Keresés

Részletes keresés

Norka30 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166910

5 órát akartál írni, nem? 

Ne viccelődj már :O 

Előzmény: Zsazsi (166909)
Zsazsi Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166909

Gratula, ugyes vagy!!!

Latod, kellett ez a lelkednek, siman behuzhato ez a versenyen is 4 ora ala. Ne fusd az elejet, orulj minden km-nek, elvezd ki az elso maratonodat.

Hajra!! 

Előzmény: Norka30 (166907)
Zsazsi Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166908

Toljak utanad a gyerekedet, akirol picit megfeledkeztel? ;o)

Előzmény: Spenót (166905)
Norka30 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166907

Semmi pénzért nem keresném meg az elsavasodott Norkát a fotók közt :) Egyszerűen rossz élmény maradt a vasárnapi verseny. 

 

Viszont mit ád isten, kárpótolt a mai élménnyel. 30 km lazát terveztem,de olyan jól ment, hogy cirka 3:52 alatt letoltam 36 kilit. És a fal még így sem jött, mentem volna még, de nem akartam az egész napot elcseszni... egyszerűen nem is értem, hogy jött ez össze, ilyen kellemes pulzussal. Kár, hogy nem ma volt a maraton. :) 

 

Ugye ez biztató??? 

Pinyo Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166906

Mosogatóronggyal a kezedben :)

Előzmény: Spenót (166905)
Spenót Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166905

Egyszerűen futnak utánam a nők.... :)

 

Keressétek meg magatokat! Vagy másokat... :)

http://www.futofoto.hu/verseny/71-20140914-29-budapest-felmaraton

Spenót Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166904

A minap majdnem vettem egy Merrell Road Glove cipőt. Fél számmal kisebb volt, mint kellene. Egyelőre csak rövideket futottam volna benne, de az a cél, hogy olyanban fussak. 

Na, ezeket a dolgokat is jól ki tudom tárgyalni 4-én, amikor egész napos ChiRunning worksopra megyek. Sajna ugrott a Szigetfutás ezzel...

Előzmény: Alg (166903)
Alg Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166903

A Ride egy nagyon jó kis mindenes cipő, nekem az egyel alatta lévő Jazz van, abban kezdtem egy bő éve, most regeneráló+hosszúfutásra van befogva (tempóra, rövidre nemrég átálltam a Merrell bare access-re, félmarcsi is abban ment).

Előzmény: Spenót (166890)
Spenót Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166902

Sajnos nekem elég sok ilyen 5letem van, de iszonyú drágán lehet 5leteket levédetni. Emiatt ingyen szórom őket. :)

 

OFF

Én még meg is csinálnám a Runtasticnak a fejlesztési részét hobbiból, de valszeg nem adnák ide nekem ezért a rendszer forráskódját... Kellene egy felület a cipők regisztrálására meg egy módosítás a jelenlegi felületen az aktuális cipő kiválasztására. 2-3 adatbázistábla kellene még, oszt ennyi. Szerintem ettől a programozók se gőzölnének be, csak ha holnapra kellene az egész letesztelve... :)

Az meg az ő bajuk, hogy a UI fejlesztést rengeteg platformon meg kell csinálni... Ja, riportokat is móosítani kell az új mező miatt. Összedobnék nekik egy normális lekérdező felületet is, mert vannak problémáim a jelenlegivel.

Ha pl. lehetne szövegesen keresni a megjegyzés mezőben, akkor a cipőt már most is be lehetne írni és ez alapján szűrni az edzéseket... Ezt aztán tényleg nem tartana sokáig belemókolni...

ON

Előzmény: viktor a takarító (166901)
viktor a takarító Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166901

Éppen emiatt az adatbázis miatt le kellett volna védetned az ötletet, és utána felvetni nekik...de komolyan :-)) 

Előzmény: Spenót (166897)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166900

Nahát!! Pont tegnap előtt kezdtem el írni a cipő használatokat. Most, hogy két cipőt használok futásra én is elkezdtem jegyezni a futásaim mellé, hogy melyik cipőben futok. A végén érdekes lesz kivonogatni a dolgokat, meg lehet sok idő is. 

Előzmény: Spenót (166891)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166899

Viszont a programozóknak meg munka. Na most ha a programozóknak szerencséjük van, akkor a titkárság nem a marketingeseknek továbbította a ötletet. Merthogy ők a programozókat tudnák ölni érte. :-)

Előzmény: Spenót (166897)
Spenót Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166898

(1 db ráadásul-t utólag visszavonnék...)

