Keresés

Részletes keresés

kaviat Creative Commons License 2005.09.18 0 0 191
engem pedig érdekelne ez az élesség okosság, nem tudom mikor volt erről szó? visszaokosítanám magam akarom mondani visszaolvasnék :)) [elég sokat olvastam ebből a topicból, sajna néha inkább lólépésben, de ez a rész nem ugrik be]

.kav]4t .Értsd meg ember, rajta vagyunk a főidegen!
Előzmény: Hantaboj (190)
Hantaboj Creative Commons License 2005.09.18 0 0 190
Korábban a 350D topikon téma volt az élesség/fókuszálás issue. Meglepve nézegettem a kompaktok képeit, hogy azok mindig élesek. Akkor az jött le nekem, hogy pontosabb lenne az AF-uk. Bosszankodtam, míg rá nem jöttem, hogy tképpen valami akkor is zavar azokon az amúgy éles(?) képeken! Nem látom a teret bennük, mert mindenütt élesek.
Előzmény: Getos (185)
rgranc Creative Commons License 2005.09.18 0 0 189
Tudom, csak meg kell szokni, más... :D Csak felhoztam hogy lehet esetleg akinek ez (a kis mélységélesség) a kényelmetlenebb...


---


Hú tényleg, valahol láttam számításokat ilyesmire, nekiállok megint a mateknak hogy pl. az (50mm) f/1.8-cal ha meg szeretném (a fényviszonyok miatt) tartani az f/1.8-at, akkor mekkora is a mélységélesség mondjuk a két méterre játszadozó kölyök körül?
Előzmény: kaviat (187)
Hantaboj Creative Commons License 2005.09.18 0 0 188

Akkor tényleg eldőltnek lehet tekinteni a kérdést. Nálad a kompakt a befutó.

Előzmény: rgranc (186)
kaviat Creative Commons License 2005.09.18 0 0 187
nem kell harcolni, pl. ott van a blende előválasztás, egy tekerintéssel lerekeszelsz és máris jobb a mélységélesség [de abban igazad van, hogy ez elsőre nem ugrik be az embernek, nekem az tünt fel, sokkal több időbe kerül mire minden furmányt kiismerek a gépemen, mint régebben a kis kompaktomnál annó, még most is ott tartok hetek elteltével, hogy a töredékét se használom ki a cucc lehetőségeinek]

.kav]4t .Értsd meg ember, rajta vagyunk a főidegen!
Előzmény: rgranc (186)
rgranc Creative Commons License 2005.09.18 0 0 186
Van aki viszont pont azt nem szereti, hogy "harcolni" kell a mélységélességgel. Nekem pl. tutira sokat kellene gyakorolni hogy ne felejtsek el lerekeszelni: múlt hétvégén fényképezgettem a 300D-vel és a feleségem ölében lévő kislánynál hol csak az egyikük, hol csak a másikuk feje van fókuszban... :( ). Nekem például (és ez teljesen egyéni preferencia kérdése) tehát szimpatikusabb ha meg tudom tartani a nagy rekeszt (f/2.8 pl) és a nagy mélységélességet is egyszerre a családi képekhez... Portrékhoz viszont pl. egy FZ géppel jól be kell zoomolni hogy rendesen elmosódjon a háttér...
Előzmény: Hantaboj (182)
Getos Creative Commons License 2005.09.18 0 0 185
Nos :)

1 DSRL sokkal nagyobb szabadságot ad ezen a téren, föleg a mélységélesség tágabb határai miatt.
Portrénál szerintem kimondottan hátrány ha 1 arc tűéles.
1 biztos, ha valaki azt mondaná, hogy a Nikon D50-emért (belépő szintű dsrl tudom) adna 1 bármilyen csúcskompaktot bármilyen tartozékokkal, kiröhögném.:)
Előzmény: Hantaboj (182)
rgranc Creative Commons License 2005.09.18 0 0 184
Óóó, azért azt az 50mm f/1.8 II-t kipróbálnám mégis majd... :)

