Keresés

Részletes keresés

kosaro Creative Commons License 2023.02.27 0 0 78207

Hát arra, hogy a bakok mikor ivarérettek, több válasz is van. Fajta függő is, de amik nálam vannak (alpesiXparlagi) azok kb 9-10 hónapos koruktól bizonyítottan ivarérettek lettek. 2021 decemberiek, 2023 február végén ellettek a nöstények.

A fújódásra annyi, hogy mennyire fújódik? Le is kell engedni a lufit vagy csak látszik a nagy hasa, de semmi beavatkozást nem igényel?

Abrakot el kell tőle venni, főleg a búzát...

 

Nekem cumis gida volt ami minden etetésnél fújódott de nagyon. Lehetett a tápszertől vagy bármitől.

Ismerősnek volt üszőborja ami szinte "beépített" slaggal volt ellátva, egyfolytában fújódott bármit tett vele. Fiatalon le is lett vágva...

Előzmény: bumbum3 (78206)
bumbum3 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 78206

Helló a bakkok mikortól ivaréretek mert nekem van egy majdnem 11hónapos bajom be is fedezte a lányokat de 2 ni cs hasa az öregnek van egy kicsi. Az meg az éven nem lehet etetni mert tele zabálja magát és fulyódik fel pedig máskor is zabál de nem szokott fulyódni mitől lehet ez valakinek volt hasonlóhelyzett?

Előzmény: kosaro (78203)
Lacoid Creative Commons License 2023.02.25 0 0 78205

Persze.

1:200 (5ml készítmény/1l víz)

Én fül mögött, nyaki terület, gerinc mentén, és a lágyékoknál szoktam lekezelni vele, ha v.milyen vérszívót észlelek a testén

de csak úgy, hogy amennyire lehet, ne tudja lenyalni magáról a vegyszert.

Éjszakára nem lemosóznék ha hidegben van, mert a vizes bunda miatt megfázhat.

A hatás attól függ, hogy a fertőzött terület is kezelve lett e.

Ólakat is fújd be belülről.

HA együtt van más állattal a portán akikkel kontaktba kerülhet, (baromfi stb.) nézd át azokat is!

Sok sikert!!!

Előzmény: galandka (78204)
galandka Creative Commons License 2023.02.25 0 0 78204

Még azt megtudnád mondani milyen a keverési arány a Neostomosannak vizzel 5ml ampulkában van és mennyi ideig tart kb a hatása?Köszönöm

Előzmény: Lacoid (78200)
kosaro Creative Commons License 2023.02.25 0 0 78203

Üdv!

 

Ez a hét elég mozgalmas volt!

Bármikor ellhettek a kevskéim, már 1-2 hónapja úgy voltam nah majd a héten...

Hát ez a hét most jött el! Szerdán éjjel megellett az egyik, amelyiktől nem is számoltam semmire, mert nem volt kifejezetten nagy a hasa. Ellett 2-t, de sajnos első ellése volt meg szerintem korán is ellett és ïgy nem maradt meg egyik sem. Fel se nyalta őket rendesen.

Aztán ma napközben megellett a legnagyobb hasú. Ennek a kicsinyei fel voltak nyalva, de mire kiértem az egyik kinnt volt a tető mellett a vizes almon. A másik bennt volt az ólban, viszont sajnos elpusztult. Most különcsuktam az anyát a kicsivel amíg megerősödik, aztán megy vissza a többiekhez.

Várok még 2 ellést, abból 1 előhasi, 1 meg már ellett.

 

Ha valakinek esetleg igénye van bakra, akkor van 3db. Ha nem kell senkinek, megy szalámiba, mert nem akarok bakot tartani, kicsi a helyem meg állandóan kergetik a nőstényeket. Illetve így nem tudom hozzávetőlegesen sem, hogy mikor fog elleni az anya. Ezek a bakok 2022 augusztus óta vannak a nőstényekkel, de ezek szerint szeptember-október-felé volt a fogantatás.

galandka Creative Commons License 2023.02.21 0 0 78202

Köszönom szépen a tanácsot,másnap az állatorvos adott valami port amit bekenve lényegesen jobb,meg előtte még én is bekentem fahamuval(interneten keresve találtam,lehet hülyeség),már nem látok rajta de még megveszem a Neostomasant is biztos ami biztos. Ja és igen olban van,ki is mehetne mert nyitott,de valahogy el van kényelmesedve :),nem nagyon jár kint mostanában,az olba kapja a kaját biztos azért

Előzmény: Lacoid (78200)
triplaharom Creative Commons License 2023.02.13 0 0 78201

Nálunk is volt egy olyan kecske, amelyik harmadmagával került hozzánk, 2-3 évesek lehettek és kevéske tejet is adtak még.

Bepárosodott mind a három, utána nyugton voltak, majd nyár elején kettő mög is ellött titokban a kora röggeli órákban, amikor éppen nem figyeltük őket.

