszú obit használj, nagyobb a leképezhető égterület. 

Előzmény: Pityu... (122)
Noxin Creative Commons License 2012.05.06 0 0 123

Teljes manuális mód, 5,6-8 rekesz és 6-8-15 másodperc expo, iso100-200. AF kikapcsol és élesség kézzel elteker a végtelenre.

 

Előzmény: Pityu... (122)
Pityu... Creative Commons License 2012.05.06 0 0 122

Az álványom nem egy olcsó műanyag álvány,csak én nem fényképeztem még sosem villámot,amúgy egy sigma 50mm f/2.8 ex dg macro bijektív  volt a gépen

Előzmény: jupiter-8 (112)
scarabaeus Creative Commons License 2012.05.06 0 0 121

Ez aranyos:-)

Előzmény: benght (119)
jupiter-8 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 120

Sajnos szokszor tapasztalom, hogy az emberek megveszik a DSLR gépet aztán full auto módban tolják, mert akkor biztosan "jó lesz a kép". A villámfotózás ráadásul egy speciális területe a fényképezésnek, ami minimális tanulást feltétlenül igényel.

Valamelyik celeb fotós mondta: "P" módban használja a gépét, mert az a Profi program.

Bájos dolgok ezek.

Itt Miskolcon csak kerülgetnek a viharok, de érdemleges felvételt még nem sikerült készíteni.

Előzmény: benght (119)
benght Creative Commons License 2012.05.06 0 0 119

Persze, aki tud, az tud.

De tőlem már kérdezték, miért nem sikerült lefotózniuk a villámot? Visszakérdeztem, hova állították az expozíciós időt?

Válasz: hát ahova kell, az exp. idő beállító gombon 125-nél ott a villám jel, el sem lehet téveszteni...

Előzmény: jupiter-8 (118)
jupiter-8 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 118

Nálam a 30 másodperc alap dolog, azért is nem írtam. :-)

Előzmény: benght (117)
benght Creative Commons License 2012.05.06 0 0 117

Annyit fűznék hozzá, Dulovits azt írta egyik művében: ha este fotózunk, B időre állítjuk a zárat, kinyitjuk, és hagyjuk, hogy a villám ráexponálja magát a filmre, akár több is egymás után.

Digi gépnél ez úgy néz ki, hogy 15 sec-re állítjuk ha nincs Bulb, és exponálgatunk. Ha a háttér beexponálódik ennyi idő alatt, és zavaró, sötétebb helyre kell vonulni. 

Előzmény: jupiter-8 (112)
jupiter-8 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 116

Kicsit pontatlan voltam. Végtelenhez közelire (közelítő) értettem, de lehet nyugodtan teljesen végtelen is a beállítás.

Előzmény: syrius (113)
pgazso Creative Commons License 2012.05.06 0 0 115

Sziasztok!

 

Csináltam egy szerkezetet (ami a neten is fellelhető) ami a villámlás pillanatában süti el a gépet (amelyiken van távkioldó csatlakozó). 9 V-os elemről működik és a villámnak a fényét érzékeli majd egy kis elektronika segítségével elsüti még időben a gépet. akit érdekel, szívesen segítek vagy ha nem akarsz bajlódni vele, meg is csinálom. Pár ezer forintból kihozható. 

 

Ha érdekel akkor írj a gazs.peter@gmail.com címre!

Noxin Creative Commons License 2012.05.05 0 0 114

Mint a képen is látszik, pont középre esett a kábel, az AF meg arra állt be...

Keress a gépeden manuális fókuszállítási lehetőséget, az a biztos.

Előzmény: Pityu... (111)
syrius Creative Commons License 2012.05.05 0 0 113

Végtelen - távolira.

És fohászkodni Zeuszhoz.

Előzmény: jupiter-8 (112)
jupiter-8 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 112

Javaslatom:

1. képkivágás beállítása

2. élességállítás autófókusszal valami távoli tárgyra, ha ez nem megy akkor manuálfókusz végtelen közelire

3. tükörfelcsapás

4. önkioldó

Mindezt természetesen állványról.

Innentől kezdve már csak exponálni serényen és várni, hogy képre kerüljön a villám.

Ahogy a fotódat elnézem egyrészt bemozdult (talán olcsó, műanyag állvány és erős szél miatt) és az élesség az előtérben lévő vezetéken van, ezért is lett a háttérben lévő villám életlen.

Kialakul ez csak sokat kell gyakorolni.

Előzmény: Pityu... (111)
Pityu... Creative Commons License 2012.05.05 0 0 111

Én is álványról próbáltam azzal semmi gond,a gépem amúgy egy canon 1100d,csak az élességel volt gond

 

itt a kép amit csináltam

Előzmény: Noxin (110)
Noxin Creative Commons License 2012.05.05 0 0 110

Először is állványról fotózunk, másodszor pedig gépfüggő, hogy be tudod-e fixen állítani végtelenre.

Ha van tereptárgy a távolban, amire tud fókuszálni, akkor kis kompakttal is lehet probálkozni. Tükrösnél értelemszerűen MF állásban végtelenre állítva.

 

Előzmény: Pityu... (109)
Pityu... Creative Commons License 2012.05.05 0 0 109

Látom régen volt itt valaki is de azért próbálkozom ,minap sikerült egy villámot lekapnom,csak egy valamit nem tudok hogyan kell élességet állítani úgy hogy az egéssz kép éles legyen mert a villámlás életlen lett

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 108

A második kép nagyon tuti, plussz pont, hogy délutáni szürkület van, és nem égett meg a kép.

Előzmény: TheCzirko (107)
TheCzirko Creative Commons License 2011.07.22 0 0 107

Halihó,

 

 

Most akadtam rá erre a topicra, gondoltam posztolok is. :)

Első villámfotó-próbálkozásaim:

 

További szép napot!

syrius Creative Commons License 2011.07.21 0 0 106

Az én Pana FZ-30-amon nem lehet kikapcsolni (ezért néha brutál vagyok és egy kikapcs/bekapcs-csal resetelek. Gondolom nem tesz jót a rendszernek, de ezek a villámok mindig kifigyelik mikor vagyok zajszűrésben.

Előzmény: jupiter-8 (105)
jupiter-8 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 105

Én a hosszúexpós zajszűrést nem szoktam bekapcsolni villámfotózásnál, pont az általad leírt bosszúságok miatt. Bár így is van, hogy a 30 másodperc lejárta után közvetlenül csap le a villám. :-(

Előzmény: syrius (104)
syrius Creative Commons License 2011.07.20 0 0 104

Előbb az ablak előtt 100 m-re csapott le egy gyönyörűséges, majd a masik irányban maradtam le egy hasonlóról a tegnapi többfelvonásosban. Aztán az utolsó részben végre bejött egy-kettő, bár a hócippőm tele

 

van azzal, hogy a gépem akkkor szűr zajt, amikor a legszebbek villognak.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!