Én meg sajnos egyre inkább úgy érzem hogy a Canon A60 lesz az én gépem majd, nem az FZ30... :( A vitát már csak a vita kedvéért, ilyen Don Quijote-ként folytatom, meg hogy ne üljön le a topik... :)))

(Megyek is és beírom a legcikisebb topikba, tisztára úgy érzem mintha az új (használt) kocsinknak gonosz lelke lenne (Christine-t valaki?)... :( Időnként kitalál valami újdonságot amivel szívatni kezd... :((( )
Előzmény: nord (180)
kaviat Creative Commons License 2005.09.18 0 0 183
így van, én kattogtam vele nyáron egy keveset, mármint fz20-al és kimondottan kellemes, kézreálló masinának tünt. külön tetszett a kijelző közepén az fókuszálást könnyitő nagyitó négyzet

ui: dslr fikázás egyik oszlopa volt, hogy venni kell hozzá sok10ezres rendszervakut a sok üvegen kívül. ami szerintem butaság, mert ahol külső vaku kell egy dslr-hez, ott egy kompaktnak mégannyira kell. amúgy nekem teljesen elég volt eddig a 350d belső vakuja

.kav]4t .Értsd meg ember, rajta vagyunk a főidegen!
Előzmény: Getos (178)
Hantaboj Creative Commons License 2005.09.18 0 0 182

Csak úgy beleszólok a topikba, hogy mélyebben nem olvastam vissza - felmerült már érv/ellenérvként a szenzorméretből adódó mélységélesség kérdés?

 

Utálom, ha "mindig, minden" éles a képen. Hadd legyen minél nagyobb befolyásom erre az effektre!

Nos?

Előzmény: Getos (175)
kaviat Creative Commons License 2005.09.18 0 0 181
szerintem az nem gáz ha szembesítjük ebben a topicban a különböző fényképezőgépműfajokat, hisz erről szól a topic, még akkor sem ha kiderül egyik másik kollégáról, hogy fogalma sincs a trabantokról :))

másrészt viszont azért azt az iso1600-at se nagyon érdemes túlsztárolni, én próbálgattam borús, sötét időben ezzel dolgozni, ugyan nagyon szép záridőket kaptam, viszont monitoron nézve és belenagyítva a képekbe érezhető [helyenként zavaró] volt már a zaj. más kérdés, hogy leméretezve fogyaszthatóbb méretre teljesen jók lettek a képek, de azt leszűrtem magamnak, hogy ha nem muszály, nem megyek 800 fölé

.kav]4t .Értsd meg ember, rajta vagyunk a főidegen!
nord Creative Commons License 2005.09.18 0 0 180

Pénteken délután voltam náluk, és hétvégén nincsenek nyitva:)

Persze elképzelhető, hogy valaki pont pénteken délután keres 300D-t és pont náluk érdeklődik (de nem az interneten!), akik egyébként nem a legolcsóbbak az országban - sőt...

Szóval van rá esély, hogy elvitték, csak az az esély kábé egyenlő azzal, hogy nekem lottóötösöm lesz a jövő héten:)

Mondjuk azért nagyon remélem, hogy még megvan, mert én adtam itt erről infót, és nem szeretném, ha potyára menne a kedves kollega;)

 

----------

 

Kezdem úgy látni, hogy FZ30 lesz a géped. Már csak azért is említem meg, mert ugye mailben beszéltünk egy találkozóról - vagy így a döntés után inkább ezt ne forszírozzuk?:)))

 

Üdv.

Előzmény: rgranc (177)
nord Creative Commons License 2005.09.18 0 0 179

1/352-8183

1/352-8191

VII., Klauzál tér 13.

Nyitvatartás: 10-18

Előzmény: Pecarobi (173)
Getos Creative Commons License 2005.09.18 0 0 178
"Szerintem viszont "csak" zajos, de nem "szar", és igenis használható, és igenis van létjogosultsága."



