Keresés

Részletes keresés

gazsi80 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 7755
Ez a Langfelder a csatársorban, az a Langfelder, vagy valami rokon?
Előzmény: Törölt nick (7754)
dlse Creative Commons License 2010.03.26 0 0 7752

 

A labdarúgás 1908-ban volt először hivatalosan is olimpiai szám. Korábban csak bemutató jellegű mérkőzéseket játszottak (1900-tól) az olimpiákon. 1908-ban hat csapat vett részt (a franciák két csapattal), Magyarország is benevezett, de anyagi fedezet nem volt rá, így nem indult. A selejtezőket követően (kettő elmaradt, visszalépés miatt, ahogy az eredménysorban is látható) elődöntőt, majd helyosztókat játszottak. Az elődöntőben a Dánia-Franciaország 17-1-es mérkőzésen Sophus Nielsen egy mérkőzésen lőtt 10 gólja máig az olimpiai labdarúgó tornák rekordja. 1906-ban a soron kívüli olimpián Athénban bemutató jelleggel egy négyes torna zajlott elődöntővel és helyosztókkal. Dánia, Szmírna (Törökország) és Görögország két csapata (Athén és Szaloniki)  vett részt. Dánia nyerte a tornát, a döntőben 9-0-ra vezetett Athén ellen. A mérkőzés nem fejeződött be, mert a görögök a második félidőre nem álltak ki.

gazsi80 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 7751
Szeritem bemutató sportág lehetett. Volt ilyen akkoriban és jóval később is (ld. baseball)
Előzmény: lg23 (7749)
lg23 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 7750

erről esetleg további információ?

 

There was an attempt made by FIFA to organize an international football tournament between nations outside of the Olympic framework in 1906 and this took place in Switzerland.

 

Kik vettek rajta részt? mik voltak az eredmények?

lg23 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 7749

Van valakinek valamilye az 1908-as Olimpiáról? Mármint konkrétan arról, hogy ez mi ez:

 

Hungary withdrew before the tournament started for financial reasons.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Football_at_the_1908_Summer_Olympics

 

 

professorMcAlec Creative Commons License 2010.03.19 0 0 7748
Itt a lista:

lista
Előzmény: Törölt nick (7747)
gazsi80 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 7746
Gyerekek, ez a magyar 442 és a benne szereplő lista ... hát nem is tudom ... ne vegyétek meg, illetve aki megvette ne küldje át a scant sjosénak. Egyszerűen elképesztően ... Aztakurva.
gazsi80 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 7745
Az utóbbi. Később az utódok azt hiszem feltűnnek a pénzintézeti ligában is.
Előzmény: Tizennégyes (7743)
tápos győri Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7744

Üdv.

 

Kolozsvár-Nagyvárad mérkőzés 1942-ből:

 

http://www.youtube.com/watch?v=sIvsaniDufE&feature=related

Tizennégyes Creative Commons License 2010.03.15 0 0 7743
Az MLSZ alapító egyesületei között szerepelt a Ganz Wagongyári Tisztviselők Labdarúgó Egylete, és az első másodosztályú bajnokságban (1901) szerepelt is. 1904 és 1909 között a II. osztályban játszott egy Tisztviselők LE nevezetű egyesület, amelyet sokan a Ganz WTLE-vel azonosítanak.

Azonban ennek ellentmond az a feltételezés, amely szerint: "1902-ben szerveződött meg a pénzintézeti tisztviselők csapatából a Tisztviselők LE-e. Azonban pár évnyi szereplés után megszűnt. Oprée Dezső személyében azonban MLSZ elnököt adott a magyar futballnak."

A TLE akkor most Ganz-gyári tisztviselőkből verbuválódott, vagy valamelyik bank/takarékpénztár alkalmazottait tömörítette?

Tempó Vasutas! Creative Commons License 2010.03.11 0 0 7741
Ezt ismeri valaki?
http://www.fo.hu/hu/konyv/szepirodalom/felnottirodalom/irodalomtortenet/magyar_sport_magyar_sors
magyarfutball Creative Commons License 2010.03.11 0 0 7740
magyarfutball Creative Commons License 2010.03.11 0 0 7739
Ez biza a Sárkány utca, nálunk már fent van egy ideje a kép, de most volt is kint még pár a 100. évfordulós kiállításon.
Előzmény: lg23 (7735)
gazsi80 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 7737
Melyik MTK-kötetre gondolsz? A nyolcvanas években megjelent kék fotósra, amibe te is(?) írtál? Ha igen, akkor kikeresem én és bescannelem.