A harmadiknak csak a hasa nőtt, hordó méretűre. Jött 1x a Doki a kicsikhöz, kérdöm tőle hogy meddig lehet hasas, mert már rég lejárt a határideje neki is.

- Gazduram, ez a kecske úgy hasas, ahogy én ! Ha kíváncsiak, nézzék mög belülről.

 

Egy jó hét múlva jött a hentös kollégám, és kifordítottuk a bőréből. Ő is csodálkozott, mert a méhe teli volt kicsit fehéres színű folyadékkal, olyan 4-5 liternyi vízszerűség folyt ki belőle. Ő sem látott még olyat addig, én azóta sem.

Egyébként egészségös volt a húsa és a belsőségök is.

Előzmény: bumbum3 (78197)
Lacoid Creative Commons License 2023.02.13 0 0 78200

Ólban van?

Alomcsere.

Ha kiszedted a régit, a helyét szórd be: Zoolit-tal.

A friss szalma vastagon legyen, mert még hidegek vannak.

 

Neostomosan

Kikevered egy üvegben és egy szórófejes kézi pumpásba betöltöd,

nyaktól a gerincmentén menjen több, ahol nem tudja lenyalni.

 

Oltás nem javasolt ha vemhes.

Előzmény: galandka (78199)
galandka Creative Commons License 2023.02.12 0 0 78199

Szép napot mindenkinek,sürgős tanácsra lenne szükségem,egy 5 éves kecskéről van szó ami 3 hónapos vemhes.Tegnap észrevettem a hasán egy nagyobb foltot ahol feltűnóen ritkább a szőr,kefével átkeféltem az egész testét és feltűnően sok szőr maradt a kefében,ma újra átkeféltem ,megint sok volt a kihullott szőr és a lábánál egy nagy foltban teljesen ki is jött,jobban megnézve kis,1-2 mm nagyságú bogarak láthatoak a kihullot szőr helyén.Gyosan rákerestem a neten,valoszinűleg tetvek,tudnátok segiteni valyon tényleg tetvek és mit kell ilyenkor tenni?Előre is köszönöm

bumbum3 Creative Commons License 2023.02.08 0 0 78198

Még annyit hozza teszek hogy áprilisban lesz 2 éves és mar igen nagy a szakálla az anyja meg 5 éves de nincsen neki . a szín szamit hogy szakálla legyen mert a kérdéses barna színű az anyja meg fehér. Azért kérdem mert félek hogy ne legyen olyan mi t a legelső gidám hogy lánynak született és fiu ki ézete lett egyszóval kappan 

bumbum3 Creative Commons License 2023.02.08 0 0 78197

Sziasztok hogyan lehet megállapítani hogy mehes a kecske. Van e gy mindjárt 2 éves kecském aki november végefelé volt a bakhoz de nem igen nő a hasa . tejet is még ad ez az amelyiknek sosem volt gidaja de fejődik tavaly óta. Nem szeretnék tul adni rajta sokat foglalkoztam vele a körmölést is hősiesen bírta nem ugy mi t az anyja. 

kosaro Creative Commons License 2023.01.13 0 0 78196

Konkrétan nem láttam, csak gondoltam.

 

De mindegy mi volt, mivel reggelre elnyújtózott. Valószínűsítem, hogy a verekedés szövődménye lett így vagy úgy 

Sajnos eléggé durvák tudnak egymással bánni ha a hasukról van szó...

Előzmény: Lacoid (78195)
Lacoid Creative Commons License 2023.01.12 0 0 78195

Kérődzést láttad/látod is?

 

Előzmény: kosaro (78194)
kosaro Creative Commons License 2023.01.12 0 0 78194

Eddig nem volt de kézzel tapogatva nem éreztem melegnek, majd holnap megmérem.

 

De tényleg rapszódikus az állapota/kedve. Egyik nap is alig akart enni, tuszakoltam bele az abrakot, a szénát, másnap meg szépen evett.

Előzmény: Lacoid (78193)
Lacoid Creative Commons License 2023.01.12 0 0 78193

Hőmérőzés...!  ?

Előzmény: kosaro (78192)
kosaro Creative Commons License 2023.01.12 0 0 78192

Üdv!

Nem tudom, hogy volt-e már valakinek ilyen, de hátha:

Van egy 1 éves gödölyém és elvileg vemhesnek kellene lennie, de nem nő úgy a hasa mint a másik 2-nek. Arra is gondoltam, hogy a dulakodásban a többi elverte (láttam, hogy többször öklelték egymást) aztán elvetélt.

Pár napja elég búskomornak látszott, rá pár napra szépen evett, most meg fekszik, enni se kelt fel.