Ez teljesen igaz, jó képe van, nagyon jól használható az FZ20 kellő fénynél!
Gyors fókusz a Kompakt kategóriában a 1ik legjobb gép!
Előzmény: rgranc (177)
rgranc Creative Commons License 2005.09.18 0 0 177
Ott volt egy szmájli. Különben meg honnan tudod hogy az az egy 300D holnap még leemelhető lesz a polcról? :)))

--

És akkor leírom századszor én is: elhiszem hogy arnyekxxx szerint, aki párhuzamosan használja mindkét gépet, szar és zajcsomó az FZ képe a DSLR-ekkel összehasonlítva. Szerintem viszont "csak" zajos, de nem "szar", és igenis használható, és igenis van létjogosultsága. Ő és mások ezt kérdőjelezték meg, én hadd harcoljak már a véleményemmel az ő véleményük ellen. Nem akartam egyszer sem mondani hogy az FZ sorozat képei jobbak (vagy akár ugyanolyan jók), csak azt hogy igenis van akinek jobban megéri hasonló árért az FZ gép, mint egy DSLR. Pl. én. És ne tessék leigénytelenezni meg lesajnálni azt, aki ez a kettő között vacillál és esetleg FZ-t választ.

-
Don Quihote
Előzmény: nord (170)
Getos Creative Commons License 2005.09.18 0 0 176
"Csak azért, hogy nehogy azt írja valaki nem volt még jó v. rossz kompakt gépem és úgy beszélek:

1.Samsung Digimax 240:)
2.Fuji S602z
3.Minolta A1
4.Fuji S5500
5.Pana fz5
6.Pana fz20
--------------------------
7.Olympus E20
8.Canon 300D
9.Nikon D50"



Atos Portos Getos.....
Előzmény: rgranc (174)
Getos Creative Commons License 2005.09.18 0 0 175
"Csak azt próbálom mondani, hogy szerintem nem lehet annyira az FZ gépek fölé helyezni egy (alap) DSLR-t (alap obikkal), hogy "ne is lehetne egy lapon emlegetni őket"



Ok! optika nem számít:)

Érzékelőlapka mérete 22,7 x 15,1 mm
Érzékelőlapka típusa CMOS



Érzékelőlapka mérete 1/2,5"
Érzékelőlapka típusa CCD


Melyik melyik??? :)
Előzmény: rgranc (172)
rgranc Creative Commons License 2005.09.18 0 0 174
Én nem mondtam hogy zajtalan az FZ-k képe.

Hogy lehet összehasonlítani két ilyen gépet? Hasonló az áruk (az obiktól eltekintve). Más szolgáltatásokat nyújtanak. Ezt egyesek nem fogadják el, és csak a képminőség alapján "leszarozzák" az FZ gépeket.

Hadd mondjam már meg én, hogy nekem mi a fontosabb, és ne legyek igénytelen ha nem a zajtalanság és az ISO1600 a legfontosabb.

-
Don Quihote
Előzmény: Getos (171)
Pecarobi Creative Commons License 2005.09.18 0 0 173

Köszi,már keresem is a telszámukat :-) (csakazasszonyránejöjjönmitakarok  :-))  )

Előzmény: nord (168)
rgranc Creative Commons License 2005.09.18 0 0 172
Nem akarom azt mondani hogy az FZ30 jobb mint egy DSLR. Remélem hogy ezt nem is írtam sehol. Én azzal próbálok szembeszállni, hogy egyesek le"szar"ozzák az FZ képeit, azért mert zajosak, és azt állítják hogy ha valaki DSLR-rel fényképez, utána nem is akar FZ képeire ránézni sem. Szerintem ez egyáltalán nem igaz, attól függetlenül hogy a DSLR képei zajtalanabbak, nagyobb dinamikájúak (amit sohasem vitattam), igenis van aki FZ gépet szeretne venni, akár akkor is ha annyiba kerül, mint egy használt DSLR, mert az ő (képzelt vagy valós) igényeinek megfelel.