Más: az antikvárium.hu-s előrendeléseim meghozták a türelmes várakozás eredményét, és a jövő hét elején átveszem náluk a Magyar Sport Almanach 27-es kiadását. A focis részről természetesen scan, és küldöm, amint lesz rá időm.
Ugyanígy a 21-es szabálykönyv 70%-ban kész, csak szegényke nagyon foszladozik, így lassan haladok vele, mert párhuzamosan renoválom is (amennyire lehet, házi eszközökkel).
Előzmény: Törölt nick (7724)
gazsi80 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 7736
Vagyok, olvasok, csak alig reagálok. Bocsánat.
Egyébként igazad van TV, az MLSZ-nek semmije sincs meg! Arra nem tudtak válaszolni, hogy mi levéltárköteles és mi nem náluk, illetve lehet-e bármi anyaguk, amit egykor átadtak valamelyik levéltárnak. A MOL szintén nem tud MLSZ-es anyagokról, de ez nem jelent semmit, bármi előkerülhet még majd egyszer.
Előzmény: Tempó Vasutas! (7719)
lg23 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 7735

találtam egy érdekes fotót

lg23 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 7734
Előzmény: lg23 (7733)
lg23 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 7733

Érdemes körülnézni ebben az albumban, bár kézilabdáról szól.

 

A válogatotnál és a 40-es, 50-es évek fotóinál lehet találni neves stadionokról egész jó képeket (pl. Üllői út, Sport u., Millenáris, stb.)

lg23 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 7732
nem sajna :( Esetleg fel tudnád tölteni valahova? Pl. Nemzeti Sportos szerver?
Előzmény: Törölt nick (7731)
lg23 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 7730
Nem lehet, hogy még az 1919-es Tanácsköztársaságos aktivitása miatt kapta? Volt az a fotó is puskával a kezében (hirtelnjében nem találom)
Előzmény: Tempó Vasutas! (7723)
lg23 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 7729

1. Millenáris

2. Újpest

3. Újpest

4. Hungária krt.

 

Az Újpesttel kapcsolatos hasonló képeket légyszi légyszi légyszi légyszi légyszi légyszi küldd el nekem a létező legnagyobb felbontásban :)

 

köszi előre is!!!

Előzmény: Törölt nick (7728)
carbonara Creative Commons License 2010.03.04 0 0 7726
Azt azért nyilván mindnyájan tudjátok, hogy a kersztlevél egyedül még nem volt elég ahhoz, hogy valaki elkerülje Dachaut, Auschwitzot vagy a munkaszolgálatot, lásd pl.Radnótit. Hogy túlélve később keresztes sírban temették el, ez semmit nem bizonyít se pro se kontra.
Előzmény: Törölt nick (7724)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2010.03.04 0 0 7723
Ma Dietz Károly visszaemlékezéseit bújtam, együtt a dédunokával.
Pár érdekesség:
- Dietz 44-ben Sopronkőhidán raboskodott, onnan Dachauba került (Dietz eredetileg soproni német volt). Szerintem Schafferél is megbízhatatlanság volt az ok.
- A visszaemlékezés nagyon hosszú, sok fejezetből áll, döntő része kézzel írott, és nincs sorbarendezve. A tartalomjegyzék szerint két fejezet foglalkozik a sporttal. Az én és a sport. c. fejezetet már korábban olvastam, ez ifjúkoráról szól, nincs benne sok érdekesség. A másik a címe alapján a kapitányi időszakáról szól, borzasztó, de ezt nem sikerült megtalálni, nagyon szomorú lenne az eltűnése.
- rákérdeztem a Toldi-ügyre. Mondanom sem kell, hogy a visszaemlékezésből biztosan kiderülne az igazság... A családi szájhagyomány szerint Toldinak a döntő előtt egész egyszerűen ment a hasa. Ez persze nem perdöntő, még bízom benne, hogy elő fog kerülni a visszaemlékezés vonatkozó része.
sazoli Creative Commons License 2010.03.04 0 0 7722
Ha jobban megnézzük a sírkövet, akkor egy szép keresztet látunk a halálozási dátumnál. Zsidóknál nincs kereszt, ugye ebben egyet értünk.
A sírfelirat is inkább a katolikus feliratoknál megszokott. "Itt nyugszik békében..."
Van valamilyen bizonyíték arra, hogy Dachaut megjárta Schaffer?
lg23 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 7721