Előzmény: Spenót (166897)
Spenót Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166897

Ráadásul idővel lenne egy igen értékes adatbázisuk arról, hogy ki milyen cipőt használ és hány km-enként vesz újat... Szerintem a marketingesek ölni tudnának egy ilyen folyamatosan frissülő adatsorért... Ráadásul mindenki önként és dalolva töltögetné az adatokat.

Előzmény: viktor a takarító (166893)
Spenót Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166896

Az asszony elkavarta valahova az eddigi egyetlen maratonomat teljesítő nyugdíjazott Adidasomat. Őt semmire nem használtam, csak néha leporoltam. /mármint a cipőt :) / Tökre zavar, hogy nincs meg...

Előzmény: -sanci- (166895)
-sanci- Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166895

Évente hordom haza fatermonak a kertészkedésre ítélt cipőket, gondosan kimosva csili-vilin ott állnak sorban a polcon, s továbbra is egy 91es adidasban nyomja a fűnyírást, sajnálja az "újakat befogni erre" :) Bár a Pennybe már egy Montrailben jár, ez már haladás :)

Előzmény: Spenót (166890)
amatőr Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166894

...köszönöm! :)

...majd a nyugdíjas otthonban felelevenítjük az élményeinket a PB-kről...
Bár te még fiatal tacskó vagy, na. :)

Előzmény: esz-ki-mo (166886)
viktor a takarító Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166893

Ez mekkora ötlet, grat!

Előzmény: Spenót (166891)
viktor a takarító Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166892

Nem is tudom, nekem mostanában a Mizuno cipők jönnek be, neutrálisak. A Sayonarat most használtam pár 20 km felettire is, legutóbb a Visszér félmarcsin, és semmi fájdalom nem volt,pedig nem ez a legpárnázottabb cipő, és közben elég könnyű is (na meg nagyon szép:-)). Az újrakezdő cipőm, egy egyszeri Wave Mustang 6-t még mindig használok akár 20 km-es futásokra is (efölött már nem az igazi), lábfájás nélkül, pedig vagy 6 éve vettem. Az Asics gel nimbusban cirka 1000 kili fölött fájt a lábam, és azóta újra próbáltam, de megint fájt benne, szóval fűnyírós cipő lett belőle...úgy is van benne zöld szín :-)))

 

Előzmény: Spenót (166890)
Spenót Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166891

Írtam Runtastic-éknak, hogy lehessen bejelölni a futás végén, hogy melyik cipőben futottam és akkor automatikusan szólhatna is, ha kezdi elhagyni magát a cipő.

Köszönték az 5letet... ennyi.

 

Ez mivel készült? Hogy kerül bele a km?

 

 

 

Előzmény: rrroka (166889)
Spenót Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166890

Köszi! :)

Az utolsó Saucony cipőm tovább bírta a futást, mint én. Még mindig megvan valahol. Rosszul járt, mert kertészkedős cipőként végezte... Remélem, most én nyerek és ezt sikerül szétfutnom rendesen :)

A Saucony cipőnél úgy érzem, hogy keményebb a talpának az a része, ami a földdel érintkezik, mint más cipőimnél. Emiatt hangosabban futok benne. Remélem, ez a talpközépre érkezés ezt a hanghatást is csökkenti majd.

 

Saci néni a Szigeten majdnem minden alkalommal rám szólt, amikor még előző futóéletemben elfutottam mellette. Folyton felvertem a sziget csendjét. :) Mondjuk, amíg nem fájt a térdem, hülye módon nem hallgattam rá... csak akkor futottam halkabban, ha közel értem hozzá. Egy barom voltam...

 

Érdekes, hogy nekem az lenne logikus, hogy talpközépre érkezéssel hangosabb legyen a becsapódásom, de nem így van.

Előzmény: rrroka (166888)
rrroka Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166889

rrroka Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166888

Sok szép kirit az új cipőben! Én nagyon szeretema Saucony cipőimet, igaza Phoenix széria nem bírta a kiképzést nálam, de az Omni 8-10-12 szupernél is szuperebb volt, nagyon sokáig kitartanak, bőven 1000 km fölött teljesítenek nálam. :)

Előzmény: Spenót (166885)
Spenót Creative Commons License 2014.09.19 0 0 166887

Elolvastam a használati utasítást és abban azt írják, hogy  a jeladón a gomb arra való, hogy kódolt és nem kódolt jelek között válthass. A nem kódolt jelhez 10 sec-nél tovább kell nyomva tartani a gombot.

Gondolom, ezt kell tenned, hogy a te órád is vegye a jelet ettől a jeladótól is.

Előzmény: janman (166883)
esz-ki-mo Creative Commons License 2014.09.18 0 0 166886

Hű, Amatőr, gratulálok!!!