Még egyszer: én az a vélemény ellen próbálok harcolni, hogy ha valaki igényeinek megfelel az FZ (a hasonló összegbe kerülő DSLR-rel szemben), akkor az igénytelen! Egyetlenegyszer sem próbáltam (nem szándékoztam) azt állítani, hogy az FZ jobb lenne! Csak azt próbálom mondani, hogy szerintem nem lehet annyira az FZ gépek fölé helyezni egy (alap) DSLR-t (alap obikkal), hogy "ne is lehetne egy lapon emlegetni őket"...
Előzmény: poma (166)
nord Creative Commons License 2005.09.18 0 0 170

Én hivatalos magyarországi garanciával rendelkező gépet írtam.

Légy annyira korrekt, hogy Te is ezt teszed. És hogy a feltételek ugyanolyanok legyenek, olyat kérek, ami holnap szintén leemelhető polcról...

 

----------

 

És akkor leírom századszor is:)))

-> amíg én is 3× zoomátfogású kompakttal majd utána két db Pana FZ-vel fotóztam, azt hittem, hogy a 12-szeres zoom nélkül nincs élet.

Pedig hidd el, ha az ember az eszét is használja, nem csak a zoomgombot, akkor a fényképezést is sokkal élvezetesebbnek fogjátok találni. És még valami: abszolút nincs arra szükség, hogy minden egyes fókusztáv mm-t lefedjünk...

 

Nézd meg arnyekxxx kollegát: ő valóban párhuzamosan használja a két gépet, mégse vagytok képesek hitelt adni a szavának.

Elismerésem a kiállásotokért, de hogy őszinte legyek: gyakorlati tapasztalatok nélkül valahogy közel sincs akkora súlya az érveiteknek.

 

Üdv.

Előzmény: rgranc (162)
Getos Creative Commons License 2005.09.18 0 0 171
Vegyetek FZ-20-at!

Sokkal sokkal jobb mint a 300D!

Hihetetlen képminőség.....zaj 0!
Könnyű, jól használható, állítólag a NASA ezt használja éjszakai holdképek készítésére.
Én csak ajánlani tudom mindenkinek.

Most hogy ezt a topikot olvasom el is adom a fosss D50-t.

Remélem most minden leendő és mostani FZ20 tulaj boldog. :)






Ez pedig nem zaj, á dehogy!
Ez 1 hangyákról készült kép színes papírlapon (FZ20-ISO400)

Sok sikert, szép képeket! :)




Én nem kötöszködni akarok, csak 1xűen nem értem, hogy lehet összehasonlítani két egymástól ennyire kölönböző 2 gépet......
nord Creative Commons License 2005.09.18 0 0 169

Kedves, johnny

 

Azért szép dolog, hogy úgy próbálsz érvelni, hogy nem használtad se a csúcskompakt, se a dslr kategóriát.

 

Nyugodtabb pillanataidban nem szoktál azon elgondolkozni, hogy vajon melyik a hitelesebb:

- az, aki saját tapasztalatokkal rendelkezik;

vagy

- az, aki néhány teszt elolvasása után már azt hiszi, hogy tudja a dolgokat???

 

----------

 

Sötétben fényképezés

Ki beszélt sötétben fényképezésről?

Te csak írsz, vagy néha olvasol is? Ezt már egyszer leisztáztuk, de mintha náláad ugrana a lemez.

Próbálj meg fotózás szempontjából fényszegény helyen (ilyen egy olyan szoba is!) fotózni, úgy, hogy nem akarod pofánvakuzni a modellt...

Előzmény: _jonnyferr_ (161)
nord Creative Commons License 2005.09.18 0 0 168

Pénteken voltam náluk, vettem egy-két dolgot, akkor mondta az egyik eladó hölgy. (Egyébként pont velem szemben volt a polcon:))

 

Szóval érdemes felhívni őket / bemenni hozzájuk hétfőn;)

Előzmény: Pecarobi (158)
kaviat Creative Commons License 2005.09.18 0 0 167
apa, fogadjunk nem volt még trabatod

.kav]4t .Értsd meg ember, rajta vagyunk a főidegen!
Előzmény: _jonnyferr_ (161)
poma Creative Commons License 2005.09.18 0 0 166
Kedves johnnyferr, rgranc!