 

Múltkorjában egy kis (egy cseppnyi) fehér, tejfölszerű váladékot láttam a faránál, amikor megemeltem a farkát (akkor is kicsit bánatos volt)

 

De volt 1-2 hete amikor állt mellettem, és "tekergette" a fejét (az agyvérzéses naposcsibe szokta úgy), de ez elmúlt.

 

Kicsit vékonyabb is mint a többi, de nem mondanám soványnak. Hasát nem érzem püffedtnek.

Nem tudom mi lesz vele, mert egyik nap ilyen, másik nap olyan.

Az is lehet, hogy csak Én lihegem túl, aztán ilyen hangulata van, vagy éppen már jóllakott mielött kimentem etetni, aztán most kérődzött.

jamaki Creative Commons License 2023.01.09 0 0 78191

Hát ami a büdöset illeti, a legbüdösebb bak fasorban sincs egy átlagos kandúrhoz képest...

Előzmény: L_áma (78176)
jamaki Creative Commons License 2023.01.09 0 0 78190

Sose volt reális. Akkor se, amikor az elmúlt években (évtizedben) 10e alatt volt. Ha most évekig 20e fölött lenne, akkor azt mondom, valamit jóvá tesz a nagy rendrakó. Valamit...

Előzmény: Lala80.80 (78170)
Lacoid Creative Commons License 2023.01.05 0 0 78189

Nekem WC-kár...

Megették a faborítást, majd a WC kagylót felöklelték :)

A raklap utólagos, az új kagyló megvédése érdekében

Megoldották a szellőzést... :)

Előzmény: kosaro (78186)
L_áma Creative Commons License 2023.01.05 0 0 78188

Nálunk az egyik mosogat, a másik pakol a kosárba. Deszkát nem rágnak. :)

Előzmény: triplaharom (78187)
triplaharom Creative Commons License 2023.01.05 0 0 78187

Nálunk libák rákaptak a kapu deszkájának a rágására, igaz hogy zöld a színe.

Előzmény: kosaro (78186)
kosaro Creative Commons License 2023.01.05 0 0 78186

Nálam 2 van és mi/Én is sajnáljuk/sajnálom levágni.

De mivel összesen 3-an vannak bakok, így a végén csak 1 maradhat...

Sőőt az az 1 se sokáig, mert van köztük rokoni kapcsolat.

Most van 2 hasas ami bármikor ellhet, meg 3 amelyikről fogalmam sincs hogy hasas-e.

Illetve van két elgumizott bak, ami már szintén a sorsot várja...

 

Így vannak 10-en.

 

A fűnyírásról meg annyit, hogy 5 éve gyümölcsfacsemetéim vannak. 2-3 év libakár, utána meg 2-3 év libakár+kecskekár. De tavasszal nembizzos hogy kell metszeni!😂

 

Előzmény: triplaharom (78159)
Lacoid Creative Commons License 2023.01.04 0 0 78185

Kecske/Birka paradicsom :)

Előzmény: L_áma (78183)
triplaharom Creative Commons License 2023.01.04 0 0 78184

Biztosan fáj a nyakuk a hajlongálástól. (:-)))

Előzmény: L_áma (78183)
L_áma Creative Commons License 2023.01.04 0 0 78183

Itt is azért... lettek, hogy karbantartsanak, és mi is utólag jöttünk rá, a fű nem az erősségük. A kekke ezt preferálja:

 

https://www.youtube.com/watch?v=UVCp0ioo0Es

 

 

Előzmény: Lala80.80 (78181)
triplaharom Creative Commons License 2023.01.04 0 0 78182

Lehet az akármekkora, másodjára már nem mögy haza ...

Előzmény: Lala80.80 (78181)
Lala80.80 Creative Commons License 2023.01.04 0 0 78181

Nagyon sok embertöl hallom hogy a füvet tartjak rendben azert vannak tartva.

Igaz valakinek birkaja van állitolag azok nem hagynak akkora pusztitast magukutan, de en a kecsket reszesitenem elönyben.

Liba nem jo mert a szomszed kutyaja kicsi de atszökik valamikor es a ket hazzal odebb lakonak mer 4 tyukjat elintezte...

triplaharom Creative Commons License 2023.01.04 -1 1 78180

Inkább tartsál néhány libát, azok is tartanak akkora röndöt.

Előzmény: Lala80.80 (78178)
L_áma Creative Commons License 2023.01.03 0 0 78179

Fűnyírásra? Téged nagyon átvertek!

Előzmény: Lala80.80 (78178)
Lala80.80 Creative Commons License 2023.01.03 0 0 78178

Igazabol probalom össgerakni az egeszet fejben, pl azt mondjak egy hogy körbalaval szamoljak allatonkent, hogyan oldom meg a mobil karavant, milyen kiegeszitö taplalekot szerezzek...milyen gyakran kell takaritani a helyüket

Mennyibe kerül ez nekem igazabol vannak ismerösök akik marhakkal foglalkoznak, nekik nagyon megeri 5-6 állat tartas....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!