 

Meglestelek, s látom, hogy hozzám hasonlóan a legelső NIKE-ról származott a PB-d, viszont hozzám NEM hasonlóan neked sikerült megdöntened 10+ év után (bár jól kicentizted ;)

 

Mondjuk én a 10. próbálkozás után leálltam, így nehéz lesz a javítás...de talán, egyszer...

 

Még egyszer: klassz volt, s drukkolok a SPAR-ra!!

 

 

Eszk

Előzmény: amatőr (166735)
Spenót Creative Commons License 2014.09.18 0 0 166885

Majdnem elfelejtettem mondani, hogy voltam ma Asics Foot Id mérésen. Kiderült, hogy annyira neutrális a lábam, hogy ha este lett volna, akkor egy kisebb tüzijátékot rendeztek volna a tiszteletére.

Bementem a Spuri boltba is, mert szerettem volna egy társat a Vomeronak, ráadásul olyat, ami támogatja csífutási hajlamomat.

Az első, kedvesnek látszó kishölgy nem volt túl segítőkész. Egyszer, amikor pislogtam, eltűnt a raktárban orrot fújni és csak az egyre halkuló trombitálást hallottam.

Szerencsére a többiek segítőkészek voltak. Miután megünnepeltük a footscan eredményemet és a feltűnően izmos vádlimat, biztosítottam őket, hogy a sípcsontom melletti ér nem a boltban fog szétrobbanni.

Ez után kaptam egy nagyon chifutásra való cipőt, de olyan volt, mintha koriban szeretnék futni. Felhomályosítottak, hogy azért van, mert az izmaim elkezdtek dolgozni és attól billeg a lábam. Megegyeztünk átmeneti megoldásként egy Saucony Ride 7 kipróbálásában.

A pénztárnál megint találkoztam a majdnem kedves lánnyal, aki őszintén csodálkozott, hogy cipőt vásároltam (a Spuri boltban!!!). Mondjuk, miután eltűnt, nekem is úgy tűnt, hogy nem veszek cipőt...

Remélem, beválik a Saucony, mert félek tőle kicsit. Sau volt előző futóéletem utolsó cipője is, amiben azt a makacs talpi bőnye gyulladást kaptam, ami nagy szerepet játszott eltunyulásomban.

Mondjuk, lehet, hogy nem a cipő okozta, mivel idén június 7.-e volt az első tudatos futás utáni nyújtásom napja (kis túlzással).

 

Összefoglalnám, mivel hosszú lett:

Neutrális a lábam és vettem rá új cipőt.

 

Spenót Creative Commons License 2014.09.18 0 0 166884

Nemtom, hogy a gomb mire való. Csak kipróbáltam, hogy működik-e aztán maradt rajta a celofán is. Igazából azt se tudtam, hogy van rajta gomb. Nekem alapbeállításban műlödött mindkét jeladóval az óra és a telefon is.

A boltban is megkérdeztem, hogy nincs-e hozzá valami toldó madzag, hogy ne legyen benne a telefonban a ketyere, mert az övtáskámban így nehézkesen fér el. Azt mondták, hogy még senki nem jelezte, hogy beletörte volna.

Vettem egy jack elosztó kábelt erre, de azzal nem működik, mert kevesebb érintkezője van, mint a beurer vacaknak. Rendeltem az ebay-en egy olyat, ami valszeg jó lesz. Majd megírom, ha érdekel...

Előzmény: janman (166883)
janman Creative Commons License 2014.09.18 0 0 166883

Gratulálok a kütyühöz, így utólag. Ezek szerint van rá esély, hogy a Beurer pánt jelét veszi a Sigma óra? Nekem eddig még nem ment. A jack-dugaljba betolható jelfogó maszív darabnak tűnik, kissé szokni kell, hogy kilóg a telóból.

Nem tudod, hogy a Beurer pánt közepén levő kis gomb mire való? 

Előzmény: Spenót (166458)
Spenót Creative Commons License 2014.09.18 0 0 166882

+ a tömegben a rajtnál kicsit elkavarodott a sok jel között, de lehet ezt is kódoltra állítani. Annyi a hátránya, hogy akkor az órámon nem látom a pulzust és nekem az fontos...

Előzmény: Spenót (166881)
Spenót Creative Commons License 2014.09.18 0 0 166881

Én ezért szeretem a telefonomat. Tök automatikusan feltölti, amikor netközelbe kerül és most már a pulzus adat is automatikusan benne van a Beurer Runtastic cuccnak köszönhetően.

Az én szintemen a pontosságuk is teljesen megfelelő.

Előzmény: Fredo (166879)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!