Ha mindenáron azt akarjátok hallani, hogy sokkal jobb az FZ30, akkor íme: FZ30-at vegyetek, mert sokkal jobb! Mondom ezt DSLR tulajdonosként, és sok szempontból komolyan is gondolom. Azt viszont ne várjátok, hogy mindenki a ti - bizony jócskán elfogult - nézőpontotokat akarja igazolni. Vannak dolgok, amiben nem lehet a 300d (vagy a hasonlók) képességeit elvitatni, kérdés, hogy ezek kinek mennyire fontosak.

Én magam is írtam már, hogy jó egy évnyi tapasztalat után, hajlamos vagyok a használhatóság szempontját eléhelyezni a nettó képminőségnek, vagy az ultrazoom kényelmét a drágán bővíthető obiparknak. (Azt tényleg ne mondja senki, hogy egy olcsó 55-200, vagy hasonló zoommal is elégedett a részletgazdagsággal. Akkor neki egy FZ30 is sok lenne :-)

Félreértés ne essék, nem a vitát akarom berekeszteni, de talán jobb lenne, ha érzelmi kitörések helyett valós érvek hangzanának el pro és kontra. Arra én is kíváncsi lennék.
rgranc Creative Commons License 2005.09.18 0 0 165
Ja igen, szóba került hogy szegény fiú kiállítást (horribile dictu!) is szervez a képeiből (amelyek mind kompakttal készültek), és hogy biztos mekkora bukás lesz majd a sok "elbaxott vacak"...
Miért, miért is vette meg az FZ30-at, amikor ennyi pénzért már egy olyan kitobit is kaphatott volna, ami messze lealázza azt! A képeken is biztos látják egyes (nem akarok általánosítani azért...) DSLR tulajok a különbséget...
Előzmény: rgranc (164)
rgranc Creative Commons License 2005.09.18 0 0 164
Szerintem aki nem akarja idegelni magát, hogy az ö drága gépe mennyire vacak az inkább ne is fogjon dslr-t mert utána nem tud majd ugy örülni a képeinek. Ami addig jo kép volt, amivel meg volt elégedve az utána egy elbaxott vacaknak fog tünni.

Hajjaj. Leveleztem szegény sráccal, aki a http://smlg.ca/ oldalt csinálja, és valószínűleg betegek vagyunk, mert bár a 169. képtől kezdve FZ30-cal készülnek a képek, és - hozzám hasonlóan - ő is "fogott már a kezébe" DSLR-t (100+ kép annak számít?), mégis örülünk ezeknek a képeknek, és valahogy nekünk nem tűnnek "elbaxott vacaknak". Vajon mi lehet velünk a probléma?
Előzmény: arnyekxxx (97)
rgranc Creative Commons License 2005.09.18 0 0 163
Egy fix L-es obihoz képest persze gagyi a kitobi de bármelyik kompakt összetett kézzel mondana köszöntet a teremtönek ha csak megközelitöen hasonlot tudna produkálni

8 megapixeles DSLR-ek abszolút felbontása (vonalas teszt):

(horizontal LPH, Vertical LPH)

Canon EOS 350D (1850, 1650)
Canon EOS 20D (1850, 1650)
Canon EOS 1D MkII (1850, 1650)
Oly E-300 (1800, 1650)

FZ30 (1750, 1800)

De tényleg, nem is hiszek ezeknek a számoknak, hisz itt a kinyilatkoztatás lentebb: Ez biztos csak csalás, a Pana lefizette a dpreview-t hogy szorozzák be kettővel a FZ30 felbontástesztjének értékeit, mert a Leica obi valójában tényleg nem tud még csak "megközelítőleg hasonlót" sem produkálni, mint egy DSLR fix obi... Bruhahaha! Bruhahaha!
Előzmény: arnyekxxx (139)
rgranc Creative Commons License 2005.09.18 0 0 162
Szürkeimportban (osztrák garival) meg már csak 138ezer a 35-420mm-es f/2.8-f3.7-es stabilizált Leica optika, hozzá teljesen ingyen ajándék 8 megapixeles (hogy is jellemezték ebben a topikban?) "zajgyárral"! :D
Előzmény: nord (156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!