hát keresztet azt nem látok rajta, persze ettől még ez semmit sem cáfol:

 

 

Előzmény: Törölt nick (7713)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2010.03.01 0 0 7719
Az MLSZ-ben tudtommal az égvilágon semmi sincs, de erről Gazsi tud beszámolni, ha idekeveredik.
Fényképeket legkönnyebben egykori játékosoktól, vagy azok leszármazottaitól lehet szerezni. Egyéb anyagnak pedig akkor a korabeli napilapok maradnak. Sziszifuszi munka, de ha tudnád, Debrecenben hány lap volt...:-)
Előzmény: mayerg (7718)
mayerg Creative Commons License 2010.03.01 0 0 7718

A Dunántúli Sport csak 2 évig élt, a helyi lapok megvannak Fehérváron, a megyei levéltárat megnéztem (találtam egy stadion rajzot, 3 meccs plakátot, de fényképeket szerződéseket értékeléseket nem nagyon) múzeumban igértek egy filmet (levente bemutató a sostó stadionban) meg évkönyveket, meg van a volt ügyvezető fiának a telefonszáma, az MLSZ-ben nincsenek mondjuk játékvezetői jelentések?

Tempó Vasutas! Creative Commons License 2010.03.01 0 0 7717
A húszas évek első felében jelent meg Fehérváron a Dunántúli Sport nevű lap. Nem tudom, meddig élt, az OSZK-ban ami megvan (nem sok), azt átnéztem. Illetve ott vannak a helyi lapok, szerintem Fehérváron is volt biztosan kettő. Ezek általában elég jó források.
Volt továbbá egy Nyugati Sport című hétfői lap, Szombathelyen sokáig, rövidebb ideig Győrben is jelent meg ilyen címen újság. Rám a szombathelyi jóval nagyobb hatást gyakorolt. Szerintem ebben is jelentek meg fehérvári témájú írások, bár ezek általában a "saját" településre koncentráltak.
Ha maradtak fent alszövetségi anyagok (kétlem), azokat a győri levéltárban kell keresni (szerintem). Illetve még ott van a fehérvári levéltár, de tapasztalatom szerint a levéltári anyag elég szegényes.
Előzmény: mayerg (7716)
mayerg Creative Commons License 2010.03.01 0 0 7716
Köszi, van vmi ötleted, hol lehet az ARAK-nak utána nézni,  az MLSZ-nek milyen archivuma van illetve a győri alszövetségnek van archivuma?
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2010.03.01 0 0 7715
Rákerestem a jegyzeteimben, sajnos néhány balhén kívül csak ennyit jegyzeteltem ki a klubról:

Nemzeti Sport 1924. 11. 26.
Még régebben a Székesfehérvári TC („régi polgári klub”) élén „baloldali fordulat” történt, a klub „régi hagyományaihoz” hű tagjai kiléptek, és megalakították az Alba Régiát (ARAK). Most az SZTC atlétái léptek ki, mert Flöttmann Jenő, a futballszakosztály vezetője kijelentette a MASZ-ról, hogy „Ébredő banda az egész, legjobb volna felrobbantani”.

Magyarság 1924. 11. 28.
Egyesületszakadások Székedfehérváron.
A Székesfehérvári Torna Clubot keresztények vezették, és az atlétikát preferálták. 1924-ben „az egyesület vezetését a tüntetően liberális ellenzék ragadta magához, amely természetesen nem késett az egyesületnek addig követett sportpolitikáját is a maga göndör képére átformálni”
A keresztény tagok ekkor kiléptek és megalapították az Alba Regiát.
Előzmény: mayerg (7